Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



вересень 2023 року

21 спосіб мислити креативно

Б51960 159.9

М69

Міхалко Майкл. 21 спосіб мислити креативно / М. Міхалко ; пер. з англ. Т. Бойко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 400 с.

Усі знають Сальвадора Далі та його карколомні полотна. А звідки він черпав ідеї для своїх картин? Далі сідав у крісло, під підлокітник якого ставив залізну тарілку. Потім художник клав на той підлокітник руку, у якій затискав залізну ложку. Коли Далі майже засинав, долоня розслаблялась і ложка падала, голосно дзенькаючи. Далі прокидався, і тієї миті, коли мозок митця перебував на межі між сновидіннями та реальністю, йому являлися знамениті образи. Та не кваптеся бігти на кухню за посудом. Ваша доза креативу та ідей – у цій книжці. Це портативний тренажер із вигадок, нестандартних підходів і нетипових вирішень типових питань. Сотні трюків, підказок, історій геніїв, головоломок, вправ та мозкових штурмів – креативу бути!


Життя. Любов. Сміх. Свято твоєї присутності

Б51957 141.2

О-96

Ошо. Життя. Любов. Сміх. Свято твоєї присутності / Ошо. – Львів : Terra Incognita, 2018. – 240 с.

У цій книзі йдеться про найсерйозніші – й водночас найнесерйозніші у світі речі. Ошо піднімає дуже важливі, споконвічні теми – але робить це в кумедній і грайливій формі, пересипаючи оповідь притчами, жартами й анекдотами. Говорить про сміх – і принагідно роздає поради: як не втрачати пильності, як зберегти стосунки в парі, як не стати нестерпно серйозним, як пробачати, як жартувати, як прокидатися і засинати, як дивуватися всьому, як дивитися на своїх коханих, як вірити в себе, як жити так, щоб не боятися смерті... Ошо доводить, що сміх, вміння радіти, вміння посміятися з себе властиві лише людині, яка пізнала Життя і Любов. Матеріал для цієї книги вибрано з різних виступів Ошо перед живою аудиторією. Всі його промови і бесіди були опубліковані в повному обсязі як книги, також вони доступні у вигляді оригінальних аудіозаписів.


Ми – це наш мозок

Б51961 612.82

С 24

Свааб Дік. Ми – це наш мозок / Д. Свааб ; пер. з нім. О. Коцюба. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 496 с.

Дік Свааб розбиває вщент основні постулати філософів, релігійних діячів та політичних пропагандистів, доводячи: людина, її характер, схильності, сексуальна орієнтація формуються ще в утробі матері під впливом генів та зовнішнього середовища і не можуть бути примусово змінені, виправлені, вилікувані пізніше, а «свобода волі» – такий само нонсенс, як і віра. Єдине, що керує людиною, – її мозок. Простежуючи людське життя від народження до смерті, Дік Свааб намагатиметься відповісти на непрості питання:

Чи здатна мати в період вагітності вплинути на майбутнє своєї дитини власною поведінкою і звичками, а дитина – на перебіг пологів?

У якому віці можна помітити статево обумовлені відмінності поведінки хлопчиків та дівчаток і що формує сексуальну орієнтацію?

Що таке підліткова закоханість і де починається та закінчується секс?

Депресія, ожиріння, безсоння, анорексія – захворювання мозку?

Чи безпечний канабіс і чому політика та наркотики завжди поряд?

Чим є агресія і звідки беруться злочинці?

Чому спорт – це вбивство, і чи буде світ кращим без релігії?


Творчий мозок

Б51956 612.82

С 24

Свааб Дік. Творчий мозок / Д. Свааб ; пер. з нім. С. Зубченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 464 с.

Кожен має мозок. Проте не будь-який мозок – творчий. Чим є творчі здібності з погляду нейрофізіології? Звідки виникає креативність? Як оточення впливає на мозок та вибір професії? Мистецтво – це ліки для мозку чи хвороба? Яку роль у таланті художників відіграють їхні мозкові захворювання? І який стосунок до цього мають філософія та карне право? Дік Свааб говорить про взаємодію мозку із середовищем, оскільки саме це, на його думку, робить нас людьми. І не просто людьми, а унікальними особистостями. Ця книжка – немов рентгенівське світло. Готові побачити знімок власної свідомості?..


Єгипетська імперія часів Тутмоса III

Б51947 94(32)

Я 14

Яблонський Вадим Єгипетська імперія часів Тутмоса III : наук.- попул. нарис / В. В. Яблонський. – Київ : Майстер книг, 2021. – 204 с.

