Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулистопад 2023 року

Профілі історичних портретів «рейганізму»

Б51998 94:327(73:100)

Г59

Годлюк А. М. Профілі історичних портретів «рейганізму» (зовнішньополітичний контекст): монографія / А. М. Годлюк; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. - Київ: [б. в.], 2023. - 300 с.

Монографія присвячена вивченню нової глобальної ситуації у контексті дослідження «рейганізму» як зовнішньополітичного, так і безпекового феномену. У роботі концептуально підкреслюється факт історичних і політико-системних змін у глобальній політиці, детально досліджуються змістовні ознаки глобального курсу адміністрації Р. Рейгана, у результаті здійснення яких світ став менш конфронтаційним, із конкретно означеним переходом американо-радянських відносин у русло співробітництва і, певним чином, навіть кооперації. Поданий у роботі авторський підхід обумовлює зворотний бік глобальної ситуації, яка практично до цього не прогнозувались, і тим паче не висвітлювалась ані в історичній, ані в політичній науці.


Скрипниківка

А46505 821.161.2

Ж15

Жадан С. В. Скрипниківка: нова книжка віршів / С.В. Жадан. - 2-ге вид. - Чернівці: Померанцев Святослав, 2023. - 144 с.

Вірші на зламі епох часто втрачають свою автономність і все більше нагадують щоденники. Що можна знайти в новому поетичному щоденнику Сергія Жадана? 50 і 1 вірш, писані до і після великого вибуху, зібрані разом, поєднані відчуттям мови, яка так болюче зникає, але потім обов`язково повертається. Нанизані на нитку голосу, узалежнені від звучання, вони, ці вірші, лишаються приватною, рваною хронікою двох останніх років - наповнені снігом, співом, правописом, любов’ю.


Розколоте небо

А46528 821.161.2

Т16

Талан С. О. Розколоте небо: роман / С. О. Талан. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. - 480 с.

Сюжет: Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати... Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?


Сміхотерапія і трохи лірики

А46502 821.161.2(477.43)

Ф51

Філатенко П. І. Сміхотерапія і трохи лірики / П. І. Філатенко. - Хмельницький: Цюпак А. А., 2023. - 282 с.

Гуморески, вірші написані з почутих жартів, анекдотів, приповідок від родичів, друзів, сусідів, а також придумані самим автором. Для широкого кола читачів.


Хто тебе вбив?

Б46508 821.161.2

Ц58

Циганчук К. А. Хто тебе вбив?: роман / К. Циганчук. - Харків: Фоліо, 2023. - 288 с.

Колись вона знала, чого чекати від кожного наступного дня. Тепер усвідомила, що рутина-омана. Будь-якої миті усе може кардинально змінитися. Випадковий погляд, хибне припущення – і уже чужа таємниця затягує у смертельний вир.

Драматичні події минулого не відпускають сім’ю Грушевських. Чи все так, як здається? А раптом вбивця весь час був поруч?


Жити змістовно. Філософія радості від античних стоїків

Б52005 171

І-78

Ірвін В. Жити змістовно. Філософія радості від античних стоїків / В. Ірвін; пер. з англ. Н. Палій. - Київ: Yakaboo Publishing, 2022. - 304 с.

Професор філософії, викладач і письменник Вільям Б. Ірвін має несподівано свіжий підхід до стоїцизму. Він демонструє, як давня антична філософія може поліпшити наші життя в сучасному світі. Ділячись інсайтами про особливості людської психології в поєднанні практичними техніками стоїків, автор пропонує новий шлях від хронічної невдоволеності, до спокійної й непідвладної зовнішнім чинникам життєвої втіхи.

Ви довідаєтесь, як позбутися занепокоєння, відпустити минуле та зосередити увагу і зусилля на речах і подіях, на які можете реально впливати. Автор торкається тем роботи з образою, скорботою, старішанням та оманливими спокусами слави і статків, пропонуючи стати вдумливими спостерігачами життя.


Регіт чорного ворона

А46015 821.161.2(477.43)

К61

Коломієць М. І. Регіт чорного ворона: вірші / М. І. Коломієць. - Хмельницький: Цюпак А. А., 2022. - 32 с.

У збірці «Регіт чорного ворона» вміщено вірші, в яких поет виражає свої відчуття пов`язані із російсько-українською війною. Увінчує свою книжку автор віршем «В усіх українців бажання одне…», в якому звучить прагнення Перемоги України у війні з росією.


