Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділужовтень 2021 року

Бунтівні міста. Від права на місто до міської революції

А45202 316.4

Г 20

Гарві Д. Бунтівні міста. Від права на місто до міської революції: дослідження / Д. Гарві. - Київ: Медуза, 2021. - 295 с.

«Бунтівні міста» відомого англо-американського економічного географа та антрополога Девіда Гарві – це корпус концептів та ідей, що назавжди змінили урбаністику. Ключовим поняттям книжки стало «право на місто», яке акумулює весь комплекс людських прав. Місто є соціальним та фізичним простором, де переплітаються конфлікти за економічні та символічні блага – виборюється гідна праця чи гендерна рівність. Місто – це парадоксальний простір утопічних експериментів містян та прагматичного планування девелоперів, тут вкорінюється нерівність і виробляється культура спротиву. Коли ж міста бунтують? Глобальна фінансова криза 2008 року стала поштовхом для самоорганізованих протестних рухів, які, на думку Гарві, по-новому вимагають права на місто та надихають об’єднуватися заради соціально-економічних змін.


Лора. Історія одного божевілля

Б45302 821.161.2

Г56

Гнатко Д. Лора. Історія одного божевілля: роман / Д. Гнатко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 336 с.

Сюжет роману розгортається у дореволюційному Кременчуці. Від рук дружини гине пан Владислав Войтович, а потім божеволіє його єдина донька й спадкоємиця. Щось дивне й незрозуміле коїться з молодою панною Ларисою, котру всі кличуть Лорою. Спочатку ці видіння із померлим батьком. А потім – згубне, заборонене, але таке жадане кохання до Олександра, нареченого власної кузини. Здавалося, це почуття гамує Лорине божевілля. Заради нього вона ладна була на все. Навіть… убити кузину? Ні, цього не може бути… Лору звинувачують у вбивстві, якого вона не хоче визнавати. Тепер тільки одна людина може врятувати її від падіння у прірву остаточного божевілля. Та чи врятує?


Чорнобильська хроніка

Б51513 621.039

К92

Купрієнко О. Чорнобильська хроніка. Люди: біографії / О. Купрієнко, А. Багірова. - Харків: Фоліо, 2021. - 207 с.: фото.

Це книжка-присвята героям, які 35 років тому ризикували своїм життям і здоров`ям задля порятунку мільйонів інших людей. Вона містить історії шістнадцяти борців за наші життя. Це свідки й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: атомники, пожежники, медики, монтажники, оператори. Вони розповідають «по-рентгенівськи», безкомпромісно чесно. Згадують про власне становлення, про життя у місті Прип`ять до аварії; говорять про події, які пізніше назвуть техногенною катастрофою. Сьогодні вони є членами громадської організації «Промінь 5-2» – об`єднання учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Кожна сторінка книжки варта найуважнішого прочитання, адже не все ще сказане і почуте суспільством. Кожне слово, промовлене очевидцями тих подій, має величезну вагу для майбутніх поколінь.


У чужій далекій стороні

А45328 911.37(=161.2: 71)

К78

Кравчук Г. (Жмур). У чужій далекій стороні...: дослідження / Г. Кравчук. - Вишгород: Сергійчук М. І., 2021. - 200 с.: іл. - бібліогр. - С. 193-197.

Пропонована історико-документальна розвідка автора-дослідника Г. Кравчук, базована на історичних фактах, архівних матеріалах, спогадах перших поселенців, відтворює історію переселення українців до провінції Манітоба. У цій дослідницькій праці автор наводить численні факти жертовності українських першопроходців в період освоєння диких прерій, як і їхніх титанічних зусиль у перетворенні величезних регіонів Канади у процвітаючий край.


Михайло Оскарович Патон

Б51506 94(477- 89Под)

Х90

Храпак П. Д. Михайло Оскарович Патон: державник, господар, меценат: монографія / П. Д. Храпак. - Хмельницький: Мельник А. А., 2021. - 212 с.: фото. - Бібліогр.: С. 205- 207.

