Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуквітень 2021 року

Думай як Шерлок Голмс

Б51127 159.95

К23

Карзан К. Думай як Шерлок Голмс: наук.- попул. вид. / К. Карзан, С. Скалько; пер. з італ. Л. М. Михайлова. - Харків: Ранок, 2020. - 96 с.: іл. - (Державна програма - 2020). (Думай як).

Шерлок Голмс вже давно припинив бути просто персонажем з книги. Він – взірець логіки, кмітливості та впевненості у собі. Автори цієї книги проаналізували твори Артура Конан Дойла, щоб з`ясувати – як працює мозок Шерлока Голмса. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть юним читачам навчитися думати як найвідоміший детектив усіх часів.


Думай як Леонардо да Вінчі

Б51126 159.95

К23

Карзан К. Думай як Леонардо да Вінчі: наук.- попул. вид. / К. Карзан, С. Скалько; пер. з італ. Л. М. Михайлова. - Харків: Ранок, 2020. - 96 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

Автори цієї книги дослідили біографію та рукописи Леонардо, щоб з’ясувати: як працював мозок майстра. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть кожному навчитися думати, як флорентійський геній.


Вигнанець і навчена відьма

А44819-2 821.161.2

К59

Кокотюха А. А. Вигнанець і навчена відьма: роман / А. А. Кокотюха. - Харків: Віват, 2020. - 304 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Літо 1911 року. Колишній київський слідчий, а тепер вигнанець Платон Чечель виконує в Полтаві делікатне доручення. Але його затримує в місті ще одна історія – не кримінальна, а містична. У краї діється щось дивне. Псується погода, масово гине худоба, молоду місцеву поміщицю звинувачено у відьомстві, а за всім цим криються старі чужі сімейні гріхи – кривава розплата за які невідворотна. Які ж чорти ховаються в заболоченому кутку Полтавщини? Чому господарі посміхаються й водночас гострять на чужинців ножі? Встановити істину для Платона – справа честі. І виживання…


Вигнанець і чорна вдова

А44883 821.161.2

К59

Кокотюха А. А. Вигнанець і чорна вдова: роман / А. А. Кокотюха. - Харків: Віват, 2020. - 304 с. - (Державна програма - 2020) (Художня література).

У сюжеті: Весна 1909 року. Київський детектив Платон Чечель іде по сліду жорстокого убивці юних дівчат. Ним виявляється донька таємного радника з Петербурга. Згодом панянка гине за тих же обставин, що й її жертви. Тож впливові родичі звинувачують поліцейського в наклепі. Для всіх Платон стає вигнанцем. Єдиний вихід не опинитися на каторзі – це врятувати життя мільйонера фон Шлессера. Йому нібито загрожує молода дружина, що встигла здобути славу чорної вдови. Однак барон помирає, і це лише початок серії майбутніх холоднокровних убивств. Під підозрою всі спадкоємці – і навіть сам Платон… Вигнанець змушений розплутати клубок смертей та дізнатись, хто винен у злочині.


Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в Інтернеті

Б51160 004.77

С 81

Стовелл Л. Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в Інтернеті: порадник / Л. Стовелл; пер. з англ. Т. Кузьменко; худож. Н. Лещнікофф. - Київ: Книголав, 2020. - 144 с.: іл. - (Державна програма - 2020)

Чи знаєте ви, як почуватися захищеними в інтернеті? Відповідь на це запитання можна знайти в книжці «Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті». У виданні є низка практичних порад зі створення сторінок у соціальних мережах, правила поведінки з інформацією, приватними даними, взаємодії з користувачами й дотримання авторського права. Крім того, у книжці читач знайде інформацію та корисні підказки щодо секстингу, кібербулінгу та інтернет-шахрайства. Прочитавши книжку, ви навчитеся правильно реагувати на «тролів», підбирати надійний пароль та безпечно знаходити друзів у мережі. Розуміючи, як працює інтернет та як його можна використовувати, щоб нашкодити іншим, дитина зможе захистити свої дані в мережі та дізнатися, а головне — знати, до кого можна звернутися по допомогу, якщо раптом втрапите в халепу в інтернеті. Книжка стане в пригоді дітям, які активно починають користуватися інтернетом, а також їхнім батькам, котрі хочуть знати, як правильно пояснити дитині правила поведінки в мережі.