Я там жив, голодав та не згас

А46372 821.161.2(71)

К68

Коровник. Л. Я там жив, голодав та не згас = I Lived There, Hungered, but Survived: зб. віршів / Л. Коровник; пер. з англ. К. Мариняк ; Ліга українців Канади, Центр нац. відродження . - Едмонтон; Торонто: [б. в.], 2022. - 178 с.

Збірка вибраних віршів свідка Голодомору Леоніда Коровника, з дослівними перекладами для англомовних читачів, а також добіркою текстів з публічних виступів автора та його автобіографією. Ініціатором і координатором проєкту видання - Едмонтонський відділ Ліги Українців Канади.


Соборна пам`ять України

А33862-2023 94(477)

С32

Сергійчук В. І. Соборна пам`ять України: календар-альманах 2023 / В. І. Сергійчук. - Вишгород: Сергійчук М. І., 2022. - 289 с.

У пропонованому календарі-альманасі наводяться найзнаменніші події української історії та згадуються найвизначніші постаті нашого народу, яких ушановуємо в 2023 році.


Пригоди кота-детектива

А46535-2 821.112.2

Ш78

Шойнеманн Ф. Пригоди кота-детектива / Ф. Шойнеманн. - Київ: Букшеф, 2022 - . Кн. 2: Тихолапий агент / пер. з нім. М. Вачко. - 2022. - 240 с.

Сюжет: Життя кота-детектива не надто легке. Замість того, щоб насолоджуватися безтурботним сном і котячими смаколиками, Вінстон змушений розслідувати новий заплутаний злочин. Цього разу трапилося неймовірне: Емілію — однокласницю Кіри — викрали! І це в розпал репетицій шкільного спектаклю, в якому дівчинка грала головну роль. Тепер злочинець вимагає викуп! Дітям та дворовим котам доведеться об’єднатися, щоб вивести лиходія на чисту воду. Але є одна проблема: до Кіри приїхала бабуся, яка невпинно стежить за онукою та її котом. Під таким наглядом дотримуватися секретності ну дуже непросто…


Вусанчик, Або сором`язливе кошеня

А46537 821.111(410)

В 26

Вебб Г. Вусанчик, Або сором`язливе кошеня / Г. Вебб; пер. з англ. Н. Хаєцької; худож. С. Вільямз. - Київ: Букшеф, 2021. - 129 с.

Сюжет: Маленький білявий Вусанчик був сором`язливим кошеням, яке тривалий час шукало собі домівку. У той самий час одна маленька дівчинка дуже сумувала за своїм любим котиком Абрикосом, і, здавалося, що в її серце вже не повернеться радість від спілкування з пухнастими улюбленцями.

Чи зможуть вони по-справжньому зблизитися? Мабуть, ви здогадалися, що так. Але який шлях пройдуть ці двоє до об`єднання? Зворушлива і правдива історія, яка допоможе дітям відчувати і проживати глибокі почуття, співчувати й надихатися на добрі вчинки.


Еллі, Або найвідданіше цуценя

А46538 821.111(410)

В 26

Вебб Г. Еллі, Або найвідданіше цуценя / Г. Вебб; пер. з англ. Н. Хаєцької; худож. С. Вільямз. - Київ: Букшеф, 2021. - 128 с.

Сюжет: Еллі — миле веселе цуценя — улюблениця дівчинки Меґан. Вона обожнювала гуляти, гратися з хазяйкою і гризти різні речі й була найщасливішим песиком у світі, аж поки її не віддали бабусі. Це було лише на кілька днів, однак Еллі про це не знала, тому вирушила на пошуки Меґан. Вона подолала не надто простий шлях, сповнений пригод. Наполегливість цуценяти і любов до нього Меґан вражають і надихають. Як зустрінуться ці двоє після розлуки? На вас чекає найзворушливіший фінал, який ви коли-небудь читали.


Таємне життя Рудика

Б52010 821.161.2

З-80

Золотковська Т. Таємне життя Рудика / Т. Золотковська; худож. М. Рудик. - Харків: Ранок, 2021. - 36 с.

Сюжет: Жила собі кішка. Звали її не Маркіза, не Принцеса — просто Рудик. Кішка-бешкетуха завдавала чимало клопоту всій родині. Та чи насправді від неї не було жодної користі? Здається, що улюблена справа Рудика — дрімати на траві під черешнею. Але тільки-но щось трапляється, кішка вже поспішає на допомогу. Справжній супергерой із пухнастою мордочкою та гострими кігтями!

