Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



грудень 2021 року

А як кажуть у вас?

Б51555 811.161.2

Б48

Береза Т. А як кажуть у вас? : словник мовного розмаїття / Т. Береза. – Львів: Апріорі, 2021. – 304 с. – (Державна програма – 2021).

Словник мовного розмаїття дарує читачам яскраву палітру рідного слова. Видання доводить, що саме рідну мову вивчити майже неможливо. Словникові одиниці відкривають незнаний мовний світ, вишукану словотворчу автентику у всій її красі та синонімічній розлогості.


Всесвітня історія

В5810-4 94(100)

Г65

Гонік Л. Всесвітня історія : комікси Т. 4 : Від Колумба до Конституції США / Л. Гонік ; пер. з англ. А. Хлівний, худ. Л. Ґонік. – Київ : Рідна мова, 2019. – 264 с. – (Державна програма – 2021) (Наука в коміксах).

Життя триває! Ця книжка популярного автора коміксів Ларрі Ґоніка починається з розповіді про Мексику, оповідає про прибуття Колумба до Нового cвіту, завоювання Америки іспанцями, створення португальської імперії в Азії і формування першої по-справжньому глобальної системи торгівлі. Ви дізнаєтеся про протестантську Реформацію, про експансію Голландії та Англії, про зародження сучасної філософії та науки. Останній розділ розповідає про суперництво Франції і Британії в Північній Америці і перспективи всього світу в світлі Американської революції і конституції США – і все це мовою лаконічної графіки і дотепних коментарів.

У монографії на основі значного масиву джерел розкрито організаційні та педагогічні засади розвитку початкової освіти як цілісного утворення в структурі загальної середньої освіти України другої половини ХХ – початку ХХІ ст. у контексті суспільно-політичних, соціально-економічних і педагогічних чинників.


Всесвітня історія

В5810-5 94(100)

Г65

Гонік Л. Всесвітня історія : комікси. Т. 5 : Від Бастилії до Багдада / Л. Гонік ; пер. з англ. А. Хлівний, худ. Л. Ґонік. – Київ : Рідна мова, 2020. – 264 с. – (Державна програма – 2021) (Наука в коміксах).

Історії не повернути назад, але можна її уявити, особливо, роздивляючись картинки блискучого автора нонфікшн-коміксів Ларрі Ґоніка. У цьому томі «Історії» оповідь починається з епохи Просвітництва, охоплює два з половиною століття, з революціями, суспільними та економічними зрушеннями, двома світовими війнами, колоніалізмом, науково-технічним прогресом, скасуванням рабства та багатьма іншими подіями, і закінчується XXI ст. з його війнами в Іраку та Афганістані. У своїх дотепних текстах і графічних роботах Ґонік приділяє однакову увагу всім частинам світу, оживляючи минуле, і ми можемо поглянути на історію під новим, незвичним кутом.


Скоропадський і Крим

Б51544 94(477)

Г87

Громенко С. Скоропадський і Крим: від протистояння до приєднання : дослідження / С. Громенко. – Київ : Наш формат, 2021. – 352 с. – (Державна програма – 2021).

Чий Крим зараз і кому він має належати в майбутньому? Яким має бути статус півострова: незалежна держава, член союзу або суб`єкт федерації, автономія чи регіон під іноземним протекторатом? Кому має належати право управління Кримом – етнічній більшості чи корінним народам? Як Україні поводитися з півостровом – дати йому якнайширші повноваження чи запровадити пряме керування з Києва, умовляти кримців добрим словом чи запровадити безжальну економічну блокаду? Ці питання не з порядку денного 2014 року після російської анексії Криму, а постали перед Україною ще сто років тому.


Скоропадський і Крим

А45580 94(4)

Д40

Дженкіс С. Стисла історія Європи. Від Перикла до сьогодення / С. Дженкіс ; пер. з англ. В. Горбатька. – Київ : КМ-БУКС, 2021. – 384 с. – (Державна програма – 2021).

Характерною особливістю цієї книги є надзвичайно цікавий, часом несподіваний і свіжий погляд на історію Європи, жвава й дотепна манера викладу. Перед читачем постає частина світу, яка, з одного боку, характеризується жорстокими кризами та безперервним зіткненням самобутніх культур, а з іншого – невтомним прагненням до побудови суспільства, заснованого на одностайності громадян. Імперські амбіції багатьох європейських держав, внутрішні конфлікти та екзистенційні загрози нині є так само актуальними, як і в часи завоювань Олександра Македонського. Однак автор висловлює сподівання, що народи Європи через сучасні економічні, торговельні та культурні механізми спроможуться побудувати відносини, що дадуть їм змогу жити в гармонії з самими собою та своїми сусідами.


