Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуквітень 2023 року

Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки

Б51837 351.746.1(100+477)

А43

Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки, оборони та розвідки: зарубіжний і вітчизняний досвід. Основи національної безпеки: монографія / Всеукр. асамблея д-в наук з держ. упр. ; авт. кол.: В. В. Колюх, Є. О. Романенко, А. О. Каляєв та ін. - Київ : Ліра-К, 2022. - 408 с. - Бібліогр.

У монографії викладено комплексне дослідження зарубіжного та вітчизняного досвіду актуальних проблеми забезпечення національної безпеки, оборони й розвідки. Дослідження виконано крізь призму історичних, правових і політичних аспектів діяльності у сфері забезпечення національної безпеки України та провідних країн світу.


Симон

А46068 929Симоненко

В58

Власенко Ірина. Симон / І. В. Власенко. – Харків : Фоліо, 2023. – 160 с. – (Мистецькі біографії).

Симон – так називали його друзі в дитинстві. Згодом такий псевдо стоятиме під критичними статтями й фейлетонами журналіста Василя Симоненка.

Проте гарячі та відверті вірші, яких так боялися «байстрюки катів осатанілих», підписуватиме переважно своїм ім`ям. Симоненко не боявся говорити правду, ніколи не був зручним і кишеньковим. Став насправді народним поетом. Міг би стати другим Шевченком, якби… Смерть ходила за ним назирці. Великою темною рибиною крутилась навколо, коли юнаком заплутався у лататті. Стояла в узголів`ї, коли його ледь живого після падіння з вітряка товариші принесли додому. І вже не відступила, коли внаслідок жорстокого побиття у відділку міліції, в нього загострилась давня хвороба.

Радянська влада хотіла поховати і його поезію, накладаючи заборону на вірші. Однак слово правди знищити неможливо.


Саша

А45917 821.161.2

В58

Власенко Ірина. Саша / І. В. Власенко. – Харків : Фоліо, 2022. – 158 с. – (Мистецькі біографії).

Якщо зараз згадують про Олександру Куліш, яка писала під псевдонімом Ганна Барвінок, то переважно як про дружину Пантелеймона, автора «Чорної ради». Але за цим фактом несправедливо зникають і особистість, і творчість цієї письменниці.

Її подружнє життя не можна назвати щасливим – чоловік був людиною не тільки творчою, але й пристрасною. І хоча Барвінок називала себе першою українською письменницею і зазначала, що почала писати задовго до того, як з`явилися народні оповідання Марка Вовчка (Марії Маркович), можна вважати, що почалося все від образи: Куліш аж надто захопився Марком Вовчком, а незабаром виявилось, що цікавить вона його не лише як письменниця…

Так хто ж все-таки був першою українською письменницею – Ганна Барвінок або Марко Вовчок? З кого все почалося? І чи важливо це насправді? Адже обидві були першими жінками, які шукали себе і своє місце у чоловічому світі.


Утікач Тодось

А46067 929Осьмачка

В58

Власенко Ірина. Утікач Тодось / І. В. Власенко. – Харків : Фоліо, 2022. – 158 с. – (Мистецькі біографії).

Тодось Осьмачка (1895 – 1962) – видатний український поет і прозаїк, який не підкорився сталінським душогубцям, хоч ті й випустили «на нашу землю із самого споду людської злоби найлютіших собак в образі людей». Він не залицявся до влади, не продавав себе і рятувався від арештів, вдаючи божевільного у божевільні. Письменник виїхав за кордон у надії перехитрити «агентів гепеви» і боротися зі Сталіним за допомогою слова. Але «комунівські відьми» разом зі справжнім божевіллям знайшли його і там.

Тодось боровся до кінця, не знаючи, чи стане світ кращим. Довго не знали про це і його читачі в Україні, яким він адресував свої найболючіші одкровення. Бо їх теж «опромінювали всепроникливими струмами» пропаганди й брехні. Та якби Осьмачка раптом дожив до нашого часу, певно, нарешті він знайшов би ту «справжню Україну», яку весь час шукав і про яку боліла його душа й переймався розум, Україну, якою ми можемо пишатися, а не тільки любити.


Студії з української етнографії та антропології

Б51835 39(477)

В61

Вовк Ф. К. Студії з української етнографії та антропології: . / Ф. К. Вовк ; упоряд. О. О. Савчук. - Нове вид. - Харків : Олександр Савчук, 2022. - 464 с. : 199 іл., фото. - Бібліогр. в кінці розд.

Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (1847–1918). Видання здійснене в новій українській редакції, адже пропоновані тексти в оригіналі були написані французькою та російською мовами.


