Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулютий 2023 року

Віршики для дітей

Б51815 821.161.2(477.43)

Б75

Боднар С. Віршики для дітей. Наша перемога / С. Боднар. - Кам`янець-Подільський: Сисин О. В., 2022. - 69 с. : іл.

До збірки увійшли прості, потішні, написані в жартівливій формі віршики для дітей, які розкажуть малюкам про захисників та захисниць ЗСУ, про цінність миру і бажання перемоги. А ще ці віршики правдиві, адже їхній автор, відомий кам`янець-подільський казкар та художник-ілюстратор Сергій Боднар, не з чуток знає, як це – захищати свою країну зі зброєю в руках.


Марсіани на городі

Б51814 821.161.2(477.43)

В55

Вишній О.-С Марсіани на городі / О. - С. Вишній, А. Ткач-Вишня. - Кам`янець-Подільський: Панькова А. С., 2022. - 64 с.

Ця книга для всіх підлітків, а також для всіх дорослих людей на планеті Земля і … на Марсі. Та найперше – вона для народу краю давнього раю. Цей народ має впізнати себе!

Дане видання презентує трьох слонів цивілізованості: вперше за історію людства подано ряд Істин, пов`язаних із буттям та захистом землян. Вперше розкривається таємниця ціннісних орієнтирів – так званий компас існування людства; вперше – відкриваються на загал сторінки історії, про які не прийнято говорити.

Книга «Марсіани на городі» є революцією свідомості людини. Вона має мету – зупинити ходу війн і розпочати новий загальнолюдський виток розвитку. Визнати правду минулого і зло сьогодення задля того, щоб мати майбутнє.


Рібізлі на краю світу

В6393 821.511.141

З-23

Залка Ч. В. Рібізлі на краю світу: зб. угорських нар. казок / Ч. В. Залка; пер. з угор. Д. Лазарєва; худож. В. Крижановська. - Будапешт: Мора, 2022. - 42 с.: іл.

У 2021 році Об`єднання української молоді та сімей Угорщини «Нова Хвиля» започаткувало серію «Народні казки», у першій частині якої опубліковано п`ять оповідань зі збірки народних оповідань Залки Віраг «Смородини на краю світу» українською мовою.

Збірка казок охоплює всю угорськомовну територію від Сігеткеза до Секельфельда, від Воєводини до Закарпаття, представляючи вражаючу красу та багатство угорської казкової традиції. Ще одна особливість книжки в тому, що героїні – активні жінки, які не жертви, а творці своєї долі.


Сила волі. Шлях до влади над собою

Б51811 159.9

М15

Макгонігал К. Сила волі. Шлях до влади над собою / К. Макгонігал; пер. з англ. І. Павленко. - 6-те вид. - Київ: Наш формат, 2022. - 264 с.

Мова, література, математика, фізика, хімія. А що було б, якби у школах та університетах нас вчили розвивати силу волі? Наскільки успішнішими ми могли б стати? Келлі Макґоніґал допомогла тисячам людей змінитися: кинути пити чи курити, пробігти марафон, зайнятися спортом, створити власний бізнес, налагодити стосунки в сім`ї тощо. Свою методику вона узагальнила в цій книжці.

Авторка з наукового боку показує, як влаштовано наше мислення, чому ми уникаємо змін і сповна не використовуємо власний потенціал. Але, окрім теорії, Макґоніґал подає безліч фактів і цікавих прикладів. Та найбільша перевага книжки — це вправи. Виявляється, завдяки ним мозок можна натренувати, як м`язи.

Основою книжки став курс «Наука сили волі», який Келлі Макґоніґал викладає в Стенфордському університеті. Професорка вдало поєднала цікаві факти про те, як функціонує наш мозок, із вправами, які тренують силу волі. Ви довідаєтеся, чому в стресовій ситуації тягнетеся за цукеркою та «провалюєте» більшість планів на рік.


