Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулютий 2021 року

Мовчазна пацієнтка

А44897 821.111(73)

М14

Майклідіс А. Мовчазна пацієнтка: роман / А. Майклідіс; пер. з англ. Ю. Підгорної. - Харків: Віват, 2021. - 288 с. - (Художня література) (Державна програма - 2020).

У романі йдеться про успішну художницю та щасливу дружину Алісію Беренсон, яка мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона. Аж поки одного вечора не всаджує п`ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання — протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Тривале мовчання жінки і її таємничий автопортрет перетворили це вбивство на загадку для суспільства. Мовчазну пацієнтку переховують від уваги ЗМІ у «Ґроу», судово-медичній установі в Північному Лондоні. Психотерапевт Тео Фабер переконаний, що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить — чи захоче лікар почути правду?


Дюна

Б51111-1 821.111(73)

Г37

Герберт Ф. Дюна: роман / Ф. Герберт; пер. з англ. А. Пітик. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 656 с. - (Державна програма - 2020).

«Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ, виборола престижні літературні нагороди: премію Г`юґо і премію Неб’юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks як «Книга року». Ця культова сага — про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про ціну справедливості і вибір шляху. Меланж, або прянощі, — найцінніша і найрідкісніша речовина у всесвіті, яка може все: від подовження життя до сприяння міжзоряним подорожам. І знайти її можна лише на одній планеті — непривітному пустельному Арракісі. Той, хто володарює на Арракісі, контролює прянощі. А хто контролює прянощі — керує всесвітом. Коли Імператор позбавляє клан Харконненів звання правлячого і віддає цей титул Атрідам, Харконнени вбивають герцога Лето Атріда. Його син Пол і наложниця Джессіка тікають у пустелю. Щоб помститися за батька і відвоювати планету в Харконненів, Пол має здобути довіру фрименів — корінних мешканців Арракіса — і повести крихітну армію проти незліченних сил супротивника.


Львів. Шоколад. Кам`яниці

А44914 821.161.2

Л89

Львів. Шоколад. Кам`яниці збірка / уклад. Н. Нікалео. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 256 с. - (Державна програма - 2020).

«Львів. Шоколад. Кам`яниці» — збірка, яка привідкриє таємниці історії творення галицької столиці. Це десять зворушливих оповідань від знаних письменниць, овіяні романтикою та чарами міста, де колись цокотіли підковами коні, шаруділи шатами львівські пані, пливучи по бруківці, а згодом — дзеленчав старий трамвай. Сучасне місто тут переплітається з давнім, часом упізнаваним, а часом і не дуже, але таким же цікавим і звабливим, як і колись. Каплиця Боїмів і Чорна кам`яниця, вілла на Хресті й будинок на площі Ринок… Усі вони поволі розкриватимуть вам свої таємниці, про які, найімовірніше, ви ніколи не чули й навіть не здогадувалися.


Шості двері

А44925 821.161.2

Р64

Роздобудько І. В. Шості двері: роман / І. В. Роздобудько. - 3-тє вид. - Київ: Нора-друк, 2020. - 192 с. - (Державна програма - 2020).

У сюжеті роману розповідається про долю молодої жінки, яка у ранньому дитинстві намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, невдалий шлюб, зрада подруги, врешті – кар`єра і гроші, які не стали для неї ознакою успіху. В найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах…


Токійська наречена

А44913 821.133.1

Н85

Нотомб А. Токійська наречена: роман / А. Нотомб; пер. з англ. П. Мигаля. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 160 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі — японець, студент факультету французької філології. Вони обоє — немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі — одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання.


Відьмак

А44878-4 821.162.1

С19

Сапковський А. Відьмак: роман / А. Сапковський. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020 -.

Т. 4: Час погорди / пер. з пол. С. Легези. - 4-те вид. - 2020. - 320 с. - (Державна програма - 2020).

Магія Анджея Сапковського — у його вмінні з ліризмом і сарказмом створити уявний світ, кожен з мешканців якого, кожне місце і кожна подія настільки нагадують нам світ реальний, сучасний, що відірватися від книжок неможливо. Саме тому героїчна сага про відьмака посідає четверте місце за накладами у Польщі. З останнім сподіванням дивились королівства на з`їзд чародіїв на острові Танед. Хиткою була надія, що він покладе край братовбивчій війні, бо і серед магів немає миру, а є лише марнославство та погорда. Йеннефер та відьмак Ґеральт намагалися знайти в школі чарівниць Аретузі безпечний прихисток для своєї вихованки — і потрапили в саме пекло заколоту, у якому майже всі виявилися зрадженими: настали нові часи, коли сила чародійства є безсилою проти політичних інтриг і людських підступів. Полонена Йеннефер зникає, напівживого Ґеральта рятують дріади в лісі Брокілон. А Цірі кличе до себе таємнича ельфійська Башта Чайки, силу якої не змогли підкорити наймогутніші чарівники нових часів…


Другу також варто придбати

А44876 821.161.2

С31

Сенцов О. Г. Другу також варто придбати: роман / О. Г. Сенцов; пер. з рос. С. Осоки. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 560 с. - (Державна програма - 2020).

