Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуберезень 2021 року

Читати заборонено!

Б51319

159.9

А36

Айнвольт І. Читати заборонено! (Майже) таємний посібник : посібник / І. Айнвольт, К. Фьорінгер ; пер. з нім. О. Григоренко. – Чернівці : Книги – XXI, Чорні вівці, 2019. – 118 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Ця книжка про підлітків. Точніше, про те, що відбувається з тілом, коли воно «росте в усі боки», про нові відчуття, які виникають під час пубертату, про силу-силенну нових запитань, думок і проблем. А ще про те – і це надзвичайно важливо! – як говорити про все це відверто і як знаходити чесні відповіді на всі запитання.


Останні свідки. Соло для дитячого голосу

А44884

94(47+ 57)

А48

Алексієвич С. О. Останні свідки. Соло для дитячого голосу : проза / С. О. Алексієвич ; пер. з рос. Л. Лисенко. – Харків : Фоліо, 2020. – 252 с. – (Державна програма – 2020).

Маленькі розповіді маленьких дітей... Вони мимоволі стали свідками того, що відбувалося в роки Другої світової війни, і, напевно, немає більш страшних спогадів. «Останні свідки» – це історії різних людей про епізоди їхнього дитинства, що прийшлося на 1941 – 1945 роки, історії хлопчиків і дівчаток, яким довелося подорослішати добре якщо в 12 – 14 років, а комусь і в п`ять або в сім. На їхніх очах вбивали сусідів, друзів, батьків, братів і сестер; їм доводилося турбуватися про молодших дітей, які залишалися, вони намагалися вижити в концентраційних таборах, не померти з голоду... Світлана Алексієвич брала інтерв`ю у безлічі людей, хто був дитиною в ті страшні роки, і книга ця – жахлива правда про ту війну, як її бачили діти. Діти, які раптово були позбавлені всього, що було таким звичним: будинку, тепла, батьків, їжі... Які не розуміли, за що вбили їхніх батьків, зруйнували їхній будинок?.. За що у них вкрали дитинство?..


Getting Things Done

А44962

316.47

А 50

Аллен Д. Getting Things Done , або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі : поради для підлітків / Д. Аллен, М. Вільямс, М. Воллес ; пер. М. Восковнюк. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 288 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Цей посібник стане в пригоді підліткам, які хочуть творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрий для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ти не відчуватимеш стресу. Книжка «Getting Thing Done. Мистецтво продуктивності без стресу!» розійшлася мільйонними накладами та стала однією з найвпливовіших книжок про бізнес своєї епохи й вершиною особистої організації. «Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків» пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління. Ця нова книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у них зросте прагнення до креативу, впевненість у собі, що даватиме радість від досягнень.


Світ навколо нас. Змії

В6199

598.115

А94

Афонін М. Є. Світ навколо нас. Змії : фотоенциклопедія / М. Є. Афонін. – Київ : КРИСТАЛ БУК, 2019. – 48 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія).

Змії можуть викликати відразу, жахати або, навпаки, зачаровувати, однак навряд чи є люди, яких ці плазуни залишають байдужими. Цим рептиліям притаманна особлива магнетична краса, що змушує мимоволі захоплюватися ними.


Запрошуємо до нашого світу : як живуть діти в різних краях

В6222

008(100)

Б28

Баттерфілд М. Запрошуємо до нашого світу : як живуть діти в різних краях : попул. вид. / М. Баттерфілд ; худож. Г. Лінас ; пер. з англ. Р. А. Трифонов. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Як вітаються? Чим снідають? І що роблять, коли випадає зуб, діти з усіх куточків Землі? Від громадян величезних країн до крихітних африканських племен – усі ми їмо, вдягаємося, граємося та віримо в прикмети. «Ми всі різні, але такі схожі» – проходить червоною ниткою у книжці. «Запрошуємо до нашого світу» здатна надихнути дитину вивчати мови, подорожувати, шукати друзів серед представників інших культур і, найголовніше, – допоможе відчути себе частинкою великого та різноманітного світу, у якому люди ставляться одне до одного з допитливістю та симпатією.


ЇЇ історія. 50 жінок та дівчат, які змінили світ

В6212

929(100)

Г15

Галліган К. ЇЇ історія. 50 жінок та дівчат, які змінили світ : наук.- попул. вид. / К. Галліган ; пер. з англ. О. Григорович ; худож. С. Волш. – Харків : Ранок, 2019. – 112 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Реальні історії п`ятдесяти жінок та дівчат, які не побоялися кинути виклик цілому світові. Правительки, лідерки думок, мисткині, науковиці, правозахисниці… Чиїсь імена ви чули неодноразово, про інші – дізнаєтеся вперше. Але кожна історія однаково вражає та надихає. Жінки здавна творили історію пліч-о-пліч з чоловіками. І ця книга зайвий раз переконує в цьому.


Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості

А44974

613.2

Г 19

Ґандрі С. Р. Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості : рекомендації / С. Р. Ґандрі, Дж. Ліппер ; пер. І. Павленко. – Київ : Bookchef ; Київ : Форс Україна, 2020. – 400 с. – (Державна програма – 2020).

