Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділугрудень 2023 року

Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

П1039-28(2)(2023) 796.01

В53

Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : наук. вид / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка; гол. ред. Г. А. Єдинак. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2008. – Вип. 28 : Фізичне виховання, спорт і здоров`я людини, № 2. – 2023. – 71 с.

У віснику висвітлюються результати наукових досліджень з актуальних проблем, що пов`язані з педагогічними аспектами фізичного виховання різних груп населення, валеології, ерготерапії, підготовки спортсменів та менеджменту у фізичній культурі.


Історії та війни

А46518 821.161.2

Г93

Гудименко Юрій. Історії та війни / Ю. В. Гудименко. – Харків : Фоліо, 2023. – 415 с. : фото. – (Воєнні щоденники).

Юрій Гудименко (нар. 1987) – український політичний діяч, лідер Руху «Демократична Сокира», у минулому – блогер, телеведучий, публіцист. Після російського вторгнення вступив до лав ЗСУ, сапер, був поранений.

«Це не зовсім звичайна книга. Тут немає сюжету, немає персонажів, які затримуються надовго. Це – збірка текстів, промов, історичних нарисів, які я писав і пишу донині. Тут є смішні тексти і тексти несмішні, є слова, які я писав у доброму гуморі й ті, які я писав у шпиталі, не бувши певен, що колись встану на ноги. Є навіть тексти, за які мені соромно, але вони все одно будуть тут, у книзі, тому що я їх говорив і я їх написав» (Ю. Гудименко).


Бог завжди подорожує інкогніто

А46536 159.9

Г94

Гунель Лоран. Бог завжди подорожує інкогніто / пер. з фр. А. Роговченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. – 416 с.

Як не пропустити в житті ті можливості, які воно нам пропонує? Знайти своє призначення й зробити реальністю найзаповітніші та найсміливіші мрії? Шлях до самореалізації та самовдосконалення відкритий кожному, треба лише обрати вірний напрямок. На відміну від інших книжок із психології саморозвитку, бестселер Лорана Гунеля не перелік правил і вправ, а захоплива розповідь про історію життя паризького юнака, до якої хочеться приєднатися! Повне інтриги й пригод, це керівництво з пошуку свого місця в житті, боротьби зі страхами й комплексами за особисте щастя та професійний успіх. Поради й завдання, які даватиме врятованому на межі відчаю Алану його таємничий наставник, – універсальна та ефективна методика розвитку особистості від психолога та письменника Лорана Гунеля.


Квіти і зброя

А46506 821.161.2

К26

Карпиленко Валерія. Квіти і зброя / В. Карпиленко. – [б. м.] : [б. в.], 2021. – 112 с. : фото.

Валерія Карпиленко – сучасна українська письменниця, життя якої, як і багатьох українців розділилося на те, що було до війни і те, що є нині. До війни вона – кандидатка наук із соціальних комунікацій, викладачка, автор наукових статей, художньої прози і поезій, журналістка. З початком війни – авторка та ведуча телепрограми про військових і волонтерів, доброволець у прес-службі полку «АЗОВ», помічниця начальника Донецького прикордонного загону – начальниця прес-служби.


Соціальна інклюзія у макроекономічній стабілізації національної економіки

А46513 330.6

К78

Красота Олена. Соціальна інклюзія у макроекономічній стабілізації національної економіки: монографія / О. В. Красота. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2023. – 384 с.

Призначена для науковців, викладачів закладів вищої освіти, підприємців, керівників громадських організацій і профільних міністерств, аспірантів та студентів, всіх хто цікавиться новими підходами до вирішенням проблем макроекономічної стабілізації національної економіки.


Український націоналізм

Б51767-3 94(477)

Л45

Ленкавський Степан. Український націоналізм : твори / С. В. Ленкавський ; за ред. О. Сича ; Ін-т наук. студій націоналізму. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2022. – Т. 3 : Совєтознавство. – 2-ге вид., змін. – 2023. – 528 с.

До третього тому творів Степана Ленкавського входять праці, де подано аналіз міжнародних обставин, у контексті яких перебувала Україна в післявоєнному періоді ХХ ст. і виходячи з яких українські націоналісти розробляли тактику і стратегію ведення національно-визвольної боротьби.

Збірник укладений зі статей, опублікованих в еміґраційній пресі, внутрішньоорганізаційних збірниках ЗЧ ОУН і виявлених у закордонних архівах ОУН. Книжка розрахована на дослідників української політичної історії, історії ОУН та на широке коло читачів.


