Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділусічень 2024 року

Спис римського сотника

А46610 821.161.2

Б28

Батурин С. Спис римського сотника: роман / С. Батурин. - Харків: Фабула, 2023. – 224 с.

У новому романі відомий український письменник Сергій Батурин пропонує власну відповідь на одне з найзагадковіших питань біблійної історії: ким був той сотник, що завдав останнього удару розп’ятому Ісусові, і чому більшість християнських церков досі вважає цього воїна святим, а його спис — чудодійною реліквією. Про нього згадує євангеліст Іван, не називаючи імені, євангеліст Марк називає його «сином Божим», і лише в апокрифічному євангелії від Нікодима вперше називається справжнє ім’я цього римлянина — «Лонгин».

Автор простежує історичний шлях Списа Долі, як у Середньовіччі називали спис Лонгина, аж до тих днів, коли на цю реліквію відкрили полювання нацистські бонзи у сподіванні, що його магічна сила забезпечить Німеччині непереможність на полі бою. І, хоч як дивно, на цьому примхливому шляху на читача чекає нова зустріч із героєм попереднього роману Сергія Батурина «Clavus Domini» — людиною, яку сучасники знали як «розбійника Варавву».


Алмази з Танжера

А46604 821.161.2

В48

Винничук Ю. П. Алмази з Танжера: роман / Ю. П. Винничук. - Харків: Фабула, 2023. - 272 с.

Сюжет: Совєти хазяйнують у Львові, містяни змушені миритися з нестачею найнеобхідніших товарів, а Марко Крилович досі працює на НКВД. Попри попередні успіхи, йому ще не довіряють — і він мусить пройти своєрідну посвяту, вбивши ворога влади. Щоправда, Маркові набагато краще вдається інше: розплутувати химерні історії, балансувати між різними силами й спокушати жінок. Чи вистоїть перед ним досвідчена агентка, разом з якою Марко вирушить у Танжер, щоб відшукати контрабандні алмази?

За детективною історією Юрій Винничук показує панораму життя Львова у перші роки совєтської влади. Тут і партійні чистки, і війна у Фінляндії, і переселення німців. І, звісно, до болю знайомі пропагандистські прийоми, що відтоді майже не змінились.


Мертві стукають

А46607 821.161.2

Д81

Дудик В. Мертві стукають: роман / В. Дудик. - Харків: Фабула, 2023. - 336 с.

Сюжет: Гіркий і пронизливий, людяний і водночас емоційно напружений роман Вікторії Дудик не залишить байдужим жодного читача. Захід і Схід країни, їхній містичний зв’язок, сімейна драма,— і в центрі цього виру подій постать простої бойківчанки із села Ялинкувате, чий незламний характер визначає долі всіх без виключення героїв книжки.

Є таємниця у кожному жіночому житті — і торкнутися її дозволено далеко не всім.


Побачити сонце

А46644 821.161.2

Д81

Дудок У. Побачити сонце. «Криївка - 2022»: роман / У. Дудок. - Брустурів: Дискурсус, 2023. - 176 с.

Сюжет: Режисер Сергій знімає фільм про життя та боротьбу вояків УПА за сценарієм своєї колишньої дівчини Анни, яка також є виконавицею головної ролі. Вони зустрілись на знімальному майданчику через десять років після завершення стосунків. Тож робота над фільмом покаже, чи охололи їхні почуття насправді.

Під час зйомок стрічки група мандрує заходом України і знаходить таємничу карту, створену повстанцями, але… бракує її другої частини. Де ж вона і що зображено на мапі? А в одній із відвіданих криївок висить стара світлина, на якій Анна впізнає… саму себе. Але як таке можливо? Відповіді дівчина шукає у Гданську і Львові. Тим часом Сергій потрапляє на фронт, у саму гущу російсько-української війни.

Ці події переплітаються із життям двох закоханих із «лісової» армії — Михайла та Анни, які разом із побратимами виборюють для своєї землі волю. Михайло очолює сотню легендарного куреня «Скажені».

Що ж пов`язує цих людей і їхні долі? Щоб дізнатися, читайте захопливий історичний роман Уляни Дудок.


За ким правда

А46649 821.161.2

З-15

Задорожна М І. За ким правда: роман / М. І. Задорожна. - Брустурів: Дискурсус, 2023. - 192 с.

Сюжет: Щойно закінчилася Друга світова війна. Випускниця з маленького містечка Аліна — спочатку захоплена учениця, що попри труднощі не втрачає оптимізму і приймає на віру радянську пропаганду. Далі — замріяна абітурієнтка, мрії якої про освіту постійно натикаються на перешкоди. Врешті — вчителька у чужому селі, де переживає зміни і набуває досвіду. Багато речей доводиться переосмислити у вирі звичних і незвичайних подій.

Особливий вплив на Аліну мають зустрічі із воїнами УПА, які сіють сумнів у тому, в що вона вірила дотепер. Та чи вдасться дівчині остаточно збагнути за ким правда?


Мир і війна

А46637 821.161.2

І-23

Іванцова М. Мир і війна. 25 людяних історій / М. Іванцова. - Київ: Ваш автограф, 2023. - 312 с.

Міла Іванцова, авторка 8 романів та 5 збірок оповідань має титул «Золотий письменник України». ЇЇ прозу читачі називають «терапевтичною».

Авторка не пише «солодких» історій, зазвичай її сюжети – це наше з вами життя, правдиве, як воно є – з радощами й печалями. Але навіть пишучи про важке, Міла Іванцова не депресує читача, а навпаки – ніби підставляє йому плече.

Ця збірка оповідань цілком відповідає кредо авторки, хоча в ній перетасувалися дуже різні історії – і про мирне життя, і про війну. Проте всі вони добрі й людяні. Про нас із вами.


Парки та заповідники

А46616 908(477)

К28

Каспарова Ю. В. Парки та заповідники / Ю. В. Каспарова. - Харків: Ранок, 2023. – 24 с.