Леонід Кучма

А46066 929Кучма

Г14

Гайдуцький Павло. Леонід Кучма: прем`єр-реформатор / П. І. Гайдуцький ; Ін-т стратег. оцінок. – Київ : ДКС Центр, 2023. – 416 с.

Ця книга про гостру трансформаційну кризу в Україні на початку 1990-х років, роль уряду та прем’єр-міністра Л. Кучми у боротьбі з кризою та здійсненні ринкових реформ у складних умовах політичної поляризації парламенту, політикуму та суспільства.

Для тих, кому болить за Україну.


Сьома сила

Б51838 316.46

Г34

Генкок К. Сьома сила. Подорож одного генерального директора у світ спільного лідерств:. / К. Генкок ; пер. з англ. Н. Палій. - Київ : Основи, 2020. - 312 с.

Кевін Генкок описує мандрівку довжиною понад 24 тисячі кілометрів, від його рідного міста Каско, штат Мен, до віддаленої спеціалізованої школи для індіанців на краю плато Колорадо, а тоді врешті — аж до Києва, Україна. Ця несподівана подорож — наче головоломка, в якій повно ключів до природи «влади», відповідей на питання, як її найретельніше використати й найширше розповсюдити.


Сковорода

А46055 821.161.2

Д43

Дзюбенко-Мейс Н. Я. Сковорода: поеми, балади, цикли / Н. Дзюбенко-Мейс. - Київ : Саміт-книга, 2020. - 224 с. : іл.

До збірки відомої української поетеси увійшли філософські поеми та балади на історичну тематику, які перекликаються з актуальною проблематикою сьогодення.


Діти війни

А46049 159.9

Д49

Діти війни: теоретико-методичні і практичні аспекти психологічної допомоги: / В. Л. Зливков, С. О. Лукомська. - Київ ; Ніжин : Лисенко М. М., 2022. - 96 с. : табл. - Бібліогр.: С. 87-93 .

Посібник присвячено аналізу сучасних теоретико-методичних і практичних підходів щодо психологічної допомоги дітям війни. Визначено ключові поняття, впливи війни на психічний стан дітей та підлітків і потенційні ресурси для їх відновлення.


Енциклопедія Сучасної України

М896-24 030(477)

Е64

Енциклопедія Сучасної України. Т. 24 : О / НАН України, Наук. т-во ім. Т. Шевченка, Ін-т енцикл. дослідж. НАН України ; ред. кол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, О. М. Романів [та ін.]. – Київ : [б. в.], 2022. – 944 с.

Енциклопедія Сучасної України – перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, особах. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. У двадцять четвертому томі подано 3000 статей.


З української старовини

В6399 94(477)

З-11

З української старовини : . / Д. І. Яворницький ; упоряд. О. О. Савчук ; худож.: С. І. Васильківський, М. С. Самокиш. - Харків : Олександр Савчук, 2020. - 144 с. : 44 іл. - (Слобожанський світ ; вип. 14). - Бібліогр. в кінці розд.

Альбом «З української старовини» вперше вийшов друком у 1900 р. і назавжди став класикою українознавства. Книга містить 20 історичних нарисів авторства Д. І. Яворницького, проілюстрованих видатними українськими художниками — С. І. Васильківським та М. С. Самокишем.

Перевидання «Альбому» здійснено у новому українському перекладі, містить дві передмови та примітки. Ілюстрації репродукувано з оригінального видання і подано разом із збільшеними фрагментами.


Діти війни

А46048 159.9

З-67

Зливков В. Л. Діти і війна: монографія. / В. Л. Зливков, С. О. Лукомська, Н. Євдокимова. - Київ ; Ніжин : Лисенко М. М., 2023. - 221 с. - Бібліогр. С. 194-206.

Монографія може бути корисною психологам-науковцям, практичним психологам, педагогів, соціальним працівникам, психотерапевтам, всім, хто цікавиться психологічною допомогою дітям, постраждалим від війни.


Сучасні тренінгові технології

А46050 37.064

З-67

Зливков В. Л. Сучасні тренінгові технології: інтегративний підхід: . / В. Л. Зливков, С. О. Лукомська, С. Ліпінська. - Київ ; Ніжин : Лисенко М. М., 2020. - 208 с. : табл. - Бібліогр.: С. 203-207.

У посібнику поєднано сучасні теоретичні розвідки та авторські практичні методики. Посібник адресовано широкому колу як практичних психологів, так і педагогів, соціальних працівників та усіх, хто цікавиться психологією тренінгової роботи.