У сюжеті Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина — готує сніданок... Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект — однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть навернути землян — заради їхнього ж спасіння — до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують «аборигенам» найстрашніші моменти земної історії...


Стрілець. Темна вежа І

А44890 821.111(73)

К41

Кінг С. Стрілець. Темна вежа І: роман / С. Кінг; пер. з англ. О. Любенко. - 3-тє вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 240 с. - (Державна програма - 2020).

У сюжеті роману: Роланд був лицарем-стрільцем у рідній країні. Зрада змусила його вирушити в мандри, метою яких став пошук Темної Вежі, де зберігаються відповіді на всі питання. Щоб відшукати потаємний шлях, він має йти слідами загадкового та небезпечного чоловіка в чорному, який сіє смерть та нещастя, воскрешає негідників… Чи знайде Роланд заповітну Вежу, чи здолає монстрів, які заступатимуть йому шлях, чи подолає чоловіка в чорному?


Поштова лихоманка

А44357-1 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Поштова лихоманка: роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Михельсона. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 520 с. - (Державна програма - 2020) (Дискосвіт; кн. 33. Цикл, Мокр фон Губперук; № 1).

«Поштова лихоманка» — це 33-й роман серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта та перший роман циклу про Мокра фон Губперука. Засуджений до страти шахрай і пройдисвіт Мокр фон Губперук отримує шанс на нове життя (якщо, звісно, державну роботу можна назвати життям) і повинен взятися за відновлення анк-морпоркської пошти. Його обов`язкам генерального поштмейстера не видно кінця-краю, приміщення пошти по стелю завалене старими листами і притрушене голубиним послідом, а крім того, це ще й дуже небезпечна посада, адже за останні кілька тижнів четверо його попередників пішли з життя за нез`ясованих обставин. І все це на фоні успіху монополіста зі зв`язку — семафорної компанії «Великий шлях». Сам того не сподіваючись, Губперук застосовує свій авантюрний талант на благо людей (а також ґолемів, ґномів та інших жителів Дискосвіту), відроджує традиції надсилання листів та відчуває на собі силу слів, які прагнуть бути прочитані


Душевна музика

А44357-3 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Душевна музика: роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Любарської. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 424 с. - (Державна програма - 2020) (Дискосвіт; кн. 16. Цикл, Смерть; № 3).

«Душевна музика» — третій роман циклу «Смерть» серії «Диско­світ» Террі Пратчетта. Коли тобі шістнадцять, тебе звуть Сюзен і найбільше твоє досягнення — це вміння бути непомітною — звістка про те, що насправді ти внучка... Смерті, буде наче грім серед ясного неба. А тепер ще й твій дід вирушив кудись на пошуки внутрішнього спокою, і за його справу потрібно взятися тобі. Кінь і коса додаються в комплекті до завдання. Тим часом в Анк-Морпорку з`являється дивовижна і не чувана раніше музика — Музика, Що Качає. Вона полонить практично усіх живих істот, не підвладна чарам, змушує рухатися у своєму ритмі й наспівувати, купувати гітари, одягатися в шкіру з заклепками та засновувати гурти — і хтозна, може, й становить небезпеку...


Батько Вепр

А44357-4 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Батько Вепр: роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. А. Коник. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 408 с. - (Державна програма - 2020) (Дискосвіт; кн. 20. Цикл, Смерть; № 4).

«Батько Вепр» — четвертий роман циклу «Смерть» серії «Диско­світ» Террі Пратчетта. Вепроніч — чарівний час, коли до всіх чемних дітей приходить добродушний товстун-веселун Батько Вепр. Він залазить у домівки через димар, залишає подарунки у панчохах, розвішаних на каміні, частується хересом і печивом та, звісно ж, примовляє «Хо-хо-хо!». Але цього року щось пішло не так... Подарунки розвозить семи­футовий скелет із фальшивою бородою. Що ж трапилось? Навіщо Смерть узявся виконувати чужі обов`язки? Куди подівся справжній Батько Вепр? І найголовніше — чи вдасться Смерті врятувати дух Вепро­ночі і зберегти віру людей у чудеса?


