Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділугрудень 2022 року

Восьма жертва: роман

А45893 821.161.2

Г56

Гнатко Д.Восьма жертва: роман / Д. Гнатко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 336 с.

Сюжет: Загадкові та моторошні події порушують спокій маєтку Смотрицьких. Одна за одною гинуть молоді кріпачки. Селом ширяться різні чутки. Кажуть, то справа рук католицьких ченців, котрих привезла з собою до маєтку полячка Владислава Пашинська. Золотоволоса відьма, що закликала зло. Тим часом графиня Смотрицька палко закохується в сусіда. Але серце Олексія Забродіна належить графській кріпачці Ярині. Графиня ладна на все, аби здобути кохання поміщика і позбутися зеленоокої дівчини, що стала між ними. Маєток ось-ось здригнеться від звістки про восьму жертву. І нею може стати будь-хто.


І знайдеш ти скарб у собі

А45913 821.133.1

Г94

Гунель Л. І знайдеш ти скарб у собі: роман / Л. Гунель; пер. з фр. Ю. Кузьменко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 288 с./p>

Сюжет: Аліса ніколи не була богобоязною парафiянкою, що молилася, перш нiж з’їсти пиріжок. А для священника Жеремі віра була повітрям, сенсом існування. Та парафiян у церкві всього дванадцять, як тих апостолiв. І практична атеїстка Аліса вирішує допомогти старому другові покращити цi показники. Для неї це просто черговий проект, який треба «розкрутити». Але заглиблюючись у світ духовного, Аліса відчуває, як щось в ній починає змінюватися. Тісні стіни скептицизму та іронії, що здавалися їй справжньою свободою, поступово розсуваються. Здається, ще крок — і Алісі відкриється істина, яку вона вперто не хотіла помічати. Але всесвіт довкола раптом стане незміряним. І не загубиться в нім лише той, хто зрозуміє, чого хоче насправді.


Пастка для різника

А45789 821.161.2(477.43)

Д21

Даценко Ю. Пастка для різника: роман / Ю. Даценко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 320 с.

Сюжет: 1888 рік. Лондон.

Місто трусило немов у лихоманці. Таємничий незнайомець, прозваний у народі Джеком Різником, одну за одною вбиває жінок легкої поведінки, щоразу дивним чином вислизаючи з рук поліції.

Кілька років по тому. Проскурів. Молодий лікар-хірург Яків Ровнєр отримує від поліції запрошення на експертизу трупа дівчини-повії. Побачене вражає його. Така жорстокість притаманна самому дияволові. Поліція швидко оголошує справу розкритою. Проте відбувається ще одне вбивство… Яків розуміє: слідчі лише марнують час, і береться за власне розслідування. Куди воно заведе молодого хірурга? І що означає незрозумілий напис, знайдений на стіні поблизу тіла другої жертви? Чи мають стосунок до вбивств проскурівські масони і які таємниці приховує місцева знать? З певних причин Яків має підстави вважати, що у подільській провінції орудує той самий Джек Різник…


Наші друзі з Ельфірії: казки

В6382 821.161.2(477.43)

Д 31

Дем`янюк М. Б. Наші друзі з Ельфірії: казки / М. Б. Дем`янюк; худож. Л. Велика. - Хмельницький: [б. в.], 2022. - 44 с.

«Наші друзі з Ельфірії» - збірочка казок, які розповідають малечі про ельфів, що живуть поруч, а також знайомить маленьких читачів з дивовижною Ельфірією – країною ельфів. Книга утверджує ідеали добра й справедливості, навчає доброзичливому та дбайливому ставленню до навколишнього світу. Чарівні розмальовки до кожної казки неодмінно подарують гарний настрій дітя.


Останній страх

А45920 821.111(73)

Ф60

Фінлі А. Останній страх: роман / А. Фінлі; пер. з англ. Л. Котляр. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 416 с.

Бестселер The New York Times, Найкращий трилер за версією BookBub та Newsweek

Сюжет: Уся родина студента Мета Пайна — батько, мати, брат та молодша сестричка — знайдені мертвими під час відпустки в Мексиці. Офіційна причина загибелі: витік газу. Місцева поліція стверджує, що це нещасний випадок, але ФБР має іншу думку. Так само як і Мет. Ба більше: він підозрює, що смерть його родини може бути якось пов’язана з іншою смертю. Тією, що сталася багато років тому. Тоді, коли однієї ночі його рідний брат вбив свою вагітну подругу...

Тепер разом зі слідчою Сарою Келлер Мет має відкопати моторошну правду про злочин, у якому звинувачують брата.


Мелодія кави у тональності кардамону

А45896 821.161.2

Г95

Гурницька Н. Мелодія кави у тональності кардамону: роман / Н. Гурницька. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 512 с.

