Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділусічень 2022 року

Україна: матеріалізація привидів

Б51582 94(477)

М45

Мейс Д. Україна: матеріалізація привидів: дослідження / Дж. Мейс; упоряд. Н. Я. Дзюбенко-Мейс. – 2-ге вид. – Київ: КЛІО, 2021. – 688 с. – (Державна програма – 2021). – Імен. покажч.: С. 670 – 682.

Титанічна праця Джеймса Мейса – відомого американського дослідника історії України – присвячена розкриттю цілісності, повноти історичної правди про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого, яке до сьогодні паралізує політичне, економічне, освітнє, морально-етичне життя українського соціуму. У статтях, поданих у цьому виданні, проведено грунтовний аналіз причин невдач національно-визвольних змагань українців на початку XX століття, розкрито страхітливу механіку тоталітарної сталінської машини влади.

Автор, яскравий науковець західного стандарту, обстоює істину про штучність та антиукраїнську спрямованість одного з найбільших геноцидів в історії – Голодомору 1932–1933 років, документально підтверджує нерозривний взаємозв`язок між минулим, теперішнім і майбутнім України, який характеризується прагненням до державної незалежності, соціального прогресу. Він доносить до нас голос покоління наших співвітчизників, які розповідають, як нищилася українська нація-держава, розкриває характер, масштаби і причини здійснюваної Кремлем терористичної політики щодо України.

У збірці також уміщено статті про больові точки нинішнього часу: становлення громадянського суспільства, економічні, політичні, культурні, освітні проблеми, висвітлені на основі величезної фактологічної бази з історичної перспективи. Виведення України з «постгеноцидності», із «зачарованого кола ідола» – єдина нагально необхідна програма реформ для народу і держави, яку окреслює у своїх статтях автор.


Чигирин – гетьманська столиця

Б51583 94(477)

М70

Мицик (отець) Ю. А. Чигирин – гетьманська столиця: дослідженяя / Ю. А. Мицик (отець ). – 2-ге вид. – Київ: КЛІО, 2021. – 392 с.: рис. – (Державна програма – 2021).

Це видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов`язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658 рр., часи Руїни і гайдамацького руху. У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та ін.). Книга, в якій охоплено події з давніх часів до ХІХ ст., ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.


А45566 821.133.1

М29

Мартен-Люган А. Вибачте, на мене чекають: роман / А. Мартен-Люган; пер. з фр. І. Славінської. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. - 392 с. - (Державна програма - 2021).

Сюжет: Молода й амбітна перекладачка Яель живе лише роботою, кожен її крок виважений, кожна хвилина порахована. Вимогливий шеф її дуже цінує, клієнти обожнюють, а колеги побоюються — адже часу на відпочинок вона не дає ні собі, ні іншим. Рідні та друзі давно вже забули, коли її бачили без смартфона у руках, а з домашніх посиденьок Яель за першої ж нагоди втікає зі словами «на мене чекають». Де й поділася та зухвала й вільна дівчина, яка вміла цінувати смак життя? Чому вона не шукає щось більше, ніж інтрижку на одну ніч? Мабуть, вона просто забула, як це — коли на тебе чекає не лише робота...


На плечах гігантів

Б51604 53

Г59

Гокінґ С. На плечах гігантів. Величні прориви у фізиці та астрономії: збірник / С. Гокінґ; пер. з англ. Я. Лебеденко. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 255 с.: іл. – (Державна програма – 2021) (1 New York Times bestselling author).

Які закони природи керують небесами? Як рухаються планети? Що тримає їх на орбіті? Відповіді на ці питання люди намагались знайти тисячоліттями. Щоб відповісти на них науковцям була потрібна неабияка сміливість та ясне бачення. Миколай Коперник, Галілео Галілей, Йоганн Кеплер, Ісаак Ньютон та Альберт Айнштайн — п`ятеро цих візіонерів змінили курс науки, вивівши астрономію та фізику із Середньовіччя до сучасності. Їхні magnum opus із коментарями та примітками генія Гокінга дадуть можливість зазирнути в думки новаторів і точно дізнатися, про що думали ці учені мужі. У цій збірці ви знайдете уривки з оригінальних ідей Альберта Айнштайна, вперше опублікованих у творі «Принцип відносності», а також скорочені версії творів «Про обертання небесних сфер» Миколая Коперника, «Бесіди й математичні докази щодо двох нових наук» Галілео Галілея, «Гармонія світу» (книга п`ята) Йоганна Кеплера та «Математичні начала натуральної філософії» Ісаака Ньютона. Поміж знакових наукових робіт розкидані короткі біографії їхніх авторів. Ви дізнаєтесь про непохитну вірність Коперника істині понад релігійну доктрину, попри його становище польського священника; непокірний дух Галілея; сімейні та фінансові негаразди Кеплера; пристрасні конфлікти Ньютона; скромні перші кроки в науці Айнштайна.


Петро Дорошенко: особистість в реаліях епохи

Б51581 94(477)

С51

Смолій В. А. Петро Дорошенко: особистість в реаліях епохи: біографія / В. А. Смолій, В. С. Степанков; НАН України, Ін-т політич. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. – Київ: Парлам. вид-во, 2021. – 752 с.: фото. – (Політичні портрети) (Державна програма – 2021). - Ім. покажч.

У праці, із залученням ґрунтовної джерельної бази, відтворено історичной портрет одного з найбільш харизматичних політичних лідерів козацької України середини — другої половини XVII ст. Його життєвий шлях і діяльність висвітлюються на широкому тлі міжнародних відносин у центрально­східному регіоні Європи з урахуванням сукупності внутрішніх чинників, а також тих складних геополітичних реалій, у яких опинилася Українська держава після смерті Б. Хмельницького.

Розраховано на фахівців­істориків, викладачів і студентську молодь, широкий читацький загал.


Відьмак

А45628-1 821.162.1

С19

Сапковський А. Відьмак: роман / А. Сапковський. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021 –.

Т. 1: Останнє бажання / пер. з пол. С. Легези. – 2021. – 288 с. – (Державна програма – 2021).

