Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділутравень 2024 року

Фізика.

Б52150 53

Г14

Гайда В. Я. Фізика. 10 варіантів у форматі НМТ / В. Я. Гайда, Р. Я. Гандзій, С. І. Семенюк. - Кам`янець-Подільський : Сисин Я. І., 2024. - 52 с.

Посібник містить 10 комплексних варіантів завдань зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ). Усі тести складено відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання та відповідають специфікації тестів НМТ, яка оприлюднена Українським центром оцінювання якості освіти. В кінці посібника запропоновано відповіді до всіх тестів.

Опрацювання тестових завдань дає змогу як за допомогою вчителя, так і самостійно закріпити теоретичний матеріал з фізики. Посібник може бути використано при підготовці до зовнішнього оцінювання. Для учнів шкіл, ліцеїв, гімназій та абітурієнтів, студентів вищих навчальних закладів, учителів, викладачів.


Монастирська праля

А46853 821.161.2

Г70

Горобець О. Монастирська праля: роман / О. Горобець. - Луцьк : Вежа- Друк, 2024. - 240 с.

Новий роман відомого українського письменника Олександра Горобця «Монастирська праля» - нестандартна епічна поема з відчайдушного протиборства молодої людини за життя, коли вона через невдале кохання піддалася спокусі першого смертного гріха- гордині. І вже на фінальну сцену мотузка знайдена і навіть стілець принесено. Марту Загриву, головну героїню твору на самому краю вирви рятує уважність монахині, колишнього світського прокурора, яка вирахувала, куди могла зненацька подітися мотузка з-під монастирської білизни.

Але це далеко не єдина драматична сцена роману. Він так оригінально побудований, що відкриє перед читачем цілу епоху життя людей з міжріччя Південного Бугу та Дністра, яке в роки Другої Світової війни називалося Трансністрією, котрою певний час володіла боярська Румунія, про життя тут в період окупації і про радянські часи, аж по нинішню пору, де розгортаються не прості події. Розкривається ціла епоха стосунків людей, життєвих протиріч, коли, виявлятися, і кохати не можна того, кого обирає серце. Не послухаєшся - жити не дадуть.

«Монастирська праля» - це воднораз твір унікального мовно-стилістичного звучання. Горобець тут співає не тільки своє традиційне «цінь-цінь», а заливається і соловейком, і чижиком, вівсянкою, жайвором, витьохкує й виволгою, басить весняним весільним бугаєм. Перевірте, друзі.


Смерть у Берестові

А46828 821.161.2

К78

Кралюк П. М., Красовицький О.В. Смерть у Берестові: детектив з часів Київської Русі / П. М. Кралюк, О. В. Красовицький. - Харків : Фоліо, 2024. - 351 с.

Вдумливий, спостережливий та небайдужий до всього, що діється навколо, мандрівник і книжник Симеон разом зі своїми друзями та випадковими знайомими, серед яких реальні історичні особи й вигадані персонажі, відкриває для себе й читачів водночас знайомі та невідомі епізоди середньовічної історії Української держави. На сторінках роману він захопливо розповідає про місця, які відвідує, та ситуації, свідком чи учасником яких стає.

Хто зацікавлений та насправді винен у смерті князя Володимира? Як це вплине на подальшу історію Київської України-Русі та долі персонажів твору?

Роман «Смерть у Берестові» започатковує цикл «Розвідки книжника Симеона». Твори цього циклу дадуть змогу читачам поринути у світ давньоукраїнської минувшини, де на них чекають несподівані версії щодо багатьох подій і загадок нашої історії.


Українська література

Б52151 821.161.2

К 93

Куриліна О. В. Українська література. 10 варіантів у форматі НМТ / О. В. Куриліна, Л. І. Пастух. - Кам`янець-Подільський : Сисин О. В., 2024. - 76 с.

Матеріал збірника укладено відповідно до вимог чинних навчальних програм для закладів загальної середньої освіти з української літератури, затверджених Міністерством освіти і науки України та програми зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури. Пропонований посібник містить 10 комплексних варіантів тестових завдань у форматі НМТ. Перевірити правильність виконання завдань допоможуть відповіді наприкінці посібника. Для учнів та вчителів шкіл, ліцеїв, гімназій.