Книга присвячена дослідженню історії правління видатного фараона XVIII династії Тутмоса ІІІ. Особлива увага приділяється характеристиці фараона, його внутрішній та зовнішній політиці. Використовуючи доступні джерела та праці єгиптологів зроблено спробу реконструювати різноманітні сторони життя давніх єгиптян за правління Тутмоса ІІІ. Для істориків давнього світу, вчителів історії та всіх, хто цікавиться історією та культурою Стародавнього Єгипту.


Як ти ... Як розмовляти з тими, хто втратив близьких

А46269 159.9

Я 44

Як ти ... Як розмовляти з тими, хто втратив близьких – 3-тє вид. – [б. м.] : [б. в.], [2023]. – 44 с.

Цей посібник призначений для тих, кому потрібно або хто бажає поговорити з людиною, яка втратила когось із близьких. Посібник не є інструкцією з лікування чи з надання психологічної допомоги. Його мета – допомогти спростити складне спілкування про втрату рідних людей і запобігти шкоді, яку може завдати небезпечна розмова. Науково доведено, що чим більше контактів, розмов і стосунків підтримує людина, тим більш стресостійкою вона є і тим легше їй справлятися з трагічними змінами. Ви потрібні тим, хто поруч, і цей посібник може вам допомогти підтримати близьких людей і зміцнити ваші стосунки.


Як ти, брате? Як ти сестро?

А46270 159.9

Я 44

Як ти, брате? Як ти сестро? Травматичний досвід та як про нього розмовляти. – 3-тє вид. – [б. м.] : [б. в.], [2023]. – 34 с.

Коли ми помічаємо будь-яку зміну звичної поведінки в небайдужої нам людини або коли її поведінка здається неадаптивною, ми відчуваємо природне бажання допомогти. Часто це трапляється тоді, коли людина пережила те, що зазвичай називають травматичним досвідом. Цей посібник – інструкція з психологічної взаємодопомоги для тих, хто хоче допомогти людям поруч проговорити й осмислити їхній складний досвід.


Як ти, кохана (ий)? Як розмовляти, якщо ви на відстані

А46271 159.9

Я 44

Як ти, кохана (ий)? Як розмовляти, якщо ви на відстані. – 3-тє вид. – [б. м.] : [б. в.], [2023]. – 44 с.

Коли відбуваються різкі зміни в житті, спочатку все завмирає. Рішення насущних проблем заморожує всі інші процеси. Однак потім, коли перша напруга спадає, ці процеси починають йти прискореним темпом, старі проблеми загострюються, і до них додається необхідність пристосуватися до нових умов. Зараз частіше нові умови, крім інших, більш матеріальних змін, – це стосунки на відстані. Це стосунки з коханими, батьками, дітьми, близькими друзями, колегами та співробітниками. Практично всі відчувають, наскільки стосунки важливі для того, щоб почуватися впевнено і мати ресурс для вирішення насущних завдань, а всі сучасні дослідження стверджують, що саме стосунки визначають наш настрій і психологічний стан. Нам потрібно підтримувати і посилювати свої стосунки, проте на відстані це потрібно робити іншим чином, ніж ми звикли. У такій ситуації нам потрібні нові знання і навички. Посібник «Як ти, кохана(ий)?» — це інструкція про те, як розмовляти з тими, хто не поруч; як не нашкодити своїм стосункам і як організувати спілкування з близькими таким чином, щоб ваші стосунки давали вам обом необхідний ресурс і покращувалися, незважаючи на відстань, яка вас розділяє.


Як ти, сонечко? Як розмовляти з дитиною під час війни.

А46272 159.9

Я 44

Як ти, сонечко? Як розмовляти з дитиною під час війни. – 3-тє вид. – [б. м.] : [б. в.], [2023]. – 36 с.

Розмовляти з дитиною буває складно і в мирний час, а війна робить спілкування ще складнішим та створює додаткові труднощі. З одного боку, дорослі самі зіткнулися з новими джерелами стресу й потребують підтримки. З іншого боку, діти теж стикаються з особливими наслідками цієї війни, які їхні батьки можуть не усвідомлювати, але з якими повинні допомагати справлятися. Дітям потрібно допомагати навіть тоді, коли й самим дорослим потрібна допомога, оскільки саме дорослі відповідальні за стан дітей. Цей посібник призначений допомогти вам підтримувати своїх дітей тоді, коли вам самим буває складно. Посібник не є інструкцією з лікування чи з надання психологічної допомоги. Його мета – зберегти стосунки і підтримати тих, хто намагається підтримати інших.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com