«Останнє бажання» — перша книга з фентезійного циклу «Відьмак» польського письменника-фантаста Анджея Сапковського. Протагоністом циклу є Геральт із Ривії, відьмак – мисливець за монстрами, що становлять загрозу для життя людей. У дитинстві йому, як і іншим відьмакам, за допомогою мутації були придані надприродні бойові якості: дужість, блискавичну реакцію, прискорений метаболізм і високу регенеративну здібність. Ремесло Геральта – полювання за гроші на небезпечних чудовиськ.


Відьмак

А45628-2 821.162.1

С19

Сапковський А. Відьмак: роман / А. Сапковський. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021 –.

Т. 2: Меч призначення / пер. з пол. С. Легези. – 4- те вид. – 2021. – 368 с. – (Державна програма – 2021).

«Відьмак. Меч призначення» – друга збірка фентезійних оповідань про відьмака Ґеральта. Тепер Ґеральт знає, що таке кохання, знає, що він здатен на людські почуття і на найбільшу самопожертву… У його житті з`являється маленька зеленоока Цірі. На королівства, які століттями воювали лише за перенесення межових знаків, нападає страшний ворог із-за південних гір. І відьмаку все одно: чия ллється кров – людей, дріад чи ельфів…


Відьмак

А45628-3 821.162.1

С19

Сапковський А. Відьмак: роман / А. Сапковський. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021 –.

Т. 3: Кров ельфів / пер. з пол. С. Легези. – 2021. – 320 с. – (Державна програма – 2021).

«Відьмак. Кров ельфів» — роман польського письменника Анджея Сапковського у жанрі фентезі, що був вперше випущений 1994 року польським видавництвом SuperNOWA. Є третьою частиною фентезійного циклу «Відьмак».

У цьому романі Цірі навчається у відьмаків і чаклунки Йеннефер, розвиваючись як особистість та оклигуючи від струсів минулого. Здавалось, все добре, але не все так просто, бо Ціріла не просто чергова сирота з магічними здібностями, а принцеса та Джерело великої магічної сили. Дівчина стає ласим шматком для сильних світу, її шукають монархи і маги, і на інформацію про неї полюють. Її майбутнє непевне і загрозливе, як і людей, що її оточують. Водночас на світ накочується загроза нової великої війни, яка має прямий стосунок до долі головних героїв.

У «Крові ельфів» ви насолодитесь фірмовим стилем Сапковського і зустрінетесь з улюбленими персонажами — відьмаком Ґеральтом, Йеннефер, Любистком (Яскором), а також познайомитесь з новими.


Відьмак

А45628-6 821.162.1

С19

Сапковський А. Відьмак: роман / А. Сапковський. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021 –.

Т. 6: Вежа ластівки / пер. з пол. С. Легези. – 3-тє вид. – 2021. – 480 с. – (Державна програма – 2021).

Сюжет: Диво врятувало від смерті Цірі, коли на її очах гинула банда Щурів, що стали їй вірними друзями. Призначення привело її в болотяні нетрі до пустельника та вигнанця Висоготи, де мудрість Старого Ворона допомогла Ластівці-Цірі знову стати на крило. Тепер вона ступила на свій шлях, повернула магічну силу. Більше вона нікого не втратить і знайде містичну Вежу Ластівки, шлях до спасіння зі світу, що приречений загинути у війнах, зраді й безчесті. Так судилося… Проте відьмак не вірить у пророцтва. Втративши чарівний амулет, він став просто Ґеральтом з Рівії. Він мчить на порятунок Цірі — своєї названої доньки, на яку полюють імператор, королі й чарівники, хапаючись в останніх судомах, як за крихкий лід, за шанс врятуватися ціною Старшої Крові…


Вілла Деккера

А45548 821.161.2

В48

Винничук Ю. П. Вілла Деккера: роман / Ю. П. Винничук. – Харків: Фабула, 2021. – 304 с. – (Державна програма – 2021).

Як і властиво Юрію Винничуку, «Вілла Деккера» віртуозно балансує на межі ретродетективу й політичного трилера – так само, як герої книжки балансують у невизначеному межичасі буквально за кілька днів до початку Другої світової. Вир драматичних подій та яскравий гумор, глибоке знання таємного життя передвоєнного Львова, соковита мова, кримінальні та любовні інтриги – усе це читач знайде в новому романі визнаного майстра.


Двійник

А45564 821.111(73)

Г39

Геррітсен Т. Двійник: роман / Т. Геррітсен; пер. з англ. О. Оксенич. – 3- тє вид. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 384 с. – (Державна програма – 2021).

Сюжет: Мора Айлс бачила чимало страшних речей. Коли працюєш судмедекспертом, вже не боїшся смерті. На секційний стіл потрапило тіло жінки, як дві краплі води схожої на Мору. Судмедексперта охопив справжній жах. Хто ця незнайомка? Загадкова сестра-близнючка? Чи це просто збіг? Але якщо так, то на кого насправді полював убивця: на цю дівчину чи на Мору? Можливо, це попередження? Час знайти відповіді на всі запитання, випередивши вбивцю та вийшовши на слід того, хто роками уникав правосуддя…


Експрес до Галіції

А45590 821.161.2(477.43)

К61

Коломійчук Б. В. Експрес до Галіції: роман / Б. В. Коломійчук. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. – 352 с. – (Державна програма – 2021).

«Експрес до Ґаліції» — новий детективний роман Богдана Коломійчука, в якому на читача чекають заплутані справи та небезпечні розслідування. Весна 1906 року. Під час відпустки у Швейцарії комісар львівської поліції Адам Вістович несподівано втягується у небезпечну шпигунську гру, в якій на карту поставлено не лише людські життя, але й долі імперій. Розшифрувавши секретний документ, Вістович дізнається занадто багато, як на звичайного детектива з далекого австрійського Львова. У цей же час з клініки в курортному Бадені зникає дивний російський пацієнт, якого розшукують розвідки одразу кількох країн, а у Венеції стається вбивство непримітного перекладача з німецької. Вістовичу доведеться з`ясувати, як пов`язані ці події і чому сліди, здавалося б, непов`язаних справ ведуть до Львова.