Історія України

А45574 94(477)

Д69

Дорошко М. Історія України. Події. Постаті. Явища : дослідження / М. С. Дорошко. – Київ : Саміт-книга, 2021. – 472 с. – (Державна програма – 2021).

У курсі лекцій з історії України, прочитаних професором Миколою Дорошком в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, подане авторське бачення основних подій історії України від найдавніших часів до відновлення незалежної держави у 1991 році. Вагомим доповненням до викладеного матеріалу є синхронічна таблиця «Україна, Європа, світ».


Нове державницьке воскресіння України

А45577 94(477)

І-23

Іванченко Р. Нове державницьке воскресіння України (1917 – 1918). Україна – східний щит Європи: уроки історії і сучасність / Р. П. Іванченко. – Київ : Прометей, 2021. – 208 с. – (Державна програма – 2021).

Науково-популярні розповіді цієї книги присвячені подіям столітньої давності, коли український народ розпочав в 1917 році – утретє в історії – свою боротьбу за самостійне державницьке життя і коли продовжувалось подальше нищення національної свідомості українців в епоху сталінського режиму політичними репресіями та голодоморами. І це робилося, як і раніше – в самодержавницький період, коли Україна в усі часи залишалася і залишається оборонним щитом для Європи від східних загарбників.


Іван Богун

А45572 94(477)

К62

Коляда I. Іван Богун : біографія / І. А. Коляда, С. М. Борчук [та ін.]. – Харків : Фоліо, 2021. – 126 с. – (Державна програма – 2021) (Знамениті українці).

Усі сучасники Богуна відзначали його розум, хитрість, хоробрість і талант полководця. Він відмовився від реєстрового чину і маєтків, які обіцяли йому поляки, і підтримав визвольну війну українського народу проти Польщі (1648 – 1657) з першого дня повстання. Саме в цій війні командир Вінницького полку полковник Богун став легендою за життя. Після смерті Богдана Хмельницького один із лідерів угруповання «старшин-державників», що не бажав ні підданства московського, ні підданства польського, ні підданства турецького чи шведського, а аж до своєї смерті прагнув творення самостійної Козацької держави. Іван Богун – мудрий полководець, відважний козак та легендарна особистість, яка прикрашає своєю могутньою постаттю сторінки історії України.


Іван Котляревський: між імперією та Україною

А45582 929 Котляревський

К78

Кралюк П. Іван Котляревський: між імперією та Україною : біографія / П. М. Кралюк. – Тернопіль : Богдан, 2021. – 248 с. – (Державна програма – 2021).

Творча біографія Івана Котляревського вперше розглянута в контексті української історії XVII – XVIII століть як продовження давньої української літературної традиції.


Як говорити з дітьми про гроші

Б51557 373.016

Л55

Лібер Р. Як говорити з дітьми про гроші : поради / Р. Лібер ; пер. з англ. А. Ящук. – Київ : Наш формат, 2019. – 192 с. – (Державна програма – 2021).

Говорити про гроші – це табуйована тема для багатьох сімей. Мовляв, якщо постійно порушувати фінансові питання, то діти виростуть матеріалістами. Але що буде, якщо не вчити малих поводитися з грішми – витрачати й заощаджувати, віддавати на благодійність і дбати про свої потреби? Або якщо виконувати всі забаганки? Діти виростуть несамостійними, розбалуваними й марнотратними. Тому говорити про гроші з малечею та підлітками треба. А як – про це детально розповідає Рон Лібер.


Корсунь козацький

Б51545 94(477)

М70

Мицик Ю. Корсунь козацький : дослідження / Ю. А. Мицик, С. Ю. Степенькін. – 2-ге вид. – Київ : Кліо, 2021. – 224 с. – (Державна програма – 2021).

Книжка у доступній та цікавій формі розповідає про історичне минуле старовинного козацького міста Корсуня і Корсунщини загалом від давніх часів до XIX ст. Звертаючи особливу увагу на козацький період історії Корсунщини, автори описують роль регіону у формуванні козацького стану від XV ст., Визвольній війні 1648 – 1658 рр. та у подальшому складному процесі державотворення України.