Ілюстрована книжка складається з коротких та простих текстів, з яких дитина дізнається чимало про парки та заповідники України. Усі слова поділені на склади за класичною методикою. Книжка допоможе дитині удосконалити її навички читання.


Замки та фортеці

А46617 908(477)

К28

Каспарова Ю. В. Замки та фортеці / Ю. В. Каспарова. - Харків: Ранок, 2023. – 24 с.

Ілюстроване видання складається з коротких та простих текстів. Усі слова поділені на склади за класичною методикою. Дитина дізнається чимало про замки та фортеці України.

Книжка допоможе дитині удосконалити її навички читання.


Максим Гонтар

Б52091 821.161.2

Л63

Лис В. С. Максим Гонтар: роман / В. С. Лис. - Харків: Орбіта, 2023. - 416 с

У новому романі Володимира Лиса вкотре переплітаються історичне минуле й сучасність, індивідуальні людські долі представників різних поколінь і суспільно значущі процеси, вічні цінності та новітні технології. Головний герой — молодий інтелектуал-нонконформіст, історик, науковець і публіцист, справжній патріот, який не лише на словах відстоює свої принципи, а й власними вчинками доводить вірність прадавнім героїчним традиціям свого народу. Відносини батьків і дітей, пошук свого місця в житті, розділене та нерозділене кохання, щира дружба й підступна зрада, пам’ять і забуття — ось далеко не повний перелік проблем і ситуацій, розв’язання яких розгортається на сторінках роману. Складні перипетії міжособистісних стосунків, роздуми, почуття й переживання персонажів твору, наших сучасників, проходять випробування часом і суворою реальністю подій в Україні ХХІ століття, коли їм урешті-решт самим доводиться творити історію та ставати її часткою…


Викрадач почуттів

Б52072 821.161.2

М23

Манів Г. М. Викрадач почуттів: повість / Г. М. Манів; худож. А. Джанік`ян. - Київ: Видавництво, 2023. - 264 с.

Сюжет: Тарас, старший брат Костя, повернувшись із війни, ніяк не може адаптуватися до мирного життя. Йому дедалі гіршає. Дізнавшись, у чому причина загострення хвороби, яка може призвести до смерті, Кость і четверо його друзів вирушають у далеку мандрівку. Вони сподіваються знайти ліки, що допоможуть хворому. На шляху їх чекають небезпеки, долаючи які, підлітки багато дізнаються одне про одного, про себе самих, про справжню дружбу і щиру любов. Чи вдасться їм повернутися з перемогою, ти дізнаєшся, прочитавши цю книжку.


Через терни - на волю

Б52094 821.161.2

О-65

Орищин С. Через терни - на волю / С. Орищин. - Львів: Апріорі, 2023. - 312 с.

У романі «Через терни на волю» реалістично зображено мученицьке існування невольників ГУЛАГУ, безпідставно арештованих вихідців із Західної України. Серед ув`язнених були як чоловіки, жінки і підлітки в таборах мордовського сумнозвісного «Дубравлагу», так і діти, насильно утримувані в спеціальних притулках- тюрмах, підло названих «для детей врагов народа». Сторінка за сторінкою перед нами постає незламність їхнього духу, здатність чинити опір і боротися навіть в умовах жорстоких репресій.

Роман написаний за розповідями колишніх в`язнів, зокрема Юрія Шухевича, багатостраждального сина легендарного Головного Командира безсмертної УПА Романа Шухевича («Чупринки»); Петра Франка малолітнього в`язня «Дубравлагу», а сьогодні Почесного голови Всеукраїнського товариства політичних в`язнів і репресованих; Олександра Медведя останнього засудженого на 25 років каторги малолітнього в`язня ГУЛАГУ.

Ця книга є ще одним правдивим свідченням жорстокости новітніх ординців і нелюдської політики большевистської росії, одвічної «тюрми народів»


Три медалі у шухляді

А46629 821.161.2

П88

Пузік В. Б. Три медалі у шухляді: вірші / В. Б. Пузік. - Харків : АССА, 2023. - 192 с.

Валерій Пузік – український письменник, художник, режисер і журналіст. У січні 2015 пішов добровольцем на фронт. Нині перебуває в лавах Збройних сил України.

«Три медалі у шухляді» - збірка вибраних віршів останніх дев’яти років, про війну, любов та смерть, про час, що завмирав, зупинявся та не зупинявся; про ПТСР, страх, повернення до дому й повернення на війну. Знову. У чергове коло. Це розмова з Богом, із землею, з небом. Це фіксація емоцій та станів. «Три медалі» в шухляді» - це те, що не одягнеш на парад перемоги. Це те, що хочеш сховати. А можливо, й забути. До видання увійшли й нові тексти, що були написані на Херсонщині 2023 року.


Петрикор - запах землі після дощу

А46643 821.161.2

Р26

Рафєєнко В. Петрикор - запах землі після дощу: роман / В. Рафєєнко. - Львів: Вид-во Анетти Антоненко, 2023. - 224 с.

Роман «Петрикор — запах землі після дощу» проговорює й реалізує у слові травми, які залишає в нас полум’я війни. Але варто перенести цей біль у простір міжлюдського існування — і відкривається можливість лікування душі, відновлення надії на майбутнє, віднаходження світла, яке здатний подарувати нам тільки Інший, своєю добротою, своїм баченням нашої долі, своєю любов’ю.

Намагання не тільки залишатися людьми, а й допомагати тим, хто поруч — є підґрунтям для утворення кровоносної системи милосердя й любові, спільної для всіх українців. Війна народжує лейтмотиви, що повторюються в житті тисяч людей, як повторюється світло в краплях води, що падають з неба на землю.

Твір Володимира Рафєєнка допомагає вивести персонажів з глухого кута особистих обставин на рівень певного, хоч іноді занадто абсурдного й карнавального, але все ж таки абсолютно дієвого перетворення гострого болю на світло для того Іншого, який поряд із тобою.