Варта! Варта!

А44357-1 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Варта! Варта!: роман / Т. Пратчетт ; пер. з англ. А. Коник; І. Серебрякової. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 416 с. - (Державна програма - 2020) (Дискосвіт; кн. 8. Цикл, Варта; № 1).

«Варта! Варта!» — перший роман підциклу «Варта» із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Міська варта славетного міста Анк-Морпорка занепадає. Основні принципи роботи вартових: не бігти занадто швидко, аби у жодному разі не наздогнати правопорушника, не встрягати у бійки, аби уникнути стусанів, не привертати до себе надто багато уваги, бо ж раптом хтось попросить про допомогу. Тактика невтручання — найбезпечніша! Та, здається, старі принципи доведеться переглянути. По-перше, до лав вартових записався доброволець: сповнений сил, натхнення та надмірного ентузіазму молодший констебль Морква. Він знає усі закони і правила, неухильно дотримується букви закону й готовий цілком присвятити себе службі. А по-друге, в Анк-Морпорку відбувається державний переворот, Патриція кидають до в`язниці, а королем стає… дракон! Ще той тиран і підпалювач, між іншим. У місті коїться казна-що, анк-морпоркцям потрібна допомога. Та чи вдасться міській варті знову стати доблесною, а головне — врятувати Анк-Морпорк?


Озброєні

А44357-2 821.111(410)

П70

Пратчетт Т. Озброєні: роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. В. Михайлової. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 424 с. - (Державна програма - 2020) (Дискосвіт; кн. 15. Цикл, Варта; № 2).

«Озброєні» — другий роман циклу «Варта» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Нічна сторожа знову переживає не найкращі часи. Капітан Ваймз планує одружитися і повернутися до цивільного життя, тож Сторожі потрібен новий очільник, якому доведеться працювати з дуже різношерстою компанією новобранців. Тим часом нащадок збіднілого аристократичного роду Едвард де Гибль ностальгує за королівською владою в Анк-Морпорку і будує плани повернення законного короля. У місті з`являються жертви таємничих убивств, скоєних невідомою зброєю. Ваймз втратив колишній запал до роботи, тому до справи береться енергійний капрал Морква з загоном новобранців.


Острів Сильвестра

А44907 821.161.2

Л63

Лис В. С. Острів Сильвестра: роман / В. С. Лис. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 224 с. - (Державна програма - 2020).

У сюжеті людина припливає на безлюдний острів, щоб покінчити зі своїм життям. Лунає фатальний постріл з рушниці. Фінал життєвої трагедії? Але виявляється, що це може бути початком химерної та захопливої історії, де переплітаються минуле і майбутнє, любов і боротьба за своє «я», шлях до себе й інших, втеча і повернення. Де тільки Пінга і Понг, зайці з дивного острова посеред лісового озера, здатні врятувати самогубця. Де можна виправити минуле і змінити майбутнє. Як це зробити?


Обітниця

А44906 821.161.2

Л63

Лис В. С. Обітниця: роман / В. С. Лис. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 352 с. - (Державна програма - 2020).

Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: «Час повертати борг» - і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, — але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра. Повертається з колонії Богдан, засуджений за вбивство, якого не чинив. Його дружина обрала щастя з іншим, а донька й не підозрює, що в неї є тато. А ще поруч сестра дружини Віка і дивачка сусідка Алевтина, про яку в Старому місті ходять моторошні чутки… Долі мешканців вулички з символічною назвою Обітниця переплітаються в тугий вузол, де свої драми і щемливі стосунки, давні й теперішні почуття. Кожен з них давав свою обітницю. Та чи кожен дотримався її крізь час?


Оповідь служниці

Б51130 821.111(71)

Е88

Етвуд М. Оповідь служниці: роман / М. Етвуд; пер. з англ. О. Оксенич. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2020. - 272 с. - (Державна програма - 2020).

«Оповідь Служниці» — бестселер «New York Times» від лауреатки Букерівської премії Маргарет Етвуд. Це страхітлива антиутопія, сповнена трагізму та сатири, яка змусить по-новому подивитися на цінність життя, строгість культурних рамок та, як і будь-яка антиутопія, стане попередженням для майбутніх поколінь. За мотивами роману був знятий однойменний серіал, відзначений нагородою «Еммі».