Наше здоров`я починається з правильної їжі. Адже кишківник – найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити, щоб жити довго й лишатися молодим і здоровим до безлітньої старості, – підкаже доктор Ґандрі. Упродовж тривалих років він спостерігав незмінну піддослідну Едіт Моррі, яка лише 20 днів не дожила до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров`я доктор Ґандрі робить висновки щодо програм харчування, які впливають на довголіття людини, і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримувати, щоб лишатися при здоров`ї і психічному, й фізичному до безлітньої старості.


Доця

Б51132

821.161.2

Г69

Горіха Зерня, Т. Доця : роман / Т. Горіха Зерня. – Київ : Білка, 2019. – 288 с. – (Державна програма – 2020).

Ця книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю...», але вона про любов. Про магію, не лубочну, розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня, коли пірнаєш з головою у Прадавній Океан і виринаєш звідти з рибиною в зубах. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами і нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою головою. Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас – це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Та де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло, і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна – це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею.


Європа

Б51119

94(4)

Д27

Дейвіс Н. Європа : Історія : дослідження / Н. Дейвіс ; пер. з англ.: П. Таращука, О. Коваленка. – Київ : Основи, 2020. – 1464 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Книжка видатного англійського історика, професора Університету Лондона і нашого сучасника Нормана Дейвіса – водночас і стислий, майже конспективний курс європейської історії, і неоціненний, багатющий тезаурус розмаїтих культурно-історичних знань. Це широке історичне панно, інкрустоване коштовними мініатюрами, захопить і зацікавить кожного, хто не байдужий до історії.


Анна Франк

Б51128

929

Д40

Джейкобсон С. Анна Франк : графічна біографія, створена спільно з Будинком Анни Франк : біографія / С. Джейкобсон, Е. Колон ; пер. з англ. К. Диси ; Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Центр дослідж. історії та культ. східноєвроп. єврейства. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – 160 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Спираючись на унікальні історичні місця, архіви і безсумнівне джерело – Будинок Анни Франк в Амстердамі, – автори бестселерів Нью-Йорк Таймс Сід Джейкобсон та Ерні Колон створили першу авторизовану графічну біографію Анни Франк. Тут представлене життя батьків Анни, Едіт та Отто; перші роки життя Анни у Франкфурті; поширення нацизму; еміграцію Франків до Амстердама; війну та окупацію; життя Анни у таємній прибудові; зраду й арешт; її депортацію та смерть у Берґен-Бельзені; виживання батька Анни та публікація її вражаючого щоденника.


Геноцид

Б51120

341.485(100)

Д42

Джонс А. Геноцид. Вступ до глобальної історії : дослідження / А. Джонс ; пер. з англ. К. Диси. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – 696 с. – (Державна програма – 2020).

«Геноцид. Вступ до глобальної історії» – це наймасштабніший за своїм охопленням посібник із проблем геноциду серед усіх, що видані дотепер. У цій унікальній книжці, яка відображає найновіші підходи в дисципліні genocide studies, геноцид розглядається водночас і як історичне явище, і як теоретичний та правовий концепт. Автор докладно розкриває витоки, глибину і людський вимір трагедій, що сталися на різних континентах, висвітлює роль війни, імперіалізму та соціальних революцій у розпалюванні геноцидного полум`я. Адам Джонс також приділяє увагу проблемам історичної пам`яті, ініціативам із відновлення правди і справедливості, стратегіям гуманітарних інтервенцій і запобігання новим злочинам. Книжка представляє феномен геноциду в перспективі соціальних наук: психології, соціології, антропології, гендерних студій, політології та теорії міжнародних відносин.


Ціна правди

А44879

94(4+ 47)

Д42

Джонс Г. Ціна правди [Текст] = The price of truth : статті / Г. Джонс ; пер. з англ.: В. Пасічна, О. Тищук, Г. Сташків [та ін.]. – Київ : Жнець, 2019. – 447 с. – (Державна програма – 2020).

Історія Ґарета Джонса – це про Правду, ціну Правди про трагедію українського народу – Голодомор. Це про Честь і Професію. Професію Журналіста. В цій історії багато символічного, знакового і повчального. До книжки-перекрутки (англійською та українською мовами) увійшли вибрані статті британського журналіста валлійського походження Ґарета Джонса, який перший під своїм прізвищем розповів світові про геноцид українського народу під час Голодомору 1932 – 1933 років і злочини сталінського режиму.

Цікавими для читачів будуть статті Ґарета про тодішню політичну ситуацію у Європі, Америці та на Далекому Сході. 28 листопада у всеукраїнський прокат вийшов історичний трилер «Ціна правди», заснований на історії Ґарета Джонса.


Дівчаче дозвілля

Б51125

379.8

Д44

Дівчаче дозвілля на всі 100% : довідник / уклад. Н. В. Зотова. – Харків : Школа, 2020. – 368 с. – (Державна програма – 2020).

Чим займатися у вільний час і як його спланувати? Як з користю та радістю провести відпочинок? Які розваги обрати з друзями чи на самоті? На ці та багато інших питань щодо твого дозвілля є відповіді у цій книжці, зрозумієш, як отримати справжню насолоду, відновити фізичні та душевні сили. А також багато ідей для самореалізації, творчого прояву твоєї особистості. Тож відпочивай... але з користю для себе!


