Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділугрудень 2023 року

Дім Хюге. Як перетворити помешкання на оселю щастя

А46594 304

В43

Вікінг Мік. Дім Хюге. Як перетворити помешкання на оселю щастя: . / М. Вікінг ; пер. з англ. Д. Москвітіна. - Харків : КСД, 2023. - 270 с. : колор. іл.

Дім — це місце, у якому можна сховатися від буденних проблем, відновити сили, налаштуватися на новий день.

Спираючись на данські принципи дизайну, роки досліджень та філософію хюґе, Мік Вікінг створив ідеальний посібник із перетворення вашого будинку чи офісу на простір безпеки, затишку й гармонії.

Перетворіть свій дім або тимчасове помешкання на острівець спокою в епоху хаосу та змін. І пам’ятайте: гармонію в оселі підтримуємо ми — де б не знаходився наш дім.


Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

П1039-28(2)(2023) 796.01

В53

Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : наук. вид / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка; гол. ред. Г. А. Єдинак. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2008. – Вип. 28 : Фізичне виховання, спорт і здоров`я людини, № 2. – 2023. – 71 с.

У віснику висвітлюються результати наукових досліджень з актуальних проблем, що пов`язані з педагогічними аспектами фізичного виховання різних груп населення, валеології, ерготерапії, підготовки спортсменів та менеджменту у фізичній культурі.


Історії та війни

А46518 821.161.2

Г93

Гудименко Юрій. Історії та війни / Ю. В. Гудименко. – Харків : Фоліо, 2023. – 415 с. : фото. – (Воєнні щоденники).

Юрій Гудименко (нар. 1987) – український політичний діяч, лідер Руху «Демократична Сокира», у минулому – блогер, телеведучий, публіцист. Після російського вторгнення вступив до лав ЗСУ, сапер, був поранений.

«Це не зовсім звичайна книга. Тут немає сюжету, немає персонажів, які затримуються надовго. Це – збірка текстів, промов, історичних нарисів, які я писав і пишу донині. Тут є смішні тексти і тексти несмішні, є слова, які я писав у доброму гуморі й ті, які я писав у шпиталі, не бувши певен, що колись встану на ноги. Є навіть тексти, за які мені соромно, але вони все одно будуть тут, у книзі, тому що я їх говорив і я їх написав» (Ю. Гудименко).


Бог завжди подорожує інкогніто

А46536 159.9

Г94

Гунель Лоран. Бог завжди подорожує інкогніто / пер. з фр. А. Роговченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. – 416 с.

Як не пропустити в житті ті можливості, які воно нам пропонує? Знайти своє призначення й зробити реальністю найзаповітніші та найсміливіші мрії? Шлях до самореалізації та самовдосконалення відкритий кожному, треба лише обрати вірний напрямок. На відміну від інших книжок із психології саморозвитку, бестселер Лорана Гунеля не перелік правил і вправ, а захоплива розповідь про історію життя паризького юнака, до якої хочеться приєднатися! Повне інтриги й пригод, це керівництво з пошуку свого місця в житті, боротьби зі страхами й комплексами за особисте щастя та професійний успіх. Поради й завдання, які даватиме врятованому на межі відчаю Алану його таємничий наставник, – універсальна та ефективна методика розвитку особистості від психолога та письменника Лорана Гунеля.


Політична культура українського суспільства

Б52014 364:323(477)

Д30

Дембіцький Сергій Сергійович. Політична культура українського суспільства: тенденції розвитку в умовах новітніх викликів/ С. С. Дембіцький ; НАН України. Ін-т соціології. - Київ : Ін-т соціології НАН України, 2019. - 196 с. : табл. - Бібліогр.: С. 182-188.

Монографія присвячена дослідженню таких аспектів політичної культури українського суспільства, як (анти)демократичні та авторитарні установки, геополітичні орієнтації щодо Європейського Союзу та Російської Федерації. Окрема увага приділена розробці соціологічних тестів з відповідної проблематики. Також докладно розглянуто політичну свідомість електоральних груп, які можна було виокремити в Україні під час президентських та парламентських виборів 2019 року.

Книга адресована усім, хто цікавиться соціально-політичними процесами в сучасній Україні, а також особливостями їх соціологічного дослідження.