Роман став основою для історичної драми «Кава з кардамоном» виробництва Solar Media Entertainment спільно з телеканалом СТБ та за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Українського культурного фонду.

Головну чоловічу роль виконав польський актор Павел Делонг, відомий за фільмами «Список Шиндлера» й «Дім». Його партнеркою на знімальному майданчику стала Олена Лавренюк, відома за фільмами «Егрегор» і «11 дітей з Моршина». Саме цю актрису авторка роману Наталія Гурницька вважає ідеальною кандидатурою на роль головної героїні.

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя!

Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє... Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..


Полковнику ніхто не пише

А45934 821.134.2(862)

Г21

Гарсіа М. Г. Полковнику ніхто не пише: роман / Г. Гарсіа Маркес; пер. з ісп. О. Буценка. - Харків: Фоліо, 2022. - 126 с. - (Зібрання творів).

«Полковнику ніхто не пише» — повість видатного колумбійського прозаїка Ґабріеля Ґарсії Маркеса, яка побачила світ у 1961 році. Твір є одним із перших автора і позначений впливом Ернеста Хемінгуея.

Події розгортаються в невеличкому колумбійському містечку. Сімдесятип’ятирічний полковник у відставці щоп’ятниці чекає в порту катер. Йому має прийти лист про призначення пенсії як ветерану війни. Та полковнику ніхто не пише. Після смерті сина вони разом з дружиною живуть бідно й голодують. Єдине, що мають, — це півень, якого полковник готує до боїв, сподіваючись за нього отримати грошей для проживання.

Повість — гімн стійкості людського духу. Маркес розповідає про людину, яка бореться за гідне життя і вірить у справедливість, та країну, що потерпає від бідності, голоду й корупції.


Джералдова гра

А45909 821.111(73)

К41

Кінг С. Джералдова гра: роман / С. Кінг; пер. з англ. В. Куча. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 400 с.

Бестселер The New York Times та Publishers Weekly.

Цей відпочинок у віддаленому літньому будиночку мав стати ідеальним для подружжя Джералда та Джессі. Але пристрасна ніч раптом закінчилася... смертю чоловіка. Джессі залишається прикутою наручниками до ліжка в порожньому, ізольованому від світу будинку, поруч із мертвим Джералдом. Однак самотньою вона буде недовго. Найтемніші страхи та спогади прийдуть до її понівеченої, розщепленої свідомості. А ще прийде він — моторошний чоловік, що дивитиметься на неї з темного кутка кімнати. Хто він — привид чи схиблений убивця? Плід кошмарних дитячих спогадів Джессі, що повернувся познущатися з неї знову? І яку ціну має заплатити вона, щоб позбутися фантомів пам’яті, загрозливих гостей та невблаганних металевих наручників?


Вигнанець і грішниця:

А45543-4 821.161.2

К59

Кокотюха А. А. Вигнанець і грішниця: роман / А. А. Кокотюха. - Харків: Віват, 2022. - 304 с. - (Художня література).

Це - четверта книжка ретро-циклу романів відомого українського письменника Андрія Кокотюхи. 1916 рік, Чернігів. Третій рік триває Перша світова війна. Детектив Платон Чечель, колишній поліцейський, мобілізований на військову службу. Але це прикриття: він виконує неофіційні завдання командування та розкриває військові злочини в тилу. Цього разу йому доводиться розслідувати вбивство мільйонера Гавриїла Логінова. Підозра падає на його кохану, доньку поміщика Юлію. Та дівчина категорично заперечує свою провину, якби Чечель не тиснув на неї. Чечель мимоволі втручається в сферу інтересів кримінального та політичного підпілля, і це призводить до ланцюга жорстоких убивств. Платон теж ледве уникає смерті. А тут іще Юлія безслідно зникає з монастиря, до якого подалася каятися в гріхах.


 Привид Києва

В6384 355.4(477.411)

М36

Мацуда Д. Привид Києва / Д. Мацуда; пер. з яп. Т. Сандровича. - Харків: Ранок, 2022. - 16 с.: іл. + 1 л.

Відомий автор манґа Мацуда Джюко надихнувся подіями лютого 2022 року, коли під час жорсткої ескалації російсько-української війни небо над Києвом героїчно боронили українські пілоти 40-ї бригади тактичної авіації.

Подвиг українських асів породив легенду про Привида Києва, пілота МіГ-29, який за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув шість повітряних перемог у небі над столицею: збив два Су-35, два Су-25, Су-27 і МіГ-29.


Щасливі не плачуть

А45921 821.161.2

Л43

Лешко З.Щасливі не плачуть: роман / З. Лешко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 256 с.

