Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуберезень 2021 року

Дім на краю ночі

А44930 821.111(410)

Б46

Беннер К. Дім на краю ночі: роман / К. Беннер; пер. з англ. А. Цвіри. - Харків: Віват, 2021. - 464 с. - (Світовий бестселер) (Державна програма - 2020).

Сюжет: Доктор Амедео Еспозіто з Флоренції прибуває на острів Кастелламаре в пошуках роботи. Там він знаходить друзів, сім`ю, дім і своє місце на землі, де час вимірюється щорічним вшановуванням святої Агати, покровительки острова. Амедео поселяється в закинутому барі «Дім на краю ночі». Хоча тутешні жителі вважають цю будівлю проклятою, одначе згодом це місце стане серцем острова. Тут народяться четверо дітей Амедео і Піни, а за ними — онуки і правнуки. Кастелламаре разом із чотирма поколіннями енергійних Еспозіто проживуть бурхливе століття, зазнаючи змін, принесених світовими війнами, Великою депресією, фашистським режимом і фінансовою кризою. Змінюються політичні режими, люди закохуються і зраджують одне одного, і тільки «Дім на краю ночі» стоїть собі в шумі морських хвиль.


Володар Туману

А44972 821.134.2

С 21

Сафон К. Р. Володар Туману: роман / К. Р. Сафон; пер. з ісп. С. Борщевського. - 2-ге вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 191 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Ці старовинні будівлі та химерні вулички — наче живі. І ці скульптури — здалося, чи вони ворушаться? Стрілки годинників тут інколи починають рухатися у зворотному напрямку. А під час буревію з морського дна підіймаються затонулі кораблі. Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповідає легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого…


Фундація

А44950 821.111(73)

А35

Азімов А. Фундація: роман / А. Азімов; пер. з англ. Р. Клочка. - 2-ге вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 224 с. - (Державна програма - 2020).

Серія романів Айзека Азімова «Фундація», один із шедеврів наукової фантастики, є неперевершеною завдяки своєму унікальному поєднанню невпинної дії, сміливих ідей і широкомасштабної картини світу. Історія нашого майбутнього починається з історії Фундації та її найвидатнішого психоісторика – Гарі Селдона. Галактична Імперія на шляху до занепаду. Попереду тисячоліття варварства і війн. Уникнути цього страхіття неможливо, але є шанс скоротити період руїни. Психоісторик Гарі Селдон знає, як це зробити. Саме він переконує імператора створити Фундацію - скарбницю надбань людства, з якої розпочнеться народження нової величної імперії. «План Селдона» спрацьовує, але жага влади і грошей стає перепоною у розвитку суспільства. Чи вдасться наступникам вченого скерувати рух історії у потрібному напрямку?


Букова земля

А51138 821.161.2

М34

Матіос М. В. Букова земля: роман- панорама завдовжки у 225 років / М. В. Матіос. - 5-те вид. - Львів: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2020. - 928 с. - (Державна програма - 2020).

Роман «Букова земля» — це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п`яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов`язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексичною розкішшю і гуцульським чаром.


Амадока

Б51135 821.161.2

А66

Андрухович С. Ю. Амадока: роман / С. Андрухович. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 832 с. - (Державна програма - 2020).

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам`яті: чоловік не пам`ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію. Амадока — найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв`язок між єврейською Катастрофою Східної Європи і знищенням української інтеліґенції в часи сталіських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов`язують нас знаки і шрами понівеченої пам`яті? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомості іншої людини?


Планета полин

А44945 821.161.2

З-12

Забужко О. С. Планета полин: вибрані есеї / О. С. Забужко. - Київ: Комора, 2020. - 384 с. - (Державна програма - 2020).

У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. «Жіночі», «чоловічі» й «колективні», всі ці «портрети» об`єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.


Скриня Пандори

Б51136 821.133.1

В31

Вербер Б. Скриня Пандори: роман / Б. Вербер; пер. с фр. С. Мартинович та Т. Дитини. - Львів: Terra Incognita, 2020. - 376 с. - (Державна програма - 2020).

Скільки життів проживає людина? Чи впливають попередні життя на нас теперішніх – на наші характери, вподобання, страхи? Чи готові ми в буквальному сенсі відчинити двері минулого, опинитись у вирі подій, одного разу вже пережитих? Над цим у романі «Скриня Пандори» розмірковує культовий французький письменник Бернар Вербер – як завжди, цікаво і захопливо. Дія відбувається в Парижі. Вчитель історії на уроках руйнує міфи – спростовує факти, увічнені літописцями на догоду владі і згодом переписувані наступними поколіннями істориків. Одного разу він переживає регресивний гіпноз і занурюється в минулі життя – так глибоко в минуле, що бачить світ до Великого потопу. Чи вдасться йому врятувати – якщо не саму Атлантиду, в яку мало хто вірить, то хоч би пам`ять про неї?