13 ключів до розуміння себе, свого оточення та своїх стосунків

Б51071 159.9

П82

Просвєтова А. 13 ключів до розуміння себе, свого оточення та своїх стосунків: поради / А. Просвєтова. - Київ: ІРІО, 2020. - 144 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

«13 ключів» — книжка, точніше справжня порадниця, не лишень для дівчат, а й для їхніх мам. Це історія всього жіноцтва, що стикається з проблемами особистого життя, самоусвідомлення, спілкування з оточуючими. Це ключ до вирішення цих проблем. Точніше, не один ключ, адже у книзі міститься 13 розділів, 13 ключів. І вони відмикають двері до вирішення багатьох життєвих питань.


IT-енциклопедія для дітей

Б51164 004.38

М 13

Маєвський Є. IT-енциклопедія для дітей: енциклопедія / Є. Маєвський. - Київ: Саміт-книга, 2020. - 260 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

Дана книга допоможе з`ясувати основні поняття, пов`язані з комп`ютерами, та дізнатися, як розвивалася та наука і технологія, котра на сьогодні є однією з найпоширеніших і найуживаніших в світі. Вона дасть інформацію, необхідну, щоб розуміти, як влаштовані великі і малі комп’ютери, і яким чином вони працюють, допомагаючи людям.


Сніданок з Ейнштейном. Екзотична фізика у повсякденному

А44841 530.1

О-65

Орзел Ч. Сніданок з Ейнштейном. Екзотична фізика у повсякденному: дослідження / Ч. Орзел; пер. з англ. К. Булкін. - Київ: КМ-БУКС, 2020. - 384 с. - (Державна програма - 2020).

Уявіть собі звичний ранок – ви прокидаєтеся від дзвінка будильника, заварюєте собі філіжанку запашної кави, підсмажуєте хрумкий тост, гортаєте стрічку новин на смартфоні... А чи підозрюєте ви, що просте, повсякденне існування усіх цих речей – будильника, тостера, запаху кави, смартфона і навіть твердої поверхні кухонного стола – залежить від найхимерніших і найдивовижніших законів, які визначають взаємодії фундаментальних частинок на квантовому рівні? Фізик та популяризатор науки Чед Орзел простою мовою викладає найскладніші речі, над розплутуванням і поясненням яких працювали найвидатніші генії ХХ століття – і показує, як найбільш екзотичні квантові взаємодії пронизують наше життя на повсякденному рівні.


Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі

А44962 316.47

А 50

Аллен Д. Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі: поради для підлітків / Д. Аллен, М. Вільямс, М. Воллес; пер. М. Восковнюк. - Київ: КМ-БУКС, 2020. - 288 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

Цей посібник стане в пригоді підліткам, які хочуть творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрити для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ти не відчуватимеш стресу. Книжка «Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків» пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління. Ця нова книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у них зросте прагнення до креативу, впевненість у собі, що даватиме радість від досягнень.


Прогулянка місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам`ятовування

А44794 159.95

Ф74

Фоєр Д. Прогулянка місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам`ятовування: практ. поради / Д. Фоєр; пер. з англ. Є. Ніколаєвої. - Харків: Віват, 2020. - 304 с. - (Саморозвиток) (Державна програма - 2020).

Майже сорок днів на рік більшість людей витрачають у спробах пригадати те, про що забули. Джошуа Фоєр колись теж був таким. Проте лише за один рік тренувань він потрапив у фінал чемпіонату США із запам’ятовування і – на власний подив – здобув перемогу.

Ця книжка змінить ваші уявлення про те, як працює людська пам’ять. Автор поведе читачів у дивовижну мандрівку: ви дізнаєтеся безліч цікавого, від класичних методів, що їх застосовував Цицерон, до сучасних технік «інтелектуальних спортсменів». Книжка Фоєра — це заклик відродити мистецтво запам’ятовування, яке навіть нині, у добу смартфонів, стає дедалі актуальнішим.


Якщо з дитиною складно

А44807 37.018.1.

