Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділувересень 2022 року

Віршики для дітей про війну

Б51733 821.161.2(477.43)

Б75

Боднар С. Віршики для дітей про війну. / С. Боднар. - Кам`янець-Подільський: Сисин О. В., 2022. - 68 с. : іл.

До збірки увійшли вірші про сучасну російсько-українську війну українського письменника Сергія Боднаря. Ілюстрації до книги створені юними українцями.


Голос роду

Б51700 821.161.2(477.43)

П88

Пукас H. Л. Голос роду / Н. Л. Пукас. - Київ: Саміт-книга, 2021. - 320 с.

У своїй новій книзі пані Надія робить спробу об`єднати покоління, передати досвід та згуртувати родини. Деякі спогади для авторки є автобіографічними, тому і назва обрана відповідна – «Голос роду». На 320 сторінках книги читач знайде ліки від душевного болю, відчує, як з квітів скапує роса, як солодко курличе птах, відчує дотик рідної людини.


Залізний острів

Б51718 821.161.2

Г65

Гончар О. Т. Залізний острів: мала проза / О. Т. Гончар. - Київ: Знання, 2021. - 223 с. - (Класна література) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Крім епохальних романів видатний український письменник, лауреат Шевченківської премії Олесь Гончар подарував читачам багато інших творів, сповнених глибокого змісту, і довів, що для майстра слова не буває «малих жанрів». До пропонованої збірки увійшли повість «Спогад про океан» та низка оповідань, серед яких і «Залізний острів» — новела з роману «Тронка». Це захоплива історія про небезпечну пригоду юних закоханих у відкритому морі, сповнена пересторог, символів та глибоких думок. Твір застерігає від необдуманих вчинків і закликає берегти природу та світ, у якому ми живемо.


Декамерон по-львівськи

Б51707 821.161.2

Л80

Лотоцька Є. Декамерон по-львівськи, або Понеділкові історії: любовно-іроніч. роман / Є. Лотоцька. - Львів: Апріорі, 2021. - 272 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

У книжці є ще один персонаж — Львів, який присмачує пригоди головних героїв шоколадом, кавою, дощами, автентичною говіркою і відключенням води в найневідповідніші моменти.


Коти-вояки

Б51732-3 821.111(410)

Г19

Гантер Е. Коти-вояки / Е. Гантер. - Харків: АССА, 2021 - . - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

[Кн. 3]: Вигнанці / пер. К. Дудки, О. Українця. - 2021. - 320 с. - (Сила трьох; кн. 3) (Коти-вояки).

Третя книга третього циклу «Сила трьох» серії світового бестселера «Коти-вояки». Сюжет: Таємне пророцтво скеровує лапи трьох онуків Вогнезора на життєвих шляхах. Та лише одному з них відомо про цей дар. Сойколап вважає, що розгадка пророцтва, від якого залежить їхнє майбутнє, прихована в далекому минулому — її оберігають древні коти, котрі колись ходили цими лісами, а зараз блукають у його снах. Якась невідома сила кличе його в далеку мандрівку в гори, де від чужинців потерпає Плем?`я Стрімкої Води. Можливо, там разом з братом і сестрою він нарешті отримає відповіді на свої запитання…


Коти-вояки

Б51732-1 821.111(410)

Г19

Гантер Е. Коти-вояки / Е. Гантер. - Харків: АССА, 2021 - . - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

[Кн. 1]: Прозір / пер. К. Дудки, О. Українця. - 2021. - 368 с. - (Сила трьох ; кн. 1) (Коти-вояки).

Перша книга третього циклу «Сила трьох» серії світового бестселера «Коти-вояки». Героями нового циклу «Сила трьох» стали онуки Вогнезора. Троє нащадків легендарного провідника Громового Клану народилися в нелегкі часи. Лісові коти, що після Великої Мандрівки оселилися біля озера, гинуть від голоду і хвороб. Невже Зореклан помилився, коли привів їх сюди? Нащадки Вогнезора отримали надзвичайну силу від зоряних предків. Та поки що вони не усвідомлюють, який дар тримають у своїх лапах. Їм доводиться самостійно обирати життєвий шлях, помилятися, шукати себе знову і сподіватися, що в темному і непевному майбутньому Кланів з’явиться хоча б найменший прозір... Аж поки один з них не зрозуміє, що його сила прихована в слабкості, що темрява навколо нього — це насправді дар провидіння.