Думай як Шерлок Голмс

Б51127

159.95

К23

Карзан К. Думай як Шерлок Голмс : наук.-попул. вид. / К. Карзан, С. Скалько ; пер. з італ. Л. М. Михайлова. – Харків : Ранок, 2020. – 96 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Думай як).

Шерлок Голмс вже давно припинив бути просто персонажем з книги. Він – взірець логіки, кмітливості та впевненості у собі. Автори цієї книги проаналізували твори Артура Конан Дойла, щоб з`ясувати – як працює мозок Шерлока Голмса. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть юним читачам навчитися думати як найвідоміший детектив усіх часів.


Історія брехні. Як ми обманюємося

Б51318

316.7

К30

Кафтан М. Історія брехні. Як ми обманюємося : поради / М. Кафтан ; худож. О. Старанчук. – Київ : Портал, 2020. – 208 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Фейки, маніпуляції, забобони, містифікації, пропаганда, реклама. Нинішня проблема медіаграмотності має тривалу історію. Довкола нас чимало відвертої брехні, скільки її не розвінчуй – люди й далі вірять в абсурдні речі. Ця книжка розповість про те, як і хто творить брехню, а головне – як її розпізнати і не піддаватися на зловмисні впливи.


Михайль Семенко

А44882

821.161.2.09

К61

Коломієць Р. Г. Михайль Семенко : біографія / Р. Г. Коломієць. – Харків : Фоліо, 2019. – 121 с. – (Державна програма – 2020) (Знамениті українці).

Михайль Семенко (1892 – 1937), основоположник і теоретик українського футуризму, поет, філософ, скрипаль, був трагічною і надзвичайно яскравою особистістю української літератури, невиправдано забутою у часи «соціалістичного реалізму». Все переплелося у його житті й творчості: революція як всесвітній переворот, революція як переоцінка художніх цінностей українського мистецтва, безкінечний пошук нового, незвіданого — як прорив українського мистецтва до європейського культурного простору. Епатажна людина, урбаніст, футурист, Михайль Семенко, як і більшість талановитих митців покоління Розстріляного Відродження, був звинувачений в активній «контрреволюційній діяльності» й страчений на Соловках.


Історія України «без брому»

Б51094

94(477+ 470)

К78

Кралюк П. М. Історія України «без брому». Розвиток державності на українських землях : дослідження / П. М. Кралюк. – Харків : Фоліо, 2020. – 424 с. : фото. – (Державна програма – 2020) (Великий науковий проект).

Книга Петра Кралюка «Історія України «без брому». Розвиток державності на українських землях» розкриває історію державних змін на теренах України від прадавніх часів до нашого сьогодення. Усупереч висловлюванню відомого українського письменника і політика початку ХХ ст. Володимира Винниченка, мовляв, не можна українську історію читати без брому, тобто заспокійливого, автор акцентує увагу на тому, що бездержавність – явище, характерне для багатьох народів. Тому українці у своєму прагненні створити власну державу були далеко не одинокі. Проте, проживаючи в різних країнах і обіймаючи високі посади, вони зробили чимало для становлення, зокрема Угорського королівства, Речі Посполитої, Російської імперії, Османської імперії, і врешті-решт здобули свою державу.


Обережно

Б51151

37.015.3

О-13

Обережно : хлопці! : поради / уклад. Н. В. Зотова. – Харків : Школа, 2020. – 304 с. : іл. – (Цілком таємно) (Державна програма – 2020).

Що робити, коли відбуваються зміни з тілом і душею? Коли виникає безліч запитань, про які ти соромишся запитати в батьків, а у твоїй голові замість формул літають флюїди кохання? Як не вчинити дурниць, не заблукати в лабіринтах почуттів і розібратися в психології дивних створінь – хлопців? Ця книга дасть відповіді на ці й багато інших запитань, істотно полегшить життя і підліткам, і батькам, а також порадить, навчить, підкаже.


Остання імперія

Б51095

94(47+ 57)

П39

Плохій С. М. Остання імперія. Занепад і крах Радянського Союзу : дослідження/ С. М. Плохій ; пер. з англ.: Я. Лебеденка, А. Саган.– Харків :Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 512 с. : фото. – (Державна програма – 2020).

Аналіз розсекречених документів та інтерв`ю з безпосередніми учасниками подій наштовхують на висновок: крах СРСР не був результатом діяльності спецслужб Сполучених Штатів, навпаки, американські лідери боялися раптового колапсу радянської держави, який міг затягти Євразію в політичний та економічний хаос. Називаючи розпад СРСР «роботою Америки», політичні діячі США переоцінили власний потенціал у знищенні та перебудові іноземних режимів. Автор упевнений: американська роль у розвалі Союзу була міфом, який роздували на догоду діячам американської зовнішньої політики та прихильникам імперського реваншу в Росії. Україна стала ключовим гравцем у драмі розвалу Союзу й не тільки здобула незалежність для себе, але й показала шлях до державності менш рішучим республікам, як-от Білорусь та Казахстан. «Остання імперія» – це нова, смілива інтерпретація останніх місяців життя Радянського Союзу, свіжий погляд на причини та передумови смерті цього політичного організму без заангажованості та упередженості.


Загадкова Україна

А44859

94(477)

П57

Попельницька О. О. Загадкова Україна. Таємниці та легенди : нариси / О. О. Попельницька. – Київ : Арій, 2020. – 352 с. : портр. – (Таємниці історії) (Державна програма – 2020).