Птах і аритмія ночі

А46852 821.161.2(477.43)

Ш20

Шенькарук О. ("Санчо"). Птах і аритмія ночі / О. Шенькарук. - Харків : ДІСА ПЛЮС, 2024. - 136 с.

Артилерія любить тишу. Але якщо розгнівати Богів війни, - усі інші боги замовкають.

Саме з такої позиції бачить своє призначення на війні артилерист ЗСУ на позивний Санчо. Він переконаний, що високі матерії Духу з поєднанням тонкої настройки Душі спроможні протистояти звірству і канібалізму 21 – сторіччя.

Порох війни, безнадія і лють переплітаються з легкими крилами інтимної лірики – вірші пронизані філософськими роздумами над сенсом буття і своєї ролі в океані історії.


Морітурі

А46834 821.161.2

Б14

Багряний І. П. (Лозов`ягін). Морітурі: повісті та п`єса / І. П. Багряний. - Харків : Фоліо, 2023. – 383 с.

Це видання містить три різні за жанром твори - драму, повість-вертеп і комедію-сатиру, які об’єднані однією ідеєю: показати гордість, стійкість та нескореність українців у буремних подіях ХХ ст. Іван Багряний пише про тих, хто, пройшовши через жахіття катівень НКВС, не зламався («Морітурі»), а також тих, хто, опинившись між фашизмом і більшовизмом, віддав своє життя за вільну Україну («Розгром, «Генерал»).


Кардіод(г)рама

А46825 821.161.2

Г61

Головач О. Й. Кардіод(г)рама / О. Й. Головач. - Хмельницький : Стасюк Л. С., 2023. - 40 с

«Життя, як твір: сам кожен пише.

І тема в кожного своя.»

У збірці представлені мальовані вірші. Чому мальовані? Бо читаючи слово за словом в уяві яскраво з’являтимуться події, почуття чи емоції, що закладені у рядках.

Кожне слово здатне зігріти любов’ю або спонукатиме до роздумів.

Інструкція до збірки: налити чашку кави або келих вина, розташуватися біля вікна чи каміну і поринути у світ мальованих віршів.

Книга розрахована на широке коло читачів.


Струни душі

А46824 821.161.2

Ф33

Федорок Л. В. Струни душі / Л. В. Федорок. - Хмельницький : Стасюк Л. С., 2023. - 96 с.

У поетичну збірку «Струни душі» увійшли вірші, які наповнені добром і ніжністю, вірою та любов’ю до рідної землі, родини й України. Палітра художніх образів багата і різноманітна: мати, журавлики, дерева, намисто, хата, верби, криниця. Поезія здається простою і легкою, але й водночас такою широкою, вдумливою, з глибоким змістом. У ній відчувається єдність змісту і форми, кольору і звуку, руху доторку і запаху.

Авторка демонструє уміння переосмислювати побачене, виділяти те головне, що хвилює, бентежить душу. Зачепила струни душі жорстока війна, яка скалічила людські долі, завдала глибоких ран Україні, забрала життя найкращих синів і доньок. Болить. Нестерпно болить, та прийде на землю весна, скресне крига в душі, бо є надія, що саме ця весна принесе мир і довгоочікувану Перемогу. Збірка «Струни душі» - це поетичні картини баченого, пережитого, минулого сучасного. Вони чіпляють за живе, відтворюють неповторність, оригінальність і чуттєвість оточуючого нас світу. А найголовнішою мелодією, основним лейтмотивом на тлі мозаїчного співзвуччя спогадів Л. Федорок є щире зізнання в любові рідній землі і Батьківщині. Поезія Л. Федорок – це сповідь перед читачем, бажання донести йому те, що тривожить її душу й залишається в пам’яті.


Дума про життя

А46845 821.161.2

Я75

Ярмуш В. І. Дума про життя: поет. зб. / В.І. Ярмуш. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2023. – 176 с.