Окупація

А46516 821.161.2

М74

Мовчан Альона. Окупація: роман-хроніка / А. Мовчан. – Одеса : Олді+, 2023. – 200 с. : фото.

У книзі в хронологічному порядку описані початок повномасштабного вторгнення, окупація та визволення Херсона очима молодої родини, пожежного-рятувальника Віктора і поетки Альони ті їхнього друга Костянтина.


Платон. Держава

Б35617 87.3(0)

П37

Платон. Держава / Платон; пер. Д. Коваль. – 2-е вид. – Київ : Основи, 2005. – 356 с.

«Держава» Платона є одним із найцікавіших і найоригінальніших творів давньогрецького мислителя. Обґрунтовуючи свою модель політичного устрою, Платон вимальовує картину ідеальної держави, у якій торжествують ідеї Добра й Справедливості, ліквідовано приватну власність, створено найдоцільнішу систему виховання й навчання, проголошено рівність чоловіків і жінок, а владу у ній обіймають справжні філософи. Кожний за своїми здібностями у такій державі повинен займатися своєю справою, досконало володіючи своїм мистецтвом. Написана у 77–60 рр. IV ст. до н. е., вона й до сьогодні є натхненням до наукового пошуку й джерелом державотворчих ідей.


Теорія та практика підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти

А46512 378.1

П58

Попович Оксана. Теорія та практика підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до роботи з дітьми раннього віку в сенсорно збагаченому середовищі: монографія / О. М. Попович ; М-во освіти і науки України, Хмельниц. гуманіт.-пед. акад. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2022. – 444 с.

Для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічних працівників, які здійснюють підготовку кваліфікаційних робітників, та роботодавців – замовників кадрів, методичних працівників навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти.


Розроблення навчально-планувальної та ведення облікової документації для організації навчання з професій за державними освітніми стандартами на основі модульно-компетентнісного підходу

В6456 377.2(477.43)

Р64

Розроблення навчально-планувальної та ведення облікової документації для організації навчання з професій за державними освітніми стандартами на основі модульно-компетентнісного підходу: метод. рек. / М-во освіти і науки України, Директорат проф. освіти, Наук.-метод. центр проф. освіти та підвищ. кваліфікації інженерно-пед. працівників у Хмельниц. обл. ; авт. кол.: Л. Шевчук, І. Кирилюк, С. Коломійчук [та ін.] ; за заг. ред. Л. Шевчук. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2023. – 68 с.

Для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічних працівників, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників, та роботодавців-замовників кадрів, методичних працівників навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти.


Стратегічна панорама

П1225-2(2022) 327(477)

С83

Стратегічна панорама : наук. журнал. № 2`2022 / Нац. ін-т стратег. дослідж. ; гол. ред.: О. В. Богомолов, Д. В. Дубов. – Київ : НІСД, 2022. – 124 с.

«Стратегічна панорама» – науковий журнал Національного інституту стратегічних досліджень. Видання публікує результати наукових досліджень з проблемних питань національної безпеки держави, міжнародних відносин.


Сучасні досягнення в науці та освіті

Б37108-18 (2023) 001

С91

Сучасні досягнення в науці та освіті = Modern Achievements of Science and Education : зб. праць XVIІІ Міжнар. наук. конф., 13 – 20 верес. 2023 р., Нетанія, Ізраїль / Хмельниц. нац. ун-т, Ізраїльська Незалежна Академія Розвитку наук ; редкол.: А. В. Горошко, А. М. Гуржій, В. О. Харжевський [та ін.]. – Хмельницький ; Нетанія : ХНУ, 2023. – 215 с. : граф., табл. - укр., англ. мовами.

Розглянуті актуальні проблеми освіти та інформаційних технологій, матеріалознавства, механіки, дизайну, архітектури і будівництва. Для науковців, інженерів, працівників та аспірантів ЗВО.


Еволюція

Б52002 575.8

Ц61

Циммер Карл. Еволюція. Тріумф ідеї / К. Циммер ; пер. з англ. Р. Клочка. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 400 с.

Дотримуючись традицій еволюціоністів початку минулого століття, популяризатор науки Карл Циммер показує читачеві «зворотний бік еволюції». Свіжий та емоційний текст жваво й зрозуміло пояснює і дрібні деталі порівняльної анатомії, і великі відрізки геологічного часу. Звертаючись до біології, філософії, теології, політики і майже всіх інших царин людського мислення, автор розкладає по поличках таку вишукану та водночас геніально просту теорію Дарвіна. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com