Вибір. Прийняти можливе

Б52029 159.94

Е 28

Егер Е. І. Вибір. Прийняти можливе: . / Е. І. Егер, Е. Ш. Вайганд ; пер. з англ. Х. Радченко. - Київ : Книголав, 2023. - 400 с. - (Полиця бестселер).

Доктока Еґер потрапила до Аушвіцу, коли їй було 16 років, там вона втратила батьків, а їй із сестрою вдалося вижити. Через кілька років після звільнення вона емігрувала до Америки, де протягом десятиліть працювала над тим, щоб зцілитись від травми.

У цій книжці історія її перебування у концтаборі та її звільнення, історія самозцілення та яку роль у цьому процесі відіграв Віктор Франкл, психотерапевт і теж вцілілий у Аушвіці, а також це історії її пацієнтів, яким вона допомогла пережити скрутні моменти.

За словами авторки, ніхто не може уникнути страждань у своєму житті, але кожен має вибір, як вийти з таких ситуацій — як жертва чи той, хто вцілів. І ця книжка про те, як дійти до такого вибору, як звільнитись від травм.


Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію

Б52028 159.92

Е 68

Епштейн Девід. Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію: . / Д. Епштейн ; пер. з англ. М. Климчук. - Харків : Віват, 2022. - 400 с. - (Саморозвиток).

Вузька спеціалізація нині є радше винятком, аніж правилом, тому, щоб стати успішним, потрібно мати знання з кількох різних сфер, замість заглиблюватися в одну. Девід Епштейн дослідив історії найкращих світових спортсменів, митців, винахідників та науковців і дійшов висновку: гнучкість та розмаїтий досвід — ключ до справжніх досягнень. Такі спостереження підтверджено численними науковими й статистичними даними. Із цієї книжки ви дізнаєтеся, чому тривалі старанні тренування не завжди дають бажаний результат, тим часом як постійні поразки допоможуть побудувати ідеальну кар`єру. Позбудьтеся стереотипів, які роками нав`язувала система освіти, і навчіться здобувати універсальні знання та впроваджувати їх у будь-якій сфері


Квіти і зброя

А46506 821.161.2

К26

Карпиленко Валерія. Квіти і зброя / В. Карпиленко. – [б. м.] : [б. в.], 2021. – 112 с. : фото.

Валерія Карпиленко – сучасна українська письменниця, життя якої, як і багатьох українців розділилося на те, що було до війни і те, що є нині. До війни вона – кандидатка наук із соціальних комунікацій, викладачка, автор наукових статей, художньої прози і поезій, журналістка. З початком війни – авторка та ведуча телепрограми про військових і волонтерів, доброволець у прес-службі полку «АЗОВ», помічниця начальника Донецького прикордонного загону – начальниця прес-служби.


Соціальна інклюзія у макроекономічній стабілізації національної економіки

А46513 330.6

К78

Красота Олена. Соціальна інклюзія у макроекономічній стабілізації національної економіки: монографія / О. В. Красота. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2023. – 384 с.

Призначена для науковців, викладачів закладів вищої освіти, підприємців, керівників громадських організацій і профільних міністерств, аспірантів та студентів, всіх хто цікавиться новими підходами до вирішенням проблем макроекономічної стабілізації національної економіки.


Монастирі давнього Галича - духовні обереги української нації

Б52022 271.22(477.86)

К88

Кугутяк Микола Васильович Монастирі давнього Галича - духовні обереги української нації: . / М. В. Кугутяк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. - Івано-Франківськ : Манускрипт-Львів, 2023. - 792 с. : фото, кольор. іл. - Бібліогр.: С. 728-748 .

Пропоноване увазі читачів монографічне видання «Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації» висвітлює особливості євангелізаційних процесів на теренах Галицького Прикарпаття, розкриває проблеми формування і розвитку монастирської традиції давнього Галича – Крилоса XII- XVIII століть, духовну і цивілізаційну місію чернецтва, його роль у системі єпископської і митрополичої Галицької катедри.