Сюжет: Мія — модна письменниця, що працює над зйомками фільму за своїм романом. Яким же було її здивування, коли на головну роль у фільмі погодився він — столична зірка Роман Звягівський. Але між чоловіком та Мією спалахує неприязнь. Колеги вдаються до радикального кроку: зачиняють обох у готельному номері на ніч. Та очікуваного примирення не відбулося. Мію дратує кожен Романів крок. Що може знати про життя цей балуваний мазунчик? Хіба він пережив би те, що сталося колись з Мією? Кілька років тому вона втратила коханого, репутацію та... дитину. І тепер хоче повернути втрачене. Але Роман зовсім не той, ким видається на перший погляд.


Ідеальна незнайомка

А45901 821.111(73)

М63

Міранда М. Ідеальна незнайомка: роман / М. Міранда; пер. з англ. П. Мигаля. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2022. - 376 с.

Сюжет: За спиною колишньої журналістки Лії Стівенс багато невдач і болючих помилок — їх не вийде ні загладити, ні забути, ні притлумити плином часу. Аби якось налагодити життя, Лія втікає в Пенсільванію разом із вірною подругою Еммі. Вона хоче зачаїтися, принишкнути. Але привид минулого невтомно переслідує її. Біля річки знаходять жінку, дуже схожу на неї. Усі довкола тепер дивляться на Лію з підозрою. Здавалося б, Еммі могла б допо­могти розплутати ситуацію, але біда — поліціянти в один голос стверджують, що Еммі насправді ніколи не існувало.


Та, що ламає вітер

А45892 821.161.2(477.43)

Г94

Гуменюк Н. П. Та, що ламає вітер: роман / Н. П. Гуменюк. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 272 с.

Авторка переможниця конкурсу «Коронація слова» у 2015 р.

Сюжет: По закінченні Другої світової війни сімнадцятирічна Настя приїхала вчителькою у волинське село. З першої зустрічі молода красуня запала в серце капітану Круглову. Пообіцяв він зробити з неї огранений діамант, щоб сяяла лише для нього. Дорогими подарунками засипав, життям її розпоряджався. Та серце Настине сповнювалося щастям, коли на Романа дивилася, дарма що в нього зі статків лише звинувачення в неблагонадійності. Але загнав капітан її в пастку, як здобич...


 Саша

А45917 821.161.2

В58

Власенко І. В. Саша / І. В. Власенко. - Харків: Фоліо, 2022. - 158 с. - (Мистецькі біографії).

Якщо зараз згадують про Олександру Куліш, яка писала під псевдонімом Ганна Барвінок, то переважно як про дружину Пантелеймона, автора «Чорної ради». Але за цим фактом несправедливо зникають і особистість, і творчість цієї письменниці. Її подружнє життя не можна назвати щасливим — чоловік був людиною не тільки творчою, але й пристрасною. І хоча Барвінок називала себе першою українською письменницею і зазначала, що почала писати задовго до того, як з’явилися народні оповідання Марка Вовчка (Марії Маркович), можна вважати, що почалося все від образи: Куліш аж надто захопився Марком Вовчком, а незабаром виявилось, що цікавить вона його не лише як письменниця...

Так хто ж все-таки був першою українською письменницею — Ганна Барвінок або Марко Вовчок? З кого все почалося?.. І чи важливо це насправді? Адже обидві були першими жінками, які шукали себе і своє місце у чоловічому світі.


Кам`яні та земляні укріплення Хмельницької області XIV- XVIII ст.

А45930 94(477- 89Под)

З-38

Захар`єв В. А. (із Ватралів). Кам`яні та земляні укріплення Хмельницької області XIV- XVIII ст. / В. А. Захар`єв, І. Старенький, С. М. Шпаковський; Хмельниц. обл. наук.- метод. центр культури і мистецтва. - Житомир: Бук-Друк, 2021. - 228 с. : фото.

Автори зробили спробу показати цілісну картину розташування замків, фортець, украплення міст у найбільш небезпечному українському регіоні Пізнього середньовіччя. Для цього вони використали матеріали особистих розвідок, проведених істориками та краєзнавцями XIX-XX століть наукових досліджень, документ архівів, публікацій у наукових довідниках, збірниках тощо. Використані цікаві ілюстрації, частина з яких створена у Пізньому середньовіччі, карти і сучасні фотокартки, які суттєво доповнюють текстовий виклад.


Мета його - то правда і любов. Микола Матвіїв - одинокий лелека поезії: поезії, листи, спогади, нариси, есе

Б51774 821.161.2(477.43)

М54

Мета його - то правда і любов. Микола Матвіїв - одинокий лелека поезії: поезії, листи, спогади, нариси, есе / упоряд. В. І. Горбатюк. - Житомир: Бук-Друк, 2021. - 164 с.: фото.

Це друга, доповнена, розширена книга поезій і листів Миколи Матвіїва та матеріалів, що розкривають трагічний життєвий і творчий шлях майже невідомого, але справжнього, високохудожнього українського поета, родом з Поділля.


