Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділужовтень 2023 року

Пригоди лісової феї

В6438 821.161.2(477.43)

В54

Вітвіцька Н. В. Пригоди лісової феї: кн.- розмальовка. Кн. 20 / Н. В. Вітвіцька; худож. В. Ф. Півень. - Хмельницьки: Цюпак А. А., 2023. - 18 с.

Надію Вітвіцьку, поетесу хмельницького Майдану можна з певністю вважати волонтеркою рідного слова. Вона пише для широкого кола читачів. Особливі почуття поетеси до дітей. Коли бачить їх і чує, виростають крила любові. Виникають казкові образи, лагідні і ніжні слова. Надія Володимирівна бере участь у духовному і патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Ця книжка-розмальовка потребує попереднього прочитання й обговорення між батьками та дітьми 7-11 років, бо кольори одягу персонажів, їх зовнішній вигляд, атрибутика - не випадкові

Тож, читайте, аналізуйте й отримуйте насолоду від розмалювання.


Ми змінилися, та не скорилися

А46307 821.161.2(477.43)

В63

Врублевська Х. (Кокорева М.). Ми змінилися, та не скорилися: зб. віршів / Х. Врублєвська. - [б. м.] : [б. в.], 2023. - 84 с.

Збірка віршів «Ми змінилися, та не скорилися» авторки Кокоревої Марії, що публікується під псевдонімом Хелена Врублевська, присвячена безпрецедентно хороброму та стійкому українському народу, який веде жорстоку боротьбу з віроломним вторгненням на територію України російської армії на чолі з диктатором Путіним.

Історія українського народу нелегка, але усі війни, які точилися на її території, загартовували і вписали в код нації безмежну любов і відданість своїй землі.


Дотик до серця

А46340 821.161.2(477.43)

З-38

Захар`єв В. А. . (із Ватралів). Дотик до серця. Док ембрій. «Фрейдики», або Сучасна чоловіча лірика: добірка оповідань / В. А. Захар`єв. - Хмельницький: Стрихар А. М., 2023. - 62 с.

У пропонованому читачам збірнику вміщено кращі зі створених в останні роки прозових творів Володимира Захар’єва та його нестандартні вірші, які чимось схожі на те, що у КВН звуть словом «Стьоб».


Література африканського континенту

А46344 821.09(6)

І-85

Ісапчук Ю. В. Література африканського континенту: навч.-метод. посіб. / Ю. В. Ісапчук; М-во освіти і науки України, Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2023. - 192 с.

Навчально-методичне видання пропонує огляд специфіки літературного процесу африканських країн, представлених різними регіонами Тропічної та Північної Африки у вигляді 10 тем. Такий підхід дає змогу ознайомитися з розвитком словесного мистецтва у найбільш репрезентативних національних літературах континенту з врахуванням особливостей (пост)колоніального історико-культурного контексту їх становлення. Тези лекцій, плани практичних завдань, списки рекомендованої літератури, перелік контрольних питань, підсумкові тестові завдання, список художніх текстів для читання, словник основних понять та термінів, фрагменти художніх текстів для опрацювання, а також додатки допоможуть зорієнтуватися у матеріалі.


Я - талант!

А46308 741.5

М18

MalKoni (Маломуж К.). Я - талант! / MalKoni. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2023. - 40 с. - (Супергерой в кожному з нас!)

Діти засмучені: «Ми чуємо, що таланти є у всіх. Але як це помітити та зрозуміти?». Розумний хлопець Юнген доводить друзям, що таланти має кожний. Юнген допомагає знайти, цінувати та застосовувати свої таланти! Юнгену заважає недовірливий Тод, який прагне бути лідером. Герої долають різні перешкоди та підступні наміри Тода. Насамкінець усі веселі, щасливі й вірять у власні таланти.

Юнген ділиться секретами Мудрого Філіна і передає знання друзям протягом усієї серії коміксів.


Епістолярний материк

Б49860-2 821.161.2(477.43)

М36

Мацько В.П. Епістолярний материк: Т. 2 / В. П. Мацько. - Вінниця: Нілан-ЛТД, 2023. - 384 с.

Другий том праці «Епістолярний материк» відомого українського письменника Віталія Мацька є продовженням публікації листів до нього. Книга містить кореспонденції літераторів, культурних діячів, науковців материкової України. Кілька листів подано від діаспорних кореспондентів і до них. Мета – зберегти для нащадків, щоб не загубились в часі. Для читачів полегшить пошук інформації іменний покажчик, примітки й коментарі до листів.