Райські яблучка

А46631 821.161.2

Р64

Роздобудько І. В. Райські яблучка: зб. оповідань / І. В. Роздобудько. - Київ: Нора-друк, 2023. - 176 с.

Перша частина збірки — це «щоденник» перших десяти днів облоги Києва, які перевернули свідомість мирних мешканців, котрі опинилися в ситуації повномасштабного нападу. Частина тексту написана в режимі «он-лайн», а тому є одним із тисячі свідчень, подекуди — суб’єктивних і особистісних — про час, коли ми і світ ще не знали про масштаби трагедії геноциду і звитягу наступних днів, що ведуть Україну до Перемоги.

Друга частина збірки розповідає про ментальність і побут мешканців Донеччини. Адже сама авторка народилась і виросла в Донецьку. Його «топографія» тісно пов’язана зі спогадами дитинства і юності письменниці.

Третя частина складається з новел, написаних у 2014–2017 роках, коли пересічні громадяни ставали героями «видимого і невидимого фронту», а показові «герої» — зрадниками. Картатий печворк розмаїтих зрізів суспільства складається з новел, у яких переважає психологія «різних людей», їхніх вчинків, бажань і пошуків сенсу життя…


Дім

Б52066 821.161.2

Р86

Руменко Т. Дім / Т. Руменко ; худож. К. Климик. - Павлоград : Мушля, 2023. - 88 с.

«Дім» - історія-нагадування про дивовижні вчинки кожного українця. Придивіться лишень: ось наша країна. Одного дня вона перетворилася на звичайнісінький маленький будинок. А онде шкутильгають потворні монстри. Вони надумали знищити нашу країну-дім. Чи здійсняться підступні наміри лиходіїв? Як гадаєте? Звісно, що ні! Зараз у ваших руках історія численних геройських учинків – наших із вами вчинків, які ведуть до перемоги у війні світла над темрявою.

«Дім» - історія про нас: наш супротив і нашу перемогу. Перемогу, що змінює світ.


Сяйво Воркути

Б52089 821.161.2

С38

Синиця Д. Д. Сяйво Воркути: повість / Д. Д. Синиця. - Київ: Ротарчук І. С., 2023. - 272 с.

У повісті «Сяйво Воркути», йдеться про події у воркутинському таборі-каторзі – режимний черезвичайний табір – спеціально обладнаний табір примусового ув’язнення, де масово утримували громадян відповідних категорій за часів радянського союзу.

Герой повісті – Мітя Соловій та його побратими, які носили прізвиська – Бука, Сократ, Тихий та «Казала мені мама» (Ваня Василець) жили у страшні буремні роки Другої світової війни та післявоєнний період. Обставини виру життя, для того, щоб вижити, змушували їх бути рабами радянської системи, проходити випробування на міцність та стійкість характеру й волі. І у таких умовах вони зберегли моральні якості та відчуття власної гідності.

Життєві кроки Міті та його побратимів вимірювалися їхнім сумлінням. Крім того, ще й гаслом: «Роби, що потрібно, і буде так, як має бути».


Жила-була родина

В6470 821.161.2

Т58

Топська Н.. Жила-була родина / Н. Топська. - Київ: «Альфа», 2023. - 64 с.

На сторінках книги живе звичайна сучасна родина – зі знайомими кожному проблемами та радощами, буднями та святами. Усі домочадці потрапляють у різні ситуації, помиляються, шукають правильні рішення та вчаться домовлятися, підтримуючи одне одного. Саме тому в їхній домівці панує неповторне відчуття затишку та тепла, котре притаманне по-справжньому щасливій родині.


Прес, чорнило, три гармати

А46645 821.161.2

Я92

Яценко П. О. Прес, чорнило, три гармати. Пригоди славного мандрівного друкаря Івана Федоровича / П. О. Яценко; худож. І. Угнівенко. - Київ: Портал, 2023. - 200 с.

Як Іван Федоров став Федоровичем? Відповідь знайдеться в цій художній повісті, заснованій на історичних джерелах. Оповідь про діяльність, мандри, успіхи й негаразди, батьківство й вибір ідентичності славетного друкаря розгортається на суспільно політичному та побутовому тлі українських земель XVI століття. Яскравий авторський стиль і гумор допоможуть зануритися в кінематографічні пригоди разом із героями книжки.


Паризькі години

А46600 821.111(410)

Д42

Джордж А. Паризькі години: роман / А. Джордж; пер. з англ. І. Шевченко. – Харків: Фабула, 2022. - 304 с.

Атмосферний роман молодого британського письменника Алекса Джорджа розповідає про один день із життя чотирьох парижан восени 1927 року. Перед нами постають віддана служниця, вірменський біженець-лялькар, талановитий закоханий художник і популярний журналіст. Примхлива доля зводить їх між собою, а ще з Марселем Прустом і Морісом Равелем, Гертрудою Стайн, Жозефіною Бейкер та Ернестом Гемінґвеєм. Та блиск зірок тодішнього Парижу геть затьмарений драматизмом «звичайних» людських доль, бо кожна з них сповнена таких утрат, що заслуговує на окрему розповідь.

Захоплива зворушлива історія, яка вражає і створює неповторний настрій.


Кросс

А46613 821.111(73)

П20

Паттерсон Дж.. Кросс: роман / Д. Паттерсон; пер. з англ. Я. Сєрої. - Харків: Фабула, 2022. - 304 с.

Сюжет: Поліційний детектив Алекс Кросс обіцяє своїй родині відійти від справ, бо його професія створює чимало проблем для близьких. Він повертається до приватної практики, адже є дипломованим психотерапевтом. Та незабаром стається низка неймовірно жорстоких убивств, і Кросс упізнає «стиль» серійного вбивці М’ясника, підозрюваного в убивстві коханої дружини самого детектива. Тоді, 12 років тому, маніяку вдалося висковзнути, та чим же закінчиться протистояння детектива й кілера тепер?