Історія Хребтієва, як і інших сіл Поділля, переважно драматична. Її світлі сторінки на зламі двох епох пов`язані з геніальною людиною свого часу Михайлом Оскаровичем Патоном, який понад сто років тому господарював на Поділлі, зокрема в Ушицькому повіті, вирішував питання будівництва, сільського господарства, освіти, культури, був прикладом ведення натурального господарства.

Дане дослідження тим цікавіше та цінніше, що грунтується на широкій джерельній базі, а перекази жителів Хребтієва та навколишніх сіл колишнього Ушицького повіту підтверджуються новими архівними документами.


Повелителька ліхтарів

А45304 821.161.2

В67

Волинська О. Повелителька ліхтарів: роман / О. Волинська. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 240 с.

«Повелителька ліхтарів» Олени Волинської (вона ж Елен Тен) – це історія кохання людей із різних світів. Книга про людські стосунки, обов`язок і честь та про мальовниче селище Іза – батьківщину українського лозоплетіння.


І в пустелі ростуть квіти

А45298 821.161.2

Б48

Береженська Є. І в пустелі ростуть квіти: роман / Є. Береженська. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля , 2020. - 288 с.

Сюжет: У свої сорок два Наталя вповні пізнала гіркий присмак несправедливості. Зґвалтування на власному випускному, одруження із деспотичним Степаном, втеча, робота нянею на багатія, який просто скористався нею та викинув геть. Душа перетворилася на пустелю. Аж раптом обставини зіштовхують жінку із загадковою пенсіонеркою пані Олександрою та глухонімим Андрієм. Здається, Наталине життя починає налагоджуватися. Та минуле повертається: її знаходить син і повідомляє, що вона – остання надія на рятунок Степана. Тепер від вибору Наталі залежить життя того, хто приніс їй стільки болю. Яким буде рішення жінки? Як повернеться її життя далі?..


Український досвід Другої світової війни

А45187 94(477)

Є45

Єкельчик С. Український досвід Другої світової війни: дослідження / С. Єкельчик; пер. з англ. О. Камишникової та Л. Кульчинської. - Київ: Медуза, 2020. - 272 с.: фото.

«Український досвід Другої світової війни» – це гуманістичний погляд на складну історію останньої глобальної війни, в першу чергу, її українського виміру. Досліджуючи міфи «Великої Вітчизняної», Сергій Єкельчик веде діалог із нашим сьогоденням і наголошує на необхідності нової історії та нової пам`яті, без міфотворчості радянського зразка. У час, коли питання минулого залишається гострим і політичним, ця книжка пропонує нову систему координат, в якій людиноцентрична пам`ять може стати обіцянкою кращого майбутнього.


Вдови. Помста

А45297-2 821.111(410)

Л12

Ла Плант Лінда. Вдови. Помста: роман / Л. Ла Плант; пер. з англ. Н. Третякової. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 384 с.

Сюжет: Доллі, Лінда, Белла та Ширлі зробили неможливе: завершили справу, яка вартувала життя їхнім чоловікам. Вони побували в самому пеклі. Здавалося б, жінкам таке не під силу. Так, якщо мова про звичайних домогосподарок – але не про вдів, які жадають помсти. Утім, незважаючи на успіх справи, найважчі випробування тільки починаються. Доллі дізнається, що її чоловік Гаррі Роулінс насправді живий, ба більше: він зрадив її. Йому потрібні гроші – і він уже знає, де вони, й готовий убивати. Але жінки більше не можуть ховатися, вони втомилися постійно тікати. Треба назавжди викреслити Гаррі зі свого життя. Чи зможуть вони перехитрити цього кримінального генія? Або жінки знищать його, або він знищить їх. Іншої ради немає…


Тьма і проліски

А45303 821.161.2

П84

Процайло А. Я. Тьма і проліски: роман / А. Я. Процайло. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 320 с.

