Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



березень 2021 року

В6168 75(44)

Б48

Б`єрк К. Ліннея в саду художника : спогади / К. Б`єрк ; худож. Л. Андерсон ; пер. зі швед. Г. Кирпи. – Харків : Крокус, 2019. – 50 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Героїня книжки маленька дівчинка Ліннея разом зі своїм другом садівником Блюмквістом вирушає в дивовижну мандрівку – на батьківщину знаменитого Клода Моне. Побувають вони в музеї художника, постоять на японському місточку і на власні очі побачать лілеї, що їх він так любив малювати, його сад, будинок. Познайомляться навіть із його правнуком! Цю книгу перекладено майже тридцятьма мовами світу. Удостоєно Європейської премії за літературу для дітей та юнацтва (1985), Німецької премії в галузі дитячої та юнацької літератури (1988) та Премії Прапора і Вимпела (Нідерланди, 1988). 1992 року у Швеції вийшов однойменний мультфільм, мав неабиякий успіх.


В6107 391(477)

В19

Васіна З. Українське народне вбрання : книга-альбом / З. Васіна. – Київ : Мистецтво, 2020. – 71 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

У книзі в яскравих образах відома українська художниця й дослідниця Зінаїда Васіна відтворила автентику українського вбрання представників всіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їх оздоблення й декорування. Акцентуючи увагу на розмаїтті, красі та практичності одягу, яке увібрало в себе багатотисячолітні тенденції культури пращурів, авторка підкреслює унікальність феномену духовної й матеріальної спадщини на теренах України.

Книга стане для читача, перш за все для підростаючого покоління, невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури.


Чарівний гачок. Святкові подарунки

В6113 746.4

В52

Вірченко О. Чарівний гачок. Святкові подарунки: поради / О. Вірченко. – Київ : Альфа, 2020. – 64 с. : рис. – (Державна програма – 2020).

Їжачок-хитрячок розповість юним рукодільницям, як власноруч виготовити принадні святкові атрибути. Ці оригінальні плетені речі додадуть нового офарблення урочистим дням, прикрасять домівку та вбрання, стануть пам`ятними подарунками для рідних і друзів. Навіть якщо ви ніколи не тримали у руках гачка, але маєте бажання навчитися плетінню, наша книжка допоможе у цьому – варто лишень ретельно слідувати інструкціям.

Видання адресоване дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.


Чарівний гачок. Ляльковий театр

В6114 688.721

В52

Вірченко О. Чарівний гачок. Ляльковий театр: поради / О. Вірченко. – Київ : Альфа, 2020. – 64 с. : рис. – (Державна програма – 2020).

На сторінках цієї книги юних рукодільниць чекають цікаві уроки плетіння від Їжачка-хитрячка. Його розповіді та поради, інструкції та світлини допоможуть виготовити привабливих ляльок-рукавичок із українських народних казок і створити домашній театр. Лялькові вистави подарують радість і дітлахам, і дорослим, відкриють таємниці народної мудрості, прикрасять дозвілля та свята.

Книга адресована дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.


А44838 821.161.2.09

Г94

Петро Гулак-Артемовський : дослідження / І. А. Коляда, Ю. І. Коляда, О. Ю. Кирієнко та ін. – Харків : Фоліо, 2019. – 120 с. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Серед тих, хто продовжив реалістичні традиції Івана Котляревського, хто закладав основи нової української літератури, почесне місце належить Петрові Гулаку-Артемовському (1790-1865). Він створив чимало романтичних балад, віршованих і прозових послань, перекладів, віршів побутового характеру, проте здобув популярність перш за все як байкар-новатор. Використовуючи скарби українського фольклору, його гумор, художні засоби, народну розмовну мову, поет створив і поширив жанр байки і приказки, випробувавши, по суті, всі найголовніші різновиди цього жанру – від байки-казки Ж. де Ла­фонтена та І. ?Хемніцера до класичної байки І. Крилова.