Життя у позику

А45545 821.112.2

Р37

Ремарк Е. М. Життя у позику: роман / Е. М. Ремарк; пер. з нім. Ю. П. Винничука. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 288 с. – (Державна програма – 2021).

Сюжет: Війна далеко позаду. Але життя тих, кого вона зачепила своїми смертельними пазурами, понівечене. Молода бельгійка Ліліан в минулому знала лише голод, втечу, переховування від нацистів, а тепер повільно згасає від туберкульозу. Її життя – це перегони зі смертю. Дівчина хоче прожити решту своїх днів повноцінно, відчути смак справжньої свободи, зазнати щастя, навіть залишившись тільки епізодом у житті коханого чоловіка. Однак доля вирішує по-своєму… Про автора: Еріх Марія Ремарк – один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи «На Західному фронті без змін», «Три товариші», «Тріумфальна арка» є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й до сьогодні. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк – одна з культових постатей літературної течії «втраченого покоління».


Жінка для стіни

А45606 821.161.2

Л63

Лис В. С. Жінка для стіни: роман / В. С. Лис. – Тернопіль: Навч. книга – Богдан, 2021. – 208 с. – (Державна програма – 2021) (Детективна агенція М).

«Жінка для стіни» – яскравий зразок цікавого і динамічного детективу, сюжет якого тримає в напрузі від першої до останньої сторінки. Кримінальні розбірки, нелегкий світ приватного бізнесу, війна «авторитетів», таємничі самозаймання будинку і болючі пошуки добровільної жертви – «жінки для стіни» – полонять вашу увагу своїм реалізмом і гостротою інтриги.


Закоханий привид

А45553 821.133.1

Л34

Леві М. Закоханий привид: роман / М. Леві; пер. з фр. К. Пітик. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 288 с. – (Державна програма – 2021).

Сюжет: Можливо, ви вважатимете мене божевільним, однак покійний батько розмовляє зі мною. Я бачу його привид, і це не галюцинації. Усе ще не вірите? Я теж гадав, що з`їхав з глузду. Батьків привид з`явився з дивним проханням: допомогти йому віднайти спокій по той бік життя. Для цього я маю викрасти прах його коханої Камілли, яку навіть не знаю, щоб поєднати їх назавжди. Виявляється, навіть там, де вже немає нічого, залишається місце для любові. І це дуже романтично, але на все це я маю лише три дні. І місію, що здається цілком нездійсненною.


Знайди мене

Б51559 821.111(73)

В35

Вернон Ф. Дж. . Знайди мене: роман / Ф. Дж. Вернон; пер. з англ. В. Левицької. – Київ: Книголав, 2021. – 368 с. – (Полиця бестселер) (Державна програма – 2021).

«Знайди мене» – захоплюючий психологічний трилер, у центрі сюжету історія Ґрей Ґодфрі і її родини, життя яких змінюється під час її приїзду до рідного містечка на Різдво. Одного ранку, гостюючи в родинному маєтку, вона прокидається в порожньому ліжку. Її чоловіка Пола немає, а похмілля стерло пам`ять про події минулої ночі. Їхній шлюб не був ідеальним, останнім часом між ними було багато напружених моментів, тому Ґрей думає, що чоловік просто залишив її чи захотів побути наодинці після чергової сварки. Але його автомобіль знайшли покинутим на шосе. Головна героїня розуміє, що він зник безвісти. Саме в цей момент вона отримує голосове повідомлення від незнайомки, яка говорить, що знає, де її чоловік. Та Ґрей неохоче приймає її допомогу і згодом починає отримувати погрози від тієї жінки. Поступово головна героїня починає відкручувати всі події свого життя, щоб зрозуміти все, що з нею сталося в минулому і що відбувається зараз. Чи хоче вона, щоб її чоловіка знайшли? Може, зникнення Пола не таке вже й випадкове і все було сплановано? Що насправді хоче незнайомка? І на що вона здатна, щоб отримати бажане?


І знов Олівія

А45567 821.111(73)

С83

Страут О. І знов Олівія: роман / О. Страут; пер. з англ. М. Пухлій. – Київ: КМ-БУКС, 2021. – 352 с. – (Державна програма – 2021).

Одна з десяти книжок року за версією "People" і одна з найкращих книжок року за версією: Time, Vogue, The Washington Post, Chicago Tribune, Vanity Fair, Publishers Weekly і багато інших! Колюча, саркастична і водночас безжально чесна, стійка до змін і здатна до глибокого співпереживання, Олівія Кіттеридж є "втіленням життєвої сили"! Олівія намагається зрозуміти не лише саму себе та власне життя, а й усе, що відбувається в містечку Кросбі штату Мен. Їй зустрічаються різні люди: юнка, що намагається змиритися із втратою батька. Молода жінка, налаштована народжувати у комічно недоречній ситуації. Медсестра з її спогадами про таємну закоханість у старших класах. Юристка, збентежена неочікуваною спадщиною. І в кожному з цих випадків неймовірна Олівія продовжує нас дивувати, зворушувати й надихати – як каже сама Страут, "нести тягар таємниці якомога невимушеніше". "Олівія — геніальний витвір… Ця жінка зізнається у своїх недоліках однаково відверто і собі, й іншим. Її чесність викликає в людей дивне бажання довіритись їй, і неймовірна сила письма місіс Страут полягає саме в цих неприкрашених діалогів, у яких персонажі розкриваються в усьому своєму смутку, зіпсутості чи розгубленості. На сторінках цієї зворушливої книжки відображена велика й жахлива плутанина життя. Може, місіс Страут і не знає, як її розплутати, та все ж це її не лякає.


«І чого ви ще живі?»

Б51585 94(477)

Т44

1933: «І чого ви ще живі?» : архівні матеріали / НАН України, Ін-т історії України; упоряд. Т. Боряк. – Київ: КЛІО, 2021. – 720 с.: табл. – (Державна програма – 2021). – Бібліогр.: С. 688–692., Геогр. покажч.: С. 693–719.

