Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулютий 2023 року

Більдунг. Нордичний секрет краси та свободи

Б51816 304

А65

Андерсен Л. Р. Більдунг. Нордичний секрет краси та свободи: . / Л. Р. Андерсен, Т. Бйоркман ; пер. з англ. О. Олійник- Андрусяк. - 2-ге вид. - Київ : Наш формат, 2022. - 496 с.

Наш час: нордичні держави — одні з найуспішніших. Тут високий рівень життя, якісна медицина, безкоштовна освіта й найщасливіші у світі люди.

У чому ж секрет? У більдунґу — так скандинави називають усебічний і гармонійний розвиток особистості й суспільства. Слово німецьке, але стало нордичним дивом. Чому? Бо скандинави зробили з нього не просто філософський концепт, а практичну ідею. Вони цілеспрямовано трансформували систему освіти і взялися за найслабшу ланку: почали культурно, інтелектуально, морально та емоційно розвивати селян. Нічого особливого — та за століття це до невпізнаваності змінило нордичні держави.

Чи можна цю ідею використати нині, коли світ суттєво змінився? Чи актуальна вона, скажімо, для України? Чому так важливо розвивати потенціал кожної особистості? На ці й інші запитання відповідають автори книжки.


Археологія України за роки Незалежності

Б51829 902(477-89Под)

А87

Археологія України за роки Незалежності : . / Ін-т археології НАН України ; відп. ред.: Я. П. Гершкович, Д. С. Гречко. - Київ : Ін-т археології НАН України, 2022. - 448 с. : іл., фото. - Бібліогр. в кінці розд.

Увазі шановного читача пропонуємо видання про здобутки української археологічної науки часів Незалежності нашої держави. Під одну обкладинку ми зібрали для Вас найцікавіші результати археологічних досліджень на пам`ятках від найдавніших часів – заселення людиною теренів сучасної України, до ранньомодерного часу.


Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

П1039-26(2022) 796.01

В53

Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: наук. вид Вип. 26 : Фізичне виховання, спорт і здоров`я людини / ред. Г. А. Єдинак; Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка. - Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2008 - .

У віснику висвітлюються результати наукових досліджень з актуальних проблем, що пов`язані з педагогічними аспектами фізичного виховання різних груп населення, валеології, ерготерапії, підготовки спортсменів та менеджменту у фізичній культурі. Матеріали друкуються в авторській редакції. Рекомендовано науковим, науково-педагогічним працівникам, вчителям фізичної культури, основ здоров`я, тренерам з видів спорту, фахівцям з фізичної терапії, докторантам та аспірантам.


Воїни світла, добра, життя

Б51822 355.4(477)

В65

Воїни світла, добра, життя: фотоальбом / Інформ. агентство АРМІЯ INFORM, Офіс Президента України, Упр. комунікацій та преси М- ва оборони України. - Київ : АВГУСТ ТРЕЙД, [2022]. - 92 с. : фото.

Від початку агресії російської федерації проти українського народу і держави Україна такими воїнами світла, добра і життя стали сотні тисяч захисників і захисниць, які зі зброєю в руках виборюють вільне майбутнє своїх дітей та свободу своєї країни.

Ця книжка – фоторозповідь про людей, спроможних перебороти найстрашніші жахіття війни. Світлі обличчя і добрі очі українських воїнів, поєднати на її сторінках з рядками віршів славетних українських поетів, засвідчують неминучу перемогу життя і мирне майбутнє незламного народу України.


Історія зарубіжних політичних вчень

А45999-1 32

В73

Вонсович С. Г. Історія зарубіжних політичних вчень: навч. посіб. / С. Г. Вонсович. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2021 - .Ч. 1 : Політичні вчення Стародавнього Сходу і античності . - 2021. - 160 с. - ).

Навчальний посібник підготовлений відповідно до стандарту вищої освіти за спеціальністю 052 «Політологія» галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. У посібнику викладено програмний зміст курсу, розробленого на основі авторської концепції, що відповідає вимогам ОПП «Політологія»; окреслені методологічні і методичні орієнтири та вказівки, виконання яких сприятиме здобувачам вищої освіти набути глибокі професійні знання з історії зарубіжних політичних вчень (політичні вчення Стародавнього Сходу і античності). Для студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів.


Стоїцизм на кожен день

Б51821 316.62

Г60

Голідей Р. Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити: . / Р. Голідей, С. Генсільман ; пер. з англ. А. Ящук. - Київ : Наш формат, 2022. - 464 с.

Колишній головнокомандувач НАТО Джеймс Меттіс возив із собою «Роздуми» Марка Аврелія на спецоперації в Перській затоці, в Афганістані й Іраку. Фрідріх II не йшов на поле бою без праць стоїків. І нині дедалі більше людей використовують ідеї стоїцизму, щоб упоратися із сучасними викликами. Адже ця перевірена часом мудрість підкаже, як жити й реагувати на все, що з нами відбувається.