У теплій дотепній історії Таіс Золотковської добро й піклування врешті винагороджуються, а дружба стає найціннішим подарунком. Доповнюють книгу теплі ілюстрації Марії Рудик.


Соціальна психологія в Україні

А46387 316.6(477)

К17

Кальницька Ю. С. Соціальна психологія в Україні: друга половина XIX- початок XX століття: навч. посіб. (хрестоматія) / Ю. С. Кальницька; НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології. - Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2021. - 264 с.

Хрестоматія дає унікальний шанс ознайомитись із ключовими роботами, які презентують українську соціально-психологічну думку на зламі століть. Вони є своєрідною антологією різних поглядів, ідей, тенденцій і напрямів у роздумах вітчизняних представників наукової інтелігенції, що свідчать про автентичність зародження соціальної психології на українських теренах.


Психологія посттравматичного зростання

А46397 159.9

К49

Климчук В. О. Психологія посттравматичного зростання: монографія / В. О. Климчук; НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології. - 2-ге вид., перероб. і доп. - Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2021. - 158 с.

У монографії представлено аналіз феномену посттравматичного зростання. Охоплено низку контекстів – від історії виявлення посттравматичного зростання людини до перспектив його дослідження в масштабах суспільства. Наведено результати досліджень посттравматичного зростання під час коронавірусної пандемії, даються рекомендації щодо підтримки зростання на робочому місці, обґрунтовуються принципи фасилітації посттравматичного зростання.


Нова українська школа

А46389 373(477)

Н72

Нова українська школа: соціально- психологічні технології підтримки: практ. посіб. / НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології; за наук. ред.: Г. М. Бевз, С. Л. Кравчук. - Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2021. - 162 с.

У практичному посібнику розкрито психологічні аспекти концепції «Нова українська школа» та особливості її впровадження в освітню систему України. Представлено соціально-психологічні технології забезпечення підтримки освітньої реформи «Нова українська школа», що ґрунтуються на розвитку довіри й почутті причетності, інформації та інформуванні, рефлексивній культурі й діалозі інтересантів реформи освіти.


Огневежа-6

А41776-6 821.161.2(477.43)

О-38

Огневежа-6 : літ.-публіцист. альм. Вип.6 / Віньковец. район. літ. спілка «Огневежа»; упоряд. П. І. Староста. - Хмельницький: Цюпак А. А., 2021. - 176 с.

В альманасі читач знайде хвилюючі образи і вдалі метафори в різножанрових поезіях: радість, біль і смуток - у творах прозаїків, які спонукають до співпереживання з героями нарисів і ведуть читача стежиною правди і добра.


Нарис історії Антибольшевицького блоку народів

А46379 325.8(100)

Р49

Рій Г. Є. Нарис історії Антибольшевицького блоку народів: монографія / Г. Є. Рій. - Київ: УВС, 2021. - 236 с.

Зважаючи на вже наявні в історіографії дослідження історії Світової антикомуністичної ліги та транснаціональних зв`язків періоду Холодної війни, автор пропонує розглядати АБН як транснаціональну організацію, що розпочала широку діяльність із середини 1940-х років.


Соціальна психологія націєтворення

А46388 316.6

Т23

Татенко В. О. Соціальна психологія націєтворення: суб`єктно-вчинковий підхід: монографія / В. О. Татенко; АПН України, Ін-т соц. та політ. психології. - 2-ге вид., перероб. і доп. - Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2021. - 142 с.

У монографії представлено теоретико-методологічні засади дослідження та конструювання націєтворчої діяльності народу, що здійснюється ним як колективним суб`єктом. Наголошено на свідомому, цілеспрямованому, креативному, відповідальному і вчинковому характері цієї діяльності. Розкрито значення суб`єктно-вчинкового підходу для теорії і практики націєтворення.


Не кажіть, що в нас нічого немає

А46531 821.111(71)

Т39

Тієн М. Не кажіть, що в нас нічого немає: роман / М. Тієн; пер. з англ. Т. Савчинської. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. - 592 с.