Поетична збірка, у якій поєднано всю велич душі Василя Ярмуша і його незгасиму синівську любов до України. Крізь усю творчість поет проніс життєлюбність, відданість ідеалам сучасності й майбутнього та залишив цінну спадщину нащадкам. У своїх творах він закликає українців до боротьби за волю. Незгасна мрія про незалежну Україну була головним лейтмотивом творчості поета. З думкою про Батьківщину він жив, творив і служив людям до останнього подиху. Саме тому вся поетична спадщина Василя Ярмуша так легко та гармонійно вливається в сучасність.

До збірки увійшли патріотичні вірші, присвяти, думи, балади, гуморески, новели та оповідання, більшість з яких просякнуті любов’ю до України та спрямовані на національно – патріотичне виховання сучасного молодого покоління.


Сповідь Ідилії Ночі

А46848 821.161.2

Я75

Ярмуш М. В. Сповідь Ідилії Ночі: роман / М. В. Ярмуш. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2023. - 160 с.

Книга написана на основі реальних подій. У романі використано щоденник, новелу та вірші українського поета, прозаїка, культурно-громадського діяча Василя Ярмуша та спогади його дружини, Марії. Читач ознайомиться з історією великого кохання – символом лебединої вірності й незламності слова та серця. Усі думки митця, поетичні твори та спомини Марії переплела у цій книзі їхня донька Мирослава Ярмуш. Світлини взято з особистого архіву Марії Ярмуш. Для широкого кола читачів.


Соломія Крушельницька

А46850 821.161.2

Я75

Ярмуш В. І. Соломія Крушельницька: драм. поема / В.І. Ярмуш. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2022. - 80 с.

У книзі на основі сюжетів драматичної поеми «Соломія Крушельницька» і новели «Соломія» відчутне поєднання життєвих шляхів талановитих українських митців з Тернопільщини у царині «Пісні» та «Слова» - Соломії Крушельницької та Василя Ярмуша. Проглядається незгасна мрія і непохитна віра в незалежну Україну, для якої вони жили, творили і служили людям до останнього подиху. Дві людські долі, наче дві різні всесвіти, гармонійно доповнили історію української культури і мелодійно поєднались у часовому просторі сучасності.

Для широкого кола читачів.


Ідилія ночі

А46846 821.161.2

Я75

Ярмуш В. І. Ідилія ночі: лірика / В.І. Ярмуш. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2020. - 144 с.

Легенда про Любов і мелодію Слова. Тут є усе. Закоханість, любов, розчарування, віра, прагнення кохати і бути коханим. Любов медсестрички Марії Гринчишин, яка з’явилася поетові долею і піснею. Плід їхнього кохання ідилії ночі і жіноча лебедина вірність.

Для широкого кола читачів.


Кіт Мацько

А46851 821.161.2

Я75

Ярмуш, В. І. Кіт Мацько / В. І. Ярмуш; худож. В. Яриніч. - Тернопіль : Навч. книга - Богдан, 2018. - 16 с

Збірка дитячих віршів поета Василя Ярмуша в цікавій та легкій формі вчить дітей бути спостережливими, знаходити спільні і відмінні ознаки у людей і тварин, виділяти головне та другорядне, уміти виражати свою любов до рідних людей. Книжка яскраво ілюстрована.


Нащадки гетьманів

А29157 63.3(4УКР-4ХМЕ)

Г45

Гжимайло Ю. Д. Нащадки гетьманів: іст. нарис / Ю. Д. Гжимайло. - Хмельницький : Міська друкарня, 2002. - 60 с.

У творчому доробку відомого на Красилівщині краєзнавця Юрія Гжимайла з’явилася ще одна книжка – «Нащадки гетьманів». Це історичний нарис про родовід славетних козацьких гетьманів Михайла та Петра Дорошенків, від якого походить красилівчанин, колишній головний інженер Красилівського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів тресту «Київтрансгаз» Владислав Михайлович Дорошенко. Сам він надав автору цінний і рідкісний історичний матеріал, який і послужив приводом для написання книги. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com