Османи на трьох континентах

А45568 94(560)

О-70

Ортайли І. Османи на трьох континентах / І. Ортайли. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2021. – 208 с. – (Державна програма – 2021).

Розповісти просто та цікаво про складне – справжня наука. «Османи на трьох континентах» – майстерний виклад загадкової історії нашого заморського сусіда. Адже, як стверджує автор, це не просто минуле цивілізації, без якої не було б сучасної Європи. Це історія «Третього Риму» та цілого Середземномор`я; відгомін Вавилону, шумерів і хетів, давньоєгипетського, грецького й римського спадків, теренів, на яких поставало людство. Сам кримський татарин за походженням, автор неабияк пишається своїм родинним корінням, що пов`язує його й з Україною. Один із провідних істориків сучасної Туреччини, поліглот і оратор-ерудит Ільбер Ортайли майстерно, винахідливо й захопливо занурює в яскравий світ турецької історії у науково-популярній і дискусійній формі.


Сучасність мудрости Г. Сковороди

А45573 14

О-74

Осмир (Магура Осмир). Сучасність мудрости Г. Сковороди : світоглядний нарис / Осмир, О. Банах. – Львів : Література та мистецтво, 2020. – 136 с. – (Державна програма – 2021).

За визнанням ЮНЕСКО, Григорій Сковорода входить у п`ятірку найвизначніших мудреців всіх часів і народів. Тож заглиблюючись у мудрість Сковороди, ми проникаємо в духовну спадщину людства. Витікаючи із джерела української звичаєвої культури та українського світогляду, мудрість Сковороди є вселюдською, це планетарне мислення високої людини, високого Духу і Свідомости. У філософській спадщині українського мандрівника гармонійно поєднані первинні засади людського буття: світогляду, релігії, моралі, устрою, економіки... Мудрість є ґрунтом при творенні України і врешті щастям кожного і всіх водночас. Автори світоглядного нарису вдало зіставили мудрість Г. Сковороди із новітніми науковими дослідженнями і релігійними основами, адже таким чином визначається Істинність того чи іншого твердження, науки і дійсности. І з цього погляду Сковорода є неперевершеним, бо поєднання релігії, науки і філософії є саме тим чинником, який має витворити нові парадигми, нові світоглядні основи, що сьогодні є найбільш актуальним у зв`язку із критичним станом людської цивілізації.


Військовий непотріб

Б51546 821.161.2

П14

Паламарчук В. Військовий непотріб : спогади / В. В. Паламарчук. – Київ : Білка, 2020. – 320 с. : фото. – (Державна програма – 2021).

З перших рядків книга захоплює, занурює у світ подій і вражень, які автор, військовослужбовець 28-ої ОМБр та учасник бойових дій, прожив насправді. Прості, ясні описи, розмови без прикрас і цензури допоможуть комусь із читачів уявити, а комусь знову згадати, що війна – це не тільки постріли, вибухи та руйнування, це важкий побут, непрості стосунки та різні емоції – сміх і сльози людей, які так чи інакше причетні до кожного з оповідань.


Князь Святослав

А45579 94(477)

П29

Пєтков С. Князь Святослав / С. Пєтков. – 3-тє вид., перероб. і доп. – Київ : Арт Ек, 2020. – 208 с. : фото. – (Державна програма – 2021).

Нариси присвячені постаті видатного правителя і полководця князя Святослава І Славного. Дослідження для тих, хто не боїться відкривати і викривати. Вперше Іоанн Скилиця та Лев Диякон українською мовою розповіли про події, очевидцями яких вони стали. У популярній формі викладено сторінки історії, які десятиліттями приховувались від громади. Версії і загадки, міфи і легенди – з мороку століть з`являється легендарна постать великого лицаря Князя Святослава. Книга-експедиція, книга – слідчий експеримент. Читач стає співавтором, дослідником, свідком і учасником подій. Запитання, загадки, версії дають можливість кожному читачу відчути себе дослідником і першовідкривачем стародавніх таємниць.


Як виховати читача

Б51554 028.5

П49

Пол П. Як виховати читача : поради / П. Пол, М. Руссо ; пер. з англ. О. Стукала ; худож. Д. Яккаріно [та ін.]. – Київ : ArtHuss, 2020. – 264 с. : іл. – (Державна програма – 2021).