Книга в камені

А45301-1 821.161.2(477.43)

Д21

Даценко Ю. Книга в камені: роман / Ю. Даценко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 320 с. - (Історії провінційного хірурга).

Сюжет: 1900 рік, Кам’янець. У середмісті жорстоко вбито молодого слідчого. Його тіло повністю знекровлене. Містяни щільніше зачиняють віконниці та бояться ночі. Подейкують, що то повернулося древнє жахіття. Лікар-хірург із повітового Проскурова, Яків Ровнєр, приїздить до Кам’янця й опиняється у вихорі загадкових подій. Убивства містян якось пов’язані зі стародавніми племенами, що оселилися на кам’янецьких скелях тисячі років тому. Те, що відбувається, змушує затятого матеріаліста Ровнєра повірити у надприродне і переглянути своє ставлення до старовинних легенд. За примхою долі він виявляється втягненим у кількасотрічний конфлікт двох могутніх родів, аби розкрити прадавню таємницю губернського Кам’янця…


«Россумові універсальні роботи»

А45933 821.162.3(437.3)>

Ч-19

Чапек К. Р. У. Р. «Россумові універсальні роботи»: колективна драма з елементами комедії на три дії / К. Чапек; пер. з чес. О. Ващенко. - Київ: Комора, 2021. - 192 с.

Саме завдяки цій «колективній драмі з елементами комедії на три дії» 100 років тому у всесвітній глосарій увійшло таке звичне для нас тепер слово «робот». Проте Карела Чапека цікавили не закони робототехніки (хоч драма і стала культовим твором у каноні наукової фантастики), а закони людськості: як із штучного і синтетичного проростає живе і життєствердне, проростає милосердя, емпатія, самопожертва, любов.

Це перший український переклад «Россумових універсальних роботів» Карела Чапека, зроблений за першовиданням 1920 року, і виданий з нагоди одночасно двох ювілеїв — публікації та сценічної прем’єри. Від своєї появи на світ ця антиутопія ставала все ближчою і зрозумілішою аудиторії. І тепер, здається, черговий влучний момент перечитати (чи прочитати вперше) перевірену часом чеську класику.


Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете

А45914 821.161.2

К26

Карпа І. І. Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете / І. І. Карпа. - Київ: Книголав, 2021. - 592 с. - (Полиця бестселер).

Іронічний нон-фікшн, у якому українська письменниця Ірена Карпа ділиться секретами довготривалих і короткочасних знайомств, порадами для тих, хто хоче опинитися в міцних і успішних стосунках, а також не оминає увагою і свої романтичні пригоди — у Франції та поза нею. У виданні розгортаються справжні історії, самої Ірени або її близьких друзів, приправлені фірмовим гумором, завдяки якому навіть розлучення та любові страждання звучатимуть дотепно.

Крім того, письменниця наголошує, що не прагне займатися менторством і вдавати з себе гуриню й психологиню, її книжка — це всуціль життєвий досвід і висновки з її досвіду стосунків із чоловіками.

«Весела й корисна книжка, яку можна розглядати і як жарт, і як інструкцію. Читати її можна по порядку розділів або так, як заманеться, тицьнувши пальцем у розділ із цікавою назвою. Та й взагалі девіз цієї книжки — вийшло в мене, вийде і у вас», — говорить Ірена Карпа про новий авторський текст.


Село не люди. Добити свідка

А45898 821.161.2

Д21

Дашвар Л. С: роман / Л. Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 448 с.

Продовження історії «Село не люди».

Чотирнадцять років тому через інтриги і жадібність сільського магната Івана Залусківського згоріла Шанівка, постраждали селяни, та найбільше — Катерина, яка втратила всіх, кого любила. Чотирнадцять років Залусківський і Катерина не бачилися. Поки він багатів та міцнів, дівчина поступово втрачала свій особливий дар передбачення. І так би їхні дороги розійшлися назавжди. Якби одного дня на занедбаному шанівському обійсті школярка Стаська не знайшла... труп чоловіка.

Катерина знає, хто жертва і хто вбивця. Тепер її життю знову загрожує небезпека. Через наклеп Катерина й сама опиняється під підозрою. Вона нікому не вірить і майже ніхто не вірить їй. А той, хто розпочав смертельне полювання на Катерину, упевнений: порятунку їй немає. Розпочате багато років тому час довести до кінця...


Салимове лігво: роман

А45908 821.111(73)

К41

Кінг С.; Салимове лігво: роман / С. Кінг ; пер. з англ. В. Куча. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 576 с.

Стівен Кінг — неймовірно популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За понад 40 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка незмінно поповнюється.