Колись її звали Джун. Вона була люблячою матір`ю та дружиною свого чоловіка. Але тепер вона Фредова — Служниця, чий сенс життя полягає в народженні здорової дитини для Командора. Вона носить червоне, а в її кімнаті немає нічого, чим вона могла б принести собі шкоду, а все тому що Фредова — одна з небагатьох жінок, які зберегли здатність народити. Жахливі умови життя та ставлення до таких, як вона, не змогли стерти з її пам`яті колись світлі дні. А значить, поки вона жива, вона може боротися...


Кульбабове вино

А44888-1 821.111(73)

Б87

Бредбері Р. Кульбабове вино: повість / Р. Бредбері; пер. з англ. В. Митрофанова. - Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2020. - 336 с. - (Державна програма - 2020).

Повість або роман описує три літніх місяці з життя головного героя - дванадцятирічного хлопчика Дугласа Сполдинга, що живе в містечку Грін Таун. Прототипом міста став рідний для письменника Уокиган в штаті Іллінойс, а героя - сам автор. Тому твір можна назвати автобіографічним. Але це визначення умовно, так як в книзі немає сюжету як такого. А є безліч сюжетних ліній і персонажів, що виявляються в поле зору Дугласа, від імені якого ведеться розповідь. Повість нагадує картини імпресіоністів, де кожна історія і персонаж дивують і змушують задуматися. Головному герою залишається тільки записувати враження від побаченого і почутого в блокнот, щоб потім поділитися з нами. Природа, люди, події описані в книзі по-дитячому жваво і яскраво. Смаки, запахи, характери, долі можна смакувати, як вино з назви. Його щорічно готує дід головного героя. І напій з кульбаб стає символом часу, а кожен ковток - спогадом, немов все, що сталося з героєм, його рідними, друзями і сусідами влітку 1928 року, було з любов`ю зібрано і закупорені в пляшки.


Ізоляція

А44894 355.25(477.61/.62)

В61

Вовк І. Ізоляція. Таємні в`язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті: спогади / І. Вовк, Д. Бура. - Харків: Фоліо, 2020. - 348 с.: фото. - (Хроніка) (Державна програма - 2020).

Спогади тих, хто пройшов пекло і вижив: бранців донецьких і луганських підвалів, сумнозвісної «Ізоляції» та донбаських колоній. Це оповіді тих, кого вдалося обміняти 29 грудня 2019 року, тих, хто втішився відчуттю української землі на КПВВ «Майорськ». Попри суперечки щодо самого обміну: неоднозначність тих, хто повернувся до України і біль через звільнення «беркутівців», додому таки повернулися й ті, хто жертвував життям, сім`єю, спокоєм і здоров`ям заради рідної української землі. Про життя «до» і «після», про життя Донбасу в часі війни, про звірства і злочини бойовиків, про жахи і тортури в полоні в цій книзі розповідають українські військовики, журналісти, блогери, помічники військових, медики й місцеві мешканці.


Безсмертя

А44893 821.162.3

К91

Кундера М. Безсмертя: роман / М. Кундера; пер. з фр. Л. Кононовича. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. - 360 с. - (Державна програма - 2020).

«Безсмертя» — інтелектуальний роман одного із найвизначніших письменників сучасності Мілана Кундери, книга про свободу й непереборний страх смерті, двозначність учинків та відвертість із собою, бажання залишити по собі слід і водночас знищити всі сліди. Грайливий відрух руки немолодої жінки в басейні, наче помах крилець метелика, починає цей роман, міксуючи долі героїв і переплітаючи життя вигаданих персонажів із життями класиків світової літератури. Безсмертя можна означити єдиним помахом руки, але хтозна, чи той жест не сфальшований, підсвідомо не вкрадений у когось.


Голова з площі Пігаль

А44902 821.161.2

К59

Кокотюха А. А. Голова з площі Пігаль: роман / А. А. Кокотюха. - Харків: Фоліо, 2020. - 314 с. - (Державна програма - 2020) (Ретророман).

У сюжеті - Париж, весна 1923 року. Місто Сонця, як і вся Європа, поволі приходить до тями після Великої війни. Вона змінила світовий порядок, забрала мільйони життів, скалічила долі людей. Відчув на собі зміни й Клим Кошовий. Бойові дії, поразка, табір, і ось тепер — сумне життя емігранта, особи без громадянства та майбутнього. Але одного разу в двері комірчини Клима постукали — і все враз помінялося. Париж сколихнула страшна подія: на площі Пігаль знайшли відтяту голову. Справа стає для Кошового особистою — у вбивстві підозрюють Магду Богданович, кохану Клима, яку він вважав утраченою. Климові знайти справжнього вбивцю та всього за три дні. На шляху Клима — багаті аристократи, божевільні бандити та озлоблені на весь світ, скалічені війною ветерани. Чи зупинять вони Клима Кошового?


