Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділужовтень 2020 року

Слово Майдана

Б50928 66.3(4УКР)6

В49

Виноградов О. Слово Майдана / О. Виноградов. - Київ: Корбуш, 2014. - 528 с. : фото.

У книзі зібрано сто оповідань учасників і очевидців подій, що сталися на Майдані Незалежності в Києві з листопада 2013 по лютий 2014 року. Спогади представників майже всіх служб, підрозділів, напрямків і рухів Майдану нададуть можливість дізнатися всю правду про революційний Майдан, а також зрозуміти думки, надії і вчинки тих, хто ціною власного життя відстоював честь України і гідність свого народу.


Моє життя і виживання: автобіографія Абдула Самада Хана Ачакзая (1907-1973 рр.)

Б50930 32(549)

А97

Ачакзай Абдул Самад Хан. Моє життя і виживання: автобіографія Абдула Самада Хана Ачакзая (1907-1973 рр.) / А. С. Ачакзай; пер. з пушту В. Івашко, Г. Сарвар. - Хмельницький: Мельник А. А., 2018. - 464 с.

Кожна нація проходить особистий шлях до здобуття незалежності та права на самоврядування. Проте боротьба завжди має спільні ознаки: конфлікт інтересів, вірувань, незлагодженість суспільства. Саме тому на чолі кожного визвольного руху стоїть особистість, здатна об`єднати національні інтереси та своїм прикладом продемонструвати незламність громадянина перед натиском режиму. Доля в таких людей схожа: довга боротьба, заслання, маленькі перемоги, але непохитна віра, що стає прикладом для мільйонів послідовників. Абдул Самад Хан Ачакзай змушений був половину свого віку провести в ув`язненні за національну ідею, демократію, громадянське та національне рівноправ`я і все ж залишився вірним своїм поглядам до кінця життя. Він став символом незламності та патріотичної свідомості для пуштунів усього світу.

Книга розрахована на широку читацьку аудиторію.


Транс-Атлантик

А44602 84(4ПОЛ)6

Г64

Гомбрович В.Транс-Атлантик: роман / В. Гомбрович; пер. з пол. А. Бондаря. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. - 160 с.

«Транс-Атлантик» – це єдиний твір Ґомбровича, всі події якого розгортаються не в Польщі. Саме зв`язок з Вітчизною залишається осередком, в яке автор спрямовує вістря свого гротескного письма. Історія, розказана від першої особи, піддає випробуванню ідеї святощів, традиції й самототожності, через що ця книжка свого часу спровокувала гостру критику автора з боку співвітчизників. Та передовсім «Транс-Атлантик» – це художній експеримент, який припаде до смаку поціновувачам стилістичної вправності.


Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи

Б50926 621.039

П39

Плохій С. Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи / С. М. Плохій; пер. з англ. В. Махоніна, Є. М. Тарнавського. - Харків: Бібколектор, 2019. - 396 с. : фото.

Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою.


За законом світового ладу.

Б45500 63.4(4УКР)

М70

Мицик В. За законом світового ладу. Трипільська цивілізація і світогляд українського народу / В. Ф. Мицик ; МАУП. - Київ: МАУП, 2007. - 327 с.: рис., фото. - Бібліогр.: с. 318-328.

Культура етносу розвивається спадково. Тим більше, коли вона ґрунтується на мірностях Світового ладу, котрі проявляються через образотворчу мову. Вона визначає духовність і творчість, нею люди спілкуються зі Світом, межи собою і промовляють нею в майбутнє. Про філософські аспекти Буття хліборобів Трипільської цивілізації, яка життєдіяла у половині VI тисячоліття та в перших століттях III тисячоліття до нашої ери на землях від Дунаю до Дніпра, про духовно-господарський та космотворчий феномен пращурів, про розвиток Життя на засадах мірностей Світоладу, про спільність образотворчої мови історичних культур і народної культури в Україні йдеться у праці відомого етнографа й археолога. Через духовно-мистецькі вияви розкривається історичний поступ українського народу, обґрунтовується спорідненість культур, які розвивалися на землях України принаймні від кінця неоліту.


Зустрічі з незвіданим і прекрасним: нариси, есеї

А44616 908(100)

О-34

Овсюк О. Зустрічі з незвіданим і прекрасним: нариси, есеї / О. М. Овсюк. - Київ: Задруга, 2017. - 436 с. : фото.

До книги Олександра Овсюка увійшли розповіді про людей і народи, про країни і міста, у яких автору випало провести більшу половину свого життя, перебуваючи на дипломатичній службі.