Позивний Бандерас

А46612 821.161.2

Д 43

Дзюба С. В. Позивний Бандерас. Операція «Томос»: детективний шпигунський роман / С. В. Дзюба. - Харків: Фабула, 2021. - 256 с.

І знову капітан Антон Саєнко, розвідник із позивним Бандерас, сучасний козак Мамай, протистоїть підступному й жорстокому російському диверсанту Манекену та його поплічникам. Але цього разу він намагається врятувати не лише життя людей, а й міжнародний авторитет України, захистити історію, культурні та духовні цінності держави.

Смертельно небезпечні пригоди, чудотворні ікони, красуня-черниця… Динамічний та непередбачуваний сюжет цього детективного шпигунського роману триматиме вас у напрузі до останньої сторінки. А чудовим бонусом стане те, що цього разу книжка передує фільму.


Рудий на узбіччі

А46609 821.111(73)

Т14

Тайлер Е. Рудий на узбіччі: роман / Е. Тайлер ; пер. з англ. І. Шевченко. - Харків: Фабула, 2021. - 192 с.

«Рудий на узбіччі» — найновіший роман Енн Тайлер, американської письменниці, чиї книжки люблять і цінують мільйони читачів на всіх континентах. Його герой Міка Мортімер, сорокарічний холостяк, комп’ютерний експерт і за сумісництвом доглядач багатоквартирного будинку в Балтиморі, веде стабільне, розмірене, проте вельми обмежене життя. Але одного разу вся ця стабільність руйнується — і не тільки тому, що подруга Мікі вирішує покинути його, а й тому, що у дверей оселі героя немов із нізвідки виникає підліток, який стверджує, що він — його син…

Глибока, інтимна, повна співчуття, тонкого знання таємниць людського серця і теплого гумору історія про те, що може статися, якщо пощастить побачити світ геть новим поглядом. А ще — про помилки сприйняття, другий шанс, що є в кожного, і незбагненну силу людських зв’язків. У 2020 році «Рудий на узбіччі» був номінований на здобуття Букерівської премії.


Провина

А46611 821.111(73)

Е12

Ебботт Дж. Провина: роман / Д. Ебботт; пер. з англ. О. Тельної. - Харків: Фабула, 2020. – 448 с.

Намагаючись поновити у пам’яті події, що передували жахливій аварії, героїня роману «Провина» фактично вимушена провести власне розслідування. Їй брешуть геть усі. Одні – тому що мають корисливий інтерес, інші – тому що мріють помститися за минулі образи, ще хтось — тому що не бажають завдавати непотрібний, як на їхню думку, біль. Усім доведеться заплатити – прозрінням, зізнанням, а комусь – навіть життям.

Тугий вузол, що його буде розплутано лише на останніх сторінках цього напруженого детектива.


Ніхто

А46606 821.512.161(560)

К43

Кирикканат М. Ніхто: роман / М. Г. Кирикканат; пер. з тур. О. Кучми. - Харків: Фабула, 2019. - 224 с.

Сюжет цього шпигунського роману взято з реальності. Турецька письменниця Міне Ґ. Кирикканат описує скоєне в 2013 році в Парижі й досі не розкрите вбивство трьох курдських бойовичок і пропонує свою, вигадану, але цілком імовірну версію подій.

Головні герої роману – найманий убивця під кодовим ім’ям Легіонер, а також його наставник К., «ментор» бійців турецьких спецслужб.

К. готує «поле» для операції і віддає Легіонерові накази, які той мусить ретельно виконувати. Вдвох вони працюють, мов у братерській зв’язці, і ніколи не відчувають каяття. Втім, час від часу то один, то інший якимось жестом, тиком, маніякальним проявом виказують муки, які вони носять на душі й усіляко стараються їх притлумити.

У романі французька поліція намагається отримати інформацію, що становить державну таємницю й фактично убезпечує злочинців. А перед убивцями теж постають схожі питання, пов’язані з турецькою державною таємницею: кого, навіщо й заради якої мети вони вбивають.


По той бік мосту

А46598 821.111(71)

Л68

Ловсон М. По той бік мосту: роман / М. Ловсон; пер. з англ. О. Гординчук. - Харків: Фабула, 2019. - 384 с.

Романи канадської письменниці Мері Ловсон викликають справжній захват у читацької публіки та літературної критики по всьому світу. І це недивно — адже в них є все необхідне для отримання насолоди від читання: захопливий сюжет, яскраві образи, вражаючі описи, особливий стиль й унікальна авторська інтонація. Улюблена тема авторки — доля канадської родини — розкрита в романі «По той бік мосту» з надзвичайно тонким психологізмом і щирим співчуттям. То, може, саме в цьому і полягає секрет успіху книжок Мері Ловсон?

Уперше в українському перекладі.


Сповнена віри

А46608 821.111(73)

Г74

Гоффман Е.. Сповнена віри: роман / Е. Гоффман; пер. з англ. Д. Погребняк. - Харків: Фабула, 2018. - 320 с.

Чи можна скласти докупи своє вщент розбите й майже втрачене життя? Чи можна стати щасливою після того, як уже позбавила себе права на щастя? Чи можна покохати і стати коханою після того, як вважала, що не заслуговуєш на кохання? Як знову здобути віру?

Шелбі Річмонд це вдалося завдяки люблячим близьким, добрим собакам та маленькому диву.


Корнуоллський роман

А46601-1 821.111(410)

Г79

Грем В. Росс Полдарк. Корнуоллський роман (1783-1787) / В. Грем; пер. з англ. Т. Мухамедшиної. - Харків: Фабула, 2018. - 480 с.

