Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділужовтень 2022 року

Цвіте терен

Б51703 821.161.2

К43

Кір`ян О.Цвіте терен: роман / О. Кір`ян. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 224 с.

У сюжеті роману розповідається про дівчину Любу, яка незчулася, як стала самотньою літньою жінкою у розкішній квартирі. Колись — показна донька генерала, розумна та цілеспрямована, вона бачила весь світ біля своїх ніг. А тепер — пустка. Одного дня, прибираючи у старій батьківський квартирі, Люба знаходить лист-покаяння, який написала мати Галина до своєї молодшої сестри Василини. Ця сповідь перевертає все життя жінки, як багато років тому перевернулася доля тітки Василини. Виявляється, Любина мати вкрала життя сестри заради власного щастя...


Сторінки історії Царського саду у Києві

Б51741 712.253

К95

Кучерук О. С.Сторінки історії Царського саду у Києві / О. С. Кучерук. - Київ: Балтія-Друк, 2021. - 80 с.: фото. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

У книзі розповідається про територію сучасного Маріїнського парку у Києві, який фактично є місцем поховання кількох тисяч людей. Основні поховання повязані із подіями Української революції 1917-1921 рр. Серед похованих у Маріїнському парку – троє членів Української Центральної Ради, син гетьмана П. Скоропадського, січові стрільці, оборонці Києва, але основну масу похованих складають жертви більшовицького терору 1918 року.

Розраховано на усіх, кого цікавить історія Києва, події доби Української революції 1917-1921 рр.


Срібна затока

Б51699 821.111(410)

М74

Мойєс Д.Срібна затока: роман / Д. Мойєс; пер. з англ. Д. Петрушенко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 432 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: У тихому австралійському містечку Ліза мріяла зцілити душу. Відпустити минуле, віднайти себе. Подалі від галасу та людей. Треба ж було з’явитися самовпевненому Майкові Дормеру і порушити спокій.

Англієць із манерами джентльмена, красень, ідеальний чоловік, він хоче розбудувати з приморського містечка фешенебельний курорт. І тим самим знищити все, що є найдорожчим для Лізи. Майк і гадки не мав, що на шляху його бізнесу стане тендітна жінка. Вона захищатиме Срібну затоку до останнього.

Та після однієї зустрічі Майк зрозуміє, що насправді йому потрібна не затока, а серце тієї, яка заприсяглася більше ніколи не кохати…


Схизматик. Діти Каїна

Б51722 821.161.2

П 21

Пахомова Т. Схизматик. Діти Каїна: роман / Т. Пахомова. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 336 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

У романі розповідається про Надсяння під час Другої світової війни. Малий Степан Дідич не мав дитинства. Була війна, прихід німців та нелюдські воєнні побори, криваві сутички між родинами поляків та українців, злидні, невизначеність. Лихо ковтало людей не пережовуючи. Боротися було марно — Дідичі виживали, як і всі інші. Продавали цеглу, таємно різали худобу, тихцем підміняючи реєстраційні бірки, молилися крізь сльози. Якось пристосувалися, притерпілися. Та починається лиховісне переселення українців, влаштоване владою «совітів». Страх жити далі стає сильнішим за страх смерті. Степан опиняється на допиті в НКВС за підозрою у співпраці з бандерівцями. Хлопець розуміє, що тепер чекає на нього та його рідних. Юний Дідич знову шукає свої істини на хиткій кладці між польським тавром «схизматик» і радянським — «переселенець». Та у світі зла не все однозначно.


Фортеця для серця

Б51728 821.161.2

П31

Печорна О. Фортеця для серця: роман / О. Печорна. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 368 с.

Це історія про дівчинку, яка після трагічної смерті батька і зникнення матері опинилася у бабусі в селі. Про її мрію малювати, про непростий шлях до мрії, про вчителювання в невеличкій сільській школі. Леся мрійниця і дивачка. Вона навіть вітер приручила. І незважаючи на прагматизм сільського люду, усім серцем полюбила село. Власне, роман присвячений людям землі та селу, яке, на жаль, вимирає на очах.


Чорний хліб

Б51713 821.161.2

Ф74

Фоззі (Олександр Сидоренко). Чорний хліб: роман / Фоззі. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 288 с.

Це історія маленької жінки, якій довелося розбиратися з викликами долі по-чоловічому. Її єдиного сина, Омрина, вбили одноплемінники, свої. Поки він тонув, вони забивали його баграми, бо забирати в морських духів їхню здобич — погана прикмета. Але ще гірше — забрати в матері її дитину. Тому слід поквитатися з винними. З тими, хто правив те жорстоке дійство, і з тими, хто мовчки спостерігав. Поквитатися так, як заведено в її народу, коли за певних обставин люди — це неначе ще одна здобич. Свої чи чужі — однаково. Для когось це називатиметься помстою. Для неї — справедливістю.

Це історія, що починається в пізні радянські часи на холодному північному березі, де простіше зустріти вовка, аніж людину, а закінчується через багато років на півдні України.


Ще одна з роду Болейн

Б51716 821.111(410)

Г 79

Грегорі Ф.Ще одна з роду Болейн: роман / пер. з англ. І. Шагової. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 640 с.

Сюжет: Вона не обирала свій шлях. Родина підштовхнула її стати коханкою короля Генріха VIII, сподіваючись на народження байстрюка-наступника. Тоді Марія Болейн принесла в жертву своє тіло, та не душу. Цей союз мав зміцнити вплив і становище спраглих влади Болейнів. Проте Марія не єдина представниця роду. Рідна сестра Анна починає плести проти неї інтриги, жадаючи відвернути увагу короля на себе. Дві сестри зійдуться в герці. Хто з них здобуде корону, а хто так і залишиться навіки просто ще однією з роду Болейн?


Юдине дерево

Б51715 821.111(410)

К83

Кронін А. Д. Юдине дерево: роман / А. Д. Кронін; пер. з англ. М. Прокопович. - Львів: Апріорі, 2021. - 320 с.

Сюжет: Дитинство і юність Девіда Морея не можна назвати щасливими... Зате тепер, у зрілі роки, він може насолоджуватися розкішним життям в Швейцарії, відвідувати престижні заходи у вищих колах французького суспільства або оперні прем’єри в Італії. Він може дозволити собі колекціонувати роботи відомих митців. Але все це плата. Ті тридцять срібняків, які він, як Юда, отримав за зраду. Девід Морей зрадив свою любов... Але чи зможе він покаятися і спокутувати свої гріхи?


Тридцять перше червня: повість про справжнє кохання

А45843 821.111(410)

П77

Прістлі Д. Б. Тридцять перше червня: повість про справжнє кохання / Д. Б. Прістлі; пер. з англ. В. Хасхачик. - Львів: Апріорі, 2021. - 168 с.: іл. - (Література для внутрішньо переміщених осіб) (Імперія фентезі).

Усі події повісті відбуваються в казковому королівстві Перадор у часи короля Артура і в наші дні, в Лондоні, 31 червня, у місячний день. Це захоплива, вишукана, легко приправлена іронією повість про вірне кохання, підприємництво й прогрес у часи короля Артура й у вік атомної енергетики.


Тріумф сонця: роман

Б51723 821.111(680)

С 50

Сміт В. Тріумф сонця: роман / пер. з англ. А. Зорницького. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 704 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: Судан, кінець XIX століття. Лідер повстанців Магді оголошує джихад єгипетський владі та підданим Британської імперії. Місто Хартум опиняється в облозі. Удень і вночі барабани магдистів співають про смерть, яка чекає на кожного невірного. Тисячі невинних цивільних загнано в пастку. Магдисти от-от увірвуться в місто. Єдина надія на спасіння — чекати сил деблокади з півночі. У вирі жорстокості переплелися долі купки європейців — безстрашного генерала Чарльза Ґордона, торговця-авантюриста Райдера Кортні, сміливої англійки Ребекки Бенбрук, офіцера-шибайголови Пенрода Беллентайна. Втрата коханих і зрадництво друзів, полон і рабство, любов до ворога й криваві сутички на жорнах історії — у цій гарячці так важко вижити! І не втратити найцінніше — людяність.


Спогади про Шерлока Холмса. Остання справа та інші історії

А45837 821.111(410)

Д62

Дойл А. К. Спогади про Шерлока Холмса. Остання справа та інші історії: оповідання / А. К. Дойл; пер. з англ. О. Зімко. - Київ: Знання, 2020. - 190 с. - (English Library) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

У пропонованих оповіданнях Артура Конана Дойла Шерлок Холмс вкотре виявляє унікальну спостережливість і талант детектива. Зав­дяки проникливому розуму, а часом і хитрощам він розкриває вбивство за краєчком записки, знайденим у руках убитого (“Рейгетські сквайри”), розплутує доволі делікатну справу, в якій на карту поставлено дипломатичні інтереси країни (“Морський договір”), розслідує загадкові справи, пов’я­зані з розплатою за гріхи минулого (“Горбань”, “Постійний пацієнт”). Та нарешті Холмс зустрічає гідного супротивника — найрозумнішого злочинця ХІХ століття. Чим же обер­неться ця зустріч?


Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер

Б51712 821.161.2

Д 43

Дзюба С. В. Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер: роман- серіал (бувальщини) / С. В. Дзюба. - Чернівці: Букрек, 2020. - 464 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Несподіване зникнення відомого чернігівського бізнесмена, зухвале викрадення маленької Аліси, жахливий полтергейст в оселі молодого подружжя, кримінальний курортний роман, рандеву зі справжніми вампірами...В епіцентрі цих карколомних подій — кмітливий, іронічний, дотепний приватний детектив Віталій Самарцев, який покладається виключно на власний інтелект і фортуну.


Таємниче життя письменників

Б51744 821.133.1

М98

Мюссо Г. Таємниче життя письменників: роман / Г. Мюссо; пер. з фр. В. Космідайло. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 208 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Письменник-початківець Рафаель утомився від відмов видавництв і тепер прагне лише одного: знайти свого кумира Натана Фоулза, видатного письменника-відлюдника. Рафаель вирушає на забутий богом острів Бомон. Сюди втік Натан кілька років тому. Причини зникнення письменника і досі залишаються невідомими. Та Рафаель вірить, що саме він розкриє таємницю Фоулза.

Таку саму мету має і журналістка Матильда, яка теж прибула на Бомон. У неї є дивні світлини, що стосуються Фоулза. Тим часом на Бомоні стається вбивство — жінку знайдено розіп’ятою. Хтось наче попереджає, що ліпше не розкривати чужих таємниць. Бо інакше станеш їх частиною…


Така, як ти

Б51701 821.133.1

Л34

Леві М. Така, як ти: роман / М. Леві; пер. з фр. К. Пітик. - 2-ге вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 224 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Кохання чекає тебе на останньому поверсі

Будинок № 12 на П’ятій авеню у Нью-Йорку. Звичайна будівля, у якій немає нічого особливого. Хіба що старовинний механічний ліфт. Та загадковий ліфтер-індус Санджай. Хлоя, власниця квартири з дев’ятого поверху, і не здогадується, ким насправді є новий ліфтер. Як не знає й про те, що він готовий віддати всі скарби світу, аби знову опинитися на дев’ятому поверсі. Відчинити двері, зазирнути їй в очі й промовити: «Я все життя шукав таку, як ти». Між ними — вісім поверхів, одна маленька таємниця й бурхливе, сповнене несподіванок життя…


Там, у темній річці

Б51724 821.111(410)

С 33

Сеттерфілд Д. Там, у темній річці: роман / пер. з англ. Д. Москвітіної. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 432 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Ця загадкова історія сталася одного зимового вечора. У шинку «Лебідь», де так любили розповідати всяку бувальщину, з’явився чоловік. Поранений та знеможений, він тримав на руках непритомну дівчинку. Але за кілька годин дівчинка, яку всі на той час вважали мертвою, розплющила очі… Через деякий час за нею почали приходити ті, хто вважали її втраченою сестрою чи викраденою донькою. Ніхто з них насправді не знав, хто ця дитина. То для чого ж вона була їм так потрібна? Із кожним днем таємниця лише поглиблювалася. Німа дівчинка, що раптом перевернула своєю з’явою життя місцевих. Звідки вона взялася? Кому вона належить? І чи сама вона знає, ким є насправді?..


Три метри над рівнем неба

Б51726 821.131.1

М 86

Мочча Ф. Три метри над рівнем неба: роман / пер. з італ. І. Кащей. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 512 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Сюжет: Чемним дівчаткам подобаються погані хлопці. Степ — шибайголова та хуліган. Такого, як він, не запрошують на знайомство з батьками. Та йому байдуже. Головне — ганяти на мотоциклі, жити сьогоднішнім днем. Бабі — зразкова дівчина, відмінниця та красуня. Вона могла б стати ідеальною дружиною ідеального чоловіка. Як така дівчина могла покохати пройдисвіта Степа? Два різні світи зіткнулися у міцних обіймах закоханих. Бабі починає жити захопленнями Степа. А він відчуває, як змінюється до невпізнання. Заради Бабі Степ готовий стати абсолютно іншим — лицарем з її мрій. Але що, як вона не його принцеса?


Б51721 821.111(410)

Д40

Джером К. Д. Троє у човні (не кажучи про пса!) = Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog): повість / К. Дж. Джером; пер. з англ. О. Негребецького. - Київ: Знання, 2020. - 238 с.

Джером Клапка Джером — відомий англійський письменник-гуморист і драматург. У його найкращому творі — повісті “Троє у човні (якщо не рахувати собаки)” немає ні різкої сатири, ні жорсткого глузування, а натомість із блискучим і доброзичливим гумором показано комізм звичайних життєвих ситуацій. Замість серйозного путівника Темзою автор подарував читачам яскравий і незабутній портрет вікторіанської Англії. Герої Джерома дуже колоритні й симпатичні, а жарти смішні та дотепні, тому книга й досі залишається надзвичайно популярною у світі.


А45831 821.111(410)

К82

Крісті А. Убивство на полі для гольфу: роман / А. Крісті; пер. з англ. А. Ящук. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 288 с. - (Легендарний Пуаро) (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Еркюль Пуаро отримує лист від американського мільйонера з проханням про допомогу. Але Пуаро і Гастінгс не встигають врятувати нещасного месьє Рено - його труп знаходять на полі для гольфу. Пуаро змушений зануритися в заплутаний ланцюг подій, що відбувалися задовго до розслідування, щоб вийти на вбивцю мільйонера.


А45830 821.111(410)

К82

Крісті А. Убивство в Месопотамії: роман / А. Крісті; пер. з англ. А. івахненко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 320 с.

Сюжет: Медсестра Емі Лезерен прибуває до Іраку на розкопки в Тель-Ярімджі. На прохання відомого археолога Еріка Лайднера вона стає доглядальницею його дружини. Кохана Лайднера наче цілком здорова, а проте нездатна позбутися загадкового відчуття тривоги і боїться навіть найменшого поруху вітру. Та Емі недовго доводиться доглядати жінку. Місіс Лайднер помирає за дивних обставин. Що, як її страхи були виправданими, а бідолашній просто ніхто не вірив?..


Б51709 821.161.2

Р90

Рута М. Чари Дельфеї: повість / М. Рута. - Київ: Гамазин, 2020. - 108 с.: іл. колор.

Сюжет: Морський демон Даймон, який давно прагнув заволодіти всіма морськими просторами, скоро може досягти бажаного. Адже його слуги викрали й зачарували спадкоємців з усіх морських королівств, крім одного, де править верховна фея Дельфея. Якщо поганцю вдасться перемогти і її, за морськими законами володарем моря стане саме Даймон, король глибин, у якого єдиного залишиться спадкоємець — син…

Крім того, демон розвіяв чари всіх морських фей, і тепер надії майже не лишилося. Врятувати морський світ пробувало багато чарівників, утім і вони самі зникли безслідно. Тепер же до справи беруться двоє сестричок-двійняток з поверхні і їхній новий товариш Левко. Чи впораються вони? Чи виживуть у підступних підводних коридорах, які заполонили отруйні мурени, велетенські восьминоги, грізні медузи-оси? Чи вистачить їм сил і мужності? Гайда на допомогу друзям! Для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.


Позичене ім`я

Б51730 821.161.2

М48

Мельниченко Н. А. Хільбудій. Позичене ім`я: роман / Н. Мельниченко; худож. М. Колосова. - Київ: Портал, 2020. - 288 с.: іл.

Сюжет: Дівчина, яка змінювала імена так часто, що забула своє справжнє. Хлопець, який позичив чуже ім’я і чуже життя. Доля рознесла їх за тисячі кілометрів, що у VІ столітті означало вічну розлуку. І все-таки вони зустрілися – вже іншими людьми. Роман про незвіданий світ раннього середньовіччя, де квітне Візантія, лютують авари, в слов’яни хвилями котяться за Дунай. Що вони там знайдуть? Ілюстрації Марії Колосової. — Київ: Портал, 2020. — 288 с. Літературно-художнє видання для старшого шкільного віку Науковий редактор Ігор Цеунов.


А45839 821.111(410)

Ф79

Форд М. Ф. Хороший солдат. Історія пристрасті: роман / М. Ф. Форд; пер. з англ. Е. Євтушенко. - Київ: Знання, 2019. - 270 с.

Роман «Хороший солдат» — один з найкращих творів Форда Медокса Форда, авторитетного письменника, який справив значний вплив на розвиток англійської літератури і якого часто називають хрещеним батьком Е. Гемінґвея та Д.Г. Лоуренса. Історію солдата Едварда Ешбернема викладено у вигляді спогадів. Оповідач нехтує хронологічним порядком, часом плутає дати, щось забуває, а потім, згадавши, перестрибує з місця на місце, що створює ефект довірливої розповіді близькій людині. Сам Форд називав свій стиль літературним імпресіонізмом і, як у музиці чи живописі, намагався не просто оповідати, а передавати враження.


Б49437-4 (ч.1) 821.111(73)

К41

Кінг С. Чаклун та сфера: роман / С. Кінг; пер. з англ. О. Любенко. - 3-тє вид.,випр. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 784 с.

Герой циклу «Темна вежа» — останній стрілець Роланд — зі своїми послідовниками потрапляє з одного світу в інший. Саме в цій книзі він розповідає їм давню історію свого палкого й зворушливого кохання до Сюзен Дельґадо і пов’язаних із ним пригод. Шокуючі події, захопливий сюжет, несподівано жахливі зустрічі на шляху до мети не дозволяють читачеві відірватися від книги до останньої сторінки і збуджують непереборне прагнення дочекатися наступних книжок циклу. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com