Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділугрудень 2023 року

Марсіани на Хрещатику

А46568 821.09(477.411)

А23

Агеєва В. П. Марсіани на Хрещатику. Літературний Київ початку ХХ століття / В. П. Агеєва. - Київ: Віхола, 2023. - 408 с.

Гуляючи Києвом, легко впізнати численні локації, описані в поемах і романах початку ХХ століття. Десь змінилися номери помешкань, по-новому пофарбовані фасади, іноді інші назви вулиць, але якщо придивитися, то можна уявити, як у «Льоху мистецтв» на Городецького сиділи за одним столом Тичина й Курбас, трохи далі, в кабінеті Підмогильного, збирався чи не весь мистецький Київ, а в підвалі готелю «Континенталь» зустрічалися за кавою непримиренні аспанфути, символісти й спіралісти. Вечірнім Хрещатиком гуляли справжні «марсіани», і в Георгіївському провулку шукала нових обріїв таємнича мистецька теософська дев’ятка.

Нова книжка Віри Агеєвої — це мандрівка літературним Києвом початку ХХ століття. Авторка покаже Київ очима авангардних художників, бунтівних емансипанток, богемних поетів, Київ, у якому жили й творили, попри все, що відбувалося довкола, Київ, який вистояв, уберігши свою історію та майбуття.


Орлиний вогнецвіт

А46564 821.161.2

А94

Афанасієва О. Орлиний вогнецвіт: роман / О. Афанасієва. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. - 304 с.

У романі «Орлиний вогнецвіт» розповідається про XVII століття в Україні. Між козацькою старшиною немає злагоди та єдності — і це в той час, як на Поділля неминуче насувається війна між Річчю Посполитою й Османською імперією.

У прикордонне містечко Буша після численних походів та боїв за рідну землю повертається козак-характерник Федір. Він втратив родину і сенс життя, проте став справжнім батьком для Маринки — пораненої дівчинки, яку знайшов у лісі, виходив та навчив свого ремесла.

Минають роки. Дівчина-характерниця стає справжньою красунею, за яку ладен віддати життя не один чоловік. Не стають винятком і брати Іван та Максим.


Не плач, моя красуне

А46572 821.161.2

В61

Вовк Я. Не плач, моя красуне: роман / Я. Вовк. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. – 384 с.

Сюжет: Рік тому кримінальна психологиня Михайліна Хижняк занадто захопилася розслідуванням і потрапила до рук маніяка, який знівечив їй обличчя. Старший слідчий Мирослав Зоря ледве встиг врятувати напарницю, застреливши злочинця. Після пережитого жінка вирішила покінчити з криміналом і відгородилась від усього світу.

Та черговий злочин, який розслідує Зоря, вразив увесь відділок навіть не жорстокістю, а дивним збігом обставин: обличчя молодої жертви було порізане вщент. Мирослав упевнений, що ця справа може повернути Михайліні інтерес до роботи і до життя - і це спрацьовує.

Розслідування показує: це було не єдине подібне вбивство. Тож напарникам доведеться з’ясувати, хто і чому знову скоює такі злочини, якщо кривдник Михайліни давно на кладовищі. І зробити це треба до того, як різник обере нову жертву…


Довбуш. Гідність або забуття

А46540 821.161.2

Карп`юк В. І. Довбуш. Гідність або забуття: роман / В. Карп`юк. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. - 240 с.

Сюжет: Україна, XVIII століття. Серед польської шляхти ширяться панічні настрої, адже в Карпатах — повстання невдоволених селян. Шляхтичі називають їх розбійниками, а для українців це справжні народні герої. Очолює повстанців невловимий Олекса Довбуш, якого люди кличуть князем Чорногори.

Уже не раз пани відряджали в карпатські ліси свої загони, та їм так і не вдалося вбити чи бодай схопити Олексу. Здається, що сама смерть обходить воїна стороною. Але що це — прадавня українська магія чи відчайдушна вдача? Доля неначе випробовує ватажка опришків — цього разу на винищення непокірних українців відправлено ціле військо. Чи зможе Довбуш відстояти свою землю та повернути українцям волю?