Головні події цієї саги розгортаються наприкінці XVIII — у першій чверті XIX століття, місце дії — англійське графство Корнуолл. Головний герой роману «Росс Полдарк», що відкриває цикл,— молодий британський офіцер, який брав участь у війні за незалежність США, після смерті батька повертається до рідної домівки. За його відсутності родинний маєток занепадав, а його наречена Елізабет, вважаючи Росса загиблим, заручилася з його кузеном Френсісом Полдарком. Одного дня, перебуваючи на ярмарку, коли Росс випадково втрутився у бійку підлітків-голодранців і виявив, що один з них — зовсім юна дівчина, життя його почало поступово змінюватися…

«Полдарки» мають у сучасній Англії заслужену популярність і любов читачів. Саме тому ВВС двічі адаптувала весь цикл у телесеріал – в 1975 - 1977 і 2015 роках.


Зіпсовані діти

А46605 821.133.1

Е71

Еріа Ф. (Раймон Жерар Пейєль). Зіпсовані діти: роман / Ф. Еріа; пер. з фр. С. Орлової. – Харків: Фабула, 2018. - 336 с.

Роман Філіпа Еріа «Зіпсовані діти» побачив світ напередодні Другої світової війни. Його героїня Агнес, молодша дочка в родині багатих буржуа, критично сприймає батька і матір, страждає від фальші, внутрішньосімейних інтриг, відсутності любові і тепла. Її близькі схиблені на грошах, консервативні і майже ненавидять доньку через її фантазії. Дворічна поїздка в Америку змінює життя Агнес – ця країна для недооціненої дівчини, яка зростала у задушливій атмосфері міщанської обмеженості, стає символом внутрішньої свободи і відкритості почуттів Автор створив складний, живий і багатогранний образ, роман читається на одному диханні, захоплює читача з перших сторінок. Франція високо оцінила «Зіпсованих дітей»- 1939 році Філіпу Еріа присуджено за цей роман Гонкурівську премію.


Вірус

А46603 821.111(410)

Ф66

Фіцджеральд Г. Вірус: роман / Г. Фіцджеральд; пер. з англ. О. Татаренко. - Харків: Фабула, 2018. – 304 с.

Гелен Фіцджеральд — широко відома в Англії письменниця і сценаристка. В її минулому — роки роботи з ув’язненими, засудженими за сексуальні злочини, і, як вона сама стверджує, цей шокуючий досвід покладено в основу більшості з її дванадцяти романів. Критики вважають книги Фіцджеральд трилерами, що не підкоряються традиційним канонам жанру. Такою є і «Вірус» — на диво глибокий, правдивий роман, що постійно тримає нерви читача в напрузі. Автор гостро відчуває природу глибинного, первісного страху батьків за долі дітей, а крім того, володіє вражаючим даром візуалізації — практично кожна сцена набуває реального об’єму і надзвичайної переконливості.


Чтиво

А46597 821.111(73)

К34

Келлерман Д. Чтиво: роман / Д. Келлерман; пер. з англ. С. Орлової. - Харків: Фабула, 2017. - 416 с.

У цій книжці Джессі Келлерман замішав власний літературний досвід із сюжетом шпигунського трилера, сатирою і хитромудрими головоломками, як слід збовтав усі ці інгредієнти й отримав неймовірно гостру і пряну суміш. Скориставшись контрастом між життям пересічного літератора і діяльністю професійного шпигуна, письменник просто жбурнув свого героя у світ інтриг і обману, у світ, де ні на кого і ні на що не можна покластися. «Чтиво»- роман смішний і невимушений, злий і розумний, елегантний і водночас хуліганський.


Метод 15/33

А46599 821.111(73)

К98

Кьорк Ш. Метод 15/33: роман / Ш. Кьорк; пер. з англ. Г. Литвиненко. - Харків: Фабула, 2017. - 304 с.

Сюжет: Шістнадцятирічна, викрадена, безпорадна та ще й вагітна! Але Ліза, героїня цього непересічного роману,— дуже непроста особистість. Ця юнка вміє маніпулювати людьми, вона методична і безжальна, а її мозок працює, наче комп’ютер. І вона прагне лише двох речей: урятувати свого ще не народженого сина і нещадно помститися викрадачеві. Та настає хвилина, коли в карколомних поворотах сюжету і читач, і агенти ФБР, які намагаються знайти викрадену дівчину, перестають розуміти — хто тут жертва, а хто злочинець. «Метод 15/33» — це те, що трапляється, коли потерпілий так само холоднокровний і безжальний, як і той, хто вчинив злочин.


Французький заповіт

А46124 821.133.1

М15

Макін А. Французький заповіт: роман / А. Макін; пер. з фр. С. Орлової. - Харків: Фабула, 2017. - 288 с.

Андрій Макін, уродженець Красноярська, - один з найбільш відомих письменників Західної Європи. «Французький заповіт» - вигадана історія француженки, яка прожила життя в Росії – « країні, що заросла колючим дротом». Сюжет роману тісно пов’язаний зі справжньою біографією автора, який у 1987 році емігрував у Францію. Роман був опублікований 1995 року і став справжньою сенсацією, а його творець був удостоєний Гонкурівської премії.


Царська карлиця

А46602 821.113.4(489)

Ф74

Фогтдаль П. Царська карлиця: роман / П. Фогтдаль; пер. з англ. І. Плясова. - Харків: Фабула, 2017. - 336 с.

Цей першорядний роман данського прозаїка, який живе в США, став бестселером і був перекладений англійською, французькою, португальською та іншими європейськими мовами. Вісімнадцяте століття- з усіма його парадоксами. Сорін – карлиця-данка, подарована королем Данії російському цареві Петру І, якому припали до душі блискуча дотепність, інтелект і чарівне неподобство крихти. Цар відвозить своє надбання до Сант-Петербурга – і тільки мужність, саркастичний склад розуму і їдкий скепсис допомагають героїні вижити серед вошивого і брудного натовпу придворних виродків і подолати самотність.


***


Нам не потрібна війна

В6480 821.161.2

Г71

Горянська М. Нам не потрібна війна / худож. В. Корягін. - Харків: Ранок, 2024. - 32 с.