Ця книжка розкриває такий аспект Голодомору, як вилучення незернових запасів, їжі й одягу в селян. Загальноусталеною є думка що у 1932 р. була проведена конфіскація саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядниця ж на основі свідчень, зібраних у різних країнах, в різний час, показує картину тотального вилучення в українських селян, або знищення будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Подано аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі, іншими словами – позбавлення українського села засобів існування. Голоси тих, хто вижив у страхітті Голодомору, зібрані у цій книжці, є беззаперечним свідченням проти організаторів та виконавців цього страшного злочину.


Ілюстрований атлас.

В6291 59

І-49

Ілюстрований атлас. Світ тварин: атлас / Ч. Бамбараденія, Д. Вудрафф, Д. Гінзберг та ін. – Київ: Рідна мова, 2021. – 264 с.: фото. - (Державна програма – 2021).

У цій книзі перед Вами постануть неймовірні картини дикої природи. Ви побуваєте на всіх континентах, у всіх природних зонах: в тундрі та в тропічних лісах, на коралових рифах і у високих горах, познайомитесь з характерними особливостями флори та фауни різних куточків нашої планети.


Ілюстрований атлас світу

В6293 908(100)

І-49

Ілюстрований атлас світу: енциклопедія / Д. Флю, Л. Хамфріс. – Київ: Рідна мова, 2021. – 184 с.: фото. – (Державна програма – 2021).

Нaйкpaщий путiвник пo нaшiй рідній плaнетi Земля, її нaдpaх, пpиpoдних зoнaх, твapиннoму тa pocлиннoму cвiтах. Aтлac poзпoвiдaє пpo геoлoгiчну будoву нaшoї плaнети, клiмaт, її мicце у Вcеcвiтi, дoклaднo oпиcує pегioни cвiту, екoнoмiку тa пpиpoднi pеcуpcи, тpaдицiї i звичaї, Книга «Ілюстрований атлас світу» видaтних icтopичних ociб тa пaм`ятки.

Oкpемий poздiл aтлacу вiдведенo для Укpaїни. В ньому poзпoвiдaється пpo геoгpaфiчнi ocoбливocтi Укpaїни, її пpиpoднi pеcуpcи, культуpу, icтopiю. Ілюстрований атлас світу містить понад 100 детальних карт і 1000 чудових ілюстрацій та фотографій, а також цікаву інформацію про економіку, визначні пам`ятки та історичні постаті, традиції, культуру й історію країн.


Маленька книгарня щастя

Б51543 821.111(410)

К60

Колган Д. Маленька книгарня щастя: роман / Д. Колган; пер. з англ. О. Сандиги. – Київ: Рідна мова, 2021. – 344 с. – (Авторська серія) (Державна програма – 2021).

Сюжет: Бібліотеку, в якій багато років працювала Ніна, розформовують. Дівчина втрачає улюблену роботу, що є сенсом її життя – адже вона не уявляє себе без книжок. Що робити? Боротися за місце під сонцем, напитуючи вакансії бібліотекаря в натовпі таких самих шукачів? А може, набратися сміливості та нарешті спробувати втілити давню мрію – відкрити власну пересувну книгарню? І можливо, десь за рогом на Ніну чекають нова домівка, нові друзі та навіть кохання всього її життя… Разом із героїнею роману Дженні Колґан «Маленька книгарня щастя» читач порине в хвилюючу атмосферу щоденних змін, знайомств і свят, яких, здавалося, годі було сподіватися в маленькому шотландському містечку.


У дикій глушині

А45581 821.111(73)

К78

Кракауер Д. У дикій глушині: спогади / Д. Кракауер; пер. з англ. К. Крапки. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. – 280 с. – (Державна програма – 2021).

Захоплива історія юнака Кріса Мак-Кендлесса, що знехтував можливостями блискучої кар`єри і відцурався родини, аби втілити свою заповітну мрію — пожити самітником у глушині Аляски. Джон Кракауер, один із найпопулярніших сучасних американських письменників, емоційно веде нас слідами цієї пригоди, шукаючи відповідь на головне питання: чому за здійснену мрію Крісу Мак-Кендлессу довелося заплатити найвищу ціну? Ця книжка стала світовим бестселером, витримала кілька перевидань, і, врешті, її було успішно екранізовано.


Чому не Еванс?

А45637 821.111(410)

К82

Крісті А. Чому не Еванс?: роман / А. Крісті; пер. з англ. Ю. Максимейко. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля (КСД), 2021. – 288 с. – (Державна програма – 2021).

Неперевершені романи від королеви детективу! Небезпека може вигулькнути майже будь-де. Навіть на полі для гольфу. Боббі Джонс саме грав у цю гру зі своїм знайомим, доктором Томасом. І, як це іноді буває, м`ячик стрімко вилетів за межі поля. Шукаючи його, Боббі натрапляє на тяжко пораненого чоловіка. Але врятувати бідолаху не вдається. За мить до смерті незнайомець промовляє дивну фразу: «Чому не Еванс?» У кишені загиблого Боббі знаходить світлину жінки. Хто вона, ким був померлий і де шукати таємничу людину на ім`я Еванс, що, можливо, знає відповіді на всі інші запитання?


Бентежні

А45615 821.113.5

У51

Ульман Л. Бентежні: роман / Л. Ульман; пер. з норв. Н. Іваничук. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 448 с. – (Державна програма – 2021).

Роман «Бентежні» став колекцією вражень, моментів, місць та імен. Це історія про неминуче, про те, що час бере своє, пам`ять нетривка, а наше єство — неспокійне, завжди прагне чогось і постійно тужить за нездійсненим. Роман «Бентежні» — історія дитячої прив`язаності авторки, підліткової незграбності та спроб знайти своє місце у чіткому, розписаному до хвилини батьковому світі. Лінн Ульман та її батько називали цю свою книжку роботою або ж проєктом. Це мала бути низка інтерв`ю, до яких вони взялися аж тоді, коли нитка розмови вже уривалася, а слова не трималися пам`яті. Через сім років після смерті батька диктофон знайшовся у скрині на горищі, а записи склалися в ностальгійну оповідь про дорослішання і старішання, про сім`ю та ідентичність, любов і творчість.