Коли літературні поради стають твоїм фахом, чому б не поділитись улюбленими книжками й рекомендаціями для батьків немовлят, дошкільнят і самих юних читачів? Редакторки «The New York Times Book Review» Памела Пол і Марія Руссо написали не лише про те, як читати дітям різного віку (від народження й до старшої школи), а й про те, що їм краще читати. Зручно поділена на «вікові» й «тематичні» рубрики книжка може стати комплексним путівником у світ дитячої психології й літератури – короткі анотації чергуються тут із дуже практичними порадами, як прищепити малюкам любов до книжок, відповідями на поширені запитання й розвінчуванням міфів.


Останній командир УПА

Б51547 94(477)

П56

Понипаляк А. Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука : дослідження / А. Понипаляк. – Київ : Наш формат, 2021. – 256 с. : фото. – (Наш пантеон) (Державна програма – 2021).

Є люди-епохи, а є люди – кілька епох. Такою особистістю був останній командир УПА Василь Кук. Він народився до Першої світової, пережив лихоліття Другої світової, розквіт і згортання діяльності УПА, потрапив у радянський полон і разом з Україною отримав омріяну свободу в 1991-му. Як сімейна скрута вплинула на його погляди? Коли він загорівся ідеєю збройної боротьби? Як пережив смерть братів Ілька й Іларія, яких стратили за українську державність? Як вибудовував мережу ОУН у Дніпропетровську й перебував у підпіллі на Волині й Галичині? Як продовжував тиху боротьбу в 1970–1980 роки й отримав «друге дихання» після незалежності? На всі ці питання відповідає історикиня Аліна Понипаляк.


Черчилль і Орвелл

Б51550 94(410)

Р50

Рікс Т.Черчилль і Орвелл. Битва за свободу : біографії / Т. Рікс ; пер. з англ. Д. Березіної. – Київ : Лабораторія, 2021. – 336 с. – (Державна програма – 2021).

Ці дві постаті – прем`єр-міністр, який гідно провів Велику Британію крізь жахи Другої світової, і письменник, автор культової антиутопії «1984». Вони ніколи не бачилися та жили цілком різним життям, однак, у них більше спільного, ніж здається. Обидва були авантюрними, сміливими та сповненими ідей, які випереджають час, – і обидва стали як ніколи актуальними в наші дні.

Журналіст Томас Рікс простежив феномен величності Черчилля й Орвелла, їхній шлях до визнання, помилки й застереження, які вони лишили для майбутніх поколінь. Попри політичні й світоглядні розбіжності, вони невпинно захоплювалися один одним. Автор подає все так чітко й майстерно, що читач неодмінно відчує невидимий зв’язок між двома долями цих легендарних постатей.


Репортажі з Карпатської України

А45570 821.161.2

С17

Самчук У. Репортажі з Карпатської України : публіцистика / У. О. Самчук. – Тернопіль : Навч. книга – Богдан, 2019. – 256 с. – (Раритет) (Державна програма – 2021).

Книга публіцистики Уласа Самчука, що відкриває серію «Раритет», охоплює передовиці, репортажі, замітки, які він опублікував у газетах «Нова Свобода» (Хуст), «Українське Слово» (Париж), «Наступ» (Прага) періоду Карпатської України 1938 – 1939 років. Це є окремий журналістсько-мистецький та джерельно-історичний комплекс, що становить вагому частину творчого доробку письменника і має безсумнівну документальну та мистецьку вартість для поглибленого й неупередженого вивчення подій, пов’язаних із проголошенням автономії і незалежності Карпатської України. Видання містить вступну статтю, в якій запропоновано начерк історичного портрета Уласа Самчука як літописця національно-визвольної боротьби українців Закарпаття.


Уживаймо влучно

Б51556 811.161.2`271

У33

Уживаймо влучно , або Як уникнути найпоширеніших помилок : посібник / Ю. Бардакова ; худож. А. Банкулова. – Харків : Основа, 2021. – 144 с. : іл. – (Державна програма – 2021) (Візуалізований довідник).

Видання присвячене особливостям уживання деяких українських іменників, прикметників, дієслівних форм та сталих виразів з метою їх влучного використання та запобігання найпоширеніших помилок (калькування з російської, уживання паронімів, суржику та ін.) у ситуаціях спілкування. Візуалізація кожного випадку вживання (малюнки-асоціації, скетчі, інколи гумористичні) значно полегшує розуміння та запам’ятовування доцільності використання схожих, на перший погляд, але різних за значенням слів (виразів) у певному контексті.