У цій книжці в популярній формі реконструйовано українські міфи, легенди, перекази та загадкові сторінки української історії на основі згадок у літописах та інших творах давнього і середньовічного письменства, фольклорі, топоніміці тощо. Прагнучи хоча б побіжно охопити найцікавіші аспекти української історії та міфології, починаючи від найдавніших часів, автор знайомить читача переважно з маловідомими міфами й легендами, намагаючись якомога повніше представити різні історичні епохи та персоналії. Зокрема розкриває таємниці стародавнього Трипілля, українських скарбів, переповідає легенди про карпатських духів, печерських святих і видатних історичних постатей та ще багато захопливого, нерозгаданого й таємничого.


Психологія для дівчат

Б51152

37.015.3

П86

Психологія для дівчат : поради / уклад. Н. В. Зотова. – Харків : Школа, 2020. – 352 с. : іл. – (Цілком таємно) (Державна програма – 2020).

Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів.


Видатні жінки української історії

Б51087-1

94(477)

С28

Сегеда С. П. Видатні жінки української історії. Біографічні нариси на тлі історичних подій (Х- ХVIII ст.) : біографії. Кн. 1 / С. П. Сегеда. – Київ : Балтія Друк, 2020. – 264 с. : фото. – (Державна програма – 2020).

Книжка відомого українського антрополога, професора Сергія Сегеди, розповідає про долі відомих українок, які залишили свій слід на історичній арені нашої країни – від легендарної княгині Ольги до Наталії Розумовської, матері останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Складні долі, злети і падіння, вагомий вплив на політичні рішення і вчинки державних мужів – цей історичний калейдоскоп в поєднанні з простотою викладення і багатством мови автора не може не привернути уваги найвибагливішого читача.


Я і Він : поради

Б51316

613.8

С50

Смаль Ю. Я і Він : поради / Ю. Смаль ; худож. А. Ола. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 100 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Настає час, коли дитина починає цікавитися своїм тілом і ставити «незручні» для батьків запитання. У цій книзі маленькі й дорослі читачі, разом із допитливим бешкетником Максом дізнаються про те, як все влаштовано в хлопчиків, про гігієну і захист, про хвороби та причини надмірної уваги до свого тіла, про збереження інтимності кожного і, що найголовніше, про культуру і повагу. Доступно та з гумором, цікаво і з яскравими суперілюстраціями.


Наші котики. Бліндаж

А44895

821.161.2

Т46

Тихий В. В. Наші котики. Бліндаж : повісті / В. В. Тихий, В. Б. Пузік. – Харків : Фоліо, 2020. – 252 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Кіноповість «Наші котики» – це трагікомічна розповідь про пригоди бійців АТО, створена за мотивами сценарію однойменного фільму режисера Володимира Тихого, який він написав у співавторстві з Валерієм Пузіком. Події розгортаються на початку гарячої фази війни на сході України. На одну з позицій фронту заступають на бойове чергування головні герої: інженер, актор і продавець квітів. Воїни-добровольці, як і тисячі їхніх побратимів, і гадки не мають, що відіграють вирішальну роль у захисті Батьківщини поки ставатиме на ноги боєздатна регулярна армія. Історії головних героїв з позивними Літо, Професор і Грін, які доброволець Валерій Пузік узяв з реального фронтового життя, передовсім писалися для веб серіалу «Бліндаж». У виданні вміщено дев`ять сюжетів.


Школознавство

В6211

373

Т48

Ткачук Г. Школознавство : попул. вид. / Г. Ткачук ; худ. Ю. Твєрітіна. – Київ : Портал, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Думаєте, саме у вас найнудніші підручники, найсуворіші шкільні правила і найскладніші завдання? Зате не доводиться мити коней, як у школі на Січі. Або п`ять років поспіль учити саму латину й греку, як у єзуїтських школах. Або навчатись окремо дівчатам і хлопцям, як у давніх гімназіях. Навіщо взагалі вигадали ті школи? Авторка пояснить – пізнавально і з гумором.


Марі Кюрі

А45102

54

Т56

Томас І. Марі Кюрі : біографія / І. Томас ; пер. з англ. Д. Завалій ; худож. А. Векман. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Маленьки історії великих людей).

Чому Марі Кюрі вважають суперзіркою науки? Вона стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію, відкрила два нові радіоактивні елементи: полоній та радій, і це дозволило боротися з такою недугою, як рак. А ще винайшла термін «радіоактивність». Але відданість фізиці далася науковиці великою ціною… Познайомтеся з Марі, яка досі надихає цілий світ, у веселому і барвистому путівнику про її дивовижне життя.


Родовід. Як знайти своє коріння

В6102

929.5

Т56

Томазов В. В. Родовід. Як знайти своє коріння : путівник / В. В. Томазов. – Київ : Мистецтво, 2020. – 79 с. : фото. – (Державна програма – 2020).

Ця книга є своєрідним путівником по лабіринтах людської історії для тих, хто цікавиться своїм родоводом та бажає знайти своє коріння, відновити генетичний зв`язок із пращурами, пам`ять про яких загубилася у перебігу століть бурхливого минулого нашої батьківщини. Читач зможе зрозуміти, що це за наука – генеалогія, коли вона з`явилася та як розвивалася, що вивчає і чому важлива для кожного з нас. У книзі надаються рекомендації щодо процесу здійснення родовідного пошуку, характеризуються джерела, які можуть містити необхідну для дослідника-початківця інформацію про його предків, пропонуються способи фіксації генеалогічного матеріалу.