Вгору сходами, що ведуть униз

А45595 821.111(73)

К30

Кауфман Б. Вгору сходами, що ведуть униз: роман / Б. Кауфман; пер. з англ. І. Серебрякової. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 472 с. – (Державна програма – 2021).

«Вгору сходами, що ведуть униз» Бел Кауфман — книжка, дуже незвична за формою і водночас зрозуміла кожному. Цей роман складається з папірців, нібито знайдених у сміттєвому кошику, переписок на шкільній дошці, уривків щоденника, безглуздих директив, звітів, оголошень та планів уроків. Ця мішанина голосів творить кумедну і зворушливу історію про молоду недосвідчену вчительку-ідеалістку, яка прагне змінити життя своїх учнів. І про учнів, яким, як і їхній наставниці, треба ще вижити в бюрократичному хаосі та безглуздій жорсткості системи освіти. Чи готова міс Баррет боротися за кожного свого учня? Як захистити підлітків від наркотиків, расових упереджень, криміналу? І чи знайдеться у цій історії місце для любові? І якщо так, то для якої?


Вигнання і царство

А45641 821.133.1

К 18

Камю А. Вигнання і царство: новели / А. Камю; пер. з фр. Є. Т. Марічева. – Харків: Фоліо, 2020. – 157 с. – (Державна програма – 2021) (Зарубіжні авторські зібрання).

Французького романіста, філософа, публіциста, лауреата Но­белівської премії (1957) Альбера Камю (1913–1960) за життя називали «Совістю Заходу», і зараз він вважається одним з найвизначніших письменників і мислителів ХХ століття, чиї твори перебувають на стику художньої прози і філософського трактату. У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки А. Камю «Чужий», «Чума», «Падіння», «П`єси». Збірник «Вигнання і царство», куди увійшли шість новел, був виданий 1957 року у Франції і відображає глибинні зміни, що відбулися у творчій свідомості письменника. Навмисно уникаючи новаторських форм, Камю вміщує в одній книзі дуже різні історії, які об`єднує тема самотності та ізоляції від суспільства. Події у більшості з новел відбуваються в Алжирі. Письменник розповідає про життя бідняків, про долю художника, який втрачає талант, про право особистості на бунт і про відсутність найважливішого вибору — можливості не обирати. «Вигнання» і «царство» — це різні полюси існування, відстань між якими — довжиною в людське життя...


Ерік

А43468-4 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Ерік: роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. А. Коник. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 152 с. – (Державна програма – 2021) (Дискосвіт; кн. 9. Цикл, Ринсвінд; № 4).

«Ерік» – це дев`ята книжка у серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта та четверта у циклі «Ринсвінд». Юний демонолог-початківець Ерік викликає демона, аби той виконав три його бажання, а це всього-на-всього світове панування, найвродливіша жінка та вічне життя – класичний набір. Укласти угоду з темними силами ніколи не було доброю ідеєю, це вам будь-який фауст скаже. Утім, Ерікові не вдається викликати справжнього демона – замість нього в магічному колі матеріалізується чарівник-невдаха Ринсвінд. Попри це Ерікові бажання несподівано таки починають здійснюватися, але у свій, химерний спосіб. Тож на хлопця чекають незліченні багатства, покірні піддані, хтиві амазонки (насправді ні), звитяжні битви (гаразд, зі звитяжними ми теж погарячкували) та неймовірні мандри у просторі й часі.


Динамо Харків

А45591 821.161.2

Ж15

Жадан С. В. Динамо Харків: вибрані вірші / С.В. Жадан. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 304 с. – (Державна програма – 2021) (Українська поетична антологія).

До книги вибраного Сергія Жадана (23.08.1974) – найпопулярнішого і найулюбленішого українського поета нової хвилі – увійшли найвідоміші вірші з усіх попередніх збірок, а також нові, ще не публіковані, поезії. Це найповніше на сьогодні вибране поета.


Зло під сонцем

А45634 821.111(410)

К82

Крісті А. Зло під сонцем: роман / А. Крісті; пер. з англ. Н. Хаєцької. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 288 с. - (Державна програма – 2021) (Легендарний Пуаро).

Дія роману розвертається в довоєнний час на південному заході Англії в готелі "Веселий Роджер", розташованому на невеликому курортному острові в затоці Лезеркомб, з`єднаному з материком лише 1,5-кілометрової дамбою, що йде під воду під час приплива. У центрі оповідання лежить розслідування таємничого вбивства театральної акторки Арлени Стюарт-Маршалл, яка відпочивала в "Веселому Роджері" разом зі своїм чоловіком і пасербицею. Назва роману пов`язана з тим, що вбивство відбувається на пляжі, а перед убивством багато постояльців готелю, включаючи Еркюля Пуаро, відчувають зло, що витає навколо. Сам Еркюль Пуаро приїжджає на острів для того, щоб відпочити, і є звичайним постояльцем, завдяки чому стає не тільки свідком, але й учасником багатьох подій, що передували вбивству.


Жінка без гробівця. Розповідь про мою тітку

А45598 821.112.2(436)

П51

Поллак М. Жінка без гробівця. Розповідь про мою тітку: роман / М. Поллак; пер. з нім. Н. Сняданко. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 184 с. – (Державна програма – 2021).

Мартін Поллак ніколи не чув, щоб його дідусь згадував про свою сестру Пауліну, хоча про інших родичів розповідав охоче. Водночас Пауліна єдина з усієї великої родини трагічно загинула після Другої світової війни. Провина, за яку її заарештували, невідома, бо жінка жила тихим і скромним життям, майже ніколи не виїздила з невеликого міста, трималася осторонь політики, не втручалася у міжнаціональні чвари. Вона походила з німецької родини, любила і своїх братів-націоналістів, і друзів-словенців. Попри це саме Пауліна померла у концтаборі, а її брати, які були прихильниками нацизму, навіть після Другої світової війни продовжили працювати юристами. Мартін Поллак досліджує невідому історію своєї родини й укотре доводить, що є злочини, про які не можна мовчати.