Український націоналізм

Б51767-3 94(477)

Л45

Ленкавський Степан. Український націоналізм : твори / С. В. Ленкавський ; за ред. О. Сича ; Ін-т наук. студій націоналізму. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2022. – Т. 3 : Совєтознавство. – 2-ге вид., змін. – 2023. – 528 с.

До третього тому творів Степана Ленкавського входять праці, де подано аналіз міжнародних обставин, у контексті яких перебувала Україна в післявоєнному періоді ХХ ст. і виходячи з яких українські націоналісти розробляли тактику і стратегію ведення національно-визвольної боротьби.

Збірник укладений зі статей, опублікованих в еміґраційній пресі, внутрішньоорганізаційних збірниках ЗЧ ОУН і виявлених у закордонних архівах ОУН. Книжка розрахована на дослідників української політичної історії, історії ОУН та на широке коло читачів.


Український націоналізм

Б51767-4 94(477)

Л45

Ленкавський, Степан Володимирович. Український націоналізм: твори / С. В. Ленкавський ; за ред. О. Сича ; Ін-т наук. студій націоналізму. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2022 - .Т. 4 : Міжнародна політика . - 2-ге вид., змін. - 2023. - 560 с.

До четвертого тому творів Степана Ленкавського ввійшли праці, що окреслюють погляди автора на зовнішньополітичний вимір умов і перспектив українського національного визволення в післявоєнний період.

Він укладений з і статей, опублікованих в еміґраційній пресі, внутрішньоорганізаційних збірниках ОУН-б і виявлених у її закордонних архівах.

Походження праць пов`язане із тими функціями, що їх автор виконував у структурі ЗЧ ОУН – ОУН-б: заступника Голови Проводу й куратора його «закритого сектора», організатора внутрішньої вишкільної системи та аналітичної Референтури підсовєтських справ, Голови Проводу після вбивства Степана Бандери й, врешті, редактора ряду організаційних друкованих періодичних видань.

Книжка розрахована на дослідників української політичної історії, міжнародної політики, історії та ідеології ОУН, прихильників осмислення політичного процесу категоріями національного інтересу й на масового читача.


Бандерівці

Б50173 63.3(4УКР)624

Л61

Липовецький, Святослав. Бандерівці. 200 історій з ХХ століття: . / С. Липовецький. - Львів : Піраміда, 2017. - 564 с. : портр. - (Державна програма - 2018).

«Бандерівці. 200 історій з ХХ століття» - книга, яка в одинадцяти розділах охоплює діяльність українського визвольного руху, що увійшов в історію як «українські націоналісти» чи «бандерівці». Вперше в одній книзі зібрані історії про боротьбу УВО та ОУН в міжвоєнний період, рух опору під час ІІ Світової війни та півтора десятиліття після її завершення, феномени створені націоналістами в нацистських кацетах та радянському ГУЛАГу, діяльність, що її проводили в еміграції та на «Великій Зоні» - СРСР.


Іди туди, де страшно

Б52027 159.9

Л 68

Ловлесс Джим. Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш: . / Дж. Ловлесс ; пер. з англ. Т. Микитюк. - Київ : Bookchef, 2023. - 320 с.

Найбільше нам заважають жити наші страхи. Вони нагадують тигрів, які загрозливо гарчать і повсякчас нагадують: «Не рипайся! У тебе нічого не вийде!». І ми лякаємося, зупиняємось, а то й відступаємо, втрачаючи можливості й сходячи зі шляху, який міг би привести до щастя. Міг би, якби ми хоча б спробували на нього стати. Але для цього нам спочатку потрібно позбавитися страху.

Книга Джима Ловлесса — бізнес-тренера, одного з найпопулярніших європейських мотиваційних спікерів — саме про те, як подолати свій страх, незалежно від того, чого саме ви боїтеся: пірнути на глибину, піти на співбесіду чи освідчитися в коханні. Десять правил, запропоновані автором у книзі, дадуть вам змогу прогнати внутрішніх тигрів і зробити крок уперед, а відтак знайти внутрішню силу для будь-яких звершень.


Окупація

А46516 821.161.2

М74

Мовчан Альона. Окупація: роман-хроніка / А. Мовчан. – Одеса : Олді+, 2023. – 200 с. : фото.

