Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділусічень 2021 року

Фіалки в березні

А44820 821.111(73)

Д41

Джіо С. Фіалки в березні : роман / С. Джіо; пер. з англ Т. Скрипник. – Харків: Віват, 2020. – 320 с. – (Державна програма – 2020) (Художня література).

У сюжеті роману успішна молода письменниця Емілі Вілсон вирушає з Нью-Йорка на острів Бейнбридж, щоб навідати двоюрідну бабусю Бі. Дівчина пережила розлучення та творчу кризу, тож сподівається, що за межами мегаполісу зуміє опанувати свої думки й почуття. Однак життя на березі океану вже не таке безтурботне, яким здавалося в дитинстві під час канікул. Деякі мешканці острова неначе перебувають у мовчазній змові. Емілі захоплюється новим знайомим Джеком, але бабуся Бі всіляко виказує щодо цього невдоволення.


Я кохатиму тебе завжди

А44796 821.111(73)

Д41

Джіо С. Я кохатиму тебе завжди: роман / С. Джіо; пер. з англ Т. Скрипник. – Харків: Віват, 2020. – 288 с. – (Державна програма – 2020) (Художня література).

У сюжеті роману майстерно сплітаються події минулого й сьогодення. Головна героїня Кейлі Крейн не може повірити у власне щастя: вона успішна журналістка й наречена ідеального хлопця. Проте одна зустріч із безпритульним чоловіком – Кейдом Макаллістером, коханням цілого її життя, – несподівано змінює все. Він не впізнає Кейлі, але вона вирішує дізнатися, що сталося з ним, колишнім керівником фірми звукозапису, і допомогти йому владнати своє життя.


Сім щасливих днів

А44818 821.111(73)

В69

Волш Р. Сім щасливих днів: роман / Р. Волш; пер. з англ. Ю. Максименко. – Харків: Віват, 2020. – 320 с. – (Художня література) (Державна програма – 2020).

У сюжеті роману розповідається, як головна героїня Сара після розлучення, знайомиться з Едді. Спонтанне знайомство переросло у щире та сильне почуття, яке стало взаємним. Здається, таке трапляється лише у мелодрамах. Дивовижний тиждень разом, обіцянки та плани на спільне майбутнє. Хепіенд? Прощання перед відпусткою і, як гадала Сара, коротка розлука. Едді обіцяв зателефонувати з аеропорту. День, другий, тиждень – дзвінка немає. Кинув, захворів, загинув – Сара перебрала всі можливі варіанти. Друзі радили забути. Але кохання неможливо видалити із серця, як номер з телефона. Жінка береться шукати правду. Але є речі, про які ліпше не знати. Особливо про тих, кого ми любимо…


Сага про маєток

А44812 821.113.6

Л14

Лагерлеф С. Сага про маєток: роман / С. Лагерлеф; пер. з швед. О. Король. – Львів: Апріорі, 2020. – 128 с. – (Державна програма – 2020).

У романі шведської письменниці, лауреатки Нобелівської премії Сельми Лагерлеф, йдеться передусім про кохання спадкоємця занепалого помістя й простої дівчини. Це почуття розвивається в них обох упродовж усієї оповіді, яка відзначається крутими поворотами сюжету, достовірністю в описі реалій Швеції ХІХ століття, вишуканою поетичністю й глибокою психологічністю. «Сага про маєток» вийшла у світ 1899 року, й відтоді її перекладено багатьма мовами. Українською публікується вперше.


Рудоволоса жінка

Б51041 821.512.161

П15

Памук О. Рудоволоса жінка: роман / О. Памук; пер. О. Б. Кульчинського. – Харків: Фоліо, 2020. – 220 с. – (Державна програма – 2020) (Великий роман).

У сюжеті роману історія ведеться від імені молодого хлопця Джема Челіка. Вона починається в 1986 році, коли його батько зникає через проблеми з поліцією. Підліток, письменник-початківець, який готується до вступного іспиту в університет, влаштовується на літню роботу як учень майстра з пошуку свердловин. Майстер Магмут, до якого Джем відноситься як до свого батька, розказує йому не тільки про тонкощі копання колодязя, але й дає уроки життя. Під час робіт в сусідньому місті увагу хлопця привертає рудоволоса жінка, яка виступає в трупі бродячого театру. І все починається… Як завжди в романах Орхана Памука, багато відсилань до історії, до древньої літератури, до міфології. Без протистояння Заходу і Сходу теж не обійшлося.


Подаруй мені зірку

А44786 821.111(410)

М74

Мойєс Д. Подаруй мені зірку: роман / Д. Мойєс; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 400 с. – (Державна програма – 2020).

У сюжеті роману розповідається про головну героїню Еліс, яка просто хотіла бути щасливою. Гадала, що одруження подарує їй те, про що вона так мріяла. Але коли рідна Англія лишилася за океаном, Кентукі зустрів її задухою та консерватизмом. Чоловік, який в усьому слухався батька, почуття скутості — все, що отримала Еліс. Тож коли в містечку почали шукати волонтерів для кінної бібліотеки, вона не вагаючись зголосилася. Тут Еліс знайомиться з Марджері, яка не кориться закам`янілим традиціям і знає, як це — бути по-справжньому щасливою та вільною. Життя Еліс карколомно змінюється. І чоловік, який був для неї всім, виявляється чужим. Бо вона вже давно кохає іншого. Того, з ким зможе стати собою…


Пацики

А44789 821.161.2

Д54

Дністровий А. О. Пацики: роман / А. О. Дністровий. - Київ: Вид-во Жупанського, 2020. – 312 с. – (Альтернатива) (Державна програма – 2020).

Дія роману відбувається 1990-го року, напередодні розвалу СРСР, у Тернополі. Це був час національно-демократичних мітингів. Однак автор звертається до "тіньової сторони" тогочасної дійсності – змальовує щоденне життя банд тінейджерів-петеушників на тлі соціальної депресії, що полонила останні радянські покоління. Відвертість і правдоподібність, якими Дністровий наповнює свій роман, інколи розмивають грань із літературним епатажем. Багатий мовний матеріал твору зробив із нього своєрідну енциклопедію українського молодіжного сленгу, арґо та нецензурної лексики.


Моцарт 2.0

А44814 821.161.2(73)

Б28

Бату Д. (Васільєв Андрій). Моцарт 2.0: роман / Д. Бату. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 464 с. – (Державна програма – 2020).

У книжці «Моцарт 2.0» вигадливо переплітаються реальні факти з вигадкою, елементи детективу з філософськими роздумами. Геніальний композитор Моцарт потрапив у сучасне місто. Його вражає і дивує усе: метро та галас, одяг, особливо жіночий, спосіб життя, звички й манери людей та навіть вбиральні тут такі пахучі й красиві, наче у цісарському палаці. А ще, виявляється, сучасний рояль суттєво відрізняються від звичного Моцартові клавікорду… Та доведеться пристосовуватися, адже видатному композиторові хоч і випав шанс на нове життя, дещо залишається незмінним — музика і Моцарт нероздільні.


Місто дівчат

А44798 821.111(73)

Г47

Гілберт Е. Місто дівчат: роман / Е. Гілберт; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 536 с. – (Державна програма – 2020).

«Місто дівчат» – це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще – історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк.

Роман починається 1940 року, коли дев`ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки — власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні театральні постановки, нестримний секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною.


Листоноша завжди дзвонить двічі

Б51059 821.111(73)

К33

Кейн Д. М. Листоноша завжди дзвонить двічі: роман / Д. М. Кейн; пер. з англ. А. Євса. – Київ: Рідна мова, 2020. – 128 с. – (Державна програма – 2020).

Якою буває любов? Ніжною і жорстокою, безслідною і фатальною, духовною і тілесною. А яка любов у Френка й Кори? Вони вбили людину – заради кохання, чи будучи злочинцями за своєю природою? Їхні стосунки – це вогонь, жага, кров і зрада…

Кожен читач матиме свою думку про героїв Джеймса М.? Кейна, та ніхто не залишиться байдужим до Френка і Кори. Динамічний сюжет, влучні метафори і яскраві образи – усе в цьому романі інтригує й захоплює!


Ковток повітря

А44817 821.111(410)

О-63

Орвелл Д. Ковток повітря: роман / Дж. Орвелл; пер. з англ. Т. Кирилюк. – Київ: Вид-во Жупанського, 2020. – 240 с. – (Майстри світової прози) (Державна програма-2020).

У романі розповідається про екзистенційну кризу звичайного представника англійського середнього класу на тлі загальної кризи напередодні Другої світової війни. Коли головний герой зрозумів, що у його житті усе не так, він вирішує вирушити в уявну і реальну мандрівку до світу свого дитинства – єдиного місця, де він колись був щасливий. Звісно ж, подібні подорожі до витоків колишнього життя і колишньої власної ідентичності майже ніколи не мають успіху.


Кафе на краю світу

А44815 821.111(73)

С84

Стрелекі Д. П. Кафе на краю світу: повість / Д. П. Стрелекі; пер. з англ. М. Пухлій. – Харків: Віват, 2020. – 128 с. – (Художня література) (Державна програма – 2020).

«Кафе на краю світу» – справжній видавничий феномен, бестселер поза часом, що надихнув мільйони людей у всьому світі на великі зміни. Дана книжка ставить проникливі запитання про мету в житті та нашу роль як індивідів. Ця книжка допоможе у пошуках відповідей. З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що – марнота, поглянете на життя під іншим кутом зору, незалежно від набутого досвіду.


Добрий ангел смерті

А44850 821.161.2

К93

Курков А. Ю. Добрий ангел смерті: роман / А. Ю. Курков; пер. з рос. В. С. Бойка. – Київ: Довженко Букс, 2020. – 377 с. – (Державна програма – 2020).

У сюжеті роману розповідається, як до рук головного героя Миколи Сотникова потрапляють таємничі документи. Ховаючись від людей, які будь-що хочуть ними заволодіти, він вирушає в подорож до Каспійського моря. Поїздка виявляється дуже ризикованою і кардинально змінює життя героя роману.


Говори

А44843 821.111(73)

А65

Андерсон Л. Г. Говори: роман / Л. Г. Андерсон; пер. з англ. О. Голуб. – Харків: Віват, 2019. – 192 с. – (Державна програма – 2020) (Художня література).

Гостросоціальний роман «Говори» написаний у формі щоденника тринадцятирічної дівчинки. На перший погляд, у ньому показано звичайне шкільне життя американського підлітка, який не надто добре комунікує з учителями, батьками й друзями. Та на цьому тлі перед читачами постає страшна реальність, у якій панує лицемірство, байдужість, егоїзм, емоційне й фізичне насильство. У школі інколи відбувається будь-що – і оточенню байдуже. А в складному підлітковому віці так важко віднайти в собі впевненість, щоб домогтися уваги, навчитися говорити й не боятися. Ця книжка допоможе юнакам та дівчатам розібратися в собі та уникнути помилок, а батькам – зрозуміти власну дитину.


Зірка для тебе

А44816 821.161.2

К67

Корній Д. Зірка для тебе: роман / Д. Корній. – Харків: Віват, 2019. – 320 с. – (Художня література) (Державна програма – 2020).

«Зірка для тебе» – роман про беззастережне кохання, де чарівна атмосфера сучасного Львова переплетена з мандрами в часі й просторі, де Кримські гори, просякнуті мудрістю давніх татарських легенд, де віра і любов стають чи не єдиним шансом на спасіння, де чорний крук і біла вовчиця не просто алегорії, а фантоми душ, які дарують порятунок тоді, коли всі мости спалено і від рятівних дверей втрачено ключ. Це роман про зоряне сяйво, що по вінця сповнює серця людей, які кохають.


Золотий дім

А44845 821.111(22)

Р92

Рушді С. Золотий дім: роман / С. Рушді; пер. з англ. А. Савенця. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 496 с. – (Державна програма – 2020).

Роман Салмана Рушді – це розіграна в декораціях Нижнього Мангеттена антична трагедія, щедро приправлена алюзіями до стародавніх міфологій, текстів західного канону літератури та сучасної поп-культури. На сторінках роману, часовим тлом для якого слугує президентська каденція Барака Обами, розгортаються історії сліпого, жертовного і зрадливого кохання, пошуків невловимих ідентичностей і втечі від них, а ще – розквіту бомбейської кіноіндустрії й організованої злочинності. Дошкульні спостереження над станом американського суспільства переплетені тут із елегійною рефлексією про людську кондицію, а розплутування кримінальних схем – із пристрасною одою авторському кіно.


Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння

А44813 821.111(73)

Ш53

Шеффер М. Е.Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння: роман / М. Е. Шеффер, Е. Берровз; пер. з англ. Т. Скрипник. – Харків: Віват, 2019. – 272 с. – (Світовий бестселер) (Державна програма – 2020).

У сюжеті роману йдеться про Джулієт – молоду письменницю, яка шукає сюжет для нової книжки. Та краще їй бути обачнішою. Не відповідати на листи незнайомців із острова Гернсі. Не радити їм хороші книжкові крамниці у повоєнному Лондоні. Краще взагалі оминати цю тему. Бо так дівчина ризикує дізнатися про «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння». Виникне безліч запитань, і Джулієт напише листа у відповідь… Її життя перевернеться догори дригом. Героїня з головою порине в карколомні пригоди. Там буде все: війна та похмурі часи німецької окупації, заборонене товариство, де збиратимуться ті, хто не втратив надії, а ще дивакуваті книголюби, що знають, якою має бути надзвичайна книжка. Саме такою, як ця…


Мережа Аліси

А44797 821.111(73)

К32

Квінн К. Мережа Аліси: роман / К. Квінн; пер. з англ. В. Ярмольчук. – Харків: Віват, 2019. – 496 с. – (Державна програма – 2020) (Художня література).

У цьому романі йдеться про сміливість і незламність жінок, їхню жертовність заради країни та вірних друзів, а ще про подвійні стандарти, з якими вони стикались у Першій та Другій світових війнах. Двох зламаних, але водночас відважних жінок пов`язує жорстока боротьба за життя та один спільний ворог. Жахіття війни не знищили їх, а натомість зробили сильнішими. Тепер героїні ладні на все, щоб помститися ворогу й повернути собі надію на майбутнє. Ця книжка – мандрівка у складні й небезпечні часи, коли сильні жінки намагалися налагодити своє життя в повоєнні роки й, перебираючи своє минуле, дошукатися в ньому істини.


Пасажир № 23

А44800 821.112.2

Ф64

Фітцек С. Пасажир N 23: роман / С. Фітцек ; пер. з нім. А. Куйбіди. – Харків: Віват, 2019. – 352 с. – (Державна програма – 2020) (Художня література).

Дія психологічного детективу "Пасажир N 23" відбувається у відкритому морі – місці, ніби створеному для досконалого злочину. Дружина та син детектива Мартіна Шварца вирушили в круїз на лайнері й зникли. П`ять років по тому невідома жінка, пасажирка того самого судна, повідомляє, що знає дещо про його сина, який, можливо, залишився живий. Мартін вирушає в подорож як агент під прикриттям і дізнається, що на круїзних лайнерах щороку зникають двадцять три людини. І серед них — маленька дівчинка, яка щезла на тому самому лайнері й знову з’явилася. З іграшкою його сина в руках…


Так, але...: есеї

Б51060 821.161.2

П84

Прохасько Т. Б. Так, але...: есеї / Т. Б. Прохасько. – Чернівці: Meridian Czernowitz, 2019. – 152 с. – (Державна програма – 2020).

У есеї Т. Прохасько йдеться про майбутнє, яке було давно, і про все, що вже є, але не знати, як довго ще буде. Зокрема – про такі прості речі, як балькони й фіранки, світло й каміння, гойдалки й туалети, проходи містом і знімання фільму в Карпатах, формула щастя і фактор впливу, бабінтон і зельбсферштендліх тощо. А також про те, що спати треба уважно, снідати – по-своєму, а дивитися – зміщуючи візир. Так, але не це тут головне. Бо головний тут – тип оповіді, в якому рефлексії стають елементами сюжету.


Притулок пророцтв

А44803 821.111(73)

К38

Кіз Д. Притулок пророцтв: роман / Д. Кіз; пер. з англ. С. Берлінець. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 320 с. – (Державна програма – 2020) (Світовий бестселер).

Сюжет: Насправді зброя не здатна вбити. Поки вона лежить у шухляді чи в арсеналі, це звичайний предмет, такий самий, як ложка чи ручка. Зброя – лише інструмент. Знаряддям убивства вона стає тільки тоді, коли опиняється в руках убивці. Рейвен ніколи й нікому не хотіла завдати шкоди. Але вона – бомба сповільненої дії. Те, що зберігає її пам`ять, здатне занурити світ у кровопролитну війну. Або врятувати сотні невинних життів. Рейвен – смертельна зброя. Усе залежить від того, до чиїх рук вона потрапить…


Хранителі Книги

А44842 821.111(73)

Б89

Брукс Д. Хранителі Книги: роман / Д. Брукс; пер. з англ. Н. Гоїн. – Харків: Віват, 2019. -–416 с. – (Художня література) (Державна програма – 2020).

Пригодницький роман «Хранителі Книги» поведе читачів у подорож минулим, де абсолютно різні за вірою, культурою та національністю люди захищали безцінну Книгу. Сараєво, 1996 р. Ханна Гіт досліджує середньовічний манускрипт — Сараєвську Агаду. Між його сторінок вона знаходить фрагмент крильця метелика, дрібку солі, білу волосинку, які занурюють читачів в історії людей, що зберігали Книгу протягом століть. Несподівано манускрипт викликає інтерес у влади Боснії й агента Моссаду, і жінка опиняється у вирі політичних інтриг, які має розплутати.


 Франческа. Володарка офіцерського жетона

А44787 821.161.2(73)

Б28

Бату Д. (Васільєв Андрій). Франческа. Володарка офіцерського жетона: хроніки / Д. Бату. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 592 с. – (Державна програма – 2020).

У сюжеті роману командний центр управління польотами НАСА чекає ще більше пригод та викликів. Джорджіо та Франческа стають героями власної бондіани, разом рятують світ й одне одного, отримують офіцерські звання та дізнаються, як правильно закручувати гайки.

Нова книжка Доржа Бату — це невигадані історії про дружбу, любов, толерантність, бійки, афери, спецоперації і навіть смерть. А також про те, що робота в команді — це не лише вміння добре робити свою справу, а й бути поруч у потрібний момент.


Порушник праху

А44793 821.111(73)

Ф75

Фолкнер В.Порушник праху: роман / В. Фолкнер; пер. з англ. О. Смольницької. – Київ: КМ-БУКС, 2018. – 264 с. – (Державна програма – 2020).

До вашої уваги – захоплива детективна історія на тлі історичних декорацій американського Півдня ХІХ століття, приправлена характерною фолкнерівською філософією.

Кожен дорослішає по-своєму. Юний Чарльз (Чик) Маллінсон, опинившись перед складним для будь-якого білого хлопця кінця XIX – початку XX століття вибором, робить по-справжньому дорослий крок і допомагає врятувати несправедливо засудженого розлюченим натовпом гонорового негра від суду Лінча. Він, його темношкірий одноліток та поважна панна вельми похилого віку заради відновлення справедливості, порятунку невинної душі та спокою перед власною совістю й людяністю вирішують зробити те, на що зважиться не кожен дорослий чоловік.


Симпатик

А44772 821.111(73)

Н37

Нгуєн В. Т. Симпатик: роман / В. Т. Нгуєн; пер. з англ. О. Оксенич. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 464 с.

Роман – лауреат Пулітцерівської премії 2016 року. Книжка року за версією The New York Times, Wall Street Journal. Твір нагороджено 8 преміями, серед яких «Едгар», «Ендрю Карнегі» та Пулітцерівська премія.

У сюжеті роману капітан в`єтнамської армії разом зі своїми співвітчизниками перебирається до Америки і починає нове життя. Але для нього воно — подвійне, дволике. Він шпигун. Шпигун змалечку, бо народився від француза і в`єтнамки. Він європеєць, але вчився у Каліфорнії, тому з малих літ був подвійним агентом. Його переслідує власна роздвоєність. Війна капітана — духовна. Аби не зрадити своїх переконань, він змушений піти проти найдорожчих людей… На чиєму він боці насправді? 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com