П30

Петрановська Л. В Якщо з дитиною складно: практ. поради / Л. В. Петрановська; пер. з рос. О. Рибки. - Харків: Віват, 2020. - 160 с. - (Державна програма - 2020)

Нова книжка відомої сімейної психологині, авторки бестселерів «Що робити, коли...» і «Таємна опора…» відповідає на одвічні запитання батьків про особливості виховання дітей. Дуже часто виявляється, що саме незгоди у взаєминах змушують дитину поводитися не найкращим чином, а батьків — дратуватись і вдаватись у відчай. Дорослі не розуміють потреб і захоплень власних дітей, а діти не слухаються, нехтують правилами і брешуть. Експертка у сфері виховання допоможе знайти з дитиною спільну мову, розв`язати конфліктні ситуації, зберегти терпіння та віднайти розуміння й мир у сім`ї.


Голос і звуки рідної мови

Б51098 81`34

С32

Сербенська О. А Голос і звуки рідної мови: навч. посіб. / О.А. Сербенська. - Львів: Апріорі, 2020. - 280 с. - (Державна програма - 2020).

У книжці викладено матеріал, що поглиблює знання з фонетики та фонології, розширює обрії бачення природи нашого усного мовлення. Подано відомості про таке складне і багатоаспектне явище, як людський голос. Розкрито значення важливих елементів комунікації, пов`язаних із поняттями слухати – чути – мовчати. Переборюючи стереотипне уявлення про звук, автор прагне показати сучасне розуміння цього феномену; звертає увагу на явище звукосимволізму, що десятиліттями було зігнороване як розділ науки про мову. Значну увагу зосереджено на основних параметрах такої характерної ознаки української мови, як милозвучність, а також на маловідомих нашій освіченій громадськості фактах, пов`язаних з історією створення нашої старослов`янської азбуки – кирилиці.


Україна в епоху війномиру

А44856 821.161.2

Щ61

Щербак Ю. М. Україна в епоху війномиру: книга підсумків і пророцтв: публіцистика / Ю. М. Щербак. - Київ: Ярославів Вал, 2020. - 352 с. - (Державна програма - 2020).

Нова книжка відомого українського письменника Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру» це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство. Ця книга – знак тривоги і надії. Тривоги – бо надто серйозними є загрози, особливо з боку Росії в час, коли Україна потребує єдності.


Європа: Історія

Б51119 94(4)

Д27

Дейвіс Н. Європа: Історія: дослідження / Н. Дейвіс; пер. з англ.: П. Таращука, О. Коваленка. - Київ: Основи, 2020. - 1464 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

Книжка видатного англійського історика, професора Університету Лондона і нашого сучасника Нормана Дейвіса — водночас і стислий, майже конспективний курс європейської історії, і неоціненний, багатющий тезаурус розмаїтих культурно-історичних знань. Це широке історичне панно, інкрустоване коштовними мініатюрами, захопить і зацікавить кожного, хто не байдужий до історії. Автор підійшов до написання свого 1500-сторінкового шедевру як до створення масштабного захопливого фільму. А саме — поєднав загальні плани (перекази найважливіших історичних подій) із деталями (вставками літературних замальовок, анекдотів, маловідомих фактів). Надзвичайна ерудиція, літературний хист та почуття гумору Нормана Дейвіса зробили свою справу. Саме тому на сторінках його книги сухі історичні постаті перетворюються на живих людей, разом із якими читач переживає буремні події європейського минулого — прадавні й новітні, героїчні й ганебні, смішні й шокуючі.


Знаки карпатської магії

А44824 398.47(477)

Б48

Бердник Г. Знаки карпатської магії. Таємниця старого Мольфара: публіцистика / Г. Бердник. - Львів: Terra Incognita, 2020. - 224 с.: фото. - (Українська езотеріка) (Державна програма - 2020).

В основу книги лягли розмови зі справжнім “непрОстим” – мольфаром Нечаєм, доповнені роздумами Громовиці Бердник про карпатське мольфарство як складову світової шаманської традиції. Робота над цією книгою поклала початок багатолітній дружбі авторки з Михайлом Нечаєм — карпатським примівником, мольфаром і майстром Традиції.


Конфлікт мов та ідентичностей у пострадянській Україні

А44857 81`272

М31

Масенко Л. Т. Конфлікт мов та ідентичностей у пострадянській Україні: есеї / Л. Т. Масенко. - Київ: КЛІО, 2020. - 176 с. - (Державна програма - 2020).