Дружина доглядача зоопарку

А44910 821.111(73)

А38

Акерман Д. Дружина доглядача зоопарку: роман / Д. Акерман; пер. з англ.: К. Дем`янчук, О. Бершадської. - Київ: Форс Україна, 2020. - 336 с. - (Державна програма - 2020).

Події, що відбуваються і розповідаються автором на сторінках цієї книги справжні. За часів Другої світової війни хранителі зоопарку в Варшаві врятували сотні людей від нацистських рук. Подружня пара, Ян та Антоніна Жабинських переховували біженців в порожніх клітках для тварин. Дайан Акерман провела велику дослідницьку роботу цієї маловідомої до сьогоднішнього дня сторінки історії, що зберігалася в архівах історії Польщі і чудово відтворила її в своїй дивовижній художній роботі. Неймовірно захоплююча, відверто правдива і надзвичайно сильна історія про життя мешканців варшавського зоопарку: місцевих тварин, подружньої пари Жабинських і знайшовших там притулок трьох сотень біженців, що переховувалися від очей нацистів. Одночасно з подіями, що мали місце безпосередньо на території зоопарку, автор досліджує тривожні нав`язливі ідеї, які стоять в основі нацизму.


12 сезонів жінки

Б51131 821.161.2

Ф94

Фукс К. 12 сезонів жінки: новели / К. Фукс. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2020. - 240 с. - (Державна програма - 2020).

«12 сезонів жінки» можна назвати романом, якщо вважати, що головна героїня – це сучасна жінка. 12 новел, об`єднаних між собою головними персонажами, але не пов`язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар`єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.


Ідеальна мати

А44898 821.111(73)

М75

Моллой Е. Ідеальна мати: роман / Е. Моллой; пер. з англ. Т. Іванової. - Харків: Віват, 2020. - 336 с. - (Державна програма - 2020) (Художня література).

У психологічному романі порушено проблеми сучасного материнства. У центрі уваги — долі жінок, які називають себе «травневими матусями»: їхні малюки народилися цього місяця. Двічі на тиждень подруги збираються в парку, ділячись страхами й радощами, пов`язаними з дітьми. Одного вечора, поки діти перебувають із нянями, група зустрічається в місцевому барі, але щось іде не так: немовля мати одиначки Вінні викрадають із будинку. Поліція ставить тривожні запитання, і приватне життя молодої жінки стає принадою для ЗМІ. Висловлюючи свій погляд на те, якою має бути ідеальна мати, авторка наголошує, що сучасні жінки можуть відкинути нав’язані їм шаблони.


Різдвяний янгол

А44886 821.161.2

Т35

Терлецька Я.> Різдвяний янгол: оповідки / Я. Терлецька, Г. Петросаняк. - Брустурів: Дискурсус, 2020. - 112 с. - (Державна програма - 2020).

Ці історії переносять у Карпати і в Різдво, як машина щастя. Адже саме там щастя було найоднозначнішим — у карпатському дитинстві Ярослави Терлецької і Галини Петросаняк. Тут органічно сплітаються казкові сюжети, гуцульський дух і старовинні колядки.


Жорстокий принц

А44908 821.111(73)

Б68

Блек Г. Жорстокий принц: роман / Г. Блек; пер. з англ. М. Пухлій. - Харків: Віват, 2020. - 400 с. - (Книжкова полиця підлітка) (Державна програма - 2020).

У сюжеті - Граційні й величні фейрі — неземні створіння, прекрасні й довершені, як смертоносний меч тонкої роботи. Та водночас вони підступні й жорстокі, особливо до людського роду. Джуд знає про це, бо один з них посиротив її з сестрами й відвіз до Краю Фейрі. Вона — смертна, яка протягом десяти років зростала під опікою вбивці у суспільстві, де людей зневажають і ненавидять. Дівчина ладна на все, щоб знайти своє місце під сонцем. Навіть протистояти цькуванню юних фейрі під проводом принца Кардана. Коли план Джуд провалюється, інший нащадок короля пропонує їй захист напередодні змін у Краю Фейрі, але не задарма. От-от спалахне полум`я палацового перевороту — і саме вона опиняється в центрі зрад та інтриг. На карту поставлено долю не тільки Джуд та її сестер, а й усього Краю Фейрі. Велика гра королів і принців, королев і корон починається.