Коти-вояки

Б51732-2 821.111(410)

Г19

Гантер Е. Коти-вояки / Е. Гантер. - Харків: АССА, 2021 - . - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

[Кн. 2]: Темна ріка / пер. К. Дудки, О. Українця. - 2021. - 336 с. - (Сила трьох ; кн. 2) (Коти-вояки).

Сюжет: Троє новаків, які отримали силу Зореклану, продовжують відкривати в собі нові можливості: Леволап — бойові навич­ки і неймовірну міць, Падуболапка — стратегічне мислення і мудрість вояцького правильника, Сойколап — дивовижний зв’язок із предками і дар цілителя. Однак разом зі знаннями та досвідом приходять і сумніви, що ставлять новаків перед вибором: вірність Клану чи дружбі, власні амбіції чи доля багатьох котів? Кожному із цієї трійці відома своя таємниця, яка може врятувати або зруйнувати крихкий мир між Кланами, що панував протягом багатьох повень.


Паннонське чудовисько

Б51736 821.163.41

Ш22

Шанта М. Паннонське чудовисько: роман / М. Шанта; пер. з серб. А. С. Любки. - Львів: Апріорі, 2021. - 288 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

У романі Миколи Шанти, представника найдавнішої української діаспори – бачванських русинів, що живуть на теренах колишньої Юґославії, подано панорамну картину життя цієї спільноти в бурхливому ХХ столітті; через призму русинської громади читач має змогу побачити історичне тло воєн на Балканах та поставити перед собою віковічні питання про людську гідність і мораль, про долю особистості, яка не з власної волі опинилася поміж двох вогнів ворогуючих націоналізмів.

Що буде, коли хорватське військо почне здаватися? Хорвати не довіряють мені, бо я не хорват, а сербам я, знову ж таки, буду підозрілим, бо я не серб. Ех, така вже доля в русина. Ніде ти не в своєму домі, ніхто не вважає тебе своїм. Завжди в тобі бачать якогось шпигуна, зрадника, ворога. І одні, і другі. Для чого ж переселилися ті наші нещасні пращури у цей балканський котел? Те, від чого втікає одне покоління, все одно наздоганяє наступні покоління. Рости там, де тебе посіяли – і хай діється воля Божа.

І одним, і другим заважав богобоязкий і працьовитий русин, який утікає від військової форми, як диявол від хреста. А тепер русинів поділили зяті, бо якщо в одній русинській сім`ї зять є сербом, то сім`я за сербів, а якщо хорват – за хорватів.


Круторіжка у Страшному Лісі

Б51706 821.163.6

Б29

Бауер Я. Круторіжка у Страшному Лісі: казка / Я. Бауер ; пер. зі словен. М. Климець; худож. К. То. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2021. - 104 с.: іл. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

«Круторіжка у Страшному Лісі» – перша книжка із серії казок словенської письменниці Яни Бауер про істоту з далеких країв. Круторіжка знайшла друзів серед маленьких читачів і читачок багатьох країн і вже ось-ось познайомиться з тобою, щоб розповісти про свої страшні (і не дуже) приключки.

Однієї нічим не примітної суботи мешканці Страшного Лісу займалися своїми звичними справами: хтось перелічував горішки, хтось дрімав, а дехто скаржився на життя. Ані Їжак, ані Лісовий Сонь, і навіть мудра Сова не підозрювали, що до них незабаром прибуде несподівана гостя, а разом із нею – великі й маленькі пригоди, з яких народиться справжня дружба.