Характерник

А44946 821.161.2

Ш66

Шкляр В. М. Характерник: роман / В. М. Шкляр. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 304 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?


Бріджит Джонс

А44944-2 821.111(410)

Ф51

Філдінг Г. Бріджит Джонс. На межі здорового глузду: роман / Г. Філдінг; пер. з англ. О. Мельник. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 512 с. - (Державна програма - 2020).

«Бріджит Джонс. На межі здорового глузду» — роман Гелен Філдінґ, продовження легендарного «Щоденника», до якого мила та кумедна Брідж звикла записувати всі свої радощі та біди. Нарешті і на вулиці Бріджит — свято: вона знайшла собі пару — чоловіка мрії, перспективного красеня-адвоката Марка Дарсі. Та виявилося, що будувати стосунки зовсім не просто! Доля підготувала для міс Джонс чимало злетів і падінь. Дівчина постійно намагається встановити Внутрішню Рівновагу, балансує між роботою на телебаченні, авантюрними ідеями своєї матусі та ремонтом квартири, зависає з друзями та, хоч би що, не втрачає оптимізму і відчайдушно вірить у справжнє кохання!


Заповіти

Б51137 821.111(71)

Е88

Етвуд М. Заповіти: роман / М. Етвуд; пер. з англ. О. Оксенич. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2020. - 352 с. - (Державна програма - 2020).

Авторка розповідає історію трьох жінок Гілеаду. Північна Америка, 15 років потому. Республіка Гілеад утримує свою владу. Але жорстокий і ниций режим гниє зсередини. Усі гасла про чистоту і служіння виявилися брудною брехнею. Лідія — літня жінка, що пройшла тернистий шлях: від поважної судді у справах сім`ї у старому Гілеаді через в’язницю й участь у розправах над невинними до найвищого становища у панівній верхівці. Лідія прагне знищити режим, що зруйнував її життя. І в неї є чимало доказів його злочинності. Вона планує таємно переправити ці докази до Канади. Їй мають допомогти двоє дівчат: Агнес із Гілеаду, яка дізнається приголомшливу правду про свою справжню матір-Служницю, і Джейд, шістнадцятирічна мешканка Торонто, яка виявилася тією самою Крихіткою Ніколь, про яку розповідали дітям у школі. Три жінки, що наважилися постати на боротьбу з жорстоким облудним режимом. Чи вдасться їм здолати монстра?


Равлик на схилі

А44947 821.161.1

С87

Стругацький А. Н. Равлик на схилі: роман / А. Н. Стругацький, Б. Н. Стругацький; пер. з рос. Н. Фурси. - Київ: Комубук, 2020. - 260 с. - (Державна програма - 2020).

Кафкіанські й лемівські мотиви, невизначеність простору й неможливість опиратися його законам — змодельована Стругацькими ситуація не так фантастична, як символічна (або ж екзистенційна). Двоє героїв намагаються вибратися з пастки, у якій вони опинилися за нез`ясованих обставин, однак, рухаючись назустріч один одному, приречені натикатися на мовчазний спротив середовища — цивілізаційного чи природного, таємничого Управління й не менш загадкового Лісу. Написаний 1965 року й вперше опублікований в повному обсязі лише у 1972-му, роман «Равлик на схилі» самі автори вважали найбільш значущим своїм твором. Не втратив він своєї актуальності і сьогодні.


Галябезголови

А44973 821.161.2

Д21

Дашвар Л. Галябезголови: роман / Л. Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 400 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..


Загублений острів

А44976 821.161.2

Г94

Гуменюк Н. . Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму: репортажі / Н. Гуменюк. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 312 с.: фото. - (Державна програма - 2020).

«Загублений острів» — це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися. Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.


Історія доктора Дуліттла

А44967 821.111(410)

Л 81

Лофтінг Х`ю. Історія доктора Дуліттла, його життя вдома і дивовижні пригоди в далеких країнах: повість / Х. Лофтінг; пер. з англ. Н. Куровської. - Львів: Апріорі, 2020. - 184 с.: мал. - (Державна програма - 2020) (Літературна скарбничка).

Сюжет: Доктор Медицини Джон Дуліттл був чудовим лікарем. У своєму помешканні він тримав безліч тваринок і навчився розуміти їхню мову. Гарна слава про незвичайного лікаря докотилась аж до далекої Африки, і Доктор Дуліттл помандрував туди на запрошення своїх чотирилапих друзів лікувати мавпочок. У цій подорожі він пережив багато небезпечних пригод, і завжди його виручали вірні друзі – звірята.


Доки кава не охолоне

А44963 821.111(520)

К 12

Кавагуті Т. Доки кава не охолоне: роман / Т. Кавагуті; пер. Н. Гоїн. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 240 с. - (Державна програма - 2020).

У цій невеличкій кав`ярні вже понад століття подають найсмачнішу каву. Тут можна посидіти за філіжанкою цього гірко-солодкого напою, відволіктися від буденних проблем і… вирушити в подорож у часі. Щоб зустрітися з коханим, з яким вас колись розлучили кілометри. Чи отримати лист від чоловіка, який забув про вас через хворобу. Знову хоча б на мить побачитися із сестрою, яка загинула в автокатастрофі. У кожного свої причини побувати в минулому. Проте є умова: встигнути повернутися в майбутнє, доки кава не охолоне…


Гидкі лебеді

А44915 821.161.1

С87

Стругацький А. Н. Гидкі лебеді: повість / А. Н. Стругацький, Б. Н. Стругацький; пер. з рос. А. Кучерука. - Київ: Комубук, 2020. - 260 с. - (Державна програма - 2020).

У повісті «Гидкі лебеді» перед читачем розгортається історія письменника Віктора Банева, який внаслідок конфлікту з владою змушений виїхати зі столиці і повернутися до рідного містечка, де завжди йде дощ. Що насправді відбувається в загадковому лепрозорії, де під військовою охороною живуть так звані «мокреці», нібито уражені генетичною хворобою? Чому мокреців намагається знищити міська влада і чому за ними пильно стежать секретні служби? Чому діти, серед яких і донька Банева Ірма, прислухаються до мокреців більше, ніж до вчителів і батьків? А за цим напівдетективним сюжетом — інші, значно глибші питання. За скільки може продатися митець? Чи можливо взагалі купити справжнього митця? Що важливіше для людей — минуле чи майбутнє? І що чекає на тих, які не готові до майбутнього? Повість Аркадія та Бориса Стругацьких «Гидкі лебеді» була написана 1967 року, однак через заборону цензури її вперше опублікували лише 1972-го.


Ключі Марії

Б51134 821.161.2

К93

Курков А. Ю. Ключі Марії: роман / А. Ю. Курков, Ю. П. Винничук. - Харків: Фоліо, 2020. - 571 с. - (Державна програма - 2020).

Події у новому романі Андрія Куркова та Юрія Винничука розгортаються одразу в трьох сюжетних зрізах: Хрестовий похід 1111 року, описаний у Хроніці лицаря Ольгерда з Галича, початок Другої світової у Львові та Кракові, а також сучасний період. Хто така Діва, і чому на неї полюють декілька століть поспіль, ким насправді є чорний археолог Олег, і головне — куди ведуть двері, які можна відчинити ключами Марії? Про це дізнаєтеся зі сторінок одного з найбільш очікуваних романів сучасної української літератури останніх років.


Діти Дюни

Б51111-2 821.111(73)

Г37

Герберт Ф. Діти Дюни: роман / Ф. Герберт; пер. з англ. Н. Михаловської. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 464 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Настав час, і старий Пол Атрід, таємничий Муад`Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни — близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила — завдяки пам`яті своїх предків вони не по-дитячому мудрі й мають дар передбачення. Вороги кидають виклик імперії Атрідів. Зрадники династії розставляють капкани інтриг. Арракісу загрожує економічна криза. Тим часом планетою шириться чутка про таємничого Проповідника. Кажуть, що це повернувся сам великий Муад’Діб…


Г`юстоне, у нас проблеми

А44921 821.162.1

Г89

Грохоля К. Г`юстоне, у нас проблеми: роман / К. Грохоля; пер. з пол. Н. Сняданко. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 744 с. - (Державна програма - 2020).

«Г`юстоне, у нас проблеми» — захопливий і веселий роман Катажини Ґрохолі. Життя Єремії годі назвати щасливим та успішним. Щогодини з ним трапляється якась халепа. Він у свої тридцять два роки — невдаха, безробітний кінооператор, який розійшовся з коханою, проте досі щодня думає про неї. Мати ненав`язливо, проте постійно втручається у синове життя, а ще материн собака люто його ненавидить. Проблеми — немов кадри у кінострічці, та змінити сценарій свого життя Єремія зможе лише сам. Дотепні пригоди, трохи іронії та кумедних жартів, безліч життєвих ситуацій, коли уже не зрозуміло, чи то сумувати, чи то реготати — із цією книжкою нудно точно не буде.


Атакамська криза

А44935 821.161.2

К38

Кідрук М. Бот. Атакамська криза: роман / М. Кідрук. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 544 с. : фото. кольор. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Якби київський програміст Тимур устиг прочитати лист із попередженням від незнайомки, то не став би вбивцею мимоволі, тікаючи від хлопчиків-ботів із кривавими очима. Не він випустив джина з пляшки в чилійській пустелі, та й узагалі не дуже знався на нанотехнологіях і заборонених експериментах над людьми... Просто, коли ти вмієш дуже добре виконувати свою роботу, чекай, що хтось неодмінно тебе використає. І ти виявиш у собі те, про що досі не здогадувався…


Обіцянка собаки

А44951 821.111(73)

К35

Кемерон Б. Обіцянка собаки: роман / Б. Кемерон; пер. з англ. Ю. Підгорної. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 384 с. - (Державна програма – 2020).

Кажуть, усі собаки потрапляють до раю. Особливо такі, як Бейлі. Він прожив чимало життів і нарешті може спочити. Та Ітан, перший господар Бейлі, знов відправляє його на землю. Врятувати ще одну родину. Виконати свою останню обіцянку людям. Тут без жертв не обійтися: Бейлі має забути свої попередні життя та втратити спогади про Ітана. Віддати найдорожче заради щастя чужої родини. Однак собача любов здатна творити великі дива. І Бейлі готовий до своєї останньої подорожі.


Діти папороті

А44964 821.161.2

Д71

Дочинець М. І Діти папороті: роман / М. І. Дочинець. - Мукачево: Карпатська вежа, 2020. - 328 с. - (Державна програма - 2020).

Ця книга – про жало війни в серці, про любов і кохання, про муки і радість творчості та служіння науці, про Дім, у якому живе душа, про мову птахів, про дикі черешні, прадавні, як світ, трави і вино першого тиску… Про те, що в житті рано чи пізно, навіть досить пізно – щось відбувається вперше. І після того ти ніколи вже не будеш колишнім.


Відьмак

А44912-5 821.162.1

С19

Сапковський А. Відьмак / А. Сапковський. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020 - .

[Т. 5]: Хрещення вогнем = Chrzest ognia / пер. з пол. С. Легези. - 2020. - 384 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Поки світ магів оговтується після катастрофи на Танедді, а королівства людей та ельфів готуються розпочати нову війну, відьмак Ґеральт, ледве одужавши від ран у Брокілоні, вирушає на порятунок Цірі. Однак де її шукати, якщо Вежа Чайки зруйнована вщент, а у снах про названу дочку відьмак бачить зовсім не те, що переповідають про її долю? Мандруючи в компанії поета Любистка, напівдріади Мільви, нільфгардця Кагіра та п`ятсотлітнього вампіра Реґіса Ґеральт зрозуміє: він не може більше миритися з ріками крові, що проливаються навкруги. Люди і ельфи тепер лютіші за створінь, з якими його навчено битись. Пройти хрещення вогнем і врятувати тільки Цірі відьмаку вже не досить…


Кар`єра лиходія

А44943-3 821.111(410)

Г15

Галбрейт Р. Кар`єра лиходія: роман / Р. Галбрейт; пер. з англ. Н. Ференс. - Київ: КМ-БУКС, 2020. - 544 с. - (Державна програма - 2020).

Перед читачами третя частина циклу про приватного детектива Кормарона Страйка і його помічниці Робін Еллакотт, написана письменницею Джоан Роулінг під псевдонімом Роберта Гелбрейта. Таємничу посилку доставляють в офіс детективного агентства. Відкривши її Робін жахається, всередині знаходиться частина тіла. У Корморана Страйка є кілька підозрюваних, але проблема в тому, що він не впевнений хто саме винен, тому що кожен з передбачуваних злочинців здатний на подібну жорстокість. Поліція приділяє увагу лише одному підозрюваному, вони впевнені в його винності. Але Кормарон Страйк впевнений лише в тому, що вбивця хтось інший. Він і Робін намагаються самостійно докопатися до істини. Пошук відповідей заводить їх у найтемніші куточки злочинного світу, поставивши їх життя під загрозу.

«Кар`єра лиходія» – це історія, в якій є багато несподіваних сюжетних поворотів, розумна детективна складова, а також, тонкою ниткою через книжку проходять особисті переживання головних героїв, що поступово переходять грань між партнерськими та особистими.


Кувала зозуля

А44916-1 821.111(410)

Г15

Галбрейт Р. Кувала зозуля: роман / Р. Галбрейт; пер. з англ. Н. Ференс. - Київ: КМ-БУКС, 2020. - 512 с. - (Державна програма - 2020).

У сюжеті роману йдеться про колишнього військового слідчого Корморана Страйка, який в Афганістані втратив ногу та повернувшись додому в Лондон, відкриває детективну агенцію, але заледве зводить кінці з кінцями. Агенція має одного-єдиного клієнта, а кредитори тиснуть зусібіч. Аж тут до нього приходить брат відомої супермоделі з проханням розслідувати загадкову смерть його сестри. Поліція закрила справу як самогубство, але брат відмовляється в це вірити. Страйк поринає у яскравий і розпусний світ шоу-бізнесу, де правлять насолоди, спокуси й облуди.


Заплутане павутиння

А44941 821.111(71)

М77

Монтгомері Люсі-Мод. Заплутане павутиння: роман / Л. -М. Монтгомері; пер. з англ. О. Фири. - Київ: Знання, 2020. - 398 с. - (Державна програма - 2020).

“Заплутане павутиння” — одна з небагатьох книг для дорослих, написаних канадською письменницею Люсі Мод Монгомері. Пропонований роман є досить цікавим і захопливим, він сповнений надзвичайної інтриги та водночас розповідає про життя як воно є, коли трагічне й комічне завжди опиняються поряд. Це історія великого клану, де за три покоління шістдесят членів родини Пенхеллоу одружилися із шістдесятьма Дарками, сплівши таким чином заплутане павутиння відносин та емоцій.


Фундація та імперія

А44932 821.111(73)

А35

Азімов А. Фундація та імперія: роман / А. Азімов; пер. з англ. Р. Клочка. - 2-ге вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 224 с. - (Державна програма - 2020).

Про книгу: Галактичній Імперії, колись наймасштабнішому творінню людини, судилося розпастися. Цьому судилося бути з самого початку, але не могло відбутися за один день — її велич згасала поступово та для більшості не було помітно. Нікому, окрім Гарі Селдона. Саме він передрік занепад Імперії і завдяки йому була створена Фундація — прихисток людської цивілізації. За допомогою вказівок батька-засновника Гарі Селдона, Фундації вдалося протистояти варварству та жадібності сусідніх планет, що знаходяться на периферії Галактики. Тепер їй належить чинити опір самої Імперії, яка все ще зберігає залишки колишньої величі. Але навіть батько психоісторії не зміг передбачити появу Мула — істоти неймовірної сили та інтелекту, здатної розбити бойові кораблі та підкорити собі людський розум... Головним героям належить пройти через непрості випробування їхньої віри, вірності та стійкості духу. Це боротьба за можливість самостійно вибирати свою долю.


Збитошна пора

Б51139 821.161.2

В48

Винничук Ю. П. Збитошна пора: оповідання / Ю. П. Винничук. - Львів: Апріорі, 2020. - 244 с. - (Державна програма - 2020).

До книжки «Збитошна пора» увійшли переважно автобіографічні оповідання автора, в яких багато гумору та веселих пригод. Окрему рубрику складають любовні історії, які траплялися з автором в різний час.


Моя бабуся просить їй вибачити

Б51140 821.111(485)

Б19

Бакман Ф. Моя бабуся просить їй вибачити: роман / Ф. Бакман; пер. з англ. О. Захарченко. - Київ: Книголав, 2020. - 416 с. - (Полиця бестселер) (Державна програма - 2020).

«Моя бабуся просить їй вибачити» – книжка про життя: сумне й смішне, болюче й захопливе водночас, а також про одне з найважливіших прав людини – право бути інакшим.

Це чудова історія про те, як навчитися бути інакшим у світі, який часто не приймає нашу інакшість. Про любов між бабусею і внучкою. Це історія, яка змусить вас сміятися, змусить вас плакати і любити героїв, яких міг створити лише Фредрік Бакман.


Інститут

А44933 821.111(73)

К41

Кінг С. Інститут: роман / С. Кінг; пер. з англ. А. Рогози. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 608 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Тієї ночі почався кошмар. Батьків Люка вбили, а самого хлопця закинули в позашляховик та повезли в невідомому напрямку. Він приходить до тями в місці, яке називають Інститутом. Таке собі гетто для дещо… незвичайних дітей. Їх викрадають і тримають тут, наче піддослідних щурів. Директорка місіс Сіґсбі та співробітники цієї зловісної установи безжально «викачують» з дітей їхні телепатичні й телекінетичні здібності. Нова знайома Люка каже, що звідси неможливо втекти. Але він має спробувати…


Чужий

А44931 821.161.2

Г83

Гридін С. Чужий: повість / С. Гридін. - Київ: Академія, 2019. - 144 с. - (Ім`я) (Державна програма - 2020).

Ця повість про випробування домом чоловіка після повернення з війни. Про фронт людського нерозуміння і вбивчу силу байдужості. Тут – свої жертви і сльози.


Яблуня

Б51133 821.161.2

Т19

Таран Л. В. Яблуня: книжка- діалог / Л. В. Таран. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 176 с. - (Державна програма - 2020).

«Яблуня» — книжка-діалог, у якій відомі в Україні й закордоном жінки — мами і доньки — говорять про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у житті. Це — інтригуючі сюжети, які дивовижним чином перегукуються між собою, як і самі долі матерів: особисте постає свідченням епохи. Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар`яна Савка розповідають про найрідніших, котрі суттєво вплинули на їхнє життя і творчість.


Два кроки назустріч

А44923 821.111(94)

С37

Сімсіон Г. Два кроки назустріч: роман / Г. Сімсіон, Е. Буйст; пер. з англ. Ю. Костюк. - Харків: Віват, 2019. - 320 с. - (Художня література) (Державна програма - 2020).

Сюжет: Розгублена й пригнічена, після смерті чоловіка Зої вирушає з Лос-Анджелеса до містечка Клюні у Франції, до своєї університетської подруги, і потрапляє на Каміно-де-Сантьяґо — Дорогу святого Якова, популярний паломницький маршрут. У Мартіна є чіткий план і меркантильний інтерес на Каміно, до того ж він має купу нерозв`язаних проблем. «Дорога змінить вас», — сказав один досвідчений паломник. Ці двоє зустрінуться на ній і пройдуть свої такі різні шляхи, щоб зрештою все зрозуміти й знову навчитися любити…


Доки світло не згасне назавжди

А44949 821.161.2

К38

Кідрук М. Доки світло не згасне назавжди: роман / М. Кідрук. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 560 с. - (Державна програма - 2020).

Книга про життя старшокласниці Рути та її сестри Індії, про сни, про реальність, про зміну минулого. Сестри, попри незвичайні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з`являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.


Вечорниці на хуторі біля Диканьки

А44940 821.161.1

Г58

Гоголь М. В. Вечорниці на хуторі біля Диканьки: оповідання / М. В. Гоголь ; пер. з рос. Ю. П. Винничука; худож. Г. Ерде. - Львів: Terra Incognita, 2019. - 368 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

Микола Гоголь продовжує повертатися в українську літературу. Відтепер він промовлятиме до нас голосом письменника-перекладача Юрія Винничука. Текст «ллється наче пісня», бо нарешті звучить так, як і мав звучати від самого початку — розлогою колоритною полтавською говіркою, яка і лягла в основу літературної української мови.


Викуп за вождя червоношкірих

А44952 821.111(73)

Г34

Генрі О Викуп за вождя червоношкірих: вибране / О. Генрі; пер. з англ.: Ю. Беген, О. Шалати та ін. - Київ: Знання, 2019. - 159 с. - (Державна програма - 2020).

До пропонованої збірки творів О. Генрі увійшли такі шедеври його творчого доробку, як оповідання «Викуп за Вождя Червоношкірих», «Колообіг життя», «Поки чекає авто» та інші. За зміною пригод і ситуацій, гумором, іронією чи сарказмом у кожному оповіданні виразно постають роздуми автора про людину, її прагнення до любові, добра і щастя. Вражає невичерпна творча фантазія письменника. Його твори зазвичай мають несподіване завершення. Вони захоплюють, зворушують і, що найважливіше, завжди несуть оптимізм і надію.


Відверто про Клавдію

А44934 821.111(73)

К38

Кіз Д. Відверто про Клавдію: роман / Д. Кіз; пер. з англ. Д. Петрушенко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 320 с. - (Державна програма - 2020) (Світовий бестселер).

Її звали Клавдія Яско. Колись вона звернулася до Деніела Кіза з проханням написати книжку за її історією… У 1978 році в місті Колумбус, штат Огайо, сталося жорстоке вбивство. Клавдія зізналася, що вбивця — вона. Проте події у її викладі не відповідають висновкам слідчої групи. Хоча низка подробиць з її вуст вражає точністю: їх міг знати лише той, хто перебував на місці злочину. Дівчину заарештували, та вбивства продовжилися. Клавдія вперто доводить свою провину, плутається у свідченнях. Вона має дивну особливість, якої сама не усвідомлює. Ким Клавдія є насправді? І чи є вона взагалі? Бо все, що відбувається довкола неї, — ілюзія. І чомусь вона стала занадто реальною.


Забута мелодія

А44948 821.161.2

С14

Сайко О. Забута мелодія: роман / О. Сайко. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 272 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Після конфлікту з батьком молода скрипалька Романа переїжджає до провінційного містечка й починає працювати в музичній школі. Якось серед мотлоху на стриху старого будинку вона знаходить скрипку, ноти невідомої мелодії і лист. Кому належало все це? Хто жив тут раніше? Тепер їй потрібно пізнати таємницю й повернути пам`ять про несправедливо втрачене, про незвичайну забуту особистість. Крок за кроком Романа розплутує клубок чиєїсь давньої історії, яка оживає й змінює не лише її життя…


Міністерство граничного щастя

Б50101-2 821.111(540)

Р65

Рой А. Міністерство граничного щастя: роман / А. Рой; пер. з англ. А. Маслюха. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 544 с. - (Державна програма - 2020).

«Міністерство граничного щастя» — другий роман індійської письменниці. Роману притаманна поетичність та глибинна краса мови, властива стилю Рой. Цього разу авторка кинула своїх героїв у вир новітньої історії Індії, зокрема у прекрасні ліси штату Джамму і Кашміру, де вже багато років точиться гострий збройний конфлікт. Та й самі герої — представники розмаїтих каст, віросповідань та світоглядів (гіджри, або ж люди «третьої статі», бунтівна архітекторка, не зовсім чесний журналіст, агент спецслужб, кашмірський повстанець тощо) — говорять надто різними голосами, борються по різний бік барикад, але здобувають кілька хвилин тиші поряд із близькими, живими чи мертвими, як вищу нагороду. В мить, коли духи ледь-ледь відчиняють двері паралельних реальностей життя.


Мати і не мати

Б51141 821.111(73)

Г33

Гемінґвей Ернест (Хемінгуей). Мати і не мати: роман / Е. Гемінґвей; пер. з англ. В. Морозова. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 224 с. - (Державна програма - 2020).

Роман Ернеста Гемінґвея «Мати і не мати» — драматична історія рибалки Гаррі Морґана, чесного чоловіка, якому довелося порушити власні принципи і стати контрабандистом, щоб прогодувати сім`ю. Низка рішень приводить Гаррі у світ багатих розпусних яхтсменів, і він наважується взятися за дуже небезпечну справу. Цей гранично реалістичний роман Ернеста Гемінґвея висвітлює наслідки потужної економічної кризи — «Великої депресії», у його центрі — протиставлення багатства і бідності, людей, котрих злидні змушують ставати злочинцями, і тих, хто безтурботно насолоджується життям.


Піднесення

А44938 821.111(73)

К41

Кінг С. Піднесення: роман / С. Кінг; пер. з англ. В. Куча. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 576 с. - (Державна програма - 2020).

Фантастична й трохи моторошна історія про те, яким чином дивні обставини можуть зблизити людей… Тут є все: атмосфера маленького міста, магія, радощі та життєві виклики.

Історія відбувається в містечку Касл-Рок. Один чоловік Скотт Кері стрімко починає худнути притому не змінюючись зовні. По трохи Скотт доходить до висновку, що разом з його вагою втрачається гравітація і Скоту залишилось жити не дуже довго… Вирішивши, перед смертю зробити щось правильне Скот вирішує налагодити справи з сусідами…


Книга всіх речей

А44968 821.112.5

К 33

Кейєр Г. Книга всіх речей: повість / Г. Кейєр; пер. з нідерл. Я. Довгополого; худож. А. Данчишин. - Львів: Урбіно, 2019. - 148 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

«Книга всіх речей» – перша книжка автора, перекладена українською мовою. У сюжеті йдеться про Томаса, який мешкає в Амстердамі, де в каналах плавають тропічні рибки, а горобці грають на сурмах. А може, їх бачить лише він? Бо Томас помічає те, чого не видно іншим. Та життя в нього нелегке. Бо крім дивовиж хлопчик бачить янголів, які затуляють очі, коли тато б`є маму. На щастя, поруч живе добра чарівниця – пані Ван Амерсфорт, яка відкриває йому чарівний світ книжок і музики, Еліза-Шкіряна-Нога розуміє його без слів, а Ісус приходить… просто погомоніти.


Місяцівна

А44975 821.161.2

К67

Корній Д. Місяцівна: роман / Д. Корній. - Харків: Віват, 2019. - 352 с. - (Художня література) (Державна програма - 2020).

Сюжет: Терезу кличуть Місяцівною за незвичну зовнішність, бо таких, як вона, — альбіносів — називають людьми Місяця. Мама Василина, прагнучи врятувати її після автомобільної аварії, передає старовинний оберіг — лунницю, що багато століть супроводжує жінок із давнього шляхетного роду Коморовських. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину — і вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров`ю під нігтями та присмаком крові в роті. Щоб здолати зло, Терезі доведеться пройти курс реабілітації в психлікарні, розплутати вузлики страшних родинних таємниць, зазирнути в очі власному майбуттю, повернути на місце чорне серце темного янгола та знайти своє призначення там, де гори підпирають небо.