Дише ніжністю ніч

А44909 821.111(73)

Ф66

Фіцджеральд Ф. С. Дише ніжністю ніч: роман / Ф. С. Фіцджеральд; пер. з англ. О. Фири. - Київ: Знання, 2020. - 382 с. - (Державна програма - 2020) (American Library).

«Дише ніжністю ніч» — один із кращих романів, що значною мірою є автобіографічним. Герої твору — заможна й тендітна пацієнтка психіатричної лікарні та бідний, але здібний лікар-психіатр, що не встояв перед її вродою. Пишучи цей роман, автор не побоявся вилити на папері свої найпотаємніші й найважчі думки та постав перед читачем у всій відвертості, оголивши душу.


Будинок на вулиці Тредд

А44927 821.111(73)

В14

Вайт К. Будинок на вулиці Тредд: роман / К. Вайт; пер. з англ. О. Гладкої. - Харків: Віват, 2020. - 432 с. - (Художня література) (Державна програма - 2020).

Успішна ріелторка Мелані — амбітна кар`єристка, неприступна для чоловіків, у якої непрості стосунки з батьком. Вона має здатність бачити істот з паралельного світу, але весь час це заперечує. Її не цікавлять старі будинки, що зберігають історії. Та вона й гадки не мала, що успадкує такий від клієнта, якого бачила лише раз. За його заповітом, будинок на вулиці Тредд, укупі з антикваріатом, песиком та привидами давніх господарів, тепер належить Мелані. Утім, є незвична умова: щоб успадкувати майно, жінка має реставрувати його й прожити там протягом року.


Життя бджіл. Розум квіток. Пахощі

Б51129 821(493)

М54

Метерлінк М. Життя бджіл. Розум квіток. Пахощі: есеї / М. Метерлінк; пер. М. Якубяка. - Львів: Апріорі, 2019. - 240 с. - (Державна програма - 2020).

У даному есе письменник звертався до філософії та естетики символізму, намагаючись пояснити життя і діяльність людини через аналогії, взяті зі спостережень за природою.

«…Бджоли не відають, чи споживатимуть зібраний ними мед. Ми не знаємо, зі свого боку, хто використає духовну потугу, котрою ми збагачуємо світ. Як і бджоли, що перелітають з квітки на квітку за медом, якого забагато для особистих потреб і своїх дітей, так і нам треба переходити від реальності до реальності в пошуках усього, ладного живити загадкове полум`я духовної сфери людини. Отож, маємо бути готові зустріти будь-яке явище, переконані щодо виконання питомого завдання. В цьому сенсі долучаймо власні почуття, пристрасті, живлячи все видиме, суще, збагненне, дотичне. Застосовуймо всю суть свого єства, а це ідея, отримана з відкриттів, і висновки, здобуті під час спостережень. Настає момент, коли все обертається благом для людського розуму, який скорився добрій волі величного людського завдання» Моріс Метерлінк.


Шовкопряд

А44901 821.111(410)

Г15

Галбрейт Р. Шовкопряд: роман / Р. Галбрейт; пер. з англ. Н. Ференс. - Київ: КМ-БУКС, 2019. - 544 с. - (Державна програма - 2020).

«Шовкопряд» — другий роман зі знаменитої серії детективів про відставного військового слідчого Корморана Страйка і його кмітливу помічницю Робін. Корморан Страйк розслідує нову справу — зникнення письменника Оуена Квайна. Його дружина вважає — чоловік просто втік, щоб побути на самоті, й просить Страйка розшукати його і повернути додому. Але Страйк, почавши розслідування, розуміє, що зі зникненням Квайна не все так просто. Письменник щойно дописав сатиричний роман, у якому в непривабливому світлі вивів практично всіх своїх знайомих. Якщо такий твір опублікувати, він зруйнує багато життів, отож чимало людей хотіло б заткати Квайнові рота. Невже хтось таки на це наважився?...


Східний синдром

А44900 821.161.2

І-48

Ілюха Ю. Східний синдром: роман / Ю. Ілюха. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 240 с. - (Державна програма - 2020).

Вони ніколи не зустрілися б, якби не війна на Донбасі. Гарячий вересень 2014-го звів разом адвоката-невдаху Васю, айтішника Макса та росіянку Таню, що втекла від чоловіка-садиста. У кожного — власна історія болючих втрат, яка штовхнула їх у бліндажі: Вася втікає в АТО від сварок із дружиною, Макс прагне помститися за вбиту наречену, а Таня мріє розпочати нове життя. Дружба, любов, ненависть — етапи одного шляху, який їм доведеться пройти. І жоден із них не уявляє, чим цей шлях скінчиться. Це оповідь не про героїв, а про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, а не душею.