У цій книзі йдеться про цінності, що були, є і будуть основою людяності за будь-яких обставин. Саме вони в час війни допомагають нам виживати, триматись одне одного та перемагати ворога. Авторка втілила безмежну любов до свого народу і захоплення українцями та українками. Книга стверджує: нам не потрібна війна, щоб бути справжніми людьми!


Годинник Аріадни

Б52078 821.161.2

Б14

Багряна А. Ю. Годинник Аріадни: роман-фентезі / А. Ю. Багряна; худож. С. Мудра. - Тернопіль: Богдан, 2023. - 216 с.

Сюжет: Що таке справжнє щастя — лише щасливе кохання чи все-таки щось більше?.. Такі запитання ставить собі восьмикласниця Ельвіра Сковронська з Києва, яка таємно закохана в одинадцятикласника Славка Рудюка, але не знає, як привернути увагу хлопця. Своєю найкращою подругою Еля вважає бабусю — відому актрису Аріадну Дукат, тож одного дня вирішує поїхати до неї на пораду. Бабуся Аріадна живе на лівому березі, неподалік від станції «Лісова». Та по дорозі до неї Еля отримує в метро загадковий пакунок — дивний годинник із тринадцятьма позначками — і потрапляє в іншу реальність…


Моя мама схожа на Саскію

А46647 821.161.2

В48

Винник Т. А. . Моя мама схожа на Саскію: повість / Т. А. Винник. - Чернівці: Букрек, 2023. - 128 с.

У психологічній повісті для підлітків Тетяни Винник «Моя мама схожа на Саскію» розкриваються проблеми дитини в соціумі. У центрі сюжету — життя 13-річної дівчинки Марії, яка втратила на війні батька, не може порозумітися із мамою, зазнає цькувань у школі.

Брати на себе відповідальність за власне життя, змінювати його і змінюватися, мріяти і йти до своєї мети (чи це стосується ідеї здобути авторитет серед однолітків та порозумітися з мамою, чи привернути увагу найкрасивішого хлопця), не підкорятися обставинам, а крок за кроком досягати бажаного результату, — усе це робить головна героїня повісті. І доводить, що все можливо, якщо повірити в себе.


Привидуся

Б52065 821.161.2

Д13

Давидова О. С. Привидуся: повість / О. С. Давидова; худож. А. Шавлач. - Тернопіль: Богдан, 2023. - 120 с.

Сюжет: Українське містечко, в якому мешкає Андрій із бабусею Аллою, окупували російські загарбники. Вони вбивають мирних людей, нещадно мародерять і при цьому запевняють, що прийшли нас «освобождать». Від їхнього свавілля потерпають не лише люди, а й привидка Явдуся, з якою Андрій заприятелював і назвав її Привидусею. Вона допомагає хлопчикові знаходити дрова, щоб бабуся могла приготувати на вогнищі їжу. А відтак Андрій разом із Привидусею навіть умудряються передати ЗСУ таємну інформацію про розташування штабу ворога. Ось лише при цьому Андрій випадково розкриває таємницю того, хто така Явдуся насправді…


Стешка, дочка винахідника

Б52076 821.161.2

Д 58

Довгопол Н. О. Стешка, дочка винахідника / Н. О. Довгопол; худож. І. Руда. - Київ: Портал, 2023. - 96 с.

Сюжет: Стешка живе в Києві XVII століття разом із батьком-інженером і маи?же не виходить із дому. Та одного разу тато зникає — кажуть, и?ого викрали люди самого короля. Так починається подорож героі?ні украі?нськими землями доби бароко.

Знаи?шовши прихисток у сім’ї мандрівних скоморохів, Стешка побачить міста и? фортеці, простолюд і шляхту, вистави і святкування; помалу пізнає людські взаємини, дружбу і прии?няття.


Муха та Найда

Б52059 821.161.2

Д79

Дуван В. Муха та Найда / В. Дуван. - Київ: КАЛАМАР, 2023. - 80 с.

Зворушлива історія двох київських безпритульних собак, які залежать від випадку і доброти небайдужих людей. Історія, заснована на реальних подіях, спонукає піклуватися про інших, розвиває емпатію та розкриває важливі для суспільства теми.


Від Змія до Мачухи

Б52088 821.161.2

Ж91

Журенко О. Від Змія до Мачухи: українські вірування в міфах і казках / О. Журенко; худож. О. Черкун. - Харків: Основа, 2023. - 79 с.

Книжка містить 28 оповідань про давні українські вірування, зокрема образи-символи, героїв демонології, тотеми, героїв казок та міфів. Дитина часто дізнається про них, коли читає казки, але не завжди розуміє глибинний зміст цих імен і персонажів. Саме через них наші пращури формували світогляд і доносили розуміння світу, виховували, вчили. Оповідання допоможуть юному читачеві зрозуміти, що мудрість, розум, спостережливість винахідливість, гордість, воля українського народу мають глибокі корені й варті того, щоб розвивати і плекати їх у собі.


Принцеса зі старого маєтку

Б52058 821.161.2

З-38

Захабура В. Принцеса зі старого маєтку / В. Захабура; худож. Г. Вергелес. - Київ: Портал, 2023. - 152 с.

Сюжет: Польська панночка Єва з братами живе у Вільні ХІХ століття. Одного дня батько повідомляє, що придбав маєток із цілим селом на українському Поліссі. З переїздом у їхньому житті більшає пригод і складних запитань. Наприклад, як так вийшло, що одні люди належать іншим, і чи кріпацтво дорівнює рабству? Юні герої книжки знайомляться з місцевими звичаями, пізнають культурне й релігійне розмаїття, осмислюють соціальну нерівність і людську гідність, досвідчують зустріч двох світів: старої шляхти і технічного та світоглядного прогресу. А ще — розгадують таємницю легендарного Мамая, що сягає корінням у козацьку історію краю.


Найперший детектив

В6469 821.161.2

З-38

Захарук А. Хвости. Найперший детектив / А. Захарук; худож. О. Шкаврон. - Київ : Час майстрів, 2023. - 40 с.