Вони прославляли і прославляють наш край

А45218 94(477- 89Под)

Б68

Блажевич Ю. І. Вони прославляли і прославляють наш край: монографія / Ю. І. Блажевич; Хмельниц. церковно-іст. т-во, Хмельниц. обл. та міська орг. Нац. сп. краєзнавців України. - Хмельницький: ХГПА, 2021. - 200 с.

У науково-популярній монографії на основі архівних, історичних та документальних матеріалів висвітлено видатну роль і внесок представників різних суспільних станів Поділля-Хмельниччини в соціально-економічний, духовнокультурний та науково-технічний розвиток краю.


Роздуми

Б51818 323(477)

Ж44

Жебрівський П. Роздуми / П. Жебрівський. - Дрогобич: Коло, 2021. - 230 с.: іл.

У 2014 році ми «прокинулися» і стали на захист нашого дому, родини та майбутнього дітей. Однак наш розум знову намагаються «приспати» солодкими обіцянками.

Ця книжка буде спонукою кожному, хто її прочитає, поставити собі запитання: «Хто Я? Куди я прямую? Куди мій вибір приведе Україну?»

Чесна відповідь не відверне від дійсності й може вберегти кожного з нас від хибних дій. Допоможе об`єднати людей, які мужні й критично мислять, які готові до складних викликів і рішень. З морально-етичними орієнтирами. Із силою духу. І головне: об`єднати тих, хто прагне створити Благословенну Україну і бути на цьому святі нашої надії.


Погляд на національну ідею

Б51820 323.1(477)

Ж44

Жебрівський П. Погляд на національну ідею / П. Жебрівський. - Дрогобич: Коло, 2021. - 80 с.: іл.

У книзі «Погляд на національну ідею» автор подає своє бачення того, як нам творити свій незалежний і вільний український Світ. Без огляду на Схід і Захід. Без обмежень і вказівок. Пропонує «самим поглянути на себе. Дати щиру відповідь на запитання: хто ж ми є? У чому наші сила і слабкість, талант і вразливість? Що маємо визнати і на що опертися, щоб рухатися до омріяної України?».


Тріснутий коровай

А46016 821.161.2

С14

Сай Л. І. Тріснутий коровай: проза / Л. І. Сай. - Рівне: [б. в.], 2021. - 100 с.

Книга Лариси Сай «Тріснутий коровай» - це збірка різножанрової малої прози про звичайних людей, які поруч з авторкою жили колись чи живуть нині, з якими доводилося їй зустрічатися в шкільні роки та студенства. Книга про життя, про кохання без ретуші, такі як насправді в реальностях буття. Літературні герої близькі їй, бо ж з ними вона ділила радощі й печалі, долала труднощі життєвих доріг і навіть страждала разом, позаяк власна доля така співзвучна долям людей, про яких розповідає.

Це книга про щасливе і надщерблене кохання, про сумніви й невдачі, спроба знайти відповідь на питання з питань: «А якби була можливість повернути життя назад, чи ж можна було б прожити його якось по-іншому?».


Карально-репресивна політика

А44662 94(477.43/.44)

Б68

Блажевич Ю. І. Карально-репресивна політика нацистського окупаційного режиму на Хмельниччині (колишній Кам`янець-Подільській області) (1941-1944): наук.-попул. монографія / Ю. І. Блажевич; Хмельниц. церковно-іст. т-во, Хмельниц. обл. та міська орг. Нац. сп. краєзнавців України. - Хмельницький: ХГПА, 2020. - 132 с.

У науково-популярній монографії на основі історичних, архівних та документальних матеріалів висвітлено людиноненависницьку політику нацистського окупаційного режиму на території Поділля в 1941 – 1944 рр.


Невідомі сторінки історії України

А45957 94(477)

І-29

Ідрісов Д. І. Невідомі сторінки історії України. Україна і світ / Д. І. Ідрісов. - Харків: Фоліо, 2019. - 221 с.: іл. - Бібліогр.: С. 216- 219.