Григорій Квітка-Основ`яненко

В6441 929Квітка

П18

Парамонов А. Ф. Григорій Квітка-Основ`яненко: від Основи до Харкова / А. Ф. Парамонов; Благодійний фонд Дениса Парамонова. - Харків: Парамонов А., 2023. - 128 с.

Книга присвячена одному із засновників української літератури Григорію Федоровичу Квітці-Основ`яненку до 245-ї річниці з дня народження та до 180-ї річниці від дня смерті, а також родині Квіток та їхньому впливу на розвиток Харкова. У книзі наведені найповніша на сьогодні генеалогія Квіток із важливими екскурсами в побут їхніх часів, історія родового гнізда – села Основа, та сучасна біографія Григорія Федоровича Квітки.


Новий Захід. Українська мрія

Б51979 338.1(477:100)

Р69

Романчук Я. Ч. Новий Захід. Українська мрія / Я. Ч. Романчук. - Харків: Літера Нова, 2023. - 672 с.

Книга містить докладний план, як перетворити Україну на процвітаючу та успішну країну, а звичайних українців зробити багатими та щасливими.

Системні пропозиції щодо трансформації економіки України базуються на аналізі основних моделей економічного зростання та практиках реалізації реформ у країнах, що розвиваються. Продемонстровано результати таких реформ, успіхи та невдачі. Вперше з початку 1990-х років було проведено ретельний аудит економічної політики України з визначенням можливостей та напрямів економічного зростання.


Синдром відкладеного життя

А46324 821.161.2(477.43)

Ц61

Цимбалюк М. П. Синдром відкладеного життя: нариси і замальовки / М. П. Цимбалюк. - Вінниця: Нілан-ЛТД, 2023. - 56 с.

Нова книжка члена Національної спілки письменників України Михайла Цимбалюка – десята у творчому доробку автора. Написана під час виконання конституційного обов`язку із захисту України від російської військової агресії. Розповіді про воєнні будні та роздуми під час них супроводжуються авторськими віршами.


Наукова еволюція Василя Данилевича

А46322 902(477)

Ш63

Шип Н. А. Наукова еволюція Василя Данилевича в часі та українському просторі (кінець XIX- 30-ті роки ХХ століття): монографія / Н. А. Шип; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського НАН України, Ін-т рукопису. - Київ: Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2023. - 220 с.

На основі історіографічних публікацій і рукописних джерел комплексно досліджено життєвий та науково-педагогічний шлях українського історика, археолога, археографа, нумізмата, музеєзнавця, етнографа і громадського діяча Василя Данилевича – одного з послідовних учнів історичної школи В. Антоновича; відтворено організаторську діяльність, проаналізовано лекційні курси, що викладалися ним у Київському університеті св. Володимира, Харківському університеті та жіночих гімназіях, на Київських Вищих Жіночих Курсах, у Варшавському університеті в Ростові-на-Дону, його ставлення до тогочасних суспільно-політичних подій; схарактеризовано працю у Всеукраїнській академії наук, на Науково-дослідній кафедрі історії України. М. Грушевського та у зреформованих вищих навчальних закладах України 1920–1930-х років.


Хребет

А46312 821.161.2

К73

Кот Єльпітіфор Хребет / Кот Єльпітіфор. - Київ: Міленіум, 2022. - 142 с.

У книзі «Хребет» поєднано поезію і фото. На знімках – поруйновані російськими обстрілами Буча, Ірпінь, Бородянка, Гостомель, Ворзель, Забуччя, Козаровичі, Димер, Лютіж, Катюжанка, Глібівці, Мощун, Горенка, Демидів, Озера, Дмитрівка, Осещина Київської області, а також ржаві, підбиті танки московського агресора. Євген Єльпітіфоров переживає за всю Україну. Збірка «Хребет» містить вірші та про сучасну трагедію Маріуполя, Харкова та Чернігова.


Магічна чайна крамничка Ванесси

А46356 821.111(71)

Л58

Лім Розелль Магічна чайна крамничка Ванесси Ю в Парижі: роман / Р. Лім; пер. з англ.: Б. Синякевич, І. Веремій. - Харків: Віват, 2022. - 320 с.

Дар передбачення видається для Ванесси справжнісіньким прокляттям, тож вона понад усе прагне його позбутися. Навіть відмовилася від чаю на користь кави, щоб уникати дивних натяків долі на споді чашок і в чайних листочках. Дівчина почувається винною від того, що з людьми навколо трапляються нещастя. Не кажучи вже про власні невдачі, особливо в коханні… Якось вона наважується покинути Каліфорнію та вирушає до Парижа на запрошення тітки. Оце й воно — шанс на нове життя та спроба навчитися контролювати свої здібності! У затишній чайній крамничці Ванесса знаходить спокій… і не тільки. Та чи зможе вона остаточно опанувати свій дар і впоратися з настирливою долею? Хіба можна змінити те, що зірки вже визначили за нас?