Сюжет: Письменниця Анна Захарук та художниця Олена Шкаврон створили детектив для найменших читачів. Робопес та їжак мають розкрити заплутану справу про зникнення хвоста ящірки. Читачі допомагають їм впізнати тварин за слідами та скласти фоторобот незнайомого звіра, дізнаються цікаві факти про тварин і рослин. Видання містить доповнену реальність – відео про лісових мешканців. Ця книжка точно зацікавить читачів нового покоління, бо у світі високих технологій природа - найдивовижніша загадка!


Олекса Довбуш. Кров опиря

Б52077 821.161.2

К26

Карп`юк В. І. Олекса Довбуш. Кров опиря: пригодн. повість / В. І. Карп`юк; худож. Н. Кудляк. - Брустурів: Дискурсус, 2023. - 128 с.

Сюжет: Прародитель зла Арідник відправляє кажана-опиря, щоб той відшукав таємний сховок Олекси Довбуша і вразив опришка. Але кажан летить на запах крові і помилково кусає Олексину сестру Параску, маму Павлика. Жінка ризикує загинути або стати опирицею. Врятувати її можуть лише ліки на основі крові іншого опиря. Щоб її роздобути, Павлик вирушає аж у Трансильванію. Та чи вдасться хлопцеві досягнути бажаного? Що змусить Олексу Довбуша вийти зі свого сховку, і як він поведеться із паном Владзем?

Гов, а хто такий пан Владзьо?


Вечірній вітер

Б52061 821.161.2

К89

Кузьменко Д. Вечірній вітер / Д. Кузьменко; худож. І. Кравець. - Харків: Юнісофт, 2023. - 64 с.

Сюжет: Наприкінці осені Мама-Ведмедиця облаштовує Ведмедикові новий барліг. Він уперше зимуватиме сам. Ведмедикові страшно й самотньо, та він з усіх сил прагне навчитися давати собі раду. І коли йому нарешті вдається налагодити самостійне життя, раптом для Ведмедика й усіх лісових мешканців розпочинається інше, набагато серйозніше випробування. Ліс більше ніколи не стане таким, як був раніше.

«Вечірній вітер» — це доросла книжка для дітей про дім і дружбу, про сміливість боротися за тих, кого любиш. А ще про те, що можна прочитати тільки поміж слів.


Неймовірні пригоди Кексика

Б52068 821.161.2

К93

Курило І. Б. Неймовірні пригоди Кексика та його друзів: казки / І. Б. Курило. - Біла Церква: Час Змін Інформ, 2023. - 88 с.

Історію України цікавіше вивчати з казками та легендами. Тож пропонуємо вам саме таку книжку. На прохання сусідських хлопчиків кіт Кекс створює у дворі клуб любителів історії України. У клубі друзі діляться пригодами та розповідають про події, які відбулися на Київщині в перші місяці війни. Тут і спогади про чудові мирні дні в Ірпені та евакуацію його мешканців на початку війни. І розповідь про річки Ірпінь та Стугна. Ви познайомитесь з Васильківським півником і зустрінетесь з героями тваринками. Дізнаєтесь про Чорнобаївку та про історію Змієвих валів. А також познайомитесь з психологинею, хом’ячихою Буською. В історичні розповіді вплітаються казки. Тут і казка про Привида, про Байрактара, про Героїв та про нову міфологічну істоту «Бавовнятко».


Листи Катрусі до святого Миколая та бабусі

Б52060 821.161.2

Л33

Лебедєва О. Листи Катрусі до святого Миколая та бабусі / О. Лебедєва. - Київ: Час майстрів, 2023. - 40 с.

Казка художниці Олени Лебедєвої занурює читачів в атмосферу зимових свят у теплому родинному колі, плекає віру в дива та спонукає створити та надіслати листа комусь із рідних, хто тепер далеко, адже навіть маленький аркушик із кількома словами чи простеньким малюнком може нести в собі велику любов.


Чому два чоботи - пара?

В6468 811.161.2`373.7

М74

Мовчун Л. В. Чому два чоботи - пара? Твій цікавий словник фразеологізмів / Л. В. Мовчун; худ. Л. Дубницька. - Київ: Світич, 2023. - 144 с.

Мета цього словника – розвиток мовних компетенцій дитини: опанування фразеологічних зворотів та інших образних одиниць (крилатих слів, прислів’їв і приказок), збагачення словникового запасу, а також естетичне виховання через художнє слово і морально-етичне – через осмислення актуальних для сучасної дитини сюжетів. Кожен із 26 розділів книжки присвячено окремому фразеологізму, подано його тлумачення та синоніми, показано його вживання у прозовому та віршованому художніх творах. Словник може бути допоміжним матеріалом для вчителя при підготовці уроків і позакласних занять з української мови та читання у початковій школі.


Врятовані хвостики

Б52071 821.161.2

М89

Музиченко Н.(Музиченко Анастасія Михайлівна). Врятовані хвостики: повість-казка / Н. Музиченко; худож. М. Шутурма. - Тернопіль: Богдан, 2023. - 48 с.

Сюжет: Кудлатий кіт Борисюк мешкає у Виставковому центрі в Києві у приміщенні льодової арени. Одного ранку він виявляє, що в сусідньому павільйоні волонтери облаштували тимчасовий притулок для тварин, яких евакуювали зі щойно звільнених від російських окупантів територій. Звісно ж, Борисюк іде знайомитися – і йому відкриваються щемки історії тварин, урятованих з епіцентру бойових дій.

Письменниця Настя Музиченко оповідає ці історії, створені на основі реальних подій, глибоко зворушливо, а водночас з м’якою й теплою усмішкою – так, щоб розлучити, але не травмувати маленького читача.


Перстень воєводи

Б52063 821.161.2

П12

Пагутяк Г. В. Перстень воєводи / Г. В. Пагутяк. - Львів: Література та мистецтво, 2023. - 48 с.