Солодка печаль

Б51731 821.111(410)

Н63

Ніколлз Д. Солодка печаль: роман / Д. Ніколлз; пер. з англ. Д. Петрушенко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 448 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: Чарлі не був одним з тих, хто цитував Шекспіра й зачитувався «Королем Ліром». Проте якби він колись мав нагоду, то неодмінно подякував би драматургові. За що? За ту зустріч із Френ. Випадковий діалог та запрошення взяти участь в аматорській виставі «Ромео і Джульєтта». Чарлі був абсолютно байдужий до театру. Але не до Френ. Тож як він міг відмовити їй? І закрутилося, неначе у Шекспіра: пристрасті на сцені й почуття поза грою, романтичні зустрічі під балконом у світлі всезнаючого місяця. Це саме воно — перше кохання, таке солодке і щемке. Здається, що все це назавжди. Та, може, лише здається?..


Ми живі

Б51751 821.111(73)

Р39

Ренд А. Ми, живі: роман / А. Ренд ; пер. з англ Г. Шпака. - Київ: Наш формат, 2021. - 504 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Головна героїня, волелюбна Кіра Арґунова, щосили намагається вирватися з глейких обіймів системи й порятувати коханого Лео. Але це нестерпно важко у світі, де добро і зло зліпилися в одну почвару, вчорашні борці стали пристосуванцями, а партійні ідеалісти ідуть на ризик — та не на компроміс із совістю. І навіть коли все летить шкереберть, рідні й кохані зраджують, мряка та сірість огортають і місто, і душу, Кіра не здається. До останнього кроку, останнього подиху, останнього зблиску світла вона йде до мети?


Приречені на щастя

Б51696 821.161.2

Ч-42

Чемерис В. Л. Приречені на щастя: фантаст. роман про Адама і Єву та про їхню любов / В. Л. Чемерис. - 2-ге вид. - Львів: Апріорі, 2021. - 324 с.: ил. - (Український бестселер) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Роман-хроніка, роман-казка, роман-легенда - так можна визначити жанр твору сучасного українського письменника. Його головні герої Адам і Єва внаслідок трагічного випадку у космосі приречені на... щастя. Наперекір критичній ситуації, що склалася, долаючи відчай і горе, герої знаходять у собі мужність протистояти силам природи. Між ними народжується світле і чисте почуття. Вони, нарешті, знаходять одне одного. Трагедія і оптимізм, лірика й посмішка стали тим сплавом, з якого й народився цей твір.


Дерево безсмертя

А45842 821.161.2

К37

Кешеля Д. М. Дерево безсмертя: повість / Д. М. Кешеля. - Київ: Академія, 2020. - 128 с. - (Ім`я) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Повість Дмитра Кешелі невелика за розміром, але глибока за своїм змістом. Усе найважливіше заховано у символах, алегоріях і персонажах. Найважливіші людські та суспільні цінності прочитуються між рядків. І постійна близька присутність неминучої смерті, яка не лякає, а нагадує: кожен день може стати останнім. Повість "Дерево безсмертя", як і романи та оповідання Дмитра Кешелі, стоїть на дуже міцному ціннісному фундаменті. Так, може його не видно, але без цієї основи твір би не мав таких надійних підстав претендувати на довговічність. Власне, це така проза, яка написана не на замовлення, а душею. Це виплеканий текст, вистражданий і осмислений. Саме тому і ця повість, і всі інші тексти цього автора будуть актуальні та стануть частиною добірної української класики. Шкода, що саме тепер ці тексти так неналежно оцінені. Вони заслуговують на великі тиражі та вдумливого читача. Оксана Кришталева зі Львова.


Дівчина в карпатах

Б51705 821.111(410)

Д58

Дові М. М. Дівчина в Карпатах. / М. М. Дові; пер. з англ. Н. Марчук. - Львів: Апріорі, 2020. - 196 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Авторка твору — молода емансипована шотландка, яка вирушає самостійно знайомитися з мешканцями далекого краю — Галичини. Влітку 1890 року вона здійснила кінний перехід через Гуцульщину та Покуття, пройшла по Чорногорі, побувала у Коломиї, Делятині, Косові, Космачі, Жаб`є, проїхала через Львів.

Мандрівниця неймовірно щиро описує враження від побаченого, робить філософські висновки, заохочує замислитися над тим, що ми здобуваємо і що втрачаємо з розвитком цивілізації.

Українською перекладено вперше.


Писане серце

Б51727 821.161.2

Д43

Д43 Писане серце: роман / М. Дзюба. - Львів: Апріорі, 2020. - 452 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Століття минають, а таємнича постать Олекси Довбуша, легендарного ватажка опришків і сьогодні вабить та цікавить. Екзотична Гуцульщина, її магічна краса, етнічна особливість, що таїть в собі чимало загадок, в цьому романі відкриє вам кілька додаткових захопливих і опоетизованих граней. Чи можна примирити любов з ненавистю, життя зі смертю, ласку з тортурами, смирення зі свободою… І навіщо? Про що мовчить історія? Що насправді може критися за білими плямами долі і немеркнучої слави Верховинського месника?

На ці запитання намагається відповісти у своїй оригінальній авторській версії розлогого історичного роману письменниця – Марія Дзюба.


Сім неправд

Б51725 821.111(410)

К 33

Кей Е. Сім неправд: роман / пер. з англ. А. і К. Пітика. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 320 с. - (Маленька брехня-великі наслідки) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: Нашій дружбі з Марні понад 18 років. У моєму житті не було нікого ближчого за неї. І нічого важливішого. Ми зрослися думками і душами так міцно… Ніщо у світі не могло нас роз`єднати. Але тут з`явився Чарльз. Я одразу зрозуміла, що він не гідний такої, як вона. Хіба Марні сама цього не бачить? Закохавшись у цього чванька, вона забула про мене, свою найліпшу подругу… Що ж, я нагадаю про себе. Їй не сподобається те, що я зроблю.

Запам`ятай, Марні: я нікому тебе не віддам і ні з ким тебе не ділитиму. Ти завжди будеш зі мною, моя подруго...


Закрут гвинта

А45841 821.111(73)

Д40

Джеймс Г. . Закрут гвинта. Дейзі Міллер: повісті / Г. Джеймс; пер. з англ. Г. Гнедкової. - Київ: Знання, 2020. - 238 с. - (American Library) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Повість Генрі Джеймса «Закрут гвинта», як і життєпис графа Дракули або трагічна історія Франкенштейна, належить до літературних творів, що найчастіше надихали кінематографістів.

У жанр містичної повісті американський письменник привносить глибоку психологічну достовірність, занурюючи читача у світ почуттів та переживань своїх героїв. Загострену увагу він приділяє проблемам совісті, обов’язку, моральності, невинності та гріховності, щоразу розкриваючи їх по-новому.

Незалежність і без­посередність молодої американки — головної героїні повісті «Дейзі Міллер» стають викликом для консервативного й манірного європейського товариства, скутого умовностями та обмеженнями, і зіткнення двох культур призводить до трагедії.


Зламані янголи

Б51749 821.111(410)

М79

Морган Р. Зламані янголи: роман / Р. Морган; пер. з англ. М. Пухлій. - Київ: КМ-БУКС, 2020. - 576 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Знову вітаємо в безсоромному і жорстокому новому світі двадцять п`ятого століття! Завдяки технічному диву, що робить можливим збереження свідомості людини і завантаження її щоразу в інше тіло, глобальна політика поширюється далеко за межі Землі, а смерть стала лише перервою в дії.

Цинічний, імпульсивний Такеші Ковач, колишній посланець ООН і нинішній приватний детектив, знову змінив професію й тіло. Із детективів він перейшов до лав бійців, найманих воїнів, і допомагає уряду далекої планети придушити криваву революцію.

Та коли доводиться обирати, на чий бік стати в конфлікті, Ковач насправді завжди лишається на власному боці. Тому коли пілот-утікач і безпринципний посадовець корпорації пропонують йому зіграти прибуткову роль у небезпечному полюванні на скарби, він воліє здійснити це самотужки, в компанії воскреслих "солдатів удачі". Між ними і стародавнім іншопланетним космічним кораблем, яким вони збираються заволодіти, стоїть мертве місто, просякнуте смертоносним випромінюванням, випущені на волю нанотехнології, які вміють убивати в мільйон способів, і всі можливі сюрпризи від надзвичайно розвиненої раси марсіян. Але Такеші, озброєний своїм генетично посиленим чуттям і двома вірними "Калашниковими", готовий поборотися з чим завгодно — і до біса всіх, хто залишиться позаду.


Ілонка

Б51717 821.161.2

Г65

Гончар О. Т. Ілонка: мала проза / О. Т. Гончар. - Київ: Знання, 2020. - 223 с. - (Класна література) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

До збірки «Ілонка» увійшли кращі зразки малої прози Олеся Гончара. Це оповідання, новели і коротка повість, різні за тематикою, але об`єднані творчою настановою автора — писати про людей «зі світлом у душі», тих, хто живе за найвищими законами людяності.

Саме такою перед читачем постає головна героїня оповідання «Ілонка» — угорська дівчинка, яка, незважаючи на смертельну небезпеку, допомагає татові та односельцям знайти і знешкодити підступного бандита. На сторінках книги багато мудрих думок і спостережень, цікавих суджень про людину, її долю та сутність, про вічні категорії добра і зла, честі й безчестя, совісті та справедливості.


Легенди лаада

Б51708 821.161.2

С13

Савон О. Легенди Лаада: оповідання / О. Савон; худож. С. Матвєєнко. - Київ: Гамазин, 2020. - 80 с.: іл. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

«Легенди Лаада» – це збірка чарівних і теплих оповідей про кохання та зцілення, про співчуття і взаємодопомогу, про красиве і вічне, про творчість і мистецтво. У цих історіях казкове і незвичайне все, але, як і будь-яка легенда, кожна розповідь має частку правди. Шість казок-притч, шість чашок теплого чаю – по маленькому життю на кожну.

Красиве старовинне місто – скільки таких на мапі? А таких, де трапляються чудеса і мешканці до них ставляться спокійно – не дивуються, але й не сприймають як щось буденне? Зачудовуються, мабуть, отак. Лаад – це місто, в якому зачудовуєшся.


Лунатка на дахах Парижа

Б51711 821.133.1

М60

Мілан М. Лунатка на дахах Парижа. Сім кімнат Сандри: роман / М. Мілан; пер. з фр. М. Якубяка. - Львів: Апріорі, 2020. - 128 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: Українська дівчина навчається в університеті Сорбонни. Вона все життя мріяла про Париж. Й ось нарешті її мрія здійснилася! Але чому замість того, щоб бути щасливою, Сандру огортає відчай та розчарування!?.. Безсонними ночами її можна зустріти на дахах паризьких будинків, де вона танцює як сновида. Кажуть, так вона комусь хоче відімститися — за завдані їй зневагу та образи...

Що, зрештою, трапилося в житті цієї української студентки!? Про це ви зможете дізнатися, коли прочитаєте захопливо гостросюжетний роман сучасного французького письменника Макса Мілана.

Українською мовою опубліковано вперше.


Смерть лорда Еджвера

А45833 821.111(410)

К82

Крісті А. Смерть лорда Еджвера: роман / А. Крісті; пер. з англ. Н. Хаєцької. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 304 с. - (Легендарний Пуаро) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: Американська актриса Сільвія Уілкінсон вже давно не приховувала, що хотіла би розлучитися зі своїм чоловіком, лордом Еджвером. Адже у неї на прикметі був чоловік і знатніший, і багатший... Тому, коли Еджвера знайшли мертвим у себе в кабінеті, ні у кого не виникло сумнівів у винуватості Сільвії. Тим більше що деякі обставини вказували на її пряму участь у смерті чоловіка.

Актриса попросила великого детектива Еркюля Пуаро допомогти їй врятувати своє ім`я від незмивної ганьби. Але як детектив може повірити Уілкінсон в тому, що вона невинна, якщо зовсім недавно новоспечена вдова просила Пуаро про зовсім іншу послугу - допомогти їй позбутися свого чоловіка?..


Смерть у хмарах

А45832 821.111(410)

К82

Крісті А. Смерть у хмарах: роман / А. Крісті; пер. з англ. А. Ящук. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 288 с. - (Легендарний Пуаро) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: Під час перельоту з Парижа до Кройдона на борту літака «Прометей» стається прикра пригода. Одну з пасажирок, мадам Жизель, знаходять мертвою. І це за кілька хвилин до посадки... У смерті жінки начебто винна оса, що випадково потрапила у салон. Але детектив Пуаро, який летів тим самим рейсом, вважає інакше.


Собака Баскервілів

А45836 821.111(410)

Д62

Дойл А. К. Собака Баскервілів: повість / А. К. Дойл; пер. з англ. О. Ломакіної. - Київ: Знання, 2020. - 190 с. - (Скарби: молодіжна серія) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

«Собака Баскервілів» — одна з найвідоміших історій про геніального детектива Шерлока Голмса, героя багатьох детективних повістей та оповідань англійського письменника Артура Конан Дойля. Цього разу Голмс розв`язує загадкову, майже містичну справу: за жахливих обставин вмирає власник Баскервіль-холу сер Чарлз. Усе сходиться на тому, що його смерть спричинила поява якогось чудовиська, адського створіння, яке переслідує Баскервілів уже не одне століття. Та Голмс доводить, що це цілком реальний злочин. Він розкриває давню таємницю і звільняє Баскервілів від родового прокляття.


Смертниці

Б51702 821.111(73)

Г39

Геррітсен Т. Смертниці: роман / Т. Геррітсен; пер. з англ. О. Оксенич. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 336 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб) (Живі небезпечніші за мертвих).

Сюжет: Мертва дівчина в морзі виявляється… живою. Патологоанатом Мора Айлз помічає це випадково і рятує її. Проте смертниця не квапиться дякувати. Вона вбиває охоронця й бере у заручники працівників та пацієнтів лікарні. Серед них — вагітна детектив Джейн Ріццолі. Мора і чоловік Джейн, ФБР-івець Гебріел, намагаються з`ясувати, кому і за що мститься незнайомка. Але вашингтонський спецзагін, який вривається до лікарні, розстрілює смертницю. В останню мить дівчина встигає шепнути Джейн одну-єдину фразу. Це — ключ, за допомогою якого можна відімкнути двері від злочинних секретів найвищих владних ешелонів США.


Наречена їде до Єллоу-Скай

А45840 821.111(73)

К79

Крейн С. Наречена їде до Єллоу-Скай та інші історії: повісті / С. Крейн; пер. з англ. І. Андрущенка. - Київ: Знання, 2020. - 223 с. - (American Library) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Стівен Крейн — американський поет, прозаїк і журналіст, представник імпресіонізму в літературі. За своє коротке життя створив шість романів, понад сто оповідань і нарисів та дві книги віршів.

У своїх творах С. Крейн описує реальність у термінах відомої триєдності: самотньої людини, байдужого всесвіту та почуття конфронтації, що виникає між ними. Вплинув на наступні покоління поетів, романістів і новелістів, зокрема на творчість Е. Гемінґвея, В. Фолкнера, Т. Драйзера та ін. До збірки включено найкращі оповідання С. Крейна, що увійшли до золотого фонду американської літератури.


Айвенго

Б51720 821.111(410)

С44

Скотт В. Айвенго: роман / В. Скотт; пер. з англ. М. Головко. - Київ: Знання, 2020. - 511 с. - (English Library) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

«Айвенго» — один із кращих творів славетного англійського письменника Вальтера Скотта. Дія роману розгортається в добу, що настала після завоювання Англії норманами, під час правління короля Річарда Левового Серця, котрому вірний товариш Айвенго допомагає боротися із непокірною знаттю. Письменник майстерно вплітає особисті долі героїв у реальні історичні події та достовірно відтворює життя тогочасного суспільства. Книга надзвичайно захоплива, повчальна і дає змогу не лише пізнати, але й відчути сувору середньовічну епоху.