Це — українська земля, і у ворога є лише два шляхи — відступити або бути знищеним.


Безсмерті Є

А46560 821.161.2

К89

Кузів О. Безсмерті Є: казка для дорослих / О. Кузів. - Львів: Піраміда, 2023. - 164 с.

«БезсмертіЄ» – це навіть не художній твір, це частина життя, здогадів, спогадів, снів, рефлексій, медитаційних, підсвідомих станів (звичайно, з художнім домислом і баченням), бо «що є, то було вже воно, і що статися має, було вже, бо минуле відновлює Бог!».


Апостол

Б52007 821.511.141

П29

Петефі Ш. Апостол: поема / Ш. Петефі; пер. з угор. Ю. Шкробинця. - Ужгород: Карпати, 2023. - 208 с.

Білінгвальне видання безсмертної поеми «Апостол» видатного угорського поета Шандора Петефі приурочене до 200-річчя від дня його народження.

Переклад поеми, яка вперше побачила світ українською 1968 року саме в «Карпатах», здійснив знаний ужгородський майстер слова Юрій Шкробинець. Ілюстрації - народного художника України Василя Скакандія.

Завдяки цьому виданню поетична перлина Шандора Петефі сьогодні знову стає близькою не тільки для шанувальників угорської культури в Україні, але і потужною допомогою для тисяч наших співвітчизників – дорослих і школярів, яких прихистила у важкі воєнні дні Угорщина і які нині мають змогу долучитися до вивчення її історії і культури, будуючи тим самим мости братерства.


Терапія

А46559 821.112.2

Ф64

Фітцек С. Терапія: роман / С. Фітцек; пер. з нім. О. Гладкого. - Харків: Віват, 2023. - 240 с.

У головного героя драматичного детективу психіатра Віктора Ларенца за загадкових обставин зникла дванадцятирічна дочка. За чотири роки, втративши надію її повернути, він усамітнюється на невеличкому острові. Але його спокій порушує хвора на шизофренію незнайомка, яка бачить дивні видіння: їй з’являється дівчинка, схожа на Вікторову доньку. Ларенц хоче дізнатися, що сталося з його маленькою Йозефіною, тому розпочинає курс терапії, який поступово перетворюється на драматичне розслідування…


Подорож Україною та чарівний дракон

А46562 821.161.2

Ф79

Форсайд М. ван. Подорож Україною та чарівний дракон / ван М. Форсайд. - Львів: БОНА, 2023. - 88 с.

Автор у віршованій формі подорожує з читачем чудовими місцями нашої славної України, знайомлячись з реальними постатями та вигаданими персонажами. Ваші мандри будуть підфарбовані різними містичними подіями, що тільки ще більше захоплюватимуть уяву та фантазію.


Покинуті нотатки

А46563 821.161.2

Г91

Грущинська Н. Покинуті нотатки: оповідання / Н. Грущинська. - Київ: Корбуш, 2022. - 160 с.

У книзі зібрані невеликі оповідання, трохи саркастичні, що лише підкреслює їхній трагізм і оптимізм одночасно. Усі ситуації життєві і можуть бути знайомі більшості людей. Громадянка Бардакова, мадам Кип’яткова, Купріян Холодець та інші герої можуть викликати різні емоції у читача: посмішку, сміх, гіркоту чи сором.


Подорожній і місячне сяйво

А46553 821.511.141

С32

Серб А. Подорожній і місячне сяйво : роман / А. Серб; пер. з угор. О. Вешелені. - Київ: Знання, 2022. - 239 с.

Роман «Подорожній і місячне сяйво» - вершина творчості найвидатнішого угорського белетриста міжвоєнної доби Антала Серба. Написаний у кращих традиціях європейського психологічного роману-подорожі, твір торкається глибоких питань екзистенції, смерті, ностальгії, проявів любові та зради, водночас розкриваючи атмосферу міст і містечок Італії, Франції, Угорщини. Критики відзначають захопливі стиль і сюжет роману, котрі занурюють читача у хисткий світ Європи 1930-х років та коло одвічних життєвих дилем.