Сюжет: У часи Київської Русі, в давньому Плісненську сталися дивовижні події - сам воєвода потрапив у залежність від казкових істот. Вони зажадали, щоб воєвода привів до них свого сина-спадкоємця, але... сина у воєводи не було, тобто вже не було. От халепа! Добре розмисливши він знайшов вихід із скрутного становища знайти хлопчину-сироту, взяти його в прийми та оголосити своїм сином. Що й зробив... Що з того вийшло описано в захопливій історії про часи, коли на Русі правили князі і допомагали їм захищати край воєводи.

Книга однаково цікава для дітей і дорослих, бо її історичне наповнення засноване на маловідомих, але доведених наукових фактах.


Скарби Скилура

Б52085 821.161.2

П76

Прилуцький О. І. Скарби Скилура: повісті / О. І. Прилуцький. - Черкаси: Інтроліга ТОР, 2023. - 456 с.

Завдяки історично-пригодницьким повістям «Таємниця старого фільварка» та «Золотий вершник», які увійшли до книги «Скарби Скилура» юні читачі разом з героями –підлітками мандрують різними історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у походах та переговорах з такими визначними історичними постатями, як: скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа та інші.

Автор використав авантюрні сюжети, що тримають інтригу і заохочують пізнати культуру та історію України.


Шептицький для дітей

А46642 929:821.161.2

С32

Сердюк М.. Шептицький для дітей / М. Сердюк. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2023. - 80 с.

Чи знали ви, що Андрей Шептицький дуже любив коней і був єдиним митрополитом, якого можна було зустріти верхи? А що його «справжнє» ім`я, тобто те, яке йому дали при народженні, — Роман? Або те, що за освітою він юрист?

Це лише незначна частинка цікавих фактів, які ви знайдете у біографічній повісті, яку написала Марія Сердюк та проілюструвала Марічка Смеречинська. Ви дізнаєтеся, як жив і працював граф, меценат, інтелектуал, підприємець, митрополит і провідник Української Греко-Католицької Церкви, та прочитаєте поради для життя і правила ведення успішного бізнесу від Андрея Шептицького.


Ключ Горгона

Б52079 821.161.2

С79

Стефак М. П. Ключ Горгона: фантаст. повість / М. П. Стефак; худож. М. Савко. - Тернопіль: Богдан, 2023. - 248 с.

Бути підлітком — непросто, особливо, коли ти «непростий» підліток із Чарлісу. І особливо тоді, коли опиняєшся у круговерті події і від тебе вимагають дрібницю — врятувати світ від Прадавнього зла — велетенського Змія Горгона. Хіба це до снаги дванадцятирічному хлопчиську та ще й, на відміну від інших «непростих», позбавленому будь-яких магічних здібностей?


Бучик у місті Лева

Б52074 821.161.2

Ф59

Фінберг О Бучик у місті Лева / О. Фінберг; худож. В. Єсіпова-Левіч. - Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2023. - 56 с.

Книга «Кіт Бучик у місті Лева» — продовження розповіді кота Бучика. Він розповідає про відрядження до Львова, про свої враження від шляхетного міста, нові знайомства й пригоди.

Кіт Бучик — справжній друг. Відданий, кмітливий, безстрашний. Попри небезпеку, страх, біль неминучих втрат він впевнений у перемозі, робить все можливе для її наближення.

Особиста історія Бучика — частина історії країни. Разом із читачами Бучик дорослішає, міцнішає.

А ми із захватом спостерігаємо за його пригодами, за його друзями й побратимами.


Біжи, Форесте, біжи!

Б52069 821.161.2

Х76

Хоменко Я. Біжи, Форесте, біжи! / Я. Хоменко; худож. Н. Дяченко-Китайгора. - Київ: Час майстрів, 2023. - 132 с.

Той, хто має сміливість бути собою, здобуде силу. Діти мають право на свого Фореста!

Пригодницька повість української письменниці Яни Хоменко переносить читача у казковий ліс, де життя звірів таке схоже на життя звичайних людей. Вони будують стосунки з рідними й однолітками, сваряться і миряться, розважаються і втрапляють у халепи. Найшвидший у лісі горностай, розумна мишка та буркотливе пташеня — що між ними спільного? Чи зможуть вони зберегти свою неочікувану дружбу, врятувати рідний ліс і вибороти право бути собою?


Меч Скалобур

Б52075 821.161.2

Ч-90

Чумарна М. І. Меч Скалобур: фантаст. повість / М. І. Чумарна; худож. О. Кіналь. - Тернопіль: Богдан, 2023. - 96 с.

Герої цієї книжки уже знайомі читачам із серії фантастичних повістей «Пригоди Лумпумчика». Тепер вони стали дорослими — починають реалізовувати свої незвичайні здібності у різних винаходах. Війна змушує їх покинути свої домівки і виїхати на захід України – у місто Галич, де друзі створюють секретну обсерваторію і підключають позаземні цивілізації до виготовлення ефективної зброї проти ворога. Їхня місія, як заповідав ще в дитинстві сатурнівець Лумпумчик — знайти Меч Скалобур і перетворити енергію війни в енергію Правди і Миру. З героями взаємодіють місця сили Карпат, вони допомагають вивільнити з оков темряви Білого Дракона та подолати криваву силу Червоного Дракона.


Маня і Різдво

В6471 821.161.2

Ш95

Шульга А. Маня і Різдво / А. Шульга; худож. Н. Герасименко. - Київ: Час майстрів, 2023. - 72 с.

Казкова повість української письменниці Анастасії Шульги з ілюстраціями господині реальної такси Мані Наталії Герасименко розповідає про чарівне місто Фестбург, де живуть ельфи і феї та працює німецький колега святого Миколая Вайнахтсман. Разом з головною героїнею історії — непосидючою і трохи легковажною собачкою читачі поринуть у вир пригод, відчують атмосферу Різдвяних свят, дізнаються, як творяться дива, навчаться дарувати радість та відрізняти справжні добрі справи від підробних. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com