Велика президентка маленької країни

Б51549 929

У51

Ульбінайте Д. Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте : біографія / Д. Ульбінайте ; пер. з лит. Б. Белявців. – Київ : Наш формат, 2021. – 256 с. : фото. – (Державна програма – 2021).

Якщо Марґарет Тетчер прославилася як Залізна Леді, то Даля Грибаускайте – як Сталева Магнолія. Волелюбна, прямолінійна, справедлива, з блискавичною реакцією і впевненим голосом – такою запам`ятали литовську президентку. Ця книжка – історія сильної лідерки, яка знає ціну собі та своїй державі, обстоює національну гідність і вибудовує власну діяльність на суспільних цінностях. Навіть коли залишається сама проти олігархів і корупціонерів, Кремля і Вашингтона, противників і вчорашніх соратників.


Українська церква і московські міфи

А45569 271.222(477)

Ч-75

Чорна С. Українська церква і московські міфи : дослідження / С. Чорна. – Київ : Дніпро, 2021. – 220 с. : фото. – (Державна програма – 2021).

У книзі простежується історія Української Православної Церкви від кінця 10-го століття до наших днів – під кутом зору незрозумілої і нелогічної боротьби Москви проти незалежности й непідпорядковености церкви Києва іншим, часто сусіднім церковним центрам, насамперед московському. Ця нехристиянська поведінка сусідньої Церкви простежується упродовж віків. Оперуючи великим фактажем і знаннями, авторка показує драматичну історію Української Церкви, її діячів, які не відповідали злом за зло, а навпаки – допомагали московитам налагоджувати духовну освіту, погоджувалися очолювати російські єпархії і парафії.


Педагогічна естетика

А45371 37.013

В20

Васянович Г. Педагогічна естетика : навч. посіб. / Г. П. Васянович ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. – Львів : Норма, 2021. – 464 с.

Цією книгою започаткована перша спроба аналізу сутності і змісту педагогічної естетики, з`ясування її предмету, закономірностей і принципів дії у навчально-виховному процесі закладів освіти України. Значна увага також приділяється питанням естетичної свідомості, діяльності і відносинам у процесі професійного становлення педагога. Доцільно і послідовно аналізується категоріальний лад праці, зокрема такі парні категорії, як: прекрасне і потворне, піднесене і нице, трагічне і комічне, а також поняття «естетичні почуття», «естетичний смак», «естетичний ідеал» та ін. Окреме місце у навчальному посібнику посідають питання різних видів мистецтва та їх функціонування у системі професійної підготовки майбутнього педагога й естетичного виховання учнівської молоді України.


Розвиток початкової освіти в Україні у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття

Б51528 373.3(477)

Г12

Гавриленко Т. Розвиток початкової освіти в Україні у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття : історико-педагогічний аспект : монографія / Т. Л. Гавриленко ; наук. ред. Л. Д. Березівська ; НАПН України, Ін-т педагогіки НАПА України. – Київ : Фенікс, 2019. – 383 с.


Формування професійної культури майбутніх офіцерів- прикордонників у вищому військовому навчальному закладі

А45368 378.6

Ш96

Шумовецька С. Формування професійної культури майбутніх офіцерів- прикордонників у вищому військовому навчальному закладі : теорія і практика : монографія / С. П. Шумовецька ; Держ. прикордонна служба України, Нац. акад. ДПС України ім. Б. Хмельницького. – Кам`янець-Подільський : Рута, 2020. – 488 с.

У монографії висвітлено теоретичні та методичні засади формування професійної культури майбутніх офіцерів-прикордонників у вищому військовому навчальному закладі. Визначено сутність і зміст ключових понять дослідження, розкрито потенціал гуманітарних дисциплін щодо формування професійної культури офіцерів у військових закладах США, Канади та країнах Європейського Союзу, представлено характеристику критеріїв, показників та рівнів сформованості професійної культури майбутніх офіцерів-прикордонників, обґрунтовано концептуальні основи і технологію формування професійної культури майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі професійної підготовки. За результатами дослідження визначено педагогічні резерви освітнього процесу щодо формування професійної культури майбутніх офіцерів-прикордонників у вищому військовому навчальному закладі.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com