Книга «Невідомі сторінки історії України. Україна і світ» пропонує дещо відмінний погляд на історію України, ніж у шкільних підручниках. Вона знайомить читачів з історичними подіями, які пов`язують нашу країну з історією інших держав. Її мета - показати Україну частиною великого й розмаїтого світу. Так, із неї ви більше дізнаєтеся про першу монархію на теренах України - Боспорське царство; про учня апостола Петра - Климента Римського, який спочив у Херсонесі; до­відаєтеся про те, як пов`язані герой українських народних картин леген­дарний козак Мамай і знаменитий золото­ординський темник XIV сто­ліття Мамай, а також про Роксолану - фатальну жінку турецького султана - та про маловідому іншу українку - Турхан, яка у важкий для Османської імперії час очолила цю могутню державу і врятувала від розпаду. Про це та багато чого іншого й розповідає наша книга, яка, сподіваємося, зацікавить читачів.


Люди і трафарети

А45984 821.161.2

Г94

Гупало С. Л. Люди і трафарети: роман / С. Гупало. - Київ: Укр. письменник, 2018. - 348 с.

Роман «Люди і трафарети» – не тільки легенька сув`язь картин учорашнього життя українців як на рідній землі, так і за кордоном, на заробітках... Цей твір – своєрідне дзеркало, поставлене позаду тих, хто пішов шукати свою правду.

Провінційне містечко Ріверці – крайцентр, з якого одні вирушають “інспектувати” процес розбудови самостійної держави, інші подаються у далекі світи, аби заробити на прожиття і відшукати своє “я”.

Метафорична мова, незвичайний стиль роману привертають увагу й освіченого читача. Роман Сергія Гупала – спроба по-своєму написати про самотність, страждання простої людини і сміливців, що на благородній стезі – у процесі державних перетворень. До когорти останніх примкнув і головний герой роману Толя Будлатко. Але навіть ті, що “інспектують” державотворчий процес на селі, просто використовуються вчорашніми відданнями КПРС...


Наказ №00485

Б49997 94(47+57)

Н21

Наказ №00485: антипольська операція НКВС в Радянській Україні 1937-1938 = Rozkaz №00485: antypolska operacja NKWD na sowieckiej Ukrainie 1937-1938: архівні матеріали / Архів ін-ту нац. пам`яті Польщі; уклад. П. Зєльони, пер. на укр. мову І. Козловського. - Варшава: [б. в.], 2018. - 64 с.

Документи, напрацьовані співробітниками Народного комісаріату внутрішніх справ СРСР, мали назавжди залишитися засекреченими. Вони є доказом планомірної злочинної діяльності радянського репресивного апарату. Нині державні архіви Одеської, Хмельницької та Вінницької областей передають копії цих матеріалів до Архіву польського Інституту національної пам`яті. Це дякуючи їм, ми можемо показати долі знищених і репресованих у рамках «польської операції» на сторінках пропонованого Вашій увазі каталогу.


Моя несподівана радість

А45986 821.161.2

Г94

Гупало С. Л. Моя несподівана радість: поезія / С. Гупало. - Київ: Укр. пріоритет, 2017. - 232 с.

До книги увійшли вірші різнопланового звучання, в яких неповторне відчуття, осмислення нашої епохи. Автор не цурається і вічних питань - у напрямку природи, кохання, любові... Чимало поезій - з ознакою іронії, яка характерна творчості Сергія Гупала.


Воїни степів. Гуни на території України

Б51805 94(477)

Ж42

Жданович О. Воїни степів. Гуни на території України / О. Жданович; худож. С. Шаменков. - Київ: Темпора, 2017. - 76 с.: іл.

Книга присвячена темі появи та перебування гунів на теренах сучасної України у пізньоантичний та ранньосередньовічний період. На основі джерел висвітлюється соціальна організація, життя, побут, звичаї гунського суспільства, матеріальна культура і військове мистецтво гунів. В процесі пересування на захід гуни асимілювались з іншими племенами і в новому вигляді з`явились у європейських степах, створивши у V ст. велике державне об`єднання під проводом Аттіли. Держава гунів стала першим великим племінним об`єднанням кочовиків, сформованим у Східній Європі. Саме гуни заклали основи для об`єднання тюркських етносів. На зміну їм у степи Причорномор`я та Подунав`я зі сходу прийшли сарагури, оногури, уроги, савіри, авари тощо.