У книзі в хронологічному порядку описані початок повномасштабного вторгнення, окупація та визволення Херсона очима молодої родини, пожежного-рятувальника Віктора і поетки Альони ті їхнього друга Костянтина.


Націоналізмознавство

А46566-1 329.733(477)

Н35

Сич Олександр. Націоналізмознавство: зб. наук. пр. Ч. 1 / О. Сич ; Ін-т наук. студій націоналізму. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2023.

У збірник наукових праць ввійшли статті авторів, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Степана Ленкавського «Сучасний український націоналізм», та дайджест досліджень українського націоналізму протягом 2022-2023 років. Для науковців, студентів та широкого загалу читачів.


Платон. Держава

Б35617 87.3(0)

П37

Платон. Держава / Платон; пер. Д. Коваль. – 2-е вид. – Київ : Основи, 2005. – 356 с.

«Держава» Платона є одним із найцікавіших і найоригінальніших творів давньогрецького мислителя. Обґрунтовуючи свою модель політичного устрою, Платон вимальовує картину ідеальної держави, у якій торжествують ідеї Добра й Справедливості, ліквідовано приватну власність, створено найдоцільнішу систему виховання й навчання, проголошено рівність чоловіків і жінок, а владу у ній обіймають справжні філософи. Кожний за своїми здібностями у такій державі повинен займатися своєю справою, досконало володіючи своїм мистецтвом. Написана у 77–60 рр. IV ст. до н. е., вона й до сьогодні є натхненням до наукового пошуку й джерелом державотворчих ідей.


Теорія та практика підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти

А46512 378.1

П58

Попович Оксана. Теорія та практика підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до роботи з дітьми раннього віку в сенсорно збагаченому середовищі: монографія / О. М. Попович ; М-во освіти і науки України, Хмельниц. гуманіт.-пед. акад. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2022. – 444 с.

Для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічних працівників, які здійснюють підготовку кваліфікаційних робітників, та роботодавців – замовників кадрів, методичних працівників навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти.


Розроблення навчально-планувальної та ведення облікової документації для організації навчання з професій за державними освітніми стандартами на основі модульно-компетентнісного підходу

В6456 377.2(477.43)

Р64

Розроблення навчально-планувальної та ведення облікової документації для організації навчання з професій за державними освітніми стандартами на основі модульно-компетентнісного підходу: метод. рек. / М-во освіти і науки України, Директорат проф. освіти, Наук.-метод. центр проф. освіти та підвищ. кваліфікації інженерно-пед. працівників у Хмельниц. обл. ; авт. кол.: Л. Шевчук, І. Кирилюк, С. Коломійчук [та ін.] ; за заг. ред. Л. Шевчук. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2023. – 68 с.

Для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічних працівників, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників, та роботодавців-замовників кадрів, методичних працівників навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти.


Стратегічна панорама

П1225-2(2022) 327(477)

С83

Стратегічна панорама : наук. журнал. № 2`2022 / Нац. ін-т стратег. дослідж. ; гол. ред.: О. В. Богомолов, Д. В. Дубов. – Київ : НІСД, 2022. – 124 с.

«Стратегічна панорама» – науковий журнал Національного інституту стратегічних досліджень. Видання публікує результати наукових досліджень з проблемних питань національної безпеки держави, міжнародних відносин.


Сучасні досягнення в науці та освіті

Б37108-18 (2023) 001

С91

Сучасні досягнення в науці та освіті = Modern Achievements of Science and Education : зб. праць XVIІІ Міжнар. наук. конф., 13 – 20 верес. 2023 р., Нетанія, Ізраїль / Хмельниц. нац. ун-т, Ізраїльська Незалежна Академія Розвитку наук ; редкол.: А. В. Горошко, А. М. Гуржій, В. О. Харжевський [та ін.]. – Хмельницький ; Нетанія : ХНУ, 2023. – 215 с. : граф., табл. - укр., англ. мовами.

Розглянуті актуальні проблеми освіти та інформаційних технологій, матеріалознавства, механіки, дизайну, архітектури і будівництва. Для науковців, інженерів, працівників та аспірантів ЗВО.


Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті

Б49303 330.113

Т16

Талеб Н. Н. Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті: дослідження / Н. Н Талеб; пер. з англ. М. Климчука. - Київ : НАШ ФОРМАТ, 2017. - 392 с. - (Державна програма - 2016 ). - бібліогр.: с. 360-392, англ.

Цілком очевидно, що життя — це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Чи часто ці події відбувалися за планом? Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем.


Зберігайте спокій. 23 техніки життя без стресу

А46596 159.94

Т 66

Трентон Нік. Зберігайте спокій. 23 техніки життя без стресу: . / Н. Трентон ; пер. з англ. О. Соломарська. - Харків : КСД, 2023. - 192 с.

Руки пітніють, коліна тремтять, думки розбігаються і складно зосередитися на поточних завданнях через великий рівень стресу - це щоденна реальність багатьох людей. Тривожність може завадити повноцінному життю й самореалізації. Однак, на щастя, поведінковий психолог Нік Трентон знає, як вибратися з капкана панічних атак та страхів, перестати зациклюватися на негативних думках.


Ніч на Венері

В6460 821.09(100)

У51

Улюра Ганна Анатоліївна. Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві: . / Г. Улюра; худ. К. Золотарьова. - Київ : ArtHuss, 2020. - 464 с.

113 письменниць: відомих, знаних, забутих. Ще і вже невідомих. Кожна з них зробила в літературі щось першою або краще за інших. У кожної з них непересічна біографія. Їхні історії — про відмову від чогось: кожній щось було конче важливим на старті й поступово втрачало значущість у процесі письма. Це історії священних жертв і містичних ритуалів. Це утопія жіночої солідарності й продовження традиції. Це 113 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової. 113 письменниць пишуть одна одну. Читають одна одну. Співіснують поруч поза межами часу і простору. І сяють у темряві.


Мати або бути

А46595 159.9

Ф 91

Фромм Еріх. Мати або бути? Мати або бути? / Е. Фромм ; пер. з англ. Г. Яновська. - Харків : КСД, 2023. - 304 с.

Наше життя — це два вектори існування. Перший — «мати», зумовлений жагою примноження, культом споживання, реклами та маркетинговими хитрощами. На противагу «мати» постає другий вектор — екзистенціальне «бути», спрямоване всередину себе. Це бажання осягнути суть. Як ці дві паралелі співіснують у буденності?

Психоаналітик Еріх Фромм подає власне розуміння одвічної дилеми «мати або бути», яка становить найсуттєвішу проблему людського існування, підкороюючи собі все, що нас оточує.


Еволюція

Б52002 575.8

Ц61

Циммер Карл. Еволюція. Тріумф ідеї / К. Циммер ; пер. з англ. Р. Клочка. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 400 с.

Дотримуючись традицій еволюціоністів початку минулого століття, популяризатор науки Карл Циммер показує читачеві «зворотний бік еволюції». Свіжий та емоційний текст жваво й зрозуміло пояснює і дрібні деталі порівняльної анатомії, і великі відрізки геологічного часу. Звертаючись до біології, філософії, теології, політики і майже всіх інших царин людського мислення, автор розкладає по поличках таку вишукану та водночас геніально просту теорію Дарвіна.


Ми такі задовбані

Б52026 159.92

Ш 31

Шах Емі. Ми такі задовбані. Перевірений спосіб подолати вигорання й відновити енергію: . / Е. Шах ; пер. з англ. Т. Олійник. - Київ : Yakaboo Publishing, 2022. - 360 с.

У вас відчуття, ніби життя надто клопітне, дні короткі, а хотілося б понад 24 години в добі? Вам здається, що ви надміру працюєте, і стресу забагато, і чомусь важко позбутися втоми? А лікар каже, що це вікове, що це нормально, мовляв, усі тепер перевантажені клопотами й стресом, таке життя. Більше відпочивайте, менше стресуйте — і все налагодиться.

Ви не одні такі. Жінки різного віку страждають від утоми й вигорання, однак виснаження не має стати вашою новою нормою. У цій книжці докторка Емі Шах, спираючись на власний досвід, описує програму, яка допоможе відновити рівень енергії і стати здоровішою.

Ключове в цій програмі — увага до енергетичної трійки: складних взаємозв’язків між шлунково-кишковим трактом, імунною системою і гормонами. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com