Де живе свобода

А46546 821.161.2

Т16

Талан С. О. Де живе свобода: роман / С. О. Талан. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 320 с.

Сюжет: Віталія й Родіон зрозуміли, що хибно уявляли свободу як втечу від суспільства. Після пережитої трагедії – втрати новонародженого сина – вони повертаються додому і вирішують на певний час розійтися, щоб осмислити те, що було, є і буде між ними. Родіон іде добровольцем в АТО. А Віталія вчиться давати собі раду. Та хай як вона намагається жити звичайним життям і знайти роботу, їй усюди заважає матір, котра не може пробачити доньці несподіваного непослуху. Складається, здавалось би, безвихідна ситуація. Щоб змінити її, треба зважитися на рішучий крок… Чи не забракне Віталії сил? І яка доля їхнього з Родіоном кохання?


Я навчу тебе знову...

А46570 821.161.2

Р35

Рейлі К. P. S. Я навчу тебе знову...: роман / К. Рейлі. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 304 с.

Сюжет: Я була щасливою, поки доля не втрутилась в моє життя. Одного жахливого дня вона забрала усіх, кого я найбільше любила. Разом з ними я втратила і сенс свого існування. Розбита, зневірена, самотня, я не розрізняла дні, тижні та місяці. Тієї миті, коли я майже розучилася чекати на щось хороше, з’явився він. Той, хто простягнув мені записку з такими простими, але потрібними словами. Кажуть, випадкові зустрічі ламають долі. Та іноді випадковості стають нашою долею. Ким він стане для мене ?..


Ультима

А46573-3 821.111(410)

Х45

Хілтон Л. Ультима: роман / Л. Хілтон; пер. з англ. Д. Стельмах. - Київ: Рідна мова, 2021. - 352 с.

Заключна частина трилогії (раніше вийшли книги «Маестра» та «Доміна») популярної британської письменниці Л.?С.?Хілтон про честолюбну авантюристку Джудіт Решлі, що змінила ім`я на Елізабет Терлінк. Героїню шантажують, і аби зберегти життя, вона змушена брати участь у підробці та підготовці до продажу на аукціоні картини, що нібито намалював Ґоґен. Джудіт блискуче справляється з цим завданням, а заразом не упускає нагоди помститися своїм кривдникам з минулого.


Самійло Кошич

А46555 821.161.2

В 75

Воронський Д. Самійло Кошич - козак-легенда: роман / Д. Воронський. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 288 с.

Сюжет: Усе почалося того дня в густих самарських лісах. Юний козак вів свій танок у центрі трав`яного озера, вправляючись із шаблею. Його зброя з неймовірною швидкістю вимальовувала в повітрі складні фігури. Уже тоді він окреслив лезом шаблі власну долю, ще не знаючи, що стане козаком-легендою, здобуде безліч перемог, здійснить перші морські походи проти Кримського ханства та Османської імперії, відбудує Січ… І закохається до нестями, загубившись у власних почуттях… А наразі сонце грало на шаблі молодого Кошича. Незабаром світ дізнається про нього як про славнозвісного Самійла Кішку.


Над річкою П`єдрою, там я сиділа та й плакала

А46558 821.134.3

К57

Коельйо П. Над річкою П`єдрою, там я сиділа та й плакала: роман / П. Коельйо; пер. з порт. І. Оржицького. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 240 с.

Сюжет: Пілар знала його з дитинства. І кохала навіть після того, як доросле життя роз’єднало їх. Він шукав своє призначення проповідника, месії, а вона шукала себе. Доленосна зустріч сколихнула приспані почуття. Здається, час їхньої любові настав. Однак тепер усе інакше. Щоб бути разом, вони мають пожертвувати найдорожчим: Пілар — покинути колишнє життя, присвятити себе служінню іншим, а він — відректися дару зцілення людей. Та ризикнути всім заради іншого здатен лише той, хто кохає по-справжньому…


Прокинься в Ніколи

А46571 821.111(410)

П28

Пессл М. Прокинься в Ніколи: роман / М. Пессл; пер. с англ. В. Панченко. - Київ: Рідна мова, 2020. - 320 с.