Як стати кимось

Б5115

373.5

Т76

Троян-Яскот А. Як стати кимось : порадник / А. Троян-Яскот ; пер. з пол. М. Пушкарук. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : кольор. іл. – (Державна програма – 2020) (Порадник підлітка).

Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?.. Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!


Ознаки добра і зла. Забобони

А44855

398.3

Т88

Турунен А. Ознаки добра і зла. Забобони: історія забобонних звичаїв : дослідження / А. Турунен ; пер. з фінськ. І. Малевич. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2020. – 192 с. : фото. – (Державна програма – 2020).

Чому відьма літає на мітлі, а чорт має роги? Чому заяча лапка приносить удачу, а сім – щасливе число? Як ім`я впливає на долю людини і яким був знак Каїна? Книжка знайомить читача зі строкатим і захопливим світом забобонних звичаїв – звичаїв, які в повсякденному житті ми часто навіть не помічаємо. Ми стукаємо по дереву або плюємо через плече, коли дорогу перебігає чорна кішка, але більше не знаємо, чому так робимо. За допомогою забобонних звичаїв боролися зі страхами, але також прагнули подбати про власне щастя й вдачу, бо людина – єдина тварина, яка свідомо намагається вплинути на власну долю. У семи «щасливих» розділах книжки Арі Турунен зазирає в історію культури забобонів і розкриває деякі дивовижні секрети. Наприклад, сережки спочатку використовували для захисту від злих сил, слово «паніка» має походження від бога Пана, що визивав безконтрольний страх, а схрещення середнього і вказівного пальців для уникнення невдачі спочатку було символом парування.


герби та прапори

В6116

929.6(477)

У45

Україна : герби та прапори : довідник / авт. проєкту та упоряд. В. Г. Кисляк та О. А. Нескоромний. – Київ : Парлам. вид-во, 2020. – 496 с. : іл., фото. – (Державна програма – 2020).

Пропонована книга є певним підсумком більш ніж 20-річного періоду створення місцевої символіки. До неї включено понад 1340 зображень гербів і прапорів областей, районів і міст України.


Як витримати дорослих і не з`їхати з глузду

Б51156

316.6

Ч-75

Чольвінська-Школік А. Як витримати дорослих і не з`їхати з глузду : порадник / А. Чольвінська-Школік ; пер. з пол. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : кольор. іл. – (Державна програма – 2020) (Порадник підлітка).

Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри... Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно. Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!


 Як витримати хлопців і не з`їхати з глузду

Б51158

316.6

Ч-75

Чольвінська-Школік А. Як витримати хлопців і не з`їхати з глузду : порадник / А. Чольвінська-Школік ; пер. з пол. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : кольор. іл. – (Державна програма – 2020) (Порадник для дівчат).

Хлопці здатні в одну мить розізлити нас, а вже за хвилину розсмішити дотепним жартом чи зворушити милою витівкою. Ну як їх витримати і не з`їхати з глузду?! Прочитай порадник, і дізнаєшся, якими хлопці є насправді і чому саме такими. Окрім того, знайдеш відповіді на інші питання, які цікавлять тебе щораз більше: про що і як розмовляти з хлопцем, як поводитися на побаченні і вгамувати у собі вир суперечних почуттів. Дізнайся більше про світ хлопців, щоб краще й певніше почуватися в їхньому товаристві.


Як витримати у школі

Б51159

316.6

Ч-75

Чольвінська-Школік А. Як витримати у школі і не з`їхати з глузду : порадник / А. Чольвінська-Школік ; пер. з пол. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : кольор. іл. – (Державна програма – 2020) (Порадник підлітка).

Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?.. Ти знайдеш у цьому пораднику чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.


Україна в епоху війномиру

А44856

821.161.2

Щ61

Щербак Ю. М. Україна в епоху війномиру: книга підсумків і пророцтв : публіцистика / Ю. М. Щербак. – Київ : Ярославів Вал, 2020. – 352 с. – (Державна програма – 2020).

Книжка відомого українського письменника Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру» – це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство. Ця книга – знак тривоги і надії. Тривоги – бо надто серйозними є загрози, особливо з боку Росії в час, коли Україна потребує єдності. І надії, – бо ще залишається шанс врятувати Україну від капітуляції та розпаду. Привертає увагу своєрідна форма книжки – поєднання політологічних текстів з притчами пророчого звучання.


Мова – найбільший скарб

Б51104 811.161.2

811.161.2

Ю98

Ющук І. П. Мова – найбільший скарб : статті / І. П. Ющук. – Тернопіль : Навч. книга – Богдан, 2020. – 360 с. – (Державна програма – 2020).

У статтях збірника йдеться про походження й історичний розвиток української мови, висвітлюються питання про її структуру, логіку й закономірності побудови, про зв`язок мови з мисленням, про роль письменників, зокрема Тараса Шевченка, в її збагаченні й утвердженні. Дано деякі рекомендації щодо вивчення рідної мови в школі. Через етимологію знакомитих для українців назв та імен розкрито її заглибленість у давнину.


Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі

В6213 612.8

612.8

Я62

Янішевський Б. Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі : наук.- попул. вид. / Б. Янішевський ; пер. з пол. К. Москальця. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 152 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Про мозок важко розповідати, бо він дуже складний. Окрім того, щоб зрозуміти, як працює мозок, мусимо скористатися... мозком. Тобто мозок повинен зрозуміти сам себе. Мозок – це твій персональний суперкомп`ютер, найдосконаліша модель, яка не припиняє розвиватися. Погодься, що тобі знадобиться інструкція з використання цієї дивомашини, аби не мозок керував тобою, а тим ним. Отже, цю книгу ти сміливо можеш вважати найцікавішим та найдотепнішим довідником з мозковедення. Читай уважно та поступово, аби твій мозок був готовий увібрати в себе силу силенну важливої інформації.


Діагностика самовизначення щодо майбутньої професії обдарованих учнів ліцею

Б51172

37.091.2

Б44

Бєльська Н. А. Діагностика самовизначення щодо майбутньої професії обдарованих учнів ліцею : метод. рек. / Н. А. Бєльська, М. Ю. Мельник [та ін.]. ; НАПН України, Ін-т обдарованої дитини. – Київ : Ін-т обдарованої дитини, 2020. – 36 с. : табл.

У методичних рекомендаціях подано профорієнтаційно-діагностичну тестову систему «Інтереси та здібності», що спрямована на двостороннє дослідження особистості : мотиваційної структури (професійних інтересів, схильностей) та структури задатків і здібностей. Це дає змогу здійснювати математично обґрунтоване прогнозування навчальної та професійної успішності особистості в різних сферах діяльності. Діагностичні методики було стандартизовано. Нормативні дані сформовані на українській виборці. Тестова система рекомендована для розв’язання проблеми професійної орієнтації та кар’єрного консультування обдарованих учнів ліцею.


Ратимия і протирада. Два типи влади

А44981

321.01

Б61

Білий В. Ратимия і протирада. Два типи влади : дослідження / В. Білий. – Хмельницький : ХЦНТІ, 2020. – 476 с.

Книга дає базові поняття про два типи влади. Перший – протирада, яка панувала протягом відомої історії на планеті Земля і сьогодні завершує своє домінування. Другий – ратимия, яка зараз почала проявлятись в усіх відомих сферах суспільства.


Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

П1039-18(2020)

796.01

В53

Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : наук. вид / ред. Г. А. Єдинак; Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2008. – Вип. 18 : Фізичне виховання, спорт і здоров`я людини. – 2020. – 72 с.

У віснику висвітлюються результати наукових досліджень з актуальних проблем, що пов`язані з педагогічними аспектами фізичного виховання різних груп населення, валеології, ерготерапії, підготовки спортсменів та менеджменту у фізичній культурі.


Вступ до спеціальності

А45001

378

Г68

Гордійчук М. С. Вступ до спеціальності : навч.- метод. посіб. / М. С. Гордійчук, О. В. Мартіна [та ін.]. – Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2020. – 136 с.

Посібник розкриває особливості організації педагогічного процесу у закладах вищої освіти ; розуміння особливостей підготовки фахівців першого (бакалаврського рівня) вищої освіти галузі знань.


Система соціально-економічної підготовки курсантів

А45006

378

Д50

Дияк В. В. Система соціально-економічної підготовки курсантів і слухачів у процесі безперервної освіти у вищому військовому навчальному закладі Державної прикордонної служби України : 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора пед. наук / В. В. Дияк ; Держ. прикордонна служба України, Нац. акад. ДПС України ім. Б. Хмельницького. – Хмельницький : Нац. Акад. ДПС України, 2021. – 40 с.

У дослідженні розроблено, теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено систему соціально-економічної підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників та слухачів магістратури у процесі безперервної освіти у вищому військовому навчальному закладі Державної прикордонної служби України. Визначено компоненти (мотиваційно-світоглядний, інформаційно-змістовий, конативно-деонтологічний, особистісно-рефлексивний) критерії, показники та охарактеризовано рівні сформованості соціально-економічної компетентності курсантів і слухачів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.


Збірник наукових праць студентів та магістрантів Кам`янець-Подільського національного університету

П1172-13 (2019)

378.4(477.43)

З-41

Збірник наукових праць студентів та магістрантів Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: Вип. 13 / гол. ред. С. А. Копилов. – Кам`янець-Подільський : Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2019. – 189 с.

У збірнику вміщено кращі доповіді та наукові повідомлення студентів і магістрантів університету, виголошені на звітній науковій конференції за підсумками науково-дослідної роботи у 2018 – 2019 навчальному році.


Збірник наукових праць молодих вчених Кам`янець-Подільського національного університету

П1088-11(2020)

378.4(477.43)

З-41

Збірник наукових праць молодих вчених Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: Вип.11 / гол. ред. С. А. Копилов [та ін.]. – Кам`янець-Подільський : Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2020. – 105 с.

У збірнику вміщено доповіді та повідомлення науково-педагогічних працівників, аспірантів і здобувачів наукових ступенів, виголошені на науковій конференції молодих вчених Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.


Українська література. Сучасна підготовка до ЗНО

В6124

821.161.2

З-81

Золочевська Н. В. Українська література. Сучасна підготовка до ЗНО : зошит-інтенсив / Н. В. Золочевська. – Кам`янець-Подільський : Аксіома, 2020. – 288 с.