Змарновані мрії

А45625 821.133.1

Б98

Бюссі М. Змарновані мрії: роман / М. Бюссі; пер. з фр. В. Барської. – Харків: Віват, 2020. – 462 с. – (Художня література) (Державна програма – 2021).

Наталі й Олів`є мають усе, що можна бажати для родинного щастя: двох дорослих доньок, будинок на березі Сени, улюблену роботу. Аж раптом низка дивних збігів змушує жінку згадати епізод із молодості, який стосується її давньої таємниці. Події розгортаються в тій самій послідовності, що й двадцять років тому. Це може бути чийсь кепський жарт, дріб`язкова помста або просто її власна уява, розбурхана спогадами… А коли збігів між минулим і сьогоденням виявляється забагато, Наталі стає лячно. Хтось намагається змусити її знов це пережити. І коли минуле і сьогодення стають такими схожими, що це не можна пояснити раціонально, невже Наталі повинна повірити, що час можна повернути назад?


Козацька Україна

А45578 94(477)

Г 95

Гуржій О І. Козацька Україна. Історія Гетьманської держави ( XVII – XVIII ст.): дослідження / О. І. Гуржій, Т. В. Чухліб. – Київ: Арій, 2020. – 368 с. – (Таємниці історії) (Державна програма – 2021).

Дана книга розповідає про найвизначніші історичні моменти того періоду. Крім цього, в книзі йдеться про найвидатніших особистостей того часу. Серед них, кошові отамани Запорізької Січі Іван Сірко, Кость Гордієнко і Петро Калнишевський, а також, легендарні полководці Богдан Хмельницький, Дмитро Вишневецький та Петро Сагайдачний.


Метелик

А45558 821.133.1

Ш26

Шарр`єр А. Метелик: роман / А. Шарр`єр; пер. з англ. З. Борисюк. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 576 с. – (Державна програма – 2021).

Бувають книги, просто приречені на успіх. Автобіографічний роман Анрі Шарр`єра "Метелик" став бестселером відразу після його опублікування в 1969 році. У перші три роки після виходу в світ було надруковано близько 10 мільйонів екземплярів цієї книги. Кінематографісти були готові битися за право екранізації. Автор цієї розповіді Анрі Шарр`єр на прізвисько Метелик (Папійон) в двадцять п`ять років був звинувачений у вбивстві і засуджений до довічного ув`язнення. Але тут і почалася найфантастичніша з його авантюр. На каторзі у Французькій Гвіані він пройшов через неймовірне випробування, не раз опиняючись на волосині від загибелі. Інстинкт виживання і нездоланне прагнення до свободи допомогли йому врешті-решт опинитися на волі.


Глиняні ноги

А44357-3 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Глиняні ноги: роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Міхельсона. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. -–424 с. – (Державна програма – 2021) (Дискосвіт; кн. 19. Цикл, Варта; № 3).

«Глиняні ноги» — третій роман із циклу «Варта» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Міська варта розпочинає нове розслідування! Правителя Ветінарі намагаються отруїти, анк-морпоркські сірі кардинали знову марять відновленням королівської влади і «ліплять» собі короля — хоча так чи так для міста це невдала ідея. Тим часом в Анк-Морпорку одне за одним стаються таємничі вбивства, в яких чи не єдиною зачіпкою є сліди білої глини. Серед містян зростає невдоволення ґолемами — бездушними фігурами з випаленої глини, які виконують важку роботу. Чи дійсно вони — лише знаряддя в чиїхось руках, а чи мають власний — злий або добрий — умисел? Так ми стаємо свідками зародження потужного руху ґолемів: з малої іскри свідомості до тривалої і дуже поміркованої визвольної боротьби.


Малий український роман

А45571 821.161.2

Л93

Любка А. С. Малий український роман: роман / А. С. Любка. – Чернівці: Меридіан Черновіц, 2020. – 208 с. – (Державна програма – 2021).

Молодий український поет прокидається з бодуна, і його осяює геніальна ідея: треба одружитися, щоб упорядкувати своє життя і завдяки цьому написати Великий Український Роман! Але одружитися з ким? Котру з минулих любовних пригод узяти з собою у світле літературно-сімейне майбутнє? Відповідь на це запитання герою допоможе знайти вірний друг і знаний рибак Паша, а також поліція і група кровожерних гуцулів. Фройд вдоволено потирав би руки, дізнавшись, що в українській літературі нарешті з’явився перший роман про трембіту. Так, поки що малий, але ж розмір – це не головне, правда?


Наприкінці приходить смерть

А45636 821.111(410)

К82

Крісті А. Наприкінці приходить смерть: роман / А. Крісті; пер. з англ. Ю. Максимейко. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 288 с. - (Державна програма - 2021) (Класика англійського детективу).

Фіви, 2000 рік до н.е. Батько Ренісенб, жрець Ка Імхотеп, привів у свій дім нову наложницю, Нофрет. Цей момент став фатальним для родини, в якій одразу ж почали відбуватися різні неприємності. Кепський характер Нофрет та глибока темна злість стали причиною щоденних сварок між домочадцями. Та наложниця жадає більшого: вона зводить наклеп на синів Імхотепа та їхніх дружин. Розлючений батько погрожує синам розправою. Аж раптом все перевертається з ніг на голову: Нофрет знаходять мертвою. Сумнівів немає: це вбивство. Під підозрою - уся родина…


Острови поміж течій

А45604 821.111(73)

Г33

Гемінґвей Е (Хемінгуей). Острови поміж течій: роман / Е. Гемінґвей; пер. з англ. А. Вовченко. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 512 с. – (Державна програма – 2021).

«Острови поміж течій» — це історія митця і шукача пригод Томаса Гадсона – чоловіка, що дуже схожий на самого Ернеста Гемінґвея. Три частини роману – «Біміні», «Куба», «У морі» – подібні на острови спогадів в океані часу. Картини ідилічних канікул батька з синами змінюються епізодами останніх років Другої світової війни та зіткнення із суворою реальністю військових дій. Автобіо­графічний, сповнений стриманої і водночас потужної батьківської любові, відвертий роман про відданість, відвагу і неминучі втрати, які рано чи піз­но доводиться зазнати кожному.