Війна, яка змінила нас

А46335 821.161.2

П32

Пилипчук К. Війна, яка змінила нас: зб. новел і нарисів / К. Пилипчук. - Харків: Відкриття; Київ: Поліпрінт, 2022. - 132 с.

«Війна, яка змінила нас» – це нариси і новели Катерини Пилипчук, написані у перші пів року активної фази війни. У такий спосіб авторка фіксує не тільки те, що відбувається особисто з нею, а і з усіма нами. Тільки з часом, коли біль починає вщухати, розумієш, наскільки це важливо – говорити, свідчити у свій спосіб про злочини росіян, про війну, про те, як ми це вигрібаємо.


Світ тане, як сон

А46311 821.512.162

А50

Алієва Лейла Світ тане, як сон: поезії / Л. Алієва; пер. с азерб. Л. Мудрак. - Київ: Ярославів Вал, 2021. - 200 с.

Творчість талановитої азербайджанської поетеси Лейли Алієвої - сюжетна, розлога, навіть, певною мірою, притчева, що наближає її за оповідним характером до розгорнутих поем. За тематикою книжку можна структурувати приблизно так: кохання, батьківщина, філософія: вони органічно перетікають одна в одну, створюючи цілісну картинку авторського індивідуального стилю. Ця книга - драматичне відчуття минущості земного часу. Природа і природність цього поетичного доробку поєднані з праматерією слова. Книга - невіддільна складова своєї епохи й покоління світоблукальців, слізного народження іншої сучасності, блукає у якихось всесвітніх, поза- чи, радше, до-історичних, космічних емпіреях.


Лейла і Меджнун

А46310 821.512.162

Н61

Нізамі Ґянджеві Лейла і Меджнун: поема / Н. Гянджеві; пер. с азерб. Л. Первомайського. - Київ: Ярославів Вал, 2021. - 224 с.

Поема «Лейла і Меджнун» видатного азербайджанського поета і мислителя Нізамі Ґянджеві з відомої п`ятериці «Хамсе».

Видання є проєктом Державного центру перекладу Азербайджану та приурочене до 880-ліття Нізамі. Поему переклав українською мовою у 1947 році видатний поет і перекладач Леонід Первомайський, і вперше з того часу поема виходить в Україні окремим виданням. Нині це єдина поема Нізамі, що повністю перекладена українською мовою. Передмова до видання представляє собою найбільш знакові твердження про Нізамі видатного українського вченого і сходознавця Агатангела Кримського у монографії «Нізамі і його сучасники».

Поема є першим літературним опрацюванням стародавньої легенди про любов юнака Кейса, прозваного «Меджнуном» («той, хто збожеволів від любові») і дівчини Лейли.


Поворот ключа

А46329 821.111(410)

В26

Веа Р. Поворот ключа: роман / Р. Веа; пер. з англ. О. Дятел. - Київ: Рідна мова, 2020. – 384 с.

Ровен Кейн випадково натрапляє на вакансію — сім`ї з чотирма дітьми потрібна досвідчена нянька — і надсилає резюме. Отримавши роботу, жінка вражена розкішшю, в якій живе родина Елінкортів. «Розумний будинок», вражаючі панорами Шотландії, щаслива сім`я… Все здається надто бездоганним, щоб бути правдою. І вже наступного дня Ровен потрапляє у справжній кошмар — жахіття, що не піддається логічним поясненням і закінчиться смертю дитини. Пишучи своєму адвокату з тюрми, Ровен розплутує химерні події, що привели її до в`язниці. Жінка визнає, що помилялася, зізнається в брехні й розкриває всі свої таємниці, але переконує — вона не вбивала. Вона не винна. Принаймні, не в убивстві. А це означає, що винний на волі… «Поворот ключа», неперевершений психологічний детектив від Рут Веа — Агати Крісті нашого часу, триматиме читача в напрузі аж до останньої сторінки!


Рік у Провансі

А46363 821.111(73)

М45

Мейл Пітер Рік у Провансі: . / П. Мейл; пер. з англ. О. Гладкого. - Харків: Віват, 2020. - 256 с.