Сюжет: Містечко, у якому виріс Бен Міерз, завжди було звичайним. Нічого особливого, нікого особливого, хіба що назва трохи дивна: Єрусалимове, або, як вимовляють місцеві люди, Салимове Лігво. І ось Бен, тепер уже відомий письменник, повернувся сюди знову, бо хотів закрити гештальт минулого — свій дитячий страх. Те, що він малим побачив у старому зруйнованому будинку, який називали Домом Марстена, ледь не довело його до божевілля. Та Салимове Лігво не квапиться стирати старі спогади Бена. Навпаки: над Домом Марстена скупчуються моторошні хмари. У містечку один за одним зникають люди. Та найстрашніше розпочнеться тоді, коли зниклі знову повертатимуться…


Одна любов на все життя: зб. оповідань, бувальщин та спогадів

А45887 821.161.2(477.43)

С85

Стрихарчук З. Р. Одна любов на все життя: зб. оповідань, бувальщин та спогадів / З. Р. Стрихарчук . - Житомир: Бук-Друк, 2021. - 254 с.

Авторка у своїй збірці не пропонує якісь фантастичні історії, захоплюючі детективи – вона розповідає про життя звичайних людей, їхні проблеми, страждання, надії, пориви душі. Це книга про життя і для життя.


Підсвідомості все підвладне

А45924 159.9

К37

Кехо Д. Підсвідомості все підвладне / Д. Кехо; пер. з англ. В. Пустовойта. - 2-ге вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 176 с.

Підсвідомість - своєрідна Маріанська западина; це нетрі людської психіки. Підсвідомість керує нашими вчинками, коли ми цього навіть не усвідомлюємо. Недарма Зиґмунд Фройд казав: «Ми не випадково обираємо одне одного. Ми зустрічаємо тільки тих, хто вже існує в нашій підсвідомості». Так і в нашій підсвідомості заховано ключ від щасливого життя. Керуючись набором принципів, які розробив Джон Кехо, ви відчините всі двері та відімкнете брами на шляху до успіху. Його програма - спусковий гачок у механізмі пробудження безмежних ресурсів людського мозку. Візуалізація, правильна інтерпретація мрій, сни та реальність, засів думок, вроджені здібності та схильність до творчості, взаємини та самооцінка - використовуйте величезні резерви підсвідомості, щоб раз у раз змінювати своє життя на краще.

Джон Кехо - тренер з особистісного зростання зі світовим ім`ям, автор бестселерів, розробник семінарів та тренінгів, які допомогли тисячам змінити своє життя. Секрет успіху Кехо в тому, що всі його поради випробувані в реальному житті самим автором. Протягом трьох років Кехо досліджував внутрішні механізми функціонування людського мозку і заради цього навіть оселився в лісі, відмовившись від комфортного життя в цивілізованому світі. Результатом експерименту стала потужна програма «Сила розуму», яка принесла Кехо світове визнання.


Польові дослідження з українського сексу

А45899 821.161.2

З-12

Забужко О. С. Польові дослідження з українського сексу: роман / О. С. Забужко. - 14-те вид. - Київ: Комора, 2021. - 120 с.

Сюжет: Сексуальна одіссея художника й поетеси, розгортаючись в Україні й Америці кінця ХХ століття, обертається правдивою середньовічною містерією, у якій героїня проходить кругами недавньої української історії, щоб зустрітися віч-на-віч із Дияволом...

13-те видання славетного роману Оксани Забужко - за визначенням Los Angeles Times, «чистої й чесної спроби осмислити нове життя в нововизволеній країні», - містить додаткові матеріали, які допоможуть читачеві краще оцінити місце й роль цієї книжки в культурних процесах минулого двадцятиліття.


 Іван Сварник у творчості, спогадах, відгуках

А45926 821.161.2.09(477.43)

Н40

Невтомний життєлюб. Іван Сварник у творчості, спогадах, відгуках / Центр дослідж. історії Поділля ін-ту історії України НАН України, Хмельниц. обл. універс. наук. б-ка, Хмельниц. обл. літ. музей; уклад.: В. С. Прокопчук, К. А. Чабан, В. І. Горбатюк. - Житомир: Бук-Друк, 2021. - 188 с.: фото. - Бібліогр.: С. 178- 182

Дослідження присвячене класику української байки, гумористу і сатирику Івану Сварнику з нагоди 100-річчя від дня народження і містить наукову статтю, що розкриває життєвий шлях і літературну діяльність ювіляра. Щоб представити нинішньому поколінню особливості художнього стилю письменника, до книги з усіх його восьми збірок включено низку поезій, байок, гумористичних і сатиричних творів, перекладів.

Основу книги складають спогади сина, друзів, колег. У матеріалах і документах показано, як на Дунаєвеччині, батьківщині байкаря, вшановано його пам`ять. Добіркою світлин зафіксовано миттєвості його творчого життя.


 У пошуках дорогоцінного глузду

А45885-2 821.161.2(477.43)

Ш35

Швець М. Ф. У пошуках дорогоцінного глузду: продовж. роману «Нівроку, або Мандри пройдисвітів» / М. Ф. Швець. - Житомир: Бук-Друк, 2021. - 128 с.