Книжка містить серію есеїв, написаних авторкою у 2016–2020 роках. Есеї здебільшого стосуються сфери мовної політики і відтворюють історію боротьби громадянського суспільства та патріотичної державницької частини депутатського корпусу восьмого скликання у Верховній Раді з провідниками «руського мира» за утвердження державного статусу української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Особливу увагу приділено висвітленню дезінформації, брехні й маніпулятивних пропагандивних технологій, які використовують Росія і «п`ята колона» у боротьбі за збереження в Україні російськомовних середовищ як потенційного плацдарму для подальшого загарбання українських територій.


Мова – найбільший скарб

Б51104 811.161.2

Ю98

Ющук І. П. Мова – найбільший скарб: статті / І. П. Ющук. - Тернопіль: Навч. книга - Богдан, 2020. - 360 с. - (Державна програма - 2020).

У статтях збірника йдеться про походження й історичний розвиток української мови, висвітлюються питання про її структуру, логіку й закономірності побудови, про зв`язок мови з мисленням, про роль письменників, зокрема Тараса Шевченка, в її збагаченні й утвердженні. Дано деякі рекомендації щодо вивчення рідної мови в школі. Через етимологію знакомитих для українців назв та імен розкрито її заглибленість у давнину.


Видатні жінки української історії

Б51087-1 94(477)

С28

Сегеда С. П. Видатні жінки української історії. Біографічні нариси на тлі історичних подій (Х- ХVIII ст.): біографії. Кн. 1 / С. П. Сегеда. - Київ: Балтія Друк, 2020. - 264 с.: фото. кольор., фото. - (Державна програма - 2020).

Книжка відомого українського антрополога, професора Сергія Сегеди, розповідає про долі відомих українок, які залишили свій слід на історичній арені нашої країни – від легендарної княгині Ольги до Наталії Розумовської, матері останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Складні долі, злети і падіння, вагомий вплив на політичні рішення і вчинки державних мужів – цей історичний калейдоскоп в поєднанні з простотою викладення і багатством мови автора не може не привернути уваги найвибагливішого читача.


Світ навколо нас. Техніка

В6106 629

П83

Протасовицька Т. В. Світ навколо нас. Техніка: фотоенциклопедія / Т. В. Протасовицька. - Київ: КРИСТАЛ БУК, 2020. - 48 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

Транспорт завжди був і залишається надійним помічником людини. З часу появи перших човнів і колісниць він здолав довгий шлях розвитку, еволюціонувавши від примітивних засобів пересування до надзвукових літаків і космічних кораблів. У цій книжці зібрано інформацію про сучасні види транспорту.


Світ навколо нас. Пожежна техніка

В6119 629.36

Т86

Турбаніст Д. С. Світ навколо нас. Пожежна техніка: фотоенциклопедія / Д. С. Турбаніст. - Київ: КРИСТАЛ БУК, 2020. - 48 с.: іл. - (Державна програма - 2020) (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія).

Пожежники завжди готові прийти на допомогу, вступивши в бій з вогнем. Вийти із цієї битви переможцями їм допомагає відповідне спорядження та спеціальна техніка. Це не лише пожежні автомобілі, а й пристосовані для гасіння вогню літаки й кораблі. Про них та про інші засоби, що полегшують важку роботу пожежників, розповідає наша книжка. Яскраві ілюстрації, розміщені в ній, наочно демонструють різноманітність пожежної техніки. Книжку адресовано допитливим хлопчикам і дівчаткам, а також їхнім батькам.


Я вивчу українську мову

Б51044 811.161.2

Ю98

Ющук І. П. Я вивчу українську мову: Я выучу украинский язык: практ. посіб. / І. П. Ющук. - Тернопіль: Навч. книга - Богдан, 2019. - 320 с. - (Державна програма - 2020).