Автори цієї книги взяли найцінніші думки Сенеки, Епіктета й Марка Аврелія та доповнили їх роздумами про сучасне життя. 366 уривків та історій – аби щодня протягом року ви отримували порцію мудрості та впливали на власні думки, вчинки і спосіб життя.


Жива математика. Алгебра. 8 клас

А46006 37.016: 512

З-38

Захарійченко Ю. О. Жива математика. Алгебра. 8 клас: посібник / Ю. О. Захарійченко, А. В. Паньков , О. М. Задоріна. - Кам`янець-Подільський : Аксіома, 2022. - 124 с.

Посібник складений відповідно до чинної програми з математики для закладів загальної середньої освіти і являє собою збірник завдань з алгебри для 8 класу.

Посібник укладений у вигляді збірника завдань, структурованого за 17 темами. Кожна тема містить 12 тестових завдань різних типів – на вибір однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих, на встановлення відповідності, завдання відкритої форми та з короткою відповіддю. Кожне завдання складається з трьох рівноцінних задач однієї складності.


Інноваційна освітня діяльність

А45995 378

І-66

Інноваційна освітня діяльність : пріоритети розвитку сучасного здобувача освіти: зб. матеріалів Всеукр. студ. наук.- практ. конф. (12 трав. 2022 р.) / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, пед. ф- т. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2022. - 84 с.

У збірник увійшли матеріали, представлені на Всесвітній студентській науково-практичній конференції «Інноваційна освітня діяльність: пріоритети розвитку сучасного здобувача освіти», яка відбувалася 12 травня 2022 року. Видання адресоване науковцями, викладачам закладів вищої освіти та студентам.


Як будувати відносини з країнами Азії

А45972 327(477: 5)

К69

Корсунський С. В. Як будувати відносини з країнами Азії. Економіка, дипломатія, культурні особливості: . / С. В. Корсунський. - Харків : Віват, 2021. - 288 с.

Азія — найбільший за територією і населенням континент, зі складною історією і бурхливим сьогоденням. Азійські країни — одні з визначальних у міжнародній політиці XXI століття, але для багатьох залишаються майже невідомими. Азійський вектор зовнішньої політики України потребує розуміння особливостей держав цього регіону та стратегії розбудови відносин з ними на засадах спільних інтересів. У цій книжці автор підсумовує свої спостереження щодо економічних, соціальних і культурних особливостей, які допоможуть скласти цілісну картину про те, якою може бути взаємодія з країнами Південно-Східної і Східної Азії, які допоможуть у пошуку партнерів і розбудові міцних взаємовигідних відносин.


24. 02

А46011 821.161.2

М52

Мероник А. 24. 02 : . / А. Мероник. - 2-ге вид. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2022. - 328 с.

«24.02» – це щоденник війни. Книжка розповідає невигадану історію про компанію молодих людей, які опинилися посеред війни без власного на те бажання. Про те, як кожного з них «морозило» чи то від страху, чи то від холоду, коли десь поруч влучала ракета й лунав потужний вибух, який вибивав шибки та вмикав сигналізації.

Як кожен із них намагався бути корисним країні, як розвивалися їхні страхи та сумніви. Про що говорили, про що думали й у що вірили. Ця книжка про таких самих людей, як і ви. Книжка про наших із вами сучасників.


Українська література

Б51813 821.161.2.09*5 кл.

М69

Михайловська Н. А. Українська література: діагностика освітнього рівня. 5 клас: . / Н. А. Михайловська, Н. В. Сергєєва. - Кам`янець-Подільський : Сисин О. В., 2022. - 64 с. - (Нова українська школа).

Навчальне видання орієнтоване на сучасні методики і модель зовнішнього незалежного оцінювання.

Для учнів / учениць 5 класу закладів загальної середньої освіти, учителів / учительок, батьків.


Українська мова

Б51824 811.161.2*5 кл.

М69

Михайловська Н. А. Українська мова: діагностика освітнього рівня. 5 клас: . / Н. А. Михайловська, Н. В. Сергєєва. - Кам`нець-Подільський : Сисин О. В., 2022. - 64 с. - (Нова українська школа).

Посібник призначено для підсумкового (тематичного, семестрового, річного) оцінювання навчальних досягнень учнів / учениць 5 класу з української школи НУШ.

Навчальне видання орієнтовано на тематичне формування завдань до відповідної пори року, уподобань, творчості тощо; розроблено з урахуванням сучасних методик та моделі зовнішнього незалежного оцінювання.

Для учнів / учениць 5 класів закладів загальної середньої освіти, вчителів української мови, батьків.


Основи соціально- правових відносин в суспільстві

А45996 316

Н20

Найчук А. В. Основи соціально- правових відносин в суспільстві: навч.- метод. посіб. / А. В. Найчук, В. І. Адамовський. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2022. - 192 с.