Зошит-інтенсив призначений для якісного повторення навчального матеріалу з української літератури, формування умінь створення власного висловлення (есе). У посібнику подано теоретичний матеріал, завдання різного типу, тематичні та узагальнюючі тести. Його зміст відповідає програмі ЗНО.


Календар знаменних і пам`ятних дат Хмельниччини на 2021 рік

П1033-2021

006.95(477.43)"2021"

К17

Календар знаменних і пам`ятних дат Хмельниччини на 2021 рік : реком. бібліогр. довід. / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін., Хмельниц. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України, Хмельниц. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. О. М. Шеін ; ред. В. В. Маковська ; відп. К. А. Чабан. – Житомир : Євенок О. О., 2020. – 192 с.

55-й випуск рекомендаційного бібліографічного довідника «Календар знаменних і пам`ятних дат Хмельниччини на 2021 рік» містить у собі довідкову інформацію про визначні події історії, суспільно-політичного, спортивного, громадського та культурного життя Хмельниччини, ювілеї уродженців краю та видатних діячів, життя та діяльність яких пов`язані з нашим краєм. Видання складається з двох розділів: хронологічного переліку дат і текстових довідок з бібліографічними списками.


Теоретичні та методичні засади професійно-педагогічної підготовки викладачів

А45007

378

К60

Колісник-Гуменюк Ю. І. Теоретичні та методичні засади професійно-педагогічної підготовки викладачів професійно-художніх дисциплін у закладах вищої освіти : 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора пед. наук / Ю. І. Колісник-Гуменюк ; Держ. прикордонна служба України, Нац. акад. ДПС України ім. Б. Хмельницького. – Хмельницький : Нац. Акад. ДПС України, 2021. – 40 с.

Дисертацію присвячено проблемі професійно-педагогічної підготовки викладачів професійно-художніх дисциплін у закладах вищої освіти. Охарактеризовано теоретичні і методичні основи професійної підготовки майбутніх викладачів професійно-художніх дисциплін у ЗВО художнього та педагогічного профілю.


Формування інформаційно-комунікаційної культури майбутніх офіцерів Збройних сил України

А45008

316.77

К78

Кравченко О. І. Формування інформаційно-комунікаційної культури майбутніх офіцерів Збройних сил України у процесі професійної підготовки : 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук / О. І. Кравченко ; Держ. прикордонна служба України, Нац. акад. ДПС України ім. Б. Хмельницького. – Хмельницький : Нац. Акад. ДПС України, 2021. – 20 с.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми формування інформаційно-комунікаційної культури майбутніх офіцерів Збройних сил України у процесі професійної підготовки. Обґрунтовано педагогічні умови формування інформаційно-комунікаційної культури майбутніх офіцерів Збройних сил України у процесі професійної підготовки та розроблено модель цього процесу, що містить цільовий, змістово-технологічний і результативний блоки. Уточнено сутність поняття «інформаційно-комунікаційна культура майбутніх офіцерів Збройних сил України», удосконалено діагностичний апарат для з`ясування стану сформованості інформаційно-комунікаційної культури майбутніх офіцерів Збройних сил України (гносеологічний, мотиваційно-аксіологічний, праксеологічний критерії) за рахунок використання показників та характеристики рівнів (високий, достатній, початковий).


Матеріали для дистанційного навчання слухачів курсів в контексті андрагогічного підходу освіти дорослих

В6123

37.013.8

М34

Матеріали для дистанційного навчання слухачів курсів в контексті андрагогічного підходу освіти дорослих : навч.-метод. посіб. / Хмельниц. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти ; уклад. Н. Г. Клімкіна. – Хмельницький : Заколодний М. І., 2020. – 60 с.

У навчально-методичному посібнику представлені конспекти лекцій для слухачів курсів різних категорій, які допомагають удосконалювати компетентність слухачів у сучасних умовах та надають практичний матеріал для роботи з дітьми та матеріал для самоаналізу власних видів діяльності та професійного зростання.


Іван Огієнко і сучасна наука та освіта

А30442-15(2019)

94(477- 89Под)

О-36

Іван Огієнко і сучасна наука та освіта : наук. зб. Вип. XV: Серія історична / гол. ред. С. А. Копилов, відп. ред. В. С. Прокопчук, Л. М. Марчук. – Кам`янець-Подільський : Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2019. – 252 с.

Матеріали збірника репрезентують унікальний феномен державницької, духовно-культурної, наукової, педагогічної діяльності Івана Огієнка. Статті присвячені осмисленню, інтерпретації, дослідженню та розвитку наукових і творчих концепцій Івана Огієнка та їх проекцій на сучасний освітній простір. Збірник адресовано науковцям, викладачам, учителям, студентам, усім, кого цікавлять актуальні питання вітчизняної гуманітарної науки, проблеми української духовності та культури.


Огієнко і сучасна наука та освіта

А30442-16(2019)

001:929(477.43)

О-36

Іван Огієнко і сучасна наука та освіта : наук. зб. Вип. XVI: Серія філологічна / відп. ред. В. П. Атаманчук, гол. ред. Л. М. Марчук. – Кам`янець-Подільський : Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2019. – 360 с.