Посібник містить відомості та практичні завдання з фонетики, лексики, словотвору, морфології, правопису, синтаксису і стилістики української мови, а також загальні відомості з української літератури. Мовні явища української мови розглядаються в ньому в зіставленні з відповідними мовними явищами російської мови, постійно вказується на їхні подібності та розбіжності між ними, причому враховується також частота вживання їх у кожній з мов. Вивчати українську мову пропонується на коротких закінчених текстах українських авторів, на прислів`ях та приказках, на афоризмах, і тут часто до них додаються перекази їх російською мовою з тим, щоб перекласти їх зворотньо на українську, використовуючи щойно засвоєні мовні засоби. До таких вправ наприкінці посібника додано відповідні переклади для зіставлення й самоперевірки. Кожний такий текст споряджено коротким українсько-російським словничком. До всіх вправ подано або ключі, або наприкінці посібника відповіді, чим усувається можливість закріплення небажаних помилок у пам`яті того, хто вивчає українську мову.


Таємне життя розуму. Як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо

А44854 159.953

С34

Сігман М. Таємне життя розуму. Як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо: дослідження / М. Сігман; пер. з англ. Ю. Костюк. - Харків: Віват, 2019. - 288 с. - (Саморозвиток) (Державна програма - 2020).

Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо. По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.


Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків

А44853 159.92

Г61

Головін В. Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків: нариси / В. Головін. - Київ: Брайт Букс, 2019. - 280 с.: фото. - (Державна програма - 2020).

Дана книжка ламає стереотип «справжні батьки вимирають як вид». Її герої – відомі продюсери, підприємці, журналісти, лікарі, священики, вчені, програмісти, усі ті, для кого батьківство є свідомим вибором, а діти – джерелом натхнення. Вони відверто розповідають, чого їх навчив їхній батько й чого вони хочуть навчити своїх дітей. Діляться секретами виховання та ідеями про те, як бути татом, з яким тепло, надійно й весело. Розмірковують про цілі, цінності та сенс батьківства.


Світ навколо нас. Мікросвіт

В6118 502.2

А94

Афонін М. Є. Світ навколо нас. Мікросвіт: фотоенциклопедія / М. Є. Афонін. - Київ: КРИСТАЛ БУК, 2019. - 48 с.: іл. - (Державна програма - 2020) (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія).

Світ навколо нас здається таким знайомим і звичним, але варто поглянути на нього під мікроскопом або через об`єктив фотокамери, як він разюче змінюється. Ми пропонуємо знайти незвичайне у звичайних речах і побачити красу там, де її, здавалося б, не може бути. Якісні яскраві ілюстрації допоможуть вам поглянути на світ очима фото-художників, що захоплюються макрозйомкою. Книжку адресовано широкому читацькому загалу.


Чорнобиль: етюди з натури

А44969 621.039.5

В 26

Векленко О. Чорнобиль: етюди з натури = Chornobyl: Sketches from Life : спогади / О. Векленко ; пер. С. А. Орлова. - Харків: Ранок: Фабула, 2019. - 144 с.: фот. - (Державна програма - 2020).

Книжка спогадів учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, художника, професора Харківської державної академії дизайну і мистецтв Олега Векленка про його особисті відчуття, пережиті в період перебування в Чорнобилі в травні–червні 1986 року. Автор розказує, яким було повсякденне життя ліквідаторів у таборі неподалік станції, про примітивні засоби захисту і про те, що усвідомлення справжньої небезпеки прийшло набагато пізніше. Щирі історії про ті дні написані живою мовою і доповнені авторськими малюнками та фотографіями.


Суперстудент. Як навчатися легко і з задоволенням, просто змінивши підхід

Б51055 159.95

Ш37

Шеве У. Суперстудент. Як навчатися легко і з задоволенням, просто змінивши підхід: посібник / У. Шеве; пер. з англ. Б. Превіра. - Київ: КМ-БУКС, 2019. - 240 с. - (Державна програма - 2020).

Чимало хто вважає, що не здатен учитися краще, бо високих результатів досягають тільки найрозумніші. У своїй книжці Улаф Шеве переконливо доводить, що це не так. Автор, який від самої молодшої школи не ловив зірок з неба, завдяки своєму унікальному підходу до навчання перетворився на суперстудента, який зміг вступити одразу в декілька найкращих університетів світу. У своєму посібнику він розповідає про всі техніки, які застосовував з таким чудовим результатом: як читати і як запам`ятовувати, як складати усні й письмові іспити, як підвищити мотивацію і продуктивність, як покращити дисципліну й відповідальність, а головне — як знаходити в навчанні баланс, щоб отримувати від нього справжнє задоволення! Якщо ви хочете покращити свої оцінки й стати найкращим студентом, при цьому не жертвуючи своїм вільним часом, ця книжка саме для вас.


Геноцид. Вступ до глобальної історії

Б51120 341.485(100)

Д42

Джонс А. Геноцид. Вступ до глобальної історії: дослідження / А. Джонс; пер. з англ. К. Диси. - Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 696 с. - (Державна програма - 2020).

«Геноцид. Вступ до глобальної історії» — це наймасштабніший за своїм охопленням посібник із проблем геноциду серед усіх, що видані дотепер. У цій унікальній книжці, яка відображає найновіші підходи в дисципліні genocide studies, геноцид розглядається водночас і як історичне явище, і як теоретичний та правовий концепт. Автор докладно розкриває витоки, глибину і людський вимір трагедій, що сталися на різних континентах, висвітлює роль війни, імперіалізму та соціальних революцій у розпалюванні геноцидного полум`я. Адам Джонс також приділяє увагу проблемам історичної пам`яті, ініціативам із відновлення правди і справедливості, стратегіям гуманітарних інтервенцій і запобігання новим злочинам. Книжка представляє феномен геноциду в перспективі соціальних наук: психології, соціології, антропології, гендерних студій, політології та теорії міжнародних відносин. Це незамінне видання для дослідників геноцидів та всіх, хто зацікавлений у пізнанні однієї з найтривкіших хвороб людства.


Володимир Вернадський. Життя в політиці й політика в житті

Б51081 001(477)

Д 18

Даниленко В. М. Володимир Вернадський. Життя в політиці й політика в житті: біографія / В. М. Даниленко; НАН України, Ін-т іст. України. - Київ: Парлам. вид-во, 2019. - 512 с.: фото. - (Славетні постаті України) (Державна програма - 2020).

У книзі Віктора Даниленка розкривається історія життя та багатогранної діяльності Володимира Івановича Вернадського, ім`я якого посідає одне з найпочесніших місць у світовій науці. Увага читача акцентується на громадсько-політичній діяльності вченого, якою він займався у проміжках між науковою працею. Натомість політика займалася ним постійно. В дореволюційній Росії він був під контролем царської охранки, а в радянській Росії ніколи не випадав з поля зору чекістів. Ким же і яким був «український, російський і радянський» вчений, інтелектуальний титан ХХ століття, громадянин Росії і великий син України в політичному плині історичного часу? Видання розраховане на широке коло читачів, усіх, хто цікавиться історією України, її науки і культури.


Походження мови. Як ми навчилися говорити

Б51144 811`01

Е16

Еверетт Д. Походження мови. Як ми навчилися говорити: дослідження / Д. Еверетт; пер. з англ. Г. Шпака. - Київ: Наш формат, 2019. - 344 с. - (Державна рограма - 2020).

У цій книжці автор змальовує захопливу еволюцію — від появи перших слів до більш ніж 7000 окремих мов, якими людство спілкується нині.


Маркетер

А44784 821.161.2

С31

Сенцов О. Г. Маркетер: коротка проза / О. Г. Сенцов. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 376 с. - (Державна програма - 2020)

«Маркетер» — збірка малої автобіографічної прози Олега Сенцова. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів`я — звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев`яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес... Вдумливий та уважний читач знайде все це у новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом.


Батькам скажеш, що був чесним

Б51108-10 94(477)

К56

Коваль Р. М. Батькам скажеш, що був чесним. Невигадані історії та вояцькі біографії: біографії / Р. М. Коваль; наук. ред. Ю. Юзич. - Київ: Вид-во Марка Мельника: Іст. клуб «Холодний Яр», 2019. - 568 с.: фото. - (Бібліотека історичного клубу «Холодний Яр») (Отаманія ХХ століття; кн.10) (Державна програма - 2020).