У навчальному посібнику «Основи соціально-правових відносин в суспільстві», з урахуванням кредитно-модульної системи, вибудовуються теоретико-методологічні та праксиологічні основи курсу «Соціально-правові студії». Видання містить навчальну програму, тематичний план із розподілом годин, список основної та додаткової літератури, курс лекцій, плани і методичні поради до семінарських занять, завдання до підсумкового модульного контролю, словник термінів.


Незламні. Книжка про спротив українських жінок у війні з російськими загарбниками

Б51830 355.01(477)

П48

Покатіс В. Незламні. Книжка про спротив українських жінок у війні з російськими загарбниками: . / В. Покатіс. - Київ : Yakaboo Publishing, 2023. - 336 с.

«Незламні» — книга про українок, про силу українського духу, про жіночу єдність, про стійкість, коли треба покинути домівку й рятувати сім`ю, а потім країну, про якості, які українки відкрили в собі з початком війни, про те, як вони допомагають армії та мріють відновлювати країну.

До збірки увійшло 30 історій жінок¬військових, парамедикинь, волонтерок, засновниць фондів і притулків, адвокаток, які представляють права українського народу в різних країнах, про жінок, які організовують марші, щоб голос України почули всюди.

Ця книга про мудрість і незламність української жінки.


Православний Молитовник

В6394 2-282.5

П68

Православний Молитовник / Синодальний від. соц. служіння та благодійності УПЦ Київ. Патріархату, Всеукр. орг. інвалідів із вадами зору "Генерація успішної дії". - Київ : [б. в.], 2015. - 512 с. - (Духовне видання по Брайлю).

Православний молитовник українською мовою для духовної користі православних віруючих з вадами зору.


Українська журналістика в діаспорі

А45980 070(410=161.2)

Т41

Тимошик М. С. Українська журналістика в діаспорі: Велика Британія: монографія / М. С. Тимошик. - Київ : Наша культура і наука, 2021. - 512 с. : іл. - Імен. покажч.: С. 489- 497.

На основі опрацьованих автором архівів та бібліотечних сховищ у Великій Британії уперше узагальнено й осмислено в ретроспективі феномен журналістської діяльності українців у цій країні.

Для журналістів, дипломатів, політиків, видавців, викладачів, науковців, студентів, усіх, хто цікавиться історією, теорією та практикою журналістики, книговидання та української еміграції.


Українська книга і світ

А45983 002.2(477)

Т41

Тимошик М. С. Українська книга і світ: худож.- публ. оповідь / М. С. Тимошик ; Укр. ун- т у Вашингтоні (США), Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ ; Вашингтон : Наша культура і наука, 2018. - 516 с. : іл. - Імен. покажч.: С. 477- 484.

Ідеться про історичну місію української книги і преси як чинника національного самопізнання і самоствердження народу, його цивілізаційного поступу в тісному взаємозв`язку з європейською спільнотою.

Автор привертає увагу до тих фактів історії та сучасних проблем, які через політичні обставини або принципово замовчувалися, або свідомо фальшувалися.

Для широкого кола читачів.


Українське книговидання в діаспорі

А45977 002.2(410=161.2)

Т41

Тимошик М. С. Українське книговидання в діаспорі: Велика Британія: монографія / М. С. Тимошик. - Київ : Наша культура і наука, 2021. - 484 с. : іл. - Імен. покажч.: С. 464- 474.

На основі опрацьованих автором архівів та бібліотечних сховищ у Великій Британії уперше узагальненого й в ретроспективі феномен книговидавничої діяльності українців на чужині. Обґрунтовувано специфіка закордонного друкарства українців.

Уперше подано упорядкований автором каталог видань українців у Великій Британії.

Для журналістів, викладачів, науковців, дипломатів, студентів, усіх, хто цікавиться історією української еміграції.


30 війн із zаклятим сусідом

Б51823 355.48(477)

Т68

30 війн із zаклятим сусідом 30 війн із zаклятим сусідом: . / М- во оборони України ; авт. кол.: Є. В. Букет, Т. П. Мороз та ін. - Київ : МЕГА- ПОЛІГРАФ, 2022. - 64 с. : іл.

Протистояння України з росією триває не одне століття. Наш героїчний народ і його мужні воїни вже багато разів доводили північно - східним сусідам, що є господарями на своїй Богом даній землі. Інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform” представляє коротку історію 30 збройних конфліктів.


Методика наукових досліджень

А45997 001.8

Ф33

Федорчук В. В. Методика наукових досліджень: навч.- метод. посіб. / В. В. Федорчук. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2022. - 132 с. - Бібліогр.: с. 139-140.

У навчально-методичному посібнику розглядаються загальні питання, що стосуються методології, логіки й організації наукового (зокрема, педагогічного) дослідження, його методи та методика проведення, основні вимоги до написання та оформлення наукової роботи. Матеріали посібника можуть використовуватися під час викладання курсу «Методика наукових досліджень». Посібник адресовано студентам закладів вищої освіти, зокрема спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, а також вчителям, аспірантам та всім зацікавленим особам. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com