 Хліб геніїв

А45638 821.111(410)

К82

Крісті А. (Вестмакотт Мері). Хліб геніїв: психолог. роман про життєве покликання / А. Крісті; пер. з англ. О. Замойської. – Київ: SNOWDROP (Вид-во Олі Фреймут), 2019. – 488 с. – (Державна програма – 2021) (Вперше українською).

Вперше українською! "Хліб геніїв" – психологічний роман про життєве покликання. Один з шести психологічних романів, драматична сімейна сага, герої якої – богемне покоління збіднілої аристократії.

Про книгу: Геніальний композитор, високоосвічений молодий чоловік, нащадок шляхетного роду – Вернон Дейр здобув освіту у Кембриджі, обізнаний з історією мистецтв і найновіших відкриттів науки свого часу, мріє створити найвеличнішу оперу, сценографія й магія музики якої приголомшить людську уяву. Він зачарований творчістю Всеволода Меєргольда, реформатора театру й засновника акторської системи "біомеханіки", Арнольда Шенберґа, творця експресіонізму в музиці, захоплений досягненнями Фейнберґа, Прокоф`єва, Айнштайна… І жодні війни, фатальні жінки, амнезії чи дисоціативні фуги не можуть перемогти ту гігантську силу, яка панує над людьми і неминуче змінює світ. Бо "у світі не існує нічого такого ж пафосного, недолугого, абсурдного й абсолютно прекрасного, як Людина..."Та хто знає, звідки беруться генії? Хто їх творить? Що їх породжує? Спадковість, оточення? "…шліфує й надає остаточної форми, секс пробуджує... Але є щось важливіше. Те, чим вони живляться".


Чорний метелик

А45607-1 821.111(410)

Г28

Геєр Д. Чорний метелик: романтична повість з 18 ст. / Д. Геєр; пер. з англ. О. Смольницької. – Львів: Астролябія, 2019. – 416 с. – (Державна програма – 2021).

Перший роман з Ґеорґіанського (часу правління Ганноверської династії у Великій Британії, 1714–1837) циклу відомої британської письменниці Джорджет Геєр (1902–1974). Лорд Джон Карстерз, несправедливо звинувачений у шахрайстві, змушений покинути Англію. Позбавлений засобів до виживання, знаходить розраду і вихід з проблеми в азартних іграх та розбійництві, яке часто нагадує історію з легендарним Робіном Гудом. Цим ремеслом він промишляє й після нелегального повернення на батьківщину. Але в його житті відбувається різкий поворот, коли він стає на перешкоді сумнозвісному «Дияволові» — герцогові Ендоверському, рятуючи з його рук чарівну міс Діану Боулі.


Вічний календар

А45576 821.161.2

М36

Махно В. І. Вічний календар: роман / В. І. Махно. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 624 с. – (Державна програма – 2021).

Роман Василя Махна «Вічний календар» — своєрідний український літопис, масштабна родинна сага, в якій поєднуються, переплітаються, співіснують і антагонізують історії кількох українських сімей від ХVII століття до наших днів. Тло — всесвітня історія, в якій ніколи не бракувало ні воєн, ні зрад, ні одвічної жаги до життя. Герої роману Василя Махна несуть у собі риси різних поколінь, національних характерів і ментальностей, протистоять часу й обставинам, витворюють і продовжують себе, повсякчасно утверджуючи одвічний постулат: історія насправді не вчить, вона тільки гартує.


Світ очима кота Боба

А45560 821.111(410)

Б72

Бовен Д. Світ очима кота Боба. Нові пригоди Джеймса та його мудрого вуличного кота: повість / Дж. Бовен; пер. з ісп. В. Панченко. – Київ: Рідна мова, 2019. – 192 с. – (Державна програма – 2021) (Світовий бестселер рідною мовою).

Пропонуємо вашій увазі книгу Джеймса Бовена «Світ очима кота Боба» українською мовою від видавництва «Рідна Мова»! Про книгу: Історія незвичайної дружби вуличного кота Боба та лондонського вуличного музиканта Джеймса підкорила серця людей у всьому світі. Книга «Вуличний кіт на ім`я Боб», написана самим Джеймсом Бовеном, стала бестселером, який незабаром був екранізований. Але їх історія ще не закінчена... Чим жили Боб та його господар? З якими труднощами їм ще доведеться зіткнутися? Читайте у книзі «Світ очима кота Боба»!


Розлука навесні

А45640 821.111(410)

К82

Крісті А. (Вестмакотт Мері). Розлука навесні: психолог. роман про стосунки між батьками й дітьми / А. Крісті; пер. з англ. І. Астапенка. – Київ: SNOWDROP (Вид-во Олі Фреймут), 2019. – 238 с. – (Державна програма – 2021) (Вперше українською).

Вперше українською! "Розлука навесні" - психологічний роман про подружнє життя. Один з шести психологічних романів, який Крісті, за її словами, "писала, як хотіла писати, а для художника нема більшого задоволення, ніж це".

Про книгу: Леді Джоан, головна героїня роману, через несприятливу погоду змушена лишитися наодинці з найсокровеннішими думками. На краю цивілізації в безкінечній пустелі вона, немов у ритриті, дізнається про те, чого не розуміла й не хотіла усвідомити, зокрема й себе. Переосмислення відчуттів й власного життя, передусім стосунків з найріднішими, змінює її ставлення до тих, хто поруч і тих, хто вплинув на звичний неспішний перебіг подій, які зринули в пам`яті. Леді Джоан прагнула в цій подорожі побачити незнаний далекий світ, провідати доньку в Багдаді, відволіктися від рутини, але, зрештою, чи несподіванки є просто несподіванками, а не закономірністю?