Сіра жінка та інші історії

А45838 821.111(410)

Г22

Гаскелл Е. Сіра жінка та інші історії: вибрані твори / Е. Гаскелл; пер. з англ. І. Андрущенка. - Київ: Знання, 2019. - 238 с. - (English Library) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

До пропонованої збірки увійшли вибрані твори відомої англійської письменниці ХІХ століття Елізабет Гаскелл, написані в жанрі готичної прози. Автор майстерно передає характерну для готичної традиції атмосферу жаху й таємничості, водночас легко і без педантизму вплітаючи в оповідь вікторіанські моральні настанови та демонструючи витончене почуття гумору. Містичні події органічно поєднано з реальним життям, що надає творам письменниці особливої привабливості.


Знак біди

Б51729 821.161.3

Б60

Биков В. В. Знак біди: повість / В. В. Биков; пер. з білорус. Д. Пилипчука. - Київ: Знання, 2019. - 287 с. - (Класна література) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

У центрі повісті Василя Бикова «Знак біди» життя селянської сім`ї, яка в період окупації зазнає неймовірних принижень і жорстокого насилля. І все це роблять не тільки чужинці, а й «свої», односельці, що стали поліцаями. Чому? Повість сповнена глибоких роздумів про зв`язок між поколіннями, взаємозалежність найважливіших подій ХХ століття. Показано, як розривалися родинні зв`язки, культивувалися недовіра та озлобленість, трагічно руйнувалася людяність як основа життя народу. Повість до цього часу залишається одним із найяскравіших творів художньої літератури про Другу світову війну.


Витри шмарклі, подруго

Б51752 159.923

Г60

Голліс Р. Витри шмарклі, подруго! Припини вірити в брехню про те, ким ти є, і станеш тією, ким маєш бути: . / Р. Голліс; пер. з англ. Г. Литвиненко. - Київ: Форс Україна, 2019. - 256 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Відверта, яскрава і трохи божевільна, Рейчел Голліс розповідає читачкам те, що інші не зважаться відкрити навіть найближчій подрузі. Вона озвучує 20 міфів, які отруюють життя більшості жінок. А потім розвінчує кожен з них, долучаючи до своїх роздумів трагічні, смішні, безглузді та просто зворушливі історії зі свого життя. Ця книжка зриває полуду з очей і розуму та спонукає по-новому поглянути на своє сьогодення і майбутнє. Розібратися зі страхами, душевними травмами, мріями, сподіваннями і почати рухатися до щастя. Справжнього щастя, без обману.


Модри камінь: мала проза

Б51719 821.161.2

Г65

Гончар О. Т. Модри камень: мала проза / О. Т. Гончар. - Київ: Знання, 2019. - 223 с. - (Класна література) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

До пропонованої збірки одного з найвидатніших сучасних письменників Олеся Гончара входять твори, які без перебільшення можна назвати перлинами української новелістики ХХ століття. За тематикою, місцем і часом подій вони різні. Але кожна новела — зустріч із неповторними людськими характерами, яскраве висвітлення таємниць людської душі, висоти людського духу. Письменник майстерно володіє словом, як витончений психолог створює особливу атмосферу оповіді, викликає переконливе відчуття присутності при розгортанні подій. Автор дає можливість читачеві замислитись над сенсом буття, величчю любові й краси, безсмертям людського в людині.


Наша їжа

В6366 36.997(4УКР)

М16

Маковій Г. Наша їжа. / Г. Маковій. - Чернівці: Факел, 2016. - 456 с.

Ця книга є для того, щоб допомогти зорієнтуватися серед моря кулінарних рецептів і не розруйнувати себе: не приносити ні собі, ні рідним своїм їжею зла. Дана книга не є посібником з кулінарії, не є вона і збірником рецептів. В ній йде мова про страви, які корисні, і які – ні. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com