Сюжет: Харизматичний юнак Джим — талановитий поет і здібний музикант, якому всі пророкують велике майбутнє, — несподівано для всіх покінчив життя самогубством. Приголомшені всі — і батьки, і друзі, — а найбільше ж Беатріс, його кохана… Докопатися до причин такого вчинку нелегко, тим паче що друзі самі несподівано потрапляють у часову пастку, такий собі часовий злам — за мить до власної загибелі. Вижити судилося лиш комусь одному. Але кому?..

Новий роман знаменитої авторки бестселера «Нічне кіно» Маріши Пессл до самого фіналу триматиме в напрузі любителів психологічного детективу й подарує справжню насолоду від захопливого читання!


Доміна

А46573-2 821.111(410)

Х45

Хілтон Л. Доміна: роман / Л. Хілтон; пер. з англ. Є. Кононенко. - Київ: Рідна мова, 2020. - 336 с.

Письменниця Л. С. Хілтон новим романом «Доміна» продовжує нещадно препарувати старі як світ суспільні пороки й навколомистецькі реалії, не приховуючи жодної «родимої плями». На власне мистецьке полювання виходить і головна героїня відомого роману «Маестра» Джудіт Решлі, але в не менш напружено-психологічному його продовженні «Доміна» вона вже змінює і «прописку», й ім`я, і власну личину і, як титулована власниця галереї «Джентилескі», її розпорядниця-domina, вдихає на повні груди важкувато-млосне, аж до запаморочення, повітря справжньої перлини Адріатики — неповторної Венеції.


Меч Сагайдачного

А46565 821.161.2

В16

Вальд В. (Михайлов Віктор Дмитрович). Меч Сагайдачного: роман / В. Вальд. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 384 с.

Сюжет: Величною та кривавою була перемога козаків у битві під Хотинським замком. Тоді поранили славного гетьмана Сагайдачного. На знак пошани, на честь великого подвигу він отримав з рук польського королевича Владислава меч. Ця зброя стала символом козацької хоробрості й вільності, на неї полюють вороги козацтва. Та ось реліквію викрадено – і юний Іван Сірко разом із кількома відчайдухами, «званими» і випадковими, вирушає в небезпечні пригоди, щоб зрештою опинитися в самому серці Османської імперії- султанському палаці в Стамбулі. Серед ворогів вони зустрінуть друзів. Серед відчаю знайдуть відвагу. А ще того, хто, за передбаченнями Сагайдачного, невдовзі стане дуже важливим для всієї України…


Політична культура українського суспільства

Б52014 364:323(477)

Д30

Дембіцький С.С. Політична культура українського суспільства: тенденції розвитку в умовах новітніх викликів / С. С. Дембіцький; НАН України. Ін-т соціології. - Київ: Ін-т соціології НАН України, 2019. - 196 с.

Монографія присвячена дослідженню таких аспектів політичної культури українського суспільства, як (анти)демократичні та авторитарні установки, геополітичні орієнтації щодо Європейського союзу та російської федерації. Окрема увага приділена розробці соціологічних тестів з відповідної проблематики. Також докладно розглянуто політичну свідомість електоральних груп, які можна було виокремити в Україні під час президентських та парламентських виборів 2019 року.


Учень Відьмака

А46549-1 821.111(410)

Д46

Ділейні Дж. Учень Відьмака: роман. Т. 1 / Д. Ділейні; пер. з англ. Н. Дьомової. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 208 с.