Дотепна та відверта розповідь Пітера Мейла - це виснажлива пригода й захоплива мандрівка Провансом для кожного читача. У товаристві любої дружини, а також з двома великими собаками автор книжки здійснив свою найзаповітнішу мрію переїхав з галасливого великого міста в мальовниче село на півдні Франції, у старовинний прованський будинок. Вони поволі пізнають особливості тутешнього життя від традиційної кухні й місцевого французького діалекту до унікальної манери спілкування провансальців, адже сусіди повсякчас допомагають, розважають, плутають і не перестають дивувати британську родину. Книжка легко перенесе читача в казкову атмосферу Провансу — з його простими земними насолодами та незвичним ритмом життя, у якому визначальними є примхи природи, а не сюрпризи шалених буднів, як у мегаполісах.


І потонути неможливо, неглибокий цей світ...

А46309 821.512.162

С 20

Сарван С. І потонути неможливо, неглибокий цей світ...: вибрані поезії / С. Сарван; пер. З азерб: Л. Мудрак, П. Ахундової. - Київ: Саміт-книга, 2020. - 184 с.

Салам Сарван - один із найвідоміших сучасних поетів Азербайджану. Тематика і суть його віршів є чимось споконвічним, що народжується з людиною, і помирає разом із нею, це - одвічні почуття і переживання, це поезія почуттів. Вірші азербайджанського поета, зазвичай, - сюжетні. Такі, яким притаманна естетика скорботи. Поетична дійсність, в якій перебуває ліричний герой, зазнає семантичного оновлення, текстуального оформлення. Ідеться про іншу реальність, відмінну від навколишньої, хоча тісно з нею пов`язану.


Українські етюди з життя міста Хмельницького

А44257 94(477.43)

К95

Куфльовський В. І. Українські етюди з життя міста Хмельницького: оповідання, нариси, притчі / В. І. Куфльовський. - Городок: Бедрихів Край, 2019. - 88 с.

У сучасному місті Хмельницькому тривають процеси національного становлення, йдуть дискусії у середовищі людей, зацікавлених національною справою.

Деякі моменти, вихоплені з життя сучасного міста, ілюструють сьогодення в Українській державі.

Тексти, упорядковані в цій книжці, були обліковані у різних виданнях та збірниках.

Це видання стане у пригоді всім, хто цікавиться українською справою, яка передається через літературні тексти та їх усвідомлення. Інформація буде цікавою для активістів у суспільстві, особливо школярам, учителям та студентській молоді, та працівникам державних установ.


Змій з Ессексу

А46355 821.111(410)

П27

Перрі С. Змій з Ессексу: роман / С. Перрі; пер. з англ. Є. Даскал. - Харків: Віват, 2019. - 432 с.

Сюжет: Лондон, кінець XIX століття. Кора Сіборн, до якої чоловік ставився з такою байдужістю, з якою тільки міг, після його смерті відчуває полегшення. Але поки що вона не наважується на нові стосунки. Жінка залишає столицю й оселяється в глухому куточку графства Ессекс. Від нажаханих місцевих жителів вона чує дивну, сповнену містики історію про змія, після появи якого в селищі стали зникати люди. Проте Кора не вірить у це і разом із місцевим пастором намагається всіх заспокоїти. І між цими двома, здавалося б, абсолютно різними людьми виникають стосунки, які змінюють їхні життя. Так усі герої втягуються в містичну й загадкову історію, в якій переплелися біль, страхи, наука, релігія, політика, життя, смерть і кохання… в різних його проявах.


Американська пастораль

А46345 821.111(73)

Р79

Рот Ф. Американська пастораль: роман / Ф. Рот; пер. з англ. А. Сагана. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 432 с.

Сюжет: США після Другої світової війни. Епоха великих ілюзій та «американської мрії». Швед Левов — чесний і щирий хлопець з родини єврейських емігрантів. Усе його життя — це ідеально розпланований шлях: вступ до коледжу, бейсбольна команда, продовження справи батька на фабриці, успішне примноження родинних статків, одруження з красунею «Міс Нью-Джерсі», власний мурований будинок, люба дитина — справжня «американська мрія», втілена в життя. Та несподівано рай перетворюється на пекло, причиною чого стає єдина, найдорожча донька Меррі. Дівчина-підліток, фанатично захоплена комуністичними ідеями, скоює кривавий політичний злочин…

Чи зможе Швед Левов повернути втрачене щастя? І що, як насправді це була тільки його бездоганна ілюзія?


Джуд Непримітний

А46365 821.111(410)

Г20

Гарді Т. Джуд Непримітний: роман / Т. Гарді; пер. з англ. В. Меренкової. - Харків: Фабула, 2017. - 448 с.