Українська народна лялька

В6115 688.721.2(477)

Н20

Найден О С. Українська народна лялька : дослідження / О. С. Найден. – 2-ге вид. – Київ : Стилос, 2020. – 240 с. : іл., фото. – (Державна програма – 2020).

Українська народна лялька становить частину іграшкової культури, а разом з тим – і частину східнослов`янської та європейської лялькової культури ХХ ст. Українська ж народна іграшкова культура є не просто частиною селянського культурного простору з його обрядовими традиціями, метафізичними чинниками та історичною пам’яттю – вона є своєрідною його моделлю.

Найперше, найголовніше завдання цієї книги – показати красу (зовнішню – декоративно пластичну і внутрішню – духовну) народної автентичної ляльки. Важливими є також визначення місця й ролі цієї ляльки в контексті сучасної лялькової культури, аналіз її антропоморфних предтеч, виявлення її традиційних домінантних ознак (іконографії, типажності, матеріалу, декоративних принципів тощо), її явних та опосередкованих зв`язків з «одягненою» сувенірною лялькою, лялькою колекційною (музейною), лялькою авторською. У книжці використано здобутки сучасної археології, історії, фольклористики, етнології, культурології, та філософії з метою якомога повнішого розкриття образу української народної ляльки, висвітлення її семантичних прообразів та історичних прототипів, визначення її місця і ролі в українській іграшковій культурі.

Для істориків, етнологів, мистецтвознавців та широкого кола читачів.


Володимир Івасюк

А44961 78.071.1

Н59

Нечаєва П. М. Володимир Івасюк: біографія / Р. Г. Коломієць. – Харків : Фоліо, 2019. – 120 с. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Володимир Івасюк – непересічна особистість в українській культурі: окрім написання музики та віртуозної гри, часто cам створював тексти до пісень, а також захоплювався живописом і був професійним медиком. Його називали українським Орфеєм, буковинським Шубертом, Ікаром української пісні, керівником колективу радянських «Beatles», видатним композитором, одним із основоположників української естрадної музики… Хіба міг хтось уявити, що на піку творчого злету його не стане? Володимир Івасюк прожив 30 років, але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню модною на весь світ.


Скарби та реліквії України

А44863 930.85(477)

С42

Скарби та реліквії України : наук.-попул. вид. / уклад. С. Вербич. – Київ : Арій, 2020. – 352 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Сьогодні українці часто ставлять собі питання: а що знають про нас у світі? Певною мірою на нього відповідає пропонована книжка, що продовжує серію «Таємниці історії». У ній в науково-популярній формі розповідається про матеріальне й культурне надбання нашого народу від найдавніших часів до сьогодення. Тут допитливий читач довідається про реліквії, які в минулому належали історичним діячам, а також про речі, що стали символами нашої державності й незалежності, зануриться в таємничий світ легенд і переказів про незвичайні матеріальні скарби, сховані на території України.

Не менш важливі й скарби духовні, якими пишаються українці. А це і давні книги, і картини, й ікони… Гортаючи сторінки книги, читач дізнається і про непересічні витвори ювелірного мистецтва, скульптури й архітектури, ознайомиться зі знахідками із стародавніх могил і курганів, почерпне інформацію про різні предмети, які дійшли до нашого часу з глибини століть. У кожного з них своя захоплива історія, яка нікого не залишить байдужим, адже це – своєрідний культурний літопис нашої країни.

Для широкого кола читачів.


Замки Тернопільщини

Б51121 728.81(477.84)

Я30

Ягодинська М. О. Замки Тернопільщини : дослідження / М. О. Ягодинська, Б. С. Строцень. – Харків : Фоліо, 2018. – 93 с. : фот. цв. – (Державна програма – 2020).

Тернопільщина – унікальний край, розташований на перехресті шляхів із заходу на схід, з півночі на південь. Через те споконвіків він перебував у вирі подій, пов`язаних із європейