Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



вересень 2023 року




Черговий випуск нашого блогу ми вирішили присвятити перечитуванню читаного, невмирущій класиці – зарубіжній та вітчизняній. Адже класичні твори зазвичай містять глибокі філософські, соціальні і культурні аспекти, які можуть бути актуальними і в наш час. Перечитування дозволяє нам відкривати нові ідеї і роздумувати над ними в контексті сучасних реалій і допомагає краще зрозуміти минуле та теперішнє.


Полковнику ніхто не пише

А45934

821.134.2(862)

Г21

Гарсіа Маркес Г. Полковнику ніхто не пише: роман / Г. Гарсіа Маркес; пер. з ісп. О. Буценка. - Харків: Фоліо, 2022. - 126 с.

"Полковнику ніхто не пише" - це роман колумбійського письменника Габріеля Гарсіа Маркеса, опублікований в 1961 році. Це один із ранніх творів автора, і він став популярним завдяки своєму унікальному стилю та виразним образам. Роман став класикою світової літератури і додав визнання Габрієлеві Гарсія Маркесу як великому письменнику.

Події розгортаються в невеличкому колумбійському містечку.

Сімдесятип’ятирічний полковник у відставці щоп`ятниці чекає в порту катер.

Йому має прийти лист про призначення пенсії як ветерану війни. Та полковнику ніхто не пише. Після смерті сина вони разом з дружиною живуть бідно й голодують. Єдине, що мають, — це півень, якого полковник готує до боїв, сподіваючись за нього отримати грошей для проживання.

Повість — гімн стійкості людського духу. Маркес розповідає про людину, яка бореться за гідне життя і вірить у справедливість, та країну, що потерпає від бідності, голоду й корупції.


Троє у човні

Б51721

821.111(410)

Д40

Джером К. Д. Троє у човні (не кажучи про пса!) = Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog): повість / К. Дж. Джером; пер. з англ. О. Негребецького. - Київ: Знання, 2020. - 238 с.

Джером Клапка Джером — відомий англійський письменник-гуморист і драматург. У його найкращому творі — повісті «Троє у човні (не кажучи про пса!)» немає ні різкої сатири, ні жорсткого глузування, а натомість із блискучим і доброзичливим гумором показано комізм звичайних життєвих ситуацій. Замість серйозного путівника Темзою автор подарував читачам яскравий і незабутній портрет вікторіанської Англії. Герої Джерома дуже колоритні й симпатичні, а жарти смішні та дотепні, тому книга й досі залишається надзвичайно популярною у світі.


Залишок дня

А44414

821.111(410)

І-97

Ішіґуро, К. (Ісіґуро). Залишок дня: роман / К. Ішіґуро; пер. з англ. Г. Лелів. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 240 с. - (Державна програма - 2019).

"Залишок дня" - це роман, написаний англо-японським письменником Кадзуо Ішігуро і опублікований в 1989 році. Ця книга стала його найвідомішою та найуспішнішою роботою, і вона отримала престижну літературну премію Букер в 1989 році, а в 2017 році автор став лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури за те, що «у своїх повістях потужної емоційної сили відкриває безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв`язку зі світом».

Роман розповідає історію Стівенса, англійського дворецького, який прослужив у Дарлінгтон-Холл, маєтку, де живе лорд Дарлінгтон, протягом багатьох років. Він розповідає цю історію зі свого власного погляду та аналізує свою роботу та відносини із роботодавцем та колегами. Стівенс відданий своєму пану і завжди прагне виконувати свої обов`язки, навіть якщо це вимагає від нього самопожертви та відмови від особистого життя. Кадзуо Ішігуро вдало створив образ Стівенса як символічну постать, яка допомагає читачеві дізнатися більше про британське суспільство та історію в період між двома світовими війнами. Головна тема роману - це роздуми про сутність гідності, вірності та служіння і автор робить акцент на цих аспектах, створюючи атмосферу внутрішнього конфлікту і роздумів.


Поклик пращурів

А45348

821.111(73)

Л76

Лондон Д. Поклик пращурів: роман / Дж. Лондон; пер. з англ. Р. Клочка. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 256 с.

Він був народжений, щоб стати ватажком зграї. Бак був звичайним домашнім псом з каліфорнійського ранчо. Доки його не викрали і не продали. Тепер він змушений забути про своє колишнє безтурботне життя та почати боротьбу за виживання. У холодній клітці, далеко від дому, кочуючи з місця на місце, він буде брати участь у жорстоких собачих боях, коритись «закону палиці», проте не втратить найважливіше – жагу до свободи. Бак почне шлях, яким його веде поклик пращурів…


Сент-Екзюпері Антуан де

А46113

821.133.1

С31

Сент-Екзюпері Антуан де. Маленький Принц: повість / А. де Сент-Екзюпері; інтерпрет. тексту С. Андрющенко. - Київ: Букшеф, 2023. - 112 с. - (Передано Французьким інститутом в Україні).

«Маленький принц» - всесвітньо відома казка французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Мудра і зворушлива історія про маленького принца, який прилетів на планету Земля із своєї крихітної, далекої зорі. Подорожуючи, хлопчик зустрічав на інших планетах різних дивакуватих персонажів. На своїй маленькій планеті у принца залишилася троянда, про яку він піклувався і хвилювався за неї. Кожен герой відображає певну людську якість, що дає змогу задуматись над глибоким сенсом даного твору. Казка про любов і дружбу, Людину і людяність, обов’язок і вірність. Ілюстрації, які створив сам автор, надають книзі особливої цінності.


За всіх скажу, за все переболію ...

А45760

821.161.2

Т 46

Тичина П. Г. За всіх скажу, за все переболію ... : вибр. поезія, проза / П. Г. Тичина; упоряд. С. Гальченко. – Київ : Основа-Принт Плюс, 2021. – 763 с.

До книги увійшли поетичні шедеври, які принесли П. Тичині визнання як геніальній особистості у міжнародному масштабі. Повністю друкуються за оригіналами рукописів та першодруків перші збірки «Панахидні співи», «Соняшні кларнети», «Плуг», «Замість сонетів і октав», «Вітер з України» та вибрані твори з інших збірок. Друга частина книги – ранні оповідання «Спокуса», «Богословіє», «На ріках вавілонських», написані в 1913 р., а також унікальний щоденник-повість «Подорож з капелою К. Г. Стеценка», написаний під час подорожі по Правобережній Україні у вересні – листопаді 1920 р. з мандрівною капелою, в якій поет виконував роль літописця.


Війна світів. Невидимець

А45362 821.111(410)

У32

Уеллс Г. Війна світів. Невидимець: романи / Г. Уеллс; пер. з англ. Н. Філімонової. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 320 с. - (Поринь у світ пригод).

«Війна світів» та «Невидимець» Герберта Уеллса, написані в кінці ХІХ століття, до цього часу залишаються джерелом натхнення для поколінь письменників-фантастів, кіномитців і музикантів, для тих, хто роздумує над трагічністю екзистенційного стану невидимості чи слідкує за пригодами людини-невидимки, хто прогнозує майбутнє цивілізації чи просто мріє про завтрашній день. Ці книжки про беззахисність людства перед невідомими позаземними силами Всесвіту і людини – перед спокусою абсолютної влади, яку може дарувати наука.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com