Це книга про українсько-російську війну в 1917–1940-х рр. та звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. В ній уміщено 50 біографій українських героїв, 10 драматичних історій, 10 спогадів і 10 документів зі справи отамана Антона Шкарбуненка-Шкурка, який вів збройну боротьба до осені 1925 року. Видання присвячене добровольцям Запорозького корпусу Армії УНР, ДУК “Правий сектор”, полку “Азов”, батальйону “Айдар”, ОДЧ “Карпатська Січ”, які чесно виконали обов`язок перед Батьківщиною. У дослідженні широко використано документи з ГДА СБУ, ЦДАВО України та інших архівів, а також спогади вояків Армії УНР, учасників повстансько-партизанського руху та кубанських козаків.


Доця

Б51132 821.161.2

Г69

Горіха З. Т. Доця: роман / Т. Горіха Зерня. - Київ: Білка, 2019. - 288 с. - (Державна програма - 2020).

Ця книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю...», але вона про любов. Про магію, не лубочну, розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня, коли пірнаєш з головою у Прадавній Океан і виринаєш звідти з рибиною в зубах. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами і нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою голово. Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас – це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Та де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло, і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна – це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею.


Енн у Домі Мрії

Б48606-6 821.111(71)

М77

Монтгомері Люсі-Мод. Енн у Домі Мрії: роман / Л.-М. Монтгомері; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2019. - 272 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: У житті Енн відбувається довгоочікувана подія: вона стає дружиною Гілберта Блайта. Молоде подружжя вирушає на узбережжя гавані Чотирьох Вітрів, де в приморському селищі Глен Гілберт переймає лікарську практику по своєму родичу. Енн знайомиться з новими друзями: капітаном Джимом, який працює на маяку, панною Корнелією Брайант та Леслі Мур, яка дбайливо доглядає свого невиліковно хворого чоловіка. Тут, у Домі Мрії, на Енн чекають радощі й печалі заміжньої жінки, після важкого випробування вона зазнає щастя материнства і, як завжди, не втомлюється змінювати світ довкола себе.


Замки Тернопільщини

Б51121 728.81(477.84)

Я 30

Ягодинська М. О. Замки Тернопільщини: дослідження / М. О. Ягодинська, Б. С. Строцень. - Харків: Фоліо, 2018. - 93 с.: фот. цв. - (Державна програма - 2020).

В книзі розповідається про історію замків, їхню роль у місцевій та європейській історії, наведено нові дані – результати археологічних досліджень, під дещо іншим кутом розглянуто вже відомі факти. І в результаті ви маєте змогу познайомитися з частиною нашої, більш реальної, історії, отримати цікаву інформацію про замки та інші оборонні споруди, розташовані на території Тернопільської області. Видання супроводжується багатим ілюстративним матеріалом.


Рибальство

Б51165 639.2

С32

Сермелі Д. Рибальство: повний довід. / Д. Сермелі; пер. з англ. О. Шевченко. - Київ: КМ-БУКС, 2018. - 256 с.: фото. - (Державна програма - 2020).

Байдуже, досвідчений ви рибалка чи тільки починаєте, у вас неодмінно виникають запитання, пов`язані з тим чи іншим видом риби: де, чим, коли та яким чином її ловити. Ця книга подає 318 відповідей на їх усі. Джо Сермелі та редактори журналу Field&Stream, одного з найавторитетніших періодичних видань у США про полювання та рибальство, розповідають про вибір місця, спорядження та приманок, про тактики і техніки риболовлі, про характер і поведінку здобичі. Видання містить якісні фотографії та інформативні ілюстрації.


Королівство мови

Б51162 811.161.2

Ч-90

Чумарна М. І. Королівство мови: есеї / М. І. Чумарна. - Львів: Апріорі, 2018. - 124 с. - (Державна програма - 2020).

Роздуми про духовну природу Мови, цікаві факти про виникнення писемності, особливості української мови в суцвітті світових мов, вірші, розвивальні ігри, казки, прислів`я і притчі про силу слова у нашому повсякденному житті, – така багата і розмаїта за змістом нова книга Марії Чумарної. В ній кожен знайде свою золоту зернинку істини.


Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки

А44823 159.9

Б89

Брювер Д. Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати: дослідження / Д. Брювер; пер. з англ. Ю. Гірича. - Харків: Віват, 2018. - 288 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

Наші залежності керують нашим життям — чи то йдеться про нав`язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com