Друга частина роману «Нівроку або мандри пройдисвітів» описує деякі складні, карколомні та невдячні сторони життя царів, богів та персоналу, що їх обслуговує. І це все тільки для того, щоб кожен охочий міг на себе приміряти отой тягар відповідальності.


Історія одного падіння

А45897 821.161.2

Г56

Гнатко Д. Емма. Історія одного падіння: роман / Д. Гнатко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 336 с.

Сюжет: Емма Рихальська — донька заможного поміщика та наречена шанованого графа Яготинича. Її майбутнє прогнозовано мало бути щасливим. Але заборонене кохання до кріпака Назара, що так раптово спалахнуло, перекреслило все. Емма знала, що він заручений із красунею Марічкою. І ніколи не відповість взаємністю панянці. А сама Емма змушена буде все життя прожити із нелюбом. Але долю не прорахуєш. Трагічна загибель Марічки збурить у серці Назара полум’я помсти. Емма втратить останній шанс здобути його любов. Та несподівано під серцем заворушиться надія...


Вигнанець і шляхетна полонянка

А45543-5 821.161.2

К59

Кокотюха А. А. Вигнанець і шляхетна полонянка: роман / А. А. Кокотюха. - Харків: Віват, 2021. - 302 с. - (Художня література).

Сюжет: 1919 рік, Катеринославщина. Колишній поліцейський-вигнанець Платон Чечель служить у петлюрівській розвідці. Виконуючи таємне завдання в глибокому ворожому тилу, Платон опиняється в пастці і дивом виривається від білих. Але - потрапляє до рук червоних... Тепер він за крок до розстрілу. Разом із ним у полоні юна і шляхетна Дарина Ільницька. Страшно подумати, що загрожує їй. Тому Чечель робить відчайдушну спробу врятувати себе та дівчину - береться розслідувати вбивство ворожого командира. Ціна звільнення - знайдений вбивця. Тільки ж навряд можна вірити комісарським обіцянкам...


Не болить: вірші

А45915 821.161.2

Б12

Бабкіна К. Б. Не болить: вірші / К. Бабкіна. - Київ: Комора, 2021. - 66 с.

Ми весь час живемо між «болить» і «не болить», «не дуже болить», «болить не це» чи «болить, але комусь іншому». Що не болить вам сьогодні? Збірка віршів Катерини Бабкіної про все, що болить, не болить, надихає, підносить і просто змушує нас почуватися живими.


Чари роман

А45922 821.111(73)

С80

Стіл Д. Чари: роман / Д. Стіл; пер. з англ. Д. Петрушенко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 432 с.

Сюжет: Біла вечеря – вишуканий бал у самому серці Парижа, на який можуть потрапити лише обрані. Однак цей романтичний вечір для трьох пар стає початком чарівних змін… Палкий італієць Ґреґоріо кинув дружину заради коханки, але невдовзі залишається один з маленькою дитиною. І він чекає на нове щастя... Жан-Філіп змушений заради роботи на рік покинути Париж і чарівну дружину Валері. Та незабаром до неї починає проявляти особливу увагу давній знайомий... Шанталь думала, що ніколи не зможе покохати, але незнайомий юнак зумів пробудити у її серці забуті почуття...


Зачарована Десна

А45935 821.161.2

Д 58

Довженко О. П. Зачарована Десна: оповідання / О. П. Довженко . - Київ: Фоліо, 2020. - 219 с. - (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

До видання увійшли найвизначніші твори класика української літератури та видатного кінорежисера світового масштабу Олександра Довженка: «Щоденник», «Україна в огні», авторизований варіант кіноповісті «Зачарована Десна» та оповідання. Центральне місце в творчості митця завжди було віддано Україні та її людям, це їм він присвятив своє натхнення і любов.


Безладдя і смерть

Б51777 821.111(410.5)

М15

Макклорі Е. Безладдя і смерть: оповідання / Е. Макклорі; пер. з англ. П. Таращука. - Тернопіль: Навч. книга - Богдан, 2020. - 176 с.

Добірка оповідань молодої шотландської авторки Елен Макклорі занурює читача в міфічні історії, мережані темрявою та світлом, прихованими людськими страхами та складними долями. «Безладдя і смерть» через жах і відразу провадить читача до відкриття його власних темних закутків, лікуючи та відтіняючи його внутрішні суперечності.


 Спогад серцем

А45829 821.161.2(477.43)

П88

Пукас H. Л. Спогад серцем / Н. Л. Пукас. - Київ: Фенікс, 2020. - 60 с.

Книга Надії Пукас «Спогад серцем» - це книга-пам`ять, книга-сповідь, книга-совість, книга-роздум. Вона ілюструє правічне твердження «Пам’ятай і шануй, живи сьогоденням, прагни до щасливого майбуття». Кожним своїм словом книга торкається серця будь-якого читача.