Сюжет: Оля прагнула довести всім, а найперше батькові, що вона сильна й незалежна. Бунтівна юність у коледжі, волосся, пофарбоване в ядучий зелений колір, роман з викладачем фізкультури... Та за помилки молодості довелося заплатити чималу ціну. Нещасливі стосунки з одруженим чоловіком, безробіття, осудливі погляди знайомих та докори батьків, а попереду – сіре одноманітне життя у «клітці». Здавалося, все світло раптом поглинула тьма. Оля, жорстоко зраджена коханим, дізнається, що вагітна. Тепер, коли всередині неї пульсує маленьке життя, вона мусить почати все спочатку. І найголовніше – зустрітися з тим, хто чекав на неї все життя. Щоби знову відчути цей запаморочливий запах пролісків…


 Убивця з підземелля

А45296-2 821.161.2

Ц58

Циганчук К. А. Убивця з підземелля: роман / К. Циганчук. - Харків: Фоліо, 2020. - 252 с. - (Поліцейський детектив).

Сюжет: Наляканий безхатько звертається до патрульних: у загадковому підземеллі, що його недавно розкопали вчені, він наштовхується на понівечене тіло жінки. Запитань більше, ніж відповідей: ім`я вбитої, місце та знаряддя вбивства... І головне: хто це зробив? Справа – цілком імовірний «висяк», та слідчий Єгор Скляр «висяків» не терпить. Як і патрульна Власта Коваль. Однак це не єдине вбивство, таємницю якого їм потрібно розкрити... Продовження історій про розслідування Єгора Скляра і Власти Коваль. Розповідь заснована на реальних подіях. Усі імена, дати й локації змінені.


Де живе свобода

А45324 821.161.2

Т16

Талан С. О. Де живе свобода: роман / С. О. Талан. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 208 с.

Сюжет: Кохання, що спалахнуло між Віталією та Родіоном було приречене. Вчителька та учень – що тепер люди скажуть? Але ані осуд близьких, ані зневага чужих не спинили почуттів. Та залишатися в цих лабетах було не сила. Закохані наважуються на божевілля – тікати до зони відчуження. Якнайдалі від людей, туди, де вони зможуть збудувати власний химерний рай, відмежований від світу. Але втеча не завжди означає свободу. Бо найстрашніша в`язниця, з якої не можливо втекти – у нас самих…


Конференція Дмитра Штогрина

Б50944 908(477)

К65

Конференція Дмитра Штогрина : зб. матеріалів / відп. ред. С. М. Квіт. - Київ: Вид. дім «Києво-Могилян. акад.», 2020. - 320 с.: табл. - Бібліогр. в кінці розд.

Збірник «Конференція Дмитра Штогрина» вміщує вибрані матеріали учасників щорічної українознавчої конференції, яку проводив професор Штогрин у 1982–2009 роках в Іллінойському університеті (м. Урбана-Шампейн, США). Передусім вони ґрунтуються на текстах виголошених доповідей. Учасники цих конференцій також могли представити публікації на теми, актуальні для них тепер. Матеріали згруповані за умовними тематичними рубриками, не пов`язаними з темами конференцій. Збірник присвячується світлій пам`яті професора Дмитра Штогрина. Видання може бути цікавим для студентів і дослідників, інтереси яких стосуються українознавчих дисциплін.


Кубик Рубіка

А45296-3 821.161.2

Ц58

Циганчук К. А. Кубик Рубіка: роман / К. Циганчук. - Харків: Фоліо, 2020. - 251 с. - (Поліцейський детектив).

Сюжет: Слідчий Єгор Скляр і патрульна Власта Коваль незаплановано зустрічаються на курсах у Харкові. Щоби згаяти час поза навчанням, Єгор допомагає своєму давньому другу розслідувати декілька заплутаних справ. Єгор і Власта опиняються у вирі смертельно небезпечних подій, що матимуть непередбачувані наслідки. Але ризик не зупиняє слідчого, який прагне викрити злочинців і розв`язати драматичну загадку зникнення і загибелі молодої пари.