Організація соціально- педагогічного спротиву зовнішній інформаційній агресії

А46046 37.013(470: 477)

К93

Курило В. С. Організація соціально- педагогічного спротиву зовнішній інформаційній агресії: монографія / В. С. Курило, С. В. Савченко. - Київ : Талком, 2021. - 218 с. - Бібліогр.: С. 192-217 .

У монографії розкривається сутність спротиву інформаційному впливу як нового напряму соціально-педагогічної науки, умови забезпечення успішної соціалізації та інформаційної безпеки особистості, передусім молодої людини, та суспільства в цілому соціально-педагогічними засобами (освіта, виховання, соціально-психолого-педагогічна підтримка особистості тощо).


Публіцистика Річарда Стіла та Джозефа Еддісона

А46057 821.111.09(410)

М47

Мелещенко О. К. Публіцистика Річарда Стіла та Джозефа Еддісона: навч.-метод. комплекс / О. К. Мелещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Дніпро, 2023. - 356 с. - Бібліогр.: С. 352- 354.

Розглядається публіцистична діяльність британських просвітників Річарда Стіла та Джозефа Еддісона початку ХVIII ст. Вони змагаються між собою та Даніелем Дефо за право називатися першим професійним журналістом Британії, а також організатором періодичної друкованої преси.


Розповідь Сімона Стерлінга, який пережив Голокост, розказана ним Філліс Стерлінг Якобс

А46056 94(477)

С24

Світло в темряві Розповідь Сімона Стерлінга, який пережив Голокост, розказана ним Філліс Стерлінг Якобс: пер. з англ. / Ф. Стерлінг Якобс. - 2-ге вид. - Київ : Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2017. - 120 с. : фото. - (Бібліотека спогадів про Голокост).

Український переклад записаних на аудіомагнітофон спогадів Сімона Стерлінга започатковує нову серію видань Українського центру вивчення історії Голокосту "Бібліотека спогадів про Голокост". Записані донькою у середині 1980-х років спогади її батька, чия родина жила в Щуровичах під Львовом, охоплюють такі події: німецьку окупацію Польщі, життя в гетто в Бродах, втечу з табору смерті в Золочеві, переховування у лісі, закінчення війни та прихід радянських військ, виїзд спочатку до Польщі, а звідти - до Чехословаччини, Німеччини і, врешті-решт, до США.


Словник української мови

М1027- 12 811.161.2

С48

Словник української мови : у 20 т. / НАН України, Укр. мовно-інформ. фонд; наук. кер. проєкту В. А. Широков. - Київ : Наук. думка, 2010 - . - Т. 12 : П - Підкурювач / уклад.: І. В. Шевченко, В. В. Чумак та ін. - 2021. - 1024 с.

Дванадцятий том академічного тлумачного Словника української мови у 20 томах охоплює загальновживану лексику сучасної української літературної мови, поширені терміни, діалектизми, уставлені словосполучення.


Словник української мови

М1027- 13 811.161.2

С48

Словник української мови : у 20 т. / НАН України, Укр. мовно-інформ. фонд; наук. кер. проєкту В. А. Широков. - Київ : Наук. думка, 2010 - . - ISBN 978-966-00-1050-5. Т. 13 : Підкуса - Покірно / уклад.: І. В. Шевченко, В. М. Білоноженко та ін. - 2022. - 936 с.

Тринадцятий том академічного тлумачного Словника української мови у 20 томах охоплює загальновживану лексику сучасної української літературної мови, поширені терміни, діалектизми, усталені словосполучення.


Стратегічна панорама

П1225- Дод(2022) 355.48(470:477)

С83

Стратегічна панорама : . спец. вип. 2022. Гібридна війна і демократичний мир: що означає нова фаза російського наступу для України і Європи та як із ним упоратися / Нац. ін-т стратег. дослідж. ; гол. ред.: О. В. Богомолов, Д. В. Дубов. - Київ : НІСД, 2022. - 140 с.

«Стратегічна панорама» - науковий журнал Національного інституту стратегічних досліджень. Видання публікує результати наукових досліджень з проблемних питань національної безпеки держави, міжнародних відносин.


Свідомість дзен, свідомість початківця

Б51836 244.82

С89

Судзукі С. Свідомість дзен, свідомість початківця: . / С. Судзукі ; пер. з англ. Н. Палій. - Київ : Основи, 2022. - 160 с.

У 1959 році Сюнрю Судзукі приїхав до США та зостався там до самої смерті. Він лишився, бо побачив, що в американців свідомість початківців, що вони практично не мають упереджень щодо дзен, що американці доволі відкриті й переконані, що він допоможе їм у житті. Він побачив, що їхнє сприйняття дзен може дати їм справжнє дзен-буддистське життя. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com