Сюжет: Мене звуть Том. І я — сьомий син сьомого сина. Мої батьки віддали мене в учні до справжнього Відьмака. Я так само мушу опанувати це ремесло. Більшість учнів Відьмака були занадто ліниві та неслухняні. Вони не змогли завершити навчання. Дехто навіть загинув… Але я — сьомий син сьомого сина. Я можу бачити привидів. І мені судилося захищати цей світ від потойбічних створінь. Ну якщо я, звісно, подолаю всі ці випробовування і не накою дурниць…. Головне, що заповів мені Відьмак, — не розмовляти з дівчатами в гостроносих черевиках. І саме одна з них тільки-но врятувала мене від хуліганів. Як же я міг не заговорити з нею? До речі, її звати Еліс. І, здається, я вскочив у справжню халепу…


Bucky F@cking Dent

Б52006 821.111(73)

Д85

Духовни Д. Bucky F@cking Dent: роман / Д. Духовни; пер. з англ. А. Хлівного. - Київ: Рідна мова, 2019. - 304 с.

Сюжет: Такий собі освічений, небагатий, не метросексуал, не качок — пересічний чоловік за тридцять. Він з тих, кому байдужі загальноприйняті цінності «дім-сім`я-кар`єра». Він ще й невизнаний письменник і недолюблений батьком син.

Чи зможе він примиритися з батьком, воскресити недописаний роман і створити свою щасливу сім`ю?


Error

Б52012-1 821.161.2

К18

Камінська С. Error: роман. Ч. 1 / С. Камінська. - Київ: Рідна мова, 2019. - 224 с.

Головні герої роману молодої письменниці — землянин Патрик і септуміанка Рієн. Вони зустрілися випадково, вони такі різні, їм не судилося бути разом. Чи все це не випадково? Чи стане Патрик щасливим в ідеальному суспільстві, де головна цінність — людина, де насправді немає насилля, де кожен може реалізуватися? Чи щаслива тут Рієн, яка має все, про що мріяла?


Зламані сходи

А46551 821.161.2

К78

Крамер Б. (Василь Добрянський). Зламані сходи: роман / Б. Крамер. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 240 с.

Сюжет: Життя Юрія Холоденка пішло шкереберть після смерті матері. Її останнім заповітом було прохання - знайти батька, який зник понад сорок років тому. Поїхав на полювання й не повернувся – ось все, що було відомо Юрієві. А ще – тоді слідчий капітан Шаман сходив пішки весь ліс навколо озера, не знайшовши жодних слідів. Минуло сорок років, і єдина зачіпка, яку має Юрій, дивна касета, на якій записано випадкову розмову двох коханців. Та як це стосується справи? За Юрієм починають стежити. І єдиний, хто здатен допомогти йому,- старий міліціонер Шаман. Можливо, слідчому відомо про цю справу набагато більше, аніж здається…


Аптекарка

А46556 821.112.2

Н80

Нолль І. Аптекарка: роман / І. Нолль; пер. з нім. С. Зубченка. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 240 с.

Сюжет: Ця лікарняна палата — її сповідальня. Вона так довго наважувалася на те, щоб розповісти свою історію. Її звуть Гелла. Вона аптекарка. У дитинстві їй дали прізвисько «вбивця». Мило, чи не так? Дівчина мріяла про серйозні стосунки та життя як у всіх. Але доля звела її з гульвісою Левіном. Чи кохав він її? Хтозна. Зраджував? Так. Бо єдине, що йому в ній подобалася, — пляшечка з отрутою, яку Гелла тримала в шафі. Пляшечка, що могла дати їм усе: власний будинок, дорогі автівки, розкішне життя. За яке заплатить хтось інший. Власним життям.

Важко буде тільки першого разу. А потім — усе, як за рецептом. Без каяття, сумнівів та докорів сумління. Головне — не помилитися з дозуванням. Ти ж завжди була хорошою аптекаркою, Гелло? Ти ніколи не помилялася…


Тримайся за повітря

А46547 821.161.2

Т48

Ткачівська М. Тримайся за повітря: роман / М. Ткачівська. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 272 с.