Матеріали збірника репрезентують унікальний феномен державницької, духовно-культурної, наукової, педагогічної діяльності Івана Огієнка. Статті присвячені осмисленню, інтерпретації, дослідженню та розвитку наукових і творчих концепцій Івана Огієнка та їх проекцій на сучасний освітній простір. Збірник адресовано науковцям, викладачам, учителям, студентам, усім, кого цікавлять актуальні питання вітчизняної гуманітарної науки, проблеми української духовності та культури.


Педагогічний дискурс

А30442-16(2019)

37

П24

Педагогічний дискурс : зб. наук. праць. Вип. 28 / Ін-т педагогіки АПН України, Хмельниц. гуманіт.-пед. акад. ; гол. ред. І. М. Шоробура [та ін.]. – Хмельницький : Сікорська С. В., 2020. – 78 с.

Збірник наукових праць містить статті теоретичного та експериментального характеру з актуальних проблем теорії та історії педагогіки, школознавства, методики навчання, виховання і профорієнтації учнів у закладах освіти та позашкільних установах, теорії та методики управління освітою, професійного становлення студентів, педагогічної практики, порівняльної педагогіки, соціальної педагогіки, неперервної педагогічної освіти.


Проблеми дидактики історії

П1060-10(2019)

94

П78

Проблеми дидактики історії : зб. наук. праць. Вип. 10 / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка ; ред. С. А. Копилов [та ін.] – Кам`янець-Подільський : Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2019. – 180 с.

У збірнику розглядаються проблеми теорії та методології дидактики історії, викладання курсів вітчизняної та всесвітньої історії у ЗВО, а також окремі аспекти методики навчання історії у закладах середньої освіти, подаються рецензії на новітні публікації навчально-методичного характеру.


Філософія життя

А44556

821.161.2(477.43)

П80

Прокопович В. А. Філософія життя : лірика / В. А. Прокопович. – Хмельницький : Стасюк Л. С., 2020. – 136 с.

«Філософія життя» – третя поетична збірка, в якій автор відкриває читачам ліричну поезію про кохання, жахіття війни які розривають Україну, та філософську лірику про життя. Кожен читач знайде близьку для себе історію.


Біологія. Збірник тренувальних тестових завдань

Б51171

57

С54

Соболь В. І. Біологія. Збірник тренувальних тестових завдань. 20 комплексних варіантів тестових завдань у форматі ЗНО та ДПА : тести / В. І. Соболь. – Кам`янець-Подільський : Сисин О. В. : Абетка, 2020. – 168 с. : іл., табл. – (ЗНО, ДПА 2021).

Матеріал збірника укладено відповідно до вимог чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів з біології, затверджених Міністерством освіти і науки України та програми зовнішнього незалежного оцінювання з біології. Пропонований посібник містить 20 комплексних варіантів тестових завдань у форматі ЗНО. Структуру тестових завдань адаптовано до технічних характеристик завдань з біології для зовнішнього незалежного оцінювання. Перевірити правильність виконання завдань допоможе алгоритм відповідей наприкінці посібника. Призначений для самостійної підготовки учнів до ЗНО, може бути використаний для проведення контрольних робіт та тематичного оцінювання знань. Опрацювання тестових завдань дає змогу як за допомогою вчителя, так і самостійно закріпити теоретичний матеріал та підготуватися до пробного тренувального тестування у форматі ЗНО.


Стратегії формування творчої особистості

А44998

37.015

С83

Стратегії формування творчої особистості: методи, прийоми, форми : кол. монографія / Нац. акад. пед. наук України, Ін-т обдарованої дитини ; авт. кол.: В. Г. Кремень, В. В Ільїн [та ін.]. – Київ : Ін-т обдарованої дитини НАПН України, 2020. – 320 с.

У монографії досліджується проблема творчої особистості в умовах інформаційно-цифрової реальності, у якій послаблюється дія раціональних детермінант, а традиційні природні та соціальні об`єкти заміщаються віртуальними. Перехід до нового виміру цивілізаційного буття активізує інтелектуальну діяльність, головним змістом якої є енергія творчості. Її результати дають змогу прогнозувати здійснення подальшого соціально-економічного процесу, розширювати відтворення життя, його соціалізації та олюднення.


Структурування рекреаційно-туристичного потенціалу на засадах географічного середовища

А44999

338.48(477)

С87

Структурування рекреаційно-туристичного потенціалу на засадах географічного середовища : монографія / О. Г. Топчієв, К. В. Коломієць, В. А. Сич [та ін.] ; М-во освіти і науки України, Одеський нац. ун-т ім. І. І. Мечникова. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2020. – 332 с.

Обговорюються і розробляються нові напрями систематики і структурування рекреаційно-туристичного потенціалу регіону, серед них систематика рекреаційних кластерів, мережева організація рекреаційно-туристичних умов і ресурсів, концепція рекреаційних середовищ. Наголошена сучасна тенденція формування соціоприродних видів господарської діяльності та регіональних міжгалузевих рекреаційно-туристичних комплексів. Проаналізовані новітні форми територіальної організації рекреаційно-туристичної діяльності. На прикладі Українського Причорномор`я показані планувальні можливості співставної характеристики природного каркасу екологічної безпеки та геопросторової організації населення і господарства регіону. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com