Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



липень 2025 року




Знайдіть задоволення в читанні та обирайте книги, які роблять вас щасливими!

«Аморальність» в літературі. Звучить провокативно…

Почнімо з простого: для чого існує література? Відповідей багато, але всі вони зводяться до одного — вона вчить. Неважливо чого саме: жити, відчувати, розуміти, вірити. Книги ведуть нас крізь вічні проблеми, оголюють людські вади, показують темне і світле — й навчають бути хорошим: допомагати іншим, відстоювати власну позицію, любити, прощати. У цьому немає нічого поганого. Але… Чи потрібно і чи маємо замовчувати теми, які болять? Ні. Бо якщо ми малюємо світ рожевими фарбами — ми обманюємо себе і когось. Якщо читача постійно тримати у вигаданому, безхмарному світі, де все закінчується добре, він може виявитися не готовим до реальності. А реальний світ не складається лише з позитивних героїв.

Та тут криється інша небезпека: перегнути палицю. Якщо заглибитися лише в темряву — світ постане перекрученим. І тоді добро вже не здається можливим. Саме тому, аналізуючи важкі теми, треба бути обачним та пильнувати куди приведе ця дорога: до світла чи у прірву.

Отже, друзі, ЧИТАЙТЕ І НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ !


Московіада : роман жахів

А34150

84(4УКР)6

А66

Андрухович, Юрій Ігорович.

Московіада : роман жахів / Ю. І. Андрухович. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2006. - 152 с.

«Московіада» - постмодерністський роман, у якому тема насильства постає як наскрізний мотив і метафора імперського режиму. Головний герой, український поет Отто фон Ф., протягом одного дня блукає деградованою Москвою початку 90-х, містом, у якому фізичне, моральне й системне насильство стало нормою.

Імперія зображена як простір прихованого терору: тіла розкладаються, спецслужби полюють на вільну думку, а сама дійсність розпадається на абсурд і страх. Насильство тут не лише політичне — це ще й культурна інерція, мова, що пригнічує, архітектура, яка домінує, уся система, що витісняє інше та інакше. Психологічне насильство над особистістю, алкоголізм, приниження, сексуальні натяки й фрагменти агресії — усе це створює атмосферу химерного жаху. Андрухович іронізує, але водночас і занурює читача в темну сутність постімперського простору, де насильство є не епізодом, а самою тканиною реальності.


Бльостка, Катя (Баррелл Катерина)

А47500

159.923

Б 70

Бльостка, Катя (Баррелл Катерина).

Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе / К. Бльостка. - Київ : Віхола, 2024. - 400 с. - (Життя).

«Так тобі й треба» — це гострий і пронизливий роман, що досліджує тему психологічного та емоційного насильства у стосунках. Авторка відверто показує, як часто жертви насильства потрапляють у пастку маніпуляцій і контролю, стикаючись із внутрішніми конфліктами, страхом і болем. Через історію головної героїні розкриваються механізми токсичних взаємин, де межа між любов’ю і насильством часто розмита, а вихід здається майже неможливим. Книга піднімає важливі питання про самоповагу, межі і силу боротися за власну свободу від насильства.


Танго смерті

А47155

821.161.2

В 48

Винничук, Юрій Павлович.

Танго смерті: роман, нова, доповн. ред. / Ю. П. Винничук. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. - 432 с.

Цей роман — моторошна історія про те, як насильство стає частиною життя, як цивілізований світ розпадається під тиском ідеологій, і як гине людська гідність в концентраційних таборах

Події розгортаються у Львові першої половини XX століття, який, попри свою культурну багатонаціональність, стає сценою жорстоких злочинів, етнічних чисток і безжальної боротьби за владу. Через історії чотирьох друзів — українця, єврея, поляка та німця — читач потрапляє у вир подій, де кожен стає або жертвою, або виконавцем насильства.

У центрі твору — трагічна легенда про «Танго смерті» — мелодію, яку єврейські музиканти змушені були грати в Янівському концтаборі, коли страчували в’язнів. Автор не уникає шокуючих деталей: масові розстріли, зґвалтування, катування, тортури, сцени в’язниць і підвалів гестапо чи НКВС — все це не лише ілюстрація минулого, а й глибока метафора деградації людства.


Це почалося не з тебе

А47497

159.923

В67

Волінн, Марк.