Код Катаріни

А45592 821.113.5

Г70

Горст Й. Л. Код Катаріни: роман / Й. Л. Горст; пер. з норв. Н. Іваничук. – Київ: Нора-друк, 2019. – 432 с. – (Морок) (Державна програма – 2021).

Катаріна зникла безвісти 24 роки тому. Щороку в день її зникнення головний інспектор Вістінґ навідує її чоловіка, якому так і не зміг допомогти і який за ці роки став йому майже другом. Вістінґ переглядає «захололу» справу і досі намагається розгадати код, який залишила в записці перед своїм зникненням жінка. Але цього року щось має змінитися. Зникла ще одна жінка, і чоловік Катаріни може бути до цього причетний. Вістінґ має його знайти і розвіяти свої підозри, або ж зіграти в смертельну гру. Атмосферний, захопливий і напружений роман, – справжній скандинавський нуар.


Загадка «Блакитного потяга»

А45635 821.111(410)

К82

Крісті А. Загадка «Блакитного потяга»: роман / А. Крісті; пер. з англ. А. Зорницького. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 320 с. – (Державна програма – 2021) (Легендарний Пуаро).

Розкішний «Блакитний потяг» прибуває на французьку рив`єру. Аж раптом спокійне курортне місто сколихує жахлива звістка: у поїзді було скоєно вбивство. Задушеною у власному купе знайдено Рут Кеттерінґ, доньку відомого американського мільйонера. Коштовності вбитої безслідно зникли. Поліція губиться у здогадах: хто міг вчинити цей злочин? Чоловік жертви, Дерек, який напередодні вбивства вийшов із купе дружини? Чи, може, коханець Рут – шахрай, який називає себе графом де ля Рошем? Лише легендарному детективові Еркюлю Пуаро до снаги встановити, хто з цих двох справжній вбивця. А що, як розслідування вкаже на ще одного підозрюваного?..


Донька є донька

А45639 821.111(410)

К82

Крісті Агата (Вестмакотт Мері). Донька є донька: психолог. роман про стосунки між батьками й дітьми / А. Крісті; пер. з англ. Є. Кононенко. – Київ: SNOWDROP (Вид-во Олі Фреймут), 2019. – 288 с. – (Державна програма – 2021) (Вперше українською).

Вперше українською! "Донька є донька" – психологічний роман про стосунки між батьками й дітьми. Один з шести психологічних романів "Донька є донька", головні герої якого – донька та мати, що живуть у згубному симбіозі.

Сюжет: Дві жінки прагнуть любові, уваги й турботи, кохання чоловіка, хочуть пізнати життя в його повноті, але їхні ж заплутані стосунки заважають їм це здійснити. Донька впевнена, що має право втручатися в особисте життя матері, яка рано овдовіла й збирається заміж. Мати намагається уникнути конфліктів, через які сімейні будні перетворюються на пекло. Етика невтручання з боку подруги, яка є відомою особистістю й психологом, не дає змоги змінити закономірний хід подій, аж поки обидві жінки не усвідомлять, що самі мусять відповідати за власні вчинки і слова. Хто насправді винен у тому, що життя летить шкереберть: мати, донька чи..?


Дівчата, які нічого не скажуть

Б51548 821.111(73)

Р50

Рікстед Е. Дівчата, які нічого не скажуть: роман / Е. Рікстед; пер. з англ. І. Андрущенко. – Київ: Книголав, 2019. – 368 с. – (Полиця бестселер) (Державна програма – 2021).

Кримінальний бестселер «Дівчата, які нічого не скажуть» вийде у #книголав Історія, що лоскоче нерви та піднімає рівень адреналіну до максимуму від американського автора Еріка Рікстед виходить українською. Сюжет, вартий Гічкока, розповідає таємницю зникнення юної дівчини. Наймоторошніші злочини та найжорстокіші вбивці ховаються у найспокійніших містечках. Так сталося і в Канаані – маленькому містечку у штаті Вермонт. Юна Менді зникає посеред ночі та змушує відставного детектива Френка Рата повернутися до справ заради пошуку істини. На цьому шляху його чекають не лише зустріч з найбільшим людським злом, але й із власними демонами минулого. «Вбивча інтрига, ідеальна логіка історії та безумовно харизматичний детектив із власними демонами – вибухова суміш для першокласного трилера. Цей роман точно не варто читати перед сном – ви просто не заснете. Не тільки від жаху та напруги, але й тому, що просто не зможете змусити себе відкласти його до завтра», – поділилася співзасновниця видавництва Світлана Павелецька. Ерік Рікстед – американський автор серії моторошних трилерів «Канаанські детективи», що потрапила до списків бестселерів New York Times, Wall Street Journal, Amazon та USA Today. Першии? роман Рікстеда «Сніп» (Reap) потрапив до списку значущих видань New York Times. И?ого оповідання та статті виходили друком на сторінках багатьох журналів і були номіновані на премію Pushcart Press. Здобув ступінь магістра мистецтв в Університеті Вірджиніі?. Разом з дружиною та дітьми він мешкає у місці дії своїх романів – Вермонті – та досі записує олівцем чернетки майбутніх книжок.


Відьми за кордоном

А45589-3 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Відьми за кордоном: роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Міхельсона. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 368 с. – (Державна програма – 2021) (Дискосвіт; кн. 12. Цикл, Відьми; № 3).

«Відьми за кордоном» – третій роман циклу «Відьми» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Молода відьма Маґрат Часник отримує у спадок чарівну паличку й обов`язки феї-хрещеної — і тепер має докласти всіх зусиль, щоб... її підопічна не вийшла заміж за принца. Уперті й невгамовні Бабуня Дощевіск і Тітуня Оґґ, звісно ж, не можуть триматися осторонь і разом з нею вирушають до далекої Ґеної. Дорогою з несамовитою трійцею трапляються карколомні пригоди: польоти й перетворення, азартні ігри й погоня, зустрічі з персонажами народних казок та літературних творів. Врешті відьми опиняються віч-на-віч із лихою феєю-хрещеною, яка ставить експерименти з реальністю і прагне будь-що досягти своєї версії хепі-енду, навіть ціною знищення королівства. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com