Для істориків, науковців, студентів та викладачів гуманітарних факультетів вищих учбових закладів, а також усіх, хто цікавиться історією раннього середньовіччя на теренах України.


Стражі. Новели про Безсмертя

Б51825 821.161.2

Ч-90

Чумарна М. І. Стражі. Новели про Безсмертя: роман- притча / М. І. Чумарна. - Львів: Апріорі, 2017. - 304 с.

«Стражі» – роман-притча про шлях людської свідомості до осягнення Правди в собі. Його безіменні герої, як шахові фігури на шахівниці людських доль, відображають різноликість Істини, розмаїття поглядів на сенс життя і призначення людини в земному світі. Роман зітканий з притч, міфів, філософських розмислів мудреців різних епох.

В суголоссі з романом – «Новели про Безсмертя»: це поезія в прозі, що розкриває таємниці трансформації світу і людської свідомості.


Ярослав Мудрий

А45951 94(477)

Г52

Главацький М. В. Ярослав Мудрий / М. В. Главацький. - Київ: КМ-БУКС, 2016. - 160 с. : іл. - (Творці державного престижу).

Перечитуючи деякі сторінки історії України, просто вражаєшся: як багато подій перегукується із сьогоденням! Та це не дивно — історія, як відомо, рухається по спіралі. І якщо ми, українці, вважаємо себе мудрим народом, то маємо враховувати досвід своїх героїчних предків, вчитися на їхніх помилках, намагатися попереджати нові. Біографічна серія «Творці державного престижу» присвячена величним історичним постатям, з якими насамперед асоціюється становлення державності і незалежності України. Однією з таких постатей, безсумнівно, є Ярослав Мудрий — блискучий політик, стратег і просвітитель.


Жити по-людськи

Б51817 323(477)

Ж44

Жебрівський П. Жити по-людськи / П. Жебрівський. - Київ: Бізнесполіграф, 2014. - 208 с.

Книга «Жити по-людськи» Павла Жебрівського – чи не перший системний погляд на ефективні реформи і майбутнє держави за останній час. Відкидаючи футурологію та популістичні прийоми, він пропонує реальні моделі, успішно апробовані в Німеччині, Польщі, Великобританії та адаптовані до українських реалій, із послідовністю втілення в усіх сферах життя. Доступний і водночас пізнавальний стиль автора утримує увагу читача та спонукає до аналізу. Книжка може слугувати дороговказом для державних діячів, її буде корисно прочитати студентам і викладачам гуманітарних і соціальних наук, а також всім, хто цікавиться політикою та майбутнім України.


Мандри Гуллівера

В6395 84(4ВЕЛ)

С24

Свіфт Д. Мандри Гуллівера: роман / Д. Свіфт; пер. з англ. Т. Габбе. - Київ: Махаон- Україна, 2006. - 144 с. : іл. - (Золота колекція).

Роман «Мандри Гуллівера» Джонатана Свіфта схожий на веселу казку. Він побудований як пригодницько-фантастичний твір про подорожі до різних країн, що робить книгу особливо цікавою для дітей. Читача вражають дивовижна фантазія письменника, кумедні історії, що трапляються з головним героєм. Однак, змальовуючи фантастичний світ, автор показує різні форми людської недосконалості, розумової обмеженості, вияви рис жорстокості, егоїзму, хитрощів, віроломства, мстивості тощо. Письменник мав на меті показати також життя в ідеальній державі. Але з часом зрозумів неможливість побудувати таку державу і з іронією говорить про утопічність власних сподівань. Роман спонукає нас замислитись над своїми вчинками, почуттями, характером і самим творити досконалу державу. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com