Дивні люди

А44896 821.161.2

Ч-19

Чапай А. Дивні люди: поема (рондель) / А. Чапай. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2019. - 304 с. - (Державна програма - 2020).

У поемі йдеться, як українські вчені відтворили за ДНК неандертальця. Він виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації – а на тутешніх сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Втім, поступово виявляється: все може бути складніше. І це не фантастика. Це, як з іншого приводу скаже одна з героїнь, «радше трагікомедія».


Дівчина, яка читала в метро

А44891 821.133.1

Ф71

Фере-Флері К. Дівчина, яка читала в метро: роман / К. Фере-Флері; пер. з фр. П. Мигаля. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 160 с. - (Державна програма - 2020).

Головна героїня роману Жульєт — трохи дивакувата мрійниця. Майже завжди самотня. Її стосунки з чоловіками закінчуються, так і не почавшись. Уранці, їдучи в метро на роботу, вона зацікавлено розглядає книжки в чужих руках. Її життя змінюється, коли Жульєт потрапляє в химерний будинок. Господар, виявляється, збирає книжки, а потім шукає саме тих людей, яким та чи інша книжка здатна змінити долю…


Нестерпна легкість буття

А44892 821.162.3

К91

Кундера М. Нестерпна легкість буття: роман / М. Кундера; пер. з фр. Л. Кононовича. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 360 с. - (Державна програма - 2020).

«Нестерпна легкість буття» — легендарний роман Мілана Кундери, сповнений глибокого сенсу, із блискучими та грайливими роздумами й різноманітністю стилів; це книга, що надихає і змушує замислитися. Томаш — успішний хірург, а згодом мийник вікон — ніжно любить свою дружину Терезу, втім, не може відмовитися від позашлюбних зв`язків, які виправдовує власною теорією про буцімто різне походження любові тілесної й душевної. Така життєва філософія примушує Терезу страждати впродовж усього шлюбу. Після вторгнення російських танків до Праги подружжя емігрує до Цюриха. Тереза сподівається на нове життя, та чи судилося її мріям збутися? Чи здатна людина перевірити на правильність свій вибір? Адже життя не має дублів, воно водночас і генеральна репетиція, і, власне, вистава. Життя легке, та легкість його нестерпна.


Іван і Феба

А44903 821.161.2

Л86

Луцишина О. Іван і Феба: роман / О. Луцишина. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 392 с. - (Державна програма - 2020)

«Іван і Феба» — роман Оксани Луцишиної, дія якого розгортається в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності. Після навчання у Львові та участі у Революції на граніті Іван повертається в рідний Ужгород, де одружується з поеткою Марією, що називає себе Фебою. Львів та Київ — міста з бурхливим політичним життям, Ужгород натомість вирізняється дещо гротескною атмосферою патріархального сімейного укладу та раннього капіталізму по-українськи. Тут легко обійтися без спецефектів із горору чи трилера: сама реальність повсякденного життя підказує ходи, які за напругою можуть посперечатися з творіннями Кінга або Кустуріци.


Прощавай, літо

А44888-2 821.111(73)

Б87

Бредбері Р. Прощавай, літо: роман / Р. Бредбері; пер. з англ. І. Кобилінської. - Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2019. - 144 с. - (Державна програма - 2020).

Нарешті довгоочікуване продовження «Кульбабового вина», над яким автор працював більше 50 років після завершення першої частини. Цього разу тихий, розімлілий від літа, що затягнулось, Ґрінтаун, штат Іллінойс, здригнувся від справжньої війни — Дуґлас Сполдінґ із друзями проти усіх стариганів міста. Молодість проти старості, розквіт проти занепаду, запізніле літо проти неминучої осені. Хто переможе у цій війні? І чи бувають у таких війнах переможці та переможені? У романі «Прощавай, літо» автор шукає відповіді на ці запитання і дарує читачам можливість знову поринути у світ Дуґласа Сполдінґа.


Найважливіше - наприкінці

А44905 821.161.2

В25

Вдовиченко Г. К. Найважливіше - наприкінці: роман / Г. К. Вдовиченко. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 336 с.: іл. - (Державна програма - 2020).