Доторк

А44966 821.111(73)

К38

Кіз Д. Доторк: роман / Д. Кіз; пер. з англ. С. Берлінець. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 256 с. - (Державна програма - 2020) (Світовий бестселер).

Сюжет: Вони не хотіли завдати комусь шкоди. Вони не злочинці і не вбивці. Вони просто хороші люди, з якими трапилося багато поганого. Однак ніхто не вірить. Тепер подружжя Старків стало вигнанцями. Коли вони заходять до крамниці чи перукарні, їх відмовляються обслуговувати. Здається, ще трохи — і на них оголосять полювання. За що? Карен і Барні зазнали радіоактивного зараження. Кожен, хто проходить повз, боїться навіть випадково доторкнутися до них. А Карен завжди мріяла стати матір`ю… Одного дня їх шокує несподівана звістка. Вона вагітна. Дитина може народитися не такою, як усі. Чи станеться диво?..


Зграя

А44928 821.161.2

Н65

Нікуліна А. Зграя: роман-виклик / А. Нікуліна. - Харків: Віват, 2018. - 320 с. - (Державна програма - 2020) (Книжкова полиця підлітка).

У романі п`ятеро хлопців щодня кидають виклик міським висоткам і самим собі. Паркур — це стиль життя, челендж — постійно робити неможливе. Адже, коли ти трейсер, меж не існує: є лише перешкоди. Загадкова незнайомка Таша — новий друг чи ще одне випробування? Чи зможуть вони протистояти небезпеці й подолати власні страхи? Без команди їм буде важко, але разом вони завжди сильніші, разом вони — «Зграя».


Покинь, якщо кохаєш...

А44917 821.111(73)

Г93

Гувер К. Покинь, якщо кохаєш...: роман / К. Гувер; пер. з англ. І. Гнатковської. - Харків: Віват, 2018. - 352 с. - (Державна програма - 2020).

Яскравий і дещо мелодраматичний сюжет роману виявляється вдалою ширмою, за якою поміщено міркування про актуальні суспільно-психологічні проблеми, одна з яких — насильство в сім’ї. Головна героїня Лілі, прототипом якої частково постає сама авторка, втрачає тата й знову поринає в спогади про непросте дитинство. Будинок її батьків, шанованих і пристойних громадян, ніколи не був затишним сімейним гніздечком, адже Лілі з мамою жили в постійному напруженні через агресивний характер тата. Нарешті дівчина готова ступити на власний шлях і збудувати свою родину. Однак їй не вдасться знайти спокій, поки вона не здолає всіх тіней минулого й не наважиться розірвати зачароване коло, сплетене з правди, страху, прощення, нерішучості й любові.


Вдова

А44929 821.111(410)

Б26

Бартон Ф. Вдова: роман / Ф. Бартон; пер. з англ. К. Манкович. - Харків: Віват, 2018. - 368 с. - (Державна програма - 2020).

У романі детектив британської поліції Боб Спаркс розплутує таємничу історію зникнення дворічної Белли Елліотт. Мати-одиначка Дон побивається та залучає до пошуків усіх небайдужих, не нехтуючи увагою преси та телебачення. Місцева репортерка Кейт Вотерз мріє дізнатися правду, використовуючи весь арсенал професійних навичок. Але найзагадковішим персонажем у цій людській драмі постає Джин Тейлор, вдова головного підозрюваного, котрий раптово для всіх помирає. Психологічний трилер, сповнений яскравих характерів, гострої інтриги та особливого шарму британського детективу. Під прискіпливим оком письменниці опинилися теми підтримки, вірності, зради, а головне — подружнього життя й численних секретів, що їх таїть у собі кожен шлюб.


Лазарус

А44922 821.161.2

Т19

Тараторіна С. Лазарус: роман / С. Тараторіна. - Київ: КМ-БУКС, 2018. - 416 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: 1913 рік. У Києві вільно сусідять люди й нечисть — упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники. Століттями підтримується відносний лад. Люди керують Імперією, нечисть чекає на повернення свого легендарного царя — Змія. Але одного дня все змінюється. В очереті біля Труханового острова, де здавна мешкають людиноподібні, знаходять приймака водяників з розпоротим животом. Щоб розкрити таємницю і завадити новій війні між людьми й нечистю, залучають досвідченого слідчого Олександра Петровича Тюрина, який опинився у Києві проїздом. Але чи зможе він побороти власних демонів і побачити те, у що довгі роки відмовлявся вірити?.. Роман «Лазарус» здобув першу премію на літературному конкурсі Видавничої групи «КМ-Букс» у номінації «Література для дорослих». 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com