 Париж. Кохання

А45905 821.161.2

Г69

Горицька Г. В. Ліля. Париж. Кохання: роман / Г. Горицька. - Харків: Фоліо, 2019. - 156 с. - (Жіноча проза

Сюжет: Макс була з Лілею вже досить довго — цілу вічність. Це дуже не просто пояснити. Вона навіть собі зізналася не відразу, що любить її — жінку. І сама вона також жіночої статі, однак свято вірить, що не існує якогось певного кохання між чоловіком і жінкою. Є просто кохання загалом: як між чоловіком і жінкою, так і між жінкою й жінкою, і між чоловіком і чоловіком. Однак, чи все так однозначно?..

Ліля переконана, що в житті головне зрозуміти — хто ти є. І задля цього їй знадобиться значно більше, ніж пройти пів Європи в пошуках свого замку — пізнання справжнього призначення і прийняття себе...


Тексти та їх інтерпретація

А45929 821.161.2.09

К72

Ліна Костенко: тексти та їх інтерпретація: навч. посіб.- хрестоматія / упоряд. Г. Клочек. - Київ: Укр. пріоритет, 2019. - 648 с.

Своєрідність посібника, що обумовлює його значний освітній потенціал, полягає в тому, що він побудований за принципом паралельно-послідовного читання, а саме: читач спочатку знайомиться з твором поетеси, а потім з його інтерпретацією, здійсненою відомим літературознавцем професором Григорієм Клочеком.

Посібник стане в нагоді викладачам та студентам філологічних факультетів, учителям-словесникам, учням-старшокласникам і просто читачам, які люблять поетичне слово і прагнуть розвинути свою літературну освіченість.


Хіпі: роман

А45888 821.134.3(81)

К57

Коельйо П. Хіпі: роман / П. Коельйо; пер. з порт. І. Оржицького. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 288 с.

Від одного з культових письменників сучасності

Історія, створена на основі власного багатого життєвого досвіду Пауло Коельйо

Їх називали дітьми квітів. Вільні й дивні хіпі. А Пауло відрізнявся від них. Він був звичайним. Бразильський хлопець з еспаньйолкою, що мріяв стати письменником, побачити й пізнати світ і себе самого. Та одного дня Пауло відчув: уже час. Зібрав речі й вирушив у мандрівку. Не думав про те, що буде завтра, — як усі хіпі. Перу, Чилі, Аргентина, автостоп, випадкові зустрічі, незнайомі обличчя. В Амстердамі Пауло зустрічає дівчину-хіпі Карлу. Вона перевертає його світ і кличе в загадкову подорож до Непалу. Мандруючи з дивакуватими й таємничими супутниками через Європу та Центральну Азію, вони шукатимуть шлях до себе. І одне до одного…


Дім, де жевріє світло

А45918 821.512.162

С21

Сафарлі Е. Дім, де жевріє світло / Е. Сафарлі; пер. з англ. А. Долгої. - 2-ге вид. - Київ: Форс Україна, 2019. - 288 с

Про що ж книга «Дім, де жевріє світло» автора Ельчін Сафарлі?

«...я бачу в цих словах істину — вони про справжню любов, про любов на все життя, про те, що така любов насправді є. І щоб її відшукати, не треба нікуди їхати, достатньо повернути ключ у замку: обіймати міцно-міцно, радіти тому, що стрічаєш у новому дні, й уміти віднаходити спокій. Немов сидиш на березі липневого моря із заплющеними очима, але з відкритим серцем. Коли ти зустрінеш і пізнаєш себе, то зустрінеш і пізнаєш того, з ким захочеться заспівати улюблених пісень і заварити не одне горнятко кави».


Печатка Святої Маргарити

А42070-2 821.161.2(477.43)

П32

Підгірна Л. Печатка Святої Маргарити: роман. Ч. 2 / Л. Підгірна. - Київ: КМ-БУКС, 2018. - 512 с. - (Український детектив).

Лора Підгірна — випускниця історичного факультету Кам’янець-Подільського університету, журналістка та громадська діячка, автор проекту «Літературний туризм». Представлений роман є продовженням її успішного дебюту — українського історичного вестерну «Пригоди Марка Шведа. Червона Офелія».

Сюжет: Травень 1926 року. Зі Стамбулу до Кам’янця-Подільського із таємним завданням повертається наш герой, співробітник таємного легіону УНР, Марко Швед. Тим часом більшовики нещадно грабують багаті українські храми, вивозячи церковне начиння та безцінні ікони… Диякон Крушанівський під тортурами зізнається, що у Тарноруді, на Збручі, заховано дивовижний скарб, ключем до якого є старовинна печатка із зображенням Святої Маргарити Шотландської.