Ловелас в законе

А45323 821.161.1(477)

К62

Колычев В. Г. Ловелас в законе: роман / В.Г. Колычев. - Киев: Форс Украина, 2020. - 320 с.

Захоплюючий кримінальний роман для будь-якого віку. У сюжеті роману мова йде про сторожа Микиту, який полюбляє красивих жінок. Усі жінки відповідають йому взаємністю, в тому числі і героїня роману Вероніка. Проте вона не вільна, живе громадянським шлюбом із багатим чиновником. Микити потрапляє у серйозні проблеми, він винен дуже велику кількість коштів. Де їх узяти? Можливо пограбувати спонсора Вероніки? Дане рішення перевернуло життя Микити з ніг на голову. У подальшому житті він стає жорстоким убивцею та борцем за справедливість…


Олександр Стебель, Григорій Малинко, Іван Даценко: біографії

Б51397 94(477)

З-11

З музейного досьє : Олександр Стебель, Григорій Малинко, Іван Даценко: біографії / Нац. музей іст. України у Другій світовій війні. - Київ: Саміт-книга, 2019. - 80 с.: фото.

У книзі йдеться мова про три людські долі, три дороги крізь вир Другої світової війни. Об`єднує їх передусім те, що кожна з них незвичайна. Незвичайним було життя Олександра Стебеля, батарея берегової оборони під командуванням якого в естонській частині Балтики діяла так вправно, що гітлерівці навіть запропонували йому перейти до них на службу – контролювати Ла-Манш, – але офіцер зберіг вірність присязі. Не менш дивовижний життєпис Григорія Малинка, який з осколком, застряглим біля самісінького серця, зажив слави спортсмена, вигравши дев`ять українських чемпіонатів із боротьби. Біографія Івана Даценка, який перетворився з радянського льотчика-аса на вождя індіанського племені могавків у Канаді, стала відома багатьом уже в незалежній Україні завдяки кінострічці «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».


Кривавими слідами

А45296-1 821.161.2

Ц58

Циганчук К. А. Кривавими слідами: роман / К. Циганчук. - Харків: Фоліо, 2019. - 256 с. - (Поліцейський детектив).

Сюжет: Молода дівчина несподівано знаходить свого нареченого вбитим. За розслідування береться дотошний слідчий Єгор Скляр та не менш уперта патрульна Власта Коваль. Для Єгора розкрити злочин – справа честі, адже ще жодне вбивство він не лишив нерозв`язаним. Більше того, на новому місці роботи йому потрібно підтвердити свій статус крутого слідчого. Та справа далеко не така проста, як може здатися на перший погляд. Практично всі, хто так чи інакше пов`язаний з убитим італійцем, мають алібі. То хто ж злочинець? Хтось із найближчих друзів та родичів чи все-таки невідомий, який приїхав із самої Італії, аби завершити справи минулого? Книга заснована на реальних подіях. Додано авторської інтерпретації. Під час написання проводилося чимало консультацій із поліцією.


Вдови

А45297-1 821.111(410)

Л12

Ла Плант Лінда. Вдови: роман / Л. Ла Плант; пер. з англ. Т. Заволоко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 416 с.

Що мають робити дружини, які втратили своїх чоловіків? Страждати, плакати, згадувати... Але Доллі, Лінда та Ширлі – не такі. Вони обирають дещо інше. Помсту. Бо їхні чоловіки не були звичайними... Коли їх убили, лишилася незавершеною їхня справа. У банківському сейфі свого чоловіка Доллі знаходить пістолет, гроші та детальні плани серії грабунків. Тих, що так і не встигли здійснити чоловіки. Доллі разом з Ліндою та Ширлі має завершити справу своїх коханих. Та щоб протистояти місцевим головорізам і поліції, удовам потрібна четверта спільниця...


Секрети українського щастя

Б51400 304.3(477)

М36

Мацко І. О. Секрети українського щастя, або Хюге по-українськи: дослідження / І. О. Мацко. - Київ: Саміт-книга, 2019. - 208 с.