Дія роману розгортається у вигаданій місцевості на південному заході Англії. Молодий Джуд, муляр з провінційного містечка, мріє стати вченим, але одружується з дівчиною, яка давно його домагається. Однак цей шлюб незабаром розпадається, і герой закохується в свою кузину, від якої має двох дітей. Але потім в життя героїв вторгається моторошна трагедія, що руйнує життя сім’ї і відносини героїв дощенту.


Рукопис, знайдений в Аккрі

А38368 84(7БРА)

К76

Коельйо П. Рукопис, знайдений в Аккрі / П. Коельйо. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 238 с.

Сюжет нової книги П. Коельйо «Рукопис, знайдений в Аккрі», розгортається 1099 року у Єрусалимі. Місто готується до вторгнення хрестоносців, грек, відомий як Копта, скликає збори з юнаків і старих дідів, з чоловіків і жінок міста. Великий гурт людей, куди входять християни, юдеї й мусульмани, збирається на майдані, думаючи, що почує настанови, як приготуватися до битви, але Копта хоче говорити з ними зовсім не про це. Усе свідчить про те, що поразка близька й неминуча, але грек хоче тільки заохотити людей шукати мудрість, яка існує в їхньому повсякденному житті, що навчає їх уникати викликів і труднощів. Справжнє знання, слід шукати в живому коханні, в пережитих утратах, у хвилинах кризи та слави, і в щоденному співжитті з неминучістю смерті.


Шпана з Євбазу

Б51977 821.161.2

Ч-60

Чикирисов Ю. С. Шпана з Євбазу. Комуналка: повісті / Ю. С. Чикирисов. - Київ: АДЕФ-Україна, 2011. - 276 с.

Це книга про покоління дітей війни. Перша повість розповідає про «шпану з Євбазу» в окупованому німецькими загарбниками Києві 1941-1943 років. У «Комуналці» автор змальовує подальше життя своїх однолітків у повоєнній столиці.


Володимир

А46359 821.161.2

С43

Скляренко С. Д. Володимир: роман / С. Д. Скляренко. - Донецьк: Сталкер, 2008. - 528 с.: іл. - (Україна крізь віки).

В романі «Володимир» автор розповідає про надзвичайно складний період у житті Київської Русі - зраду Ярополком батьківського заповіту тримати в єдності Русь, битву між військами Ярополка і Володимира, а також висвітлює державну діяльність Володимира. Сторінки особистого життя Великого князя і близьких йому людей належать до найбільш хвилюючих в романі, який цікаво та правдиво розповідає про давноминулі часи.


Князь Єpемiя Вишневецький

А46362 821.161.2

H59

Нечуй-Левицький І. С. Князь Єpемiя Вишневецький: іст. pоман / І. С. Нечуй-Левицький. - Київ: Школа, 2007. - 256 с.

У цьому виданні класика української літератури І.С. Нечуя-Левицького вміщено історичний роман «Князь Єремія Вишневецький». Спираючись на літописні джерела, праці тогочасних істориків і фольклор, нерідко полемізуючи з поширеними версіями козаччини, письменник зумів створити цікаві і в чомусь нетрадиційні образи історичних діячів -Вишневецького, Хмельницького та ін., художньо дослідити проблеми псевдопатріотизму родовитої шляхти, її непростих взаємин із власним народом.


Святополк окаянний

А46360 821.161.2

Д40

Джеджула Ю. А. Святополк окаянний: icт. роман / Ю. А. Джеджула; пер. з рос. М. М. Ілляша. - Київ: Школа, 2006. - 416 c.

Роман письменника -історика присвячений життєпису бунтівного князя Святополка - однієї з найтрагічніших постатей на суспільно-політичній сцені раннього українського середньовіччя; його боротьбі з братом Ярославом Мудрим за київський великокняжий стіл. Перипетії цієї братовбивчої боротьби розгорнуто на тлі тогочасного європейського життя; показані суспільний устрій, картини побуту, звичаї наших предків та сусідніх народів.


Мальви. Орда

А46361 821.161.2

І-19

Іваничук Р.І. Мальви. Орда: романи / Р. І. Іваничук. - Донецьк: Сталкер, 2005. - 448 с.

У даному виданні вміщено два романи майстра історичної прози, лауреата Шевченківської премії Романа Іваничука. У «Мальвах» автор на тлі історичних подій висвітлив жахливу згубність зрадництва і збайдужіння до свого народу та Батьківщини.

У романі «Орда» розкрито й філософськи осмислено подробиці та методи першого в історії масового геноциду українців — знищення гетьманської столиці Батурина московським військом під орудою царя Петра І. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com