Це почалося не з тебе. Як успадкована родинна травма формує нас і як розірвати це коло / М. Волінн ; пер. з англ. Я. Лебеденка. - Харків : Віват, 2024. - 288 с. - (Саморозвиток).

Книга «Це почалося не з тебе» Марка Волінна досліджує глибокі психологічні рани, які залишає травма, особливо пов’язана з насильством у сім’ї або дитинстві. Автор розкриває як пережите насильство не лише впливає на життя постраждалих, а й може передаватися через покоління — діти часто несвідомо переймають біль та страхи своїх батьків.

Волінн показує, що багато проблем у поведінці, стосунках і внутрішньому світі людини мають коріння у пережитих травмах і домашньому насильстві, навіть якщо сама людина не пам’ятає цих подій або не усвідомлює їхній вплив. Ця книга — про розуміння, як можна розірвати цей порочний цикл насильства, взявши відповідальність за своє одужання і звільнення від минулого.


Місто дівчат

А44798

821.111(73)

Г47

Гілберт, Елізабет.

Місто дівчат : роман / Е. Гілберт ; пер. з англ. Г. Лелів. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. - 536 с. - (Державна програма - 2020).

«Місто дівчат» – це роман про пошук себе через задоволення та заборонені заняття. У центрі роману – дев’ятнадцятирічна Вівіан Морріс, котра вилітає з коледжу, а батьки люб’язно відправляють Віві у Нью-Йорк до тітки, яка має власний невеличкий театр. Віві, якій незнайомі сексуальні втіхи та задоволення від багатьох заборонених речей, з маківкою занурюється у світ театрального життя, насолоджується сексом та алкоголем та отримує відчуття цілковитої свободи.


Покинь, якщо кохаєш...

А44917

821.111(73)

Г93

Гувер, Коллін.

Покинь, якщо кохаєш... ... : роман / К. Гувер ; пер. з англ. І. Гнатковської. - Харків : Віват, 2018. - 352 с. - (Державна програма - 2020).

Роман «Покинь, якщо кохаєш» — це зворушлива і болюча історія жінки, яка намагається побудувати своє життя та кохання всупереч жахливим переживанням насильства. Головна героїня Лілі змушена зіткнутися з жорстокою реальністю — у її стосунках з коханим проявляються елементи домашнього насильства, що змушує її робити надскладний вибір між любов’ю і власною безпекою. Книга відверто показує, як насильство руйнує життя і душу, але також і те, що сила встояти і порвати з жахливим колом — це перший крок до справжньої свободи.


Депеш Мод

А32008

84(4УКР)6

Ж15

Жадан, Сергій Вікторович.

Депеш Мод / С.В. Жадан. - Харків : Фоліо, 2004. - 229 с. - (Графіті).

У романі «Депеш Мод» Сергій Жадан занурює читача в пострадянську Україну — Харків 90-х років, де світ ламається разом із країною.

Насильство тут повсякденне й органічне: бійки, зґвалтування, смерті, зрада і моральна деградація, усе це переплітається з абсурдною, майже гротескною реальністю. Молодь у романі — покоління без ідеалів, без майбутнього, у якому агресія стає відповіддю на страх, безсилля і відсутність опори. Через призму чорного гумору, химерних пригод і музичних алюзій автор показує, як агресія й насильство пронизують не лише вулиці, а й міжособистісні стосунки. Тут не залишено місця сентиментам — лишень боротьба за виживання в уламках старої системи. Роман — дикий, щирий і неспокійний, як і сам час.


Польові дослідження з українського сексу

А45899

821.161.2

Забужко, Оксана Стефанівна.

Польові дослідження з українського сексу : роман / О. С. Забужко. - 14-те вид. - Київ : Комора, 2021. - 120 с.

Це сповідь жінки-інтелектуалки, яка намагається осмислити власну ідентичність — як особисту, так і національну — крізь призму досвіду кохання, сексуальності, постколоніальної травми, мови та культури. На тлі 1990-х, років великих змін і хаосу, героїня — письменниця, філологиня — веде внутрішній монолог, що нагадує психоаналітичний сеанс, розкриваючи глибоко інтимні переживання й суспільно-історичні болі. Роман зламав табу в українській літературі — говорити відверто про жіночий досвід, тілесність, секс і психологічні травми. Водночас це твір глибоко інтелектуальний, де інтимне тісно переплетене з політичним.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com