Українці - нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення - українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10 % тільки залежить від обставин і на 90 % від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. Ця книга – погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.


Зловити промінь щастя

А45307 821.161.2

Т16

Талан С. О. Зловити промінь щастя: роман / С. О. Талан. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 304 с.

У сюжеті роману мова йде про вихованців війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя – відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки… Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих… Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима... У цій війні за людську гідність і право на спокійну старість…


Протистояння. Червоний терор

В6280 94(477)

К66

Корешков О. Протистояння. Червоний терор: комікси / О. Корешков, М. Курінний; худож. О. Корешков. - Київ: М-во інформ. політики України, 2019. - 72 с.: іл.

Комікс «Протистояння. Червоний терор» змальовує спротив Українців окупаційному совєтсько-россійському більшовицькому режимові 100 років тому, в добу Перших Визвольних Змагань і Української Революції 1917–1921 років.


Справа наповнювати сенсом життя

А45325 159.9

Д40

Джеймс Джессі Л. Справа наповнювати сенсом життя: роздуми / Д. Л. Джеймс; відп. ред. та пер. з англ. І. Деркач. - 2-ге вид. - Київ: Довіра, 2019. - 160 с.

Книжка американського автора, бізнесмена і консультанта у сфері бізнес-освіти й особистого розвитку, Джессі Л. Джеймса, є роздумами про те, що дозволяє людині знаходити сенс у повсякденній рутині та при цьому не тільки не втрачати свою особистість у тяжкій праці, але й дедалі більше відчувати цінність і насолоду від життя. Це своєрідне філософське дослідження звичайних життєвих історій призначене для широкого кола читачів.


Твори

А45311-1 821.161.2

Т48

Ткач М. (Михайло Михайлович) Твори: в 3 т. / М. Ткач. - Ніжин: Лисенко М. М., 2019 - .

Т. 1 : Оповідання, новели / передм. та упоряд. В. Кузьменка. - 2019. - 544 с. : іл.

До першого тому вибраних творів відомого в Україні письменника, літературного критика, громадського діяча, головного редактора журналу «Літературний Чернігів» Михася Ткача увійшли кращі художні твори, написані протягом 1975 – 2018 років.


Твори

А45311-2 821.161.2

Т48

Ткач М. (Михайло Михайлович) Твори: в 3 т. / М. Ткач. - Ніжин: Лисенко М. М., 2019 - .

Т. 2: Повісті, твори для дітей / передм. та упоряд. В. Кузьменка. - 2019. - 496 с.: іл.

До другого тому вибраних творів увійшли повісті та твори для дітей, написані протягом 1975 – 2018 років.


Твори

А45311-3 821.161.2

Т48

Ткач М. (Михайло Михайлович) Твори: в 3 т. / М. Ткач. - Ніжин: Лисенко М. М., 2019 - .

Т. 3 : Публіцистика. Щоденник : нариси, культуролог. ст., есе, рецензії та щоденник / передм. та упоряд. В. Кузьменка. - 2019. - 456 с. : іл.

До третього тому вибраних творів Михася Ткача увійшли нариси, культурологічні статті, есе, інтерв`ю та щоденник, написані протягом 1975 – 2018 років.


Рухливий простір

А45203 008(100)

Р91

Рухливий простір : есеї / за ред. К. Міщенко. - Київ: АРТ- КНИГА, 2018. - 212 с.: фото.

Досліджуючи таке просте, здавалося б, явище, як «простір», який нібито довкола нас, авторки цієї книжки нагадують, що донедавна територіальна політика винесла його в геополітичний центр і водночас перетворила на табуйовану зону. Натомість пізніше виникає топографічний поворот, першочергове завдання якого – розглядати простір не як "природну, географічно задану величину, яка спершу була порожньою ємністю і просто потребує заповнення, а як певний культурний, недійний і соціальний продукт, змінний в історичному контексті". Тож спроба нового погляду знаходить своє вираження вже в заголовку антології. "Рухливий простір", як стверджують авторки, це не стійкий, утверджений, непорушний а "процесуальний простір, рухливий і плинний, але його можна розхитати, він крихкий, недовершений і несконсолідований, це простір з відкритими флангами і вразливими зонами".