Сюжет: Перше кохання стало для Соломії і першим розчаруванням. Художник Андрій був для неї єдиним, а вона для нього — однією з багатьох. Тож, коли трапилася можливість поїхати на заробітки в Португалію, Соломія довго не думала. Але добре там, де нас немає: Португалія одразу ж починає випробовувати Соломію на міць. Виснажлива дорога, нелюдські умови проживання та тяжка робота у теплицях сеньйора Родріґеса з ранку до ночі — закордонний рай виявляється справжнім пеклом. Останньою краплиною стає раптова хвороба Соломії. І тієї миті, коли здається, що чекати на допомогу немає від кого, з`явиться він. Той, хто допоможе втриматися там, де так легко впасти…


Хлопчик, який переплив океан у кріслі

А46576 821.111(410)

В46

Вільямсон Л. Хлопчик, який переплив океан у кріслі: роман / Л. Вільямсон; пер. з англ. О. Оксенич. - Київ: Рідна мова, 2018. - 248 с.

Сюжет: Брати Бекет, 11-ти років, і Біллі, 7-ми років, живуть з татом. «Таке іноді буває…» — скажете ви. Та історія, яку розказала про них Лара Вільямсон, тривіальна і захоплива водночас.

Письменниця з гумором і любов`ю до героїв описує цю родину, школу, де вчаться хлопчики, їхні щоденні турботи, думки та мрії.

А ще з братами часом трапляються геть неймовірні, трохи магічні події, як і з кожним з нас…


Задивлена в небо

А46561 821.161.2

К89

Кузів О. Задивлена в небо / О. Кузів. - Львів: Піраміда, 2018. - 300 с.

Сюжет: Інколи мені здається, що я – малесенька дівчинка у величезній аудиторії, і хоча Лектора не бачу, та чітко чую Його голос, і беру до рук папір та ручку…

О ні, я не приписую собі якогось особливого дару чи таланту, а завжди всім кажу, що насправді не пишу, а лише записую те, що надиктовує мені Незримий Лектор, котрий і править усім цим балом під йменням «ПОЕЗІЯ». Ба! То навіть не вірші, а, напевно, стан душі Великого Оратора, котрому я одвічна раба… Спасибі, що маю можливість чути!..


Угорці в Києві з IX століття до наших днів

В6256 94(477)

М 13

Мадяр С.- А. Угорці в Києві з IX століття до наших днів. Глави історії угорсько-українських відносин / С. -А. Мадяр; кер. проекту Я. Коллар. - Київ: [б. в.], 2018. - 396 с.

Цю книгу можна віднести до науково-популярної літератури, яка надрукована двома мовами - угорською та українською про історію угорсько-українських відносин, що спираються на події з минувшини Києва, пов`язані з угорцями. Численні вектори змісту цієї книги розкривають читачам розмаїте багатство угорсько-українських відносин.


Парасолька Святого Петра

А46557 821.511.141

М59

Міксат К. Парасолька Святого Петра: роман / К. Міксат; пер. с угор. С. Панька. - Київ: Знання, 2018. - 223 с.

Головною інтригою роману угорського письменника Кальмана Міксата є пошук зниклого спадку, який хитромудро сховав від жадібних родичів старий Грегорич. Розшукуючи скарб, молодий адвокат, позашлюбний його син, знаходить щось цілком інше, потрапляючи при цьому в чудернацькі й веселі пригоди. Карколомний сюжет, іскрометний гумор та невимушена мова оповіді не дадуть читачеві відірватися від книжки до останнього рядка. Недаремно роман — один із найпопулярніших творів класика угорської літератури.


Матусин оберіг

А46542 821.161.2

Т16

Талан С. О. Матусин оберіг: роман / С. О. Талан. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 288 с.

Сюжет: Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО... Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…


Походеньки видатного авантюриста Ярослава Тергузка

А46554 821.511.141

Й65

Йокаї М. Походеньки видатного авантюриста Ярослава Тергузка: роман / М. Йокаї; пер. с угор. Ю. Бушко. - Київ: Знання, 2017. - 207 с.