«Найважливіше — наприкінці» — новий роман Галини Вдовиченко, української письменниці та журналістки. Чоловік і жінка у стані війни, перемир`я і розчарування, надії та віри. Тридцять п`ять років разом, дорослі діти, складний період життя. Той час, коли нарешті варто зрозуміти, що ж насправді єднало й ро­з`єднувало цих двох. Це книжка про вміння прощати і співпереживати, не розмінюватися на дрібниці і бути уважними одне до одного і до себе, цінуючи кожну мить цього несамовито швидкоплинного життя.


Паперові солдати

А44911 821.161.2

К20

Капранов В. Паперові солдати: роман / В. Капранов, Д. Капранов, Брати Капранови. - Київ: Нора-друк, 2019. - 224 с. - (Державна програма - 2020).

У романі двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них — Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий — Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий – головним художником УПА. Історія ґрунтується на реальних подіях.


Добре в ліжку

А44899 821.111(73)

В14

Вайнер Д. Добре в ліжку: роман / Д. Вайнер; пер. з англ. О. Гладкого. - Харків: Віват, 2019. - 496 с. - (Художня література) (Державна програма - 2020).

Головна героїня роману Кенні — щаслива й успішна жінка, яка має прекрасну роботу, друзів і відданого пса. Незважаючи на пишні форми тіла, вона має вигляд впевненої в собі леді. Але одного разу Кенні бачить у журналі статтю про любов до великої жінки, написану її колишнім бойфрендом Брюсом, і життя її несподівано змінюється. Вона розчаровується в коханцеві, вирішує схуднути, шукає творчої реалізації й нарешті розуміє, що всі її страхи були марні…


Останній лист від твого коханого

А44904 821.111(410)

М74

Мойєс Д. Останній лист від твого коханого: роман / Д. Мойєс; пер. з англ. Т. Заволоко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 400 с. - (Державна програма - 2020).

Сюжет: У пошуках цікавого матеріалу, молода журналістка на ім`я Еллі натикається в архіві на старі листи, написані палким закоханим чоловіком. Слова в листі настільки щирі та зворушливі, що вона вирішує відшукати ким вони були написані та кому призначалися. Але Еллі не могла й подумати, що поки буде шукати чуже кохання, знайде своє. А за півстоліття до цього молода аристократка Дженніфер потрапляє в автокатастрофу, яка забрала у неї пам`ять. Вона погано пам`ятає своє життя до аварії та відчайдушно намагається дізнатися, хто надсилав їй любовні листи, підписавшись загадковою літерою «Б». Чи вдасться їй дізнатися правду та повернути втрачені спогади?.. Так книжка «Останній лист від твого коханого» стала історією двох жінок, які шукали любов...


Запит на дружбу

А44926 821.111(410)

М30

Маршалл Л. Запит на дружбу: роман / Л. Маршалл; пер. з англ. Д. Березіної. - Харків: Віват, 2019. - 384 с. - (Художня література) (Державна програма - 2020).

Усе почалося ще в школі. До класу Луїзи прийшла загадкова й потайна Марія. Між дівчатами виникла приязнь, і вони стали подругами. А потім трапилося дещо, про що хотілося б ніколи не згадувати. Те, що зникло назавжди, померло разом з Марією… Та одного дня вже доросла Луїза отримує сповіщення: Марія Вестон хоче стати вашим другом на Facebook. Але цього не може бути. Бо Марії не може бути. Давно забуті жахіття та старанно приховані секрети. І та ніч у далекому минулому, що назавжди пов`язала двох дівчат моторошною таємницею. Якщо Марія жива, Луїза втратить усе: роботу, сина і навіть власне життя.


Алгебра

В6105 512

Г65

Гонік Л. Алгебра: посібник / Л. Гонік; пер. з англ. Н. Стельмах. - Київ: Рідна мова, 2019. - 240 с.: іл. - (Наука в коміксах) (Державна програма - 2020).

Нова книга всесвітньо знаменитого карикатуриста Ларрі Гоник, який вивчав і викладав математику в Гарвардському університеті, є інтенсивний курс алгебри, що охоплює ряд основних тем шкільної програми, включаючи лінійні рівняння, многочлени, квадратні рівняння, побудова кривих. З живим гумором автор робить екскурс в історію алгебри і наводить численні приклади практичного застосування «цариці наук» в сучасному житті. Унікальна здатність Гоник підносити складний матеріал весело, цікаво і легко для сприйняття, та ще й в бездоганно ясному, структурованому вигляді, робить цю книгу відмінним посібником для школярів і студентів, а також для всіх бажаючих підтримати в формі свої математичні здібності. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com