Дочка Медічі

А45300 821.111(73)

П27

Перино С. Дочка Медічі: роман / С. Перино; пер. з англ. І. Шевченко. - Харків: Фабула, 2018. - 544 с.

«Дочка Медічі» Софі Перино – це по-справжньому потужна історична драма. Епічна оповідь, присвячена таємничому, сластолюбному та підступному дому Валуа, ведеться від імені принцеси Маргарити – розумної та неоднозначної особистості. Письменниця блискуче показує, як на тлі релігійних воєн і битв на любовному фронті ця непересічна жінка долає найжорстокіші випробування і знаходить у собі сили вирішити власну долю і здобути те, що належить їй за правом народження.


Із сонцем за плечима

А39664 84(4УКР)6

Л63

Лис В. С. Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї: роман / В. С. Лис. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 238 с.: рис.

Книга-літопис від лауреата численних нагород та премій Володимира Лиса – це життєвий досвід на перший погляд звичайної сільської жінки, бабусі Пелагеї, – це та сама велика мудрість нашого народу. І можливість долучитися до неї – велике щастя. «Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї» не просто книжка – це літопис народного досвіду, пам`ятник правічній мудрості українського народу. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока – і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.


З роси і води...

А45308 821.161.2

В20

Васянович Г. П. З роси і води...: зб. поезій / Г. П. Васянович. - 2-ге вид., доп. - Львів: Норма, 2013. - 172 с.

У поетичній збірці відомого українського поета, педагога, філософа, професора, капітана 1 рангу – одним словом, надзвичайної людини Григорія Васяновича представлено у поетичній формі понад вісімдесят присвят, вітань, епіграм, адресованих неординарним особистостям. Це своєрідний гімн доброзичливості, тонкому гумору і любові до людей.


Сломанное десятилетие

Б51511 66.3(4УКР)

К95

Кучма Л. Д. Сломанное десятилетие: воспоминания / Л. Д. Кучма; пер. с укр. С. Мартекляса. - 2-е изд., доп. - Киев: Довіра, 2011. - 567 с.: фото.

У книзі розкривається досвід, успіх та розрахунки української влади в боротьбі глибокого трансформування кризи 90-х років, досягнення та невдачі в ході здійснення реформ і забезпечення економічного росту в 2000-2004 роках. Значне місце відведено структурним реформам – затвердження приватної власності, підприємництва та бізнесу. Висвітлено макроекономічні причини кризи та політичних проблем державних проблем, наслідки економічних втрат в 2005 – 2009 рр., а також шляхи боротьби теперішньої кризи.


Вечерний квартал

А45332 84(4УКР- 4РОС)

В39

Вечерний квартал: полн. собр. сценариев / Студия Квартал- 95; худож. А. А. Михнушев. - Киев: Довіра, 2009. - 319 с.: ил.

У книзі зібрані усі сценарії українського гумористичного шоу «Вечірнього Кварталу», які виходили на телеекранах з 2005 по 2006 р.


Ивирись, таке далеко чути

А45329 84(4УКР)6

С45

Скригонюк К. М. Ивирись, таке далеко чути: повість / К. М. Скригонюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ: Київський університет, 2007. - 95 с.

Пропонована повість складається з п`яти частин: «Сум і радощі природи», «Від себе не втечеш», «Незбагненна таїна», «У пошуках істини» та «Незвичайне життя», котрі об`єднанні однією сюжетною лінією. В повісті автор піднімає проблеми українського сільського життя, в історичному аспекті, а також проблему організованої злочинності. Автор частково концентрує увагу на темі моралі в злочинному світі. Автор описує сучасність українського життя таким, яким воно є. Бо ж не можливо заперечити те, що є наявним. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com