Роман-бурлеск «Походеньки видатного авантюриста Яро­слава Тергузка» переносить читача в далеке XVII століття, коли мови, народи та держави шукали свої кордони і самостверджувалися. Хвацька розповідь бравого унтер-офіцера, що побував у бувальцях, про свої пригоди та авантюри сповнена соковитого гумору, який не полишав головного героя навіть перед смертельними загрозами і допомагав вийти з найскладніших ситуацій. Барвиста мова, живі картини тогочасного побуту, аж до опису страв, нагадують про ще одну іпостась письменника: він був відомим кулінаром і збагатив угорську національну кухню оригінальними рецептами.


Безцінний

А46574 821.162.1

М60

Мілошевський З. Безцінний: роман / З. Мілошевський; пер. з пол.: Ю. Попсуєнко, М. Шагурі. - Київ: Рідна мова, 2017. - 544 с.

«Безцінний» — міжнародний трилер відомого польського письменника Зиґмунта Мілошевського, творчість якого поєднує найкращі риси прози Дена Брауна, Артуро Переса-Реверте та Умберто Еко. На місці кожної розв`язаної загадки з`являються кілька нових; карколомні події тягнуть за собою наступні, ще карколомніші.

Під час пошуків мистецького шедевра герої натрапляють на слід таємниці, яка може докорінно змінити новітню історію світу. Можновладці ладні зробити все, щоб ніхто не зміг наблизитися до розкриття цієї таємниці.

«Безцінний» — це також коментар до сьогодення в іронічному, смішному і безкомпромісному стилі, до якого звикли читачі «Зерна правди» і «Терапії злочину».


Коли Марні була поруч

А46575 821.111(410)

Р58

Робінсон Дж. Коли Марні була поруч: роман / Д. Г. Робінсон; пер. з англ. В. Чайковського. - Київ: Рідна мова, 2017. - 240 с.

Сюжет: Анна - сирота і живе в названих батьків. Серед однокласників щирих друзів у неї немає… Та коли дівчинка опиняється в Літл-Овертоні, селищі на узбережжі, усе змінюється. Там вона знайомиться з Марні, яка живе в загадковому Домі на болоті. З новою подружкою можна ділитися секретами, з нею весело гратися в дюнах і ходити по гриби…

Проте іноді Анні здається, що Марні несправжня…Та й чи справжня сама Анна?


Вибір без вибору, або Історія про те, у чому я ніколи не сумнівалася

Б52013 821.161.2

Т37

Тетера І. Вибір без вибору, або Історія про те, у чому я ніколи не сумнівалася / І. Тетера. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 168 с.

В основі роману лежить реальна життєва історія нашої співвітчизниці - львів`янки Мар`яни Калабай, яка дізналася про свою третю вагітність водночас зі страшним діагнозом - «гостра мієлоїдна лейкемія». Ось тільки Мар`яна не злякалася тих випробувань, які підготувала їй доля, і зуміла розгледіти нове життя там, де цілий консиліум лікарів одностайно бачив лише смерть. Ця історія про життя, про дружбу, про віру, про любов і ще трохи про справжнє диво. Адже дива обов`язково трапляються з тими, хто в них по-справжньому вірить!


Помилка

А46548 821.111(73)

П20

Паттерсон Д. Помилка: роман / Дж. Паттерсон, М. Ледвідж; пер. з англ. В. Горбатько. - Харьков; Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2008. - 256 с.

Сюжет: Детектив поліції Лорін Стілвел підозрює свого чоловіка Пола в подружній зраді. Прагнучи віддячити Полові тим самим, жінка наважується зрадити його зі своїм колегою Скоттом Тайєром. Тієї-таки ночі вона стає свідком жахливої бійки між чоловіком та коханцем. Тайєр гине. Лорін, як працівникові відділу вбивств, доручають розкриття цього злочину. Вона дізнається достеменно, що вбивцею є Пол, але замітає сліди, бо винуватить себе в тому, що сталося. Проте щодо цього Лорін помиляється- і, як з`ясується пізніше, не востаннє… 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com