Виконуючи завдання, Марко опиняється у вирі нових, сповнених небезпеки пригод. Йому належить пройти майже втраченим за віки слідом, не загубити самого-себе, дати відсіч підступам ворогів та зберегти віднайдене кохання….


Ефект діри в циферблаті

А45884 821.161.2

Е 96

Ешен Ле. Ефект діри в циферблаті: повісті / Л. Ешен. - Київ: Вадим Карпенко, 2017. - 80 с.

Оповідання Ле Ешена – це дивовижні, навіть містичні історії з життя окремих людей. Історії про їхні особисті переживання, викликані дивними подіями, лишили незабутнє враження на все їхнє життя.


Львів. Вишні. Дощі

А45878 821.161.2

Л 89

Львів. Вишні. Дощі.: збірка / Д. Корній [и др.]; сост. Н. Нікалео. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 189 с.

Нова збірка вже знайомих, відомих та улюблених авторів про Львів, кохання і красу. Красу душі, стосунків і природи — тепер у весняному настрої. Коли природа перероджується, люди переживають із нею: повороти долі, подарунки, несподіванки… Дощі розказують втомленій бруківці підслухані на небі думки, побачені на землі історії про неймовірне кохання, захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Особливі львівські вишні-морелі теж мають душу і почуття. Вони творять дива, поєднуючи людські долі. І відчувають так само, як люди: сміються і плачуть, радіють і журяться, і всихають від нерозділеного кохання… Справжні почуття на сторінках оновленої, по-весняному свіжої книжки!


Лілі та восьминіг

А45912 821.111(73)

Р79

Роулі С. Лілі та восьминіг: роман / С. Роулі; пер. з англ. Т. Мухамедшиної. - Харків: Фабула, 2017. - 320 с.

Сюжет: Тед живе в Лос-Анджелесі й пише тексти на замовлення, хоча мріє стати вільним письменником і написати щось достойне. Він самотній, але шукає своє кохання, щирого та ніжного однодумця і друга. А поки він віддає всю свою любов дванадцятирічній таксі Лілі, з якою він вигадав власну мову, власні розваги. І коли Лілі захворіла, Тед побачив на її голові восьминога й заповзявся за будь-яку ціну врятувати собаку. Це чарівна і зворушлива історія про подолання страхів і пошуки розуміння, про вміння прощати й прощатися.


Домовлятися завжди

Б51786 005.5

К35

Кеннеді Г. Домовлятися завжди / Г. Кеннеді; пер. з англ. Т. Микитюк. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 336 с.

Незамінна книжка для всіх, хто хоче вдосконалити свої навички в переговорах!

На її сторінках ви знайдете інформацію про те, як змусити свого співрозмовника почути ваші пропозиції, як протистояти залякуванням і фіксувати домовленості на папері, а також тести із самоконтролю, які допоможуть вам відстежити свій прогрес. Незалежно від того, хочете ви попросити свого роботодавця підвищити вам зарплатню чи переконати в чомусь свою вперту дитину, ви можете навчитися корисним і дієвим навичкам ведення переговорів для досягнення бажаних результатів.


 Чи помирає невмируще: маленька повість про кохання

А45880 84(4УКР)

С 65

Сорока Л. Чи помирає невмируще: маленька повість про кохання / Л. Сорока. - Львів: Каменяр, 2015. - 30 с.

У новій повісті сучасної української письменниці із Луганщини, де нині палає полум’я братовбивчої війни, розкривається одвічна тема – боротьба добра зі злом. Її герої об’єднувало велике і щире кохання, однак зрада – спершу в коханні, а відтак – Батьківщини – не тільки принесла в їх душі глибокі страждання, а й розвела їх у різні боки.


Ваша дитина і ви. Здорове харчування для всієї родини

Б51781 613.2

С40

Сірз В. Ваша дитина і ви. Здорове харчування для всієї родини / В. Сірз, М. Сірз; пер. з англ. В. І. Наливаної. - Київ : Країна мрій, 2012. - 512 с.: іл.

Вільям і Марта Сірзи, автори сімнадцяти книжок, присвячених догляду за дітьми, створили надзвичайно корисний посібник зі здорового харчування для батьків та дітей. У книжці йдеться про те, як правильно вибирати продукти харчування для всієї родини, сформувати здорові звички харчування у дітей, стати гарним прикладом для дитини та змінити її ставлення до їжі. Окрім цього, автори пропонують комплексну програму, мета якої — зробити вас і ваших дітей здоровими. Ця програма ґрунтується на чотирьох ключових аспектах: стиль життя, фізичні вправи, здорове ставлення до харчування, вибір поживних продуктів. Вона допоможе вам стати на шлях, що веде до здорового й активного життя, і буде найкращим внеском у ваше майбутнє і майбутнє ваших дітей. Читачі також знайдуть у книжці прості й доступні рецепти смачних та корисних страв. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com