«Не кажіть, що в нас нічого немає» — родинна сага, що охоплює три покоління представників китайської інтелігенції. Починається історія під час китайсько-японської війни (1937–1945). Триває впродовж «культурної революції» Мао Цзедуна, коли оскаженілі хунвейбіни знищили практично всю творчу та наукову еліту Китаю й не пощадили навіть музичних інструментів у консерваторіях, сприйнявши і їх за класових ворогів. Акції протесту 1989 року, що наймасштабніша з них знана як «Різанина на площі Тяньаньмень», стають трагічною кульмінацією для змальованої в творі родини. Кульмінацією, але не розв`язкою. Адже завдяки таємничій Книзі записів, сотні разів переписаній від руки охайними ієрогліфами, родинна історія триває, а її учасники немов оживають — «небезпечні, мов революціонери, і невловні, наче привиди».


Та сама я

А46533 821.111(410)

М74

Мойєс Дж. Та сама я: роман / Д. Мойєс; пер. з англ. В. Бондар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 448 с.

Сюжет: Лу Кларк намагається покінчити зі своїм минулим і переїздить до Нью-Йорка. В Англії вона залишає Сема, який колись допоміг їй оговтатися від болю втрати. А тепер Лу фактично тікає від чоловіка, прирікаючи їхні стосунки на випробування відстанню. У великому місті дівчина починає життя спочатку і влаштовується на роботу до заможного сімейства Ґопніків. Вона одразу опиняється у вирі їхніх таємниць та пристрастей, розчиняючись у чужій родині. Лу не вистачає часу навіть на коротку розмову із Семом, який щодня віддаляється... Але коли одного дня доля випадково зіштовхує її з чоловіком на ім`я, Джошуа Райан, усе змінюється. Та от чи змінить нове кохання саму Лу? Чи зможе вона нарешті віднайти щастя і припинити розриватися між минулим та майбутнім?


Брама Расьомон

А46525 821.521

А44

Акутагава, Р. Брама Расьомон: новели, есеї / Р. Акутагава; пер. В. С. Бойка. - Харків: Фоліо, 2017. - 509 с.

Рюноске Акутаґава — один із найпопулярніших у Європі японських письменників, який у своїх новелах і есеях, що містить ця книжка, він досліджує рух душі людини, проходячи через біль, не прихований навіть маскою гумору: «У мене немає совісті. У мене є тільки нерви...». Погляди письменника парадоксальні, судження — несподівані. Химерне переплетіння вигадки й реальності, м`яка іронія та лаконізм — характерні риси літературного стилю Агутаґави. Він подарував світу свіжий погляд на забуті сюжети старовинних хронік, середньовічних притч, довівши багатьом поколінням читачів, що людська природа незмінна, а безодня людської душі темна й небезпечна.


Казки під зірками

Б52009 821(100)

К14

Казки під зірками / ред. О. І. Золочевська. - Харків: [б. в.], 2017. - 96 с.

Літературно-художнє видання створене за мотивами зарубіжних казок. На допомогу маленьким читачам книжка має ілюстрований зміст, надрукована великим шрифтом, яскраво проілюстрована.


Під вітрилами надії

А46539 2

М47

Мелгоса Дж. Під вітрилами надії. Як віднайти душевний спокій у нестабільному світі / Д. Мелгоса, М. Боргс; пер. с англ. Л. В. Гуртуєвої. - Київ: Джерело життя, 2017. - 160 с.

Якщо ви належите до людей, які відчувають себе пригнічено від численних обов`язків, усвідомлюєте власну неспроможність упоратися з величезною кількістю справ, переживаєте відчуття провини або боретеся з якоюсь залежністю - на думку авторів, ця книга допоможе вам знайти правильне рішення, котра стане першим кроком на шляху до душевного спокою, відновлення та зцілення, до життя сповненого сенсу й успіху. Читаючи книгу, ви на кожній сторінці знайдете дивовижні свідчення того, як надія перетворює життя! Книга належить до релігійної літератури.


Історія села Волудринці

А45805 94(477.43)

К56

Ковальчук С. Ф. Історія села Волудринці / С. Ф. Ковальчук. - Хмельницький: Мельник А. А., 2015. - 50 с.

Ця книжка є розповіддю про село Волудринці Хмельницької області, в якому народився сам автор. У передмові до книжки автор наголошує про необхідність знати не тільки історію країни, а й історію краю, де народилися, історію свого роду. Основними дійовими особами цієї розповіді є жителі села Волудринці. При написані повісті використано матеріали Державного архіву Хмельницької області, інші історичні документи та публікації, розповіді односельців та власні спогади автора. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com