Жінка війни

А44605 821.161.2

Ш58

Шила А. (Сліпушко Галина). Жінка війни / А. Шила. - 3-тє вид., доп. - Харків: Фоліо, 2019. - 401 с. - (Воєнна проза).

Книга «Жінка війни» — перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі інтерв`ю з 25 жінками — парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боронити свою Вітчизну. Авторка розповідає про вистраждані долі героїнь, але водночас кожна з них — це символічний образ, у якому втілено життя й емоції багатьох жінок-воїнів. Їхніми вустами говорить Україна. Це голос, який варто почути і до якого варто дослухатися.


Історичні твори: в 3 кн.

А44597-3 84(4УКР9)6

К71

Косач Ю. Історичні твори: в 3 кн. / Ю. М. Косач. - Київ : Персонал, 2010 - (Бібліотека української героїки).

Кн. 3: Чортівська скеля: роман. - 2010. - 534 с. - (Бібліотека української героїки; вип. 16).

«Чортівська скеля» - це роман про підпільну боротьбу 20-40 років у Західній Україні, боротьбу за свободу нації, починаючи Весною народів (1848), через бойові гуртки Галичини, Холмщини, Полісся, Волині.


Вічність над обрієм

Б50931 821.161.2

Г94

Гнатюк О. Вічність над обрієм / О. В. Гнатюк. - Київ: Саміт-книга, 2020. - 104 с.

До книги увійшли найкращі вірші Олега Гнатюка, написані ним від початку його літературної творчості й дотепер. У поезіях молодого автора приваблює щиросердість та невдаваність почуттів – передусім глибокої любові – до Батьківщини, природи, коханої, матері. Автор замислюється й над сенсом життя своїх сучасників, шукає вічних цінностей людського буття в цьому світі.


33 запитання і відповіді про Голодомор - геноцид

В5889 94(477)

Л24

Лапчинська Н. 33 запитання і відповіді про Голодомор - геноцид / Н. В. Лапчинська; М-во культури України, Нац. музей «Меморіал жертв Голодомору». - Дрогобич: КОЛО, 2018. - 88 с. : фото.

Науково-популярне видання, адресоване вчителям, студентам, краєзнавцям і усім, хто хоче дізнатися про передумови й політико-організаційні механізми вчинення у 1932 - 1933 роках злочину геноциду української нації.


Книга Времени

Б49137 87

Б81

Бондарь А.Книга Времени / А. А. Бондарь. - Київ: Бізнесполіграф, 2017. - 224 с. - (Универсальная мировоззренческая доктрина).

Люди не розуміють природи і сутності Часу. Одні говорять про час, уявляючи лише минуле, сьогодення та майбутнє, навіть не розуміючи їх. Інші сприймають час лише як перетікання піску між колбами, рух стрілок по колу або миготіння цифр на дисплеї годинника. Треті стверджують, що час створив Бог, тоді як четверті заявляють, що час придумали люди для вимірювання швидкості. Ще кажуть, що час — ілюзія, або його не існує зовсім. Переважну ж більшість питання про Час взагалі мало турбує. Однак нерозуміння Часу — найголовніша проблема людства. Нерозуміння Часу обмежує розуміння Простору, перешкоджає усвідомленню Істини, заважає досягненню Гармонії, не дозволяє пізнати буття і Всесвіт. Книга Часу допомагає зрозуміти Час.


Во власти магнитного поля

Б50932 52

Б81

Бондарь А. Во власти магнитного поля / А. А. Бондарь. - Киев : [б. и.], 2020. - 720 с. : ил, граф. - (Магнитные поля и климат).

Книга є авторським дослідженням, спрямованим на виявлення наявності та характеру взаємозв`язку кліматичних змін зі станом і динамікою магнітного поля Землі. Описується пошук цілісної теорії магнетизму і магнітних полів.


Иная космология: в 2 кн.

Б50929 524

Б81

Бондарь А. Иная космология в 2 кн. Кн. 1. Физика наизнанку ; Кн. 2. Вселенский калейдоскоп / А. А. Бондарь. - Киев: [б. и.], 2015. - 408 с. : ил, фото.

Дана робота є спробою, з позиції філософії фізика в її науково-популярному аспекті, критично переосмислити основні постулати сучасної фізичної науки, перш за все, в частині космології. Книжка представлена як системне дослідження навколо низки парадоксів і прогалин академічної науки та емпіричного природознавства, що від початку допускає відхилення від академічних і загальноприйнятих аксіом-догматів.

Книга призначена для широкої, але підготовленої читацької аудиторії, яка готова до критичного сприйняття нового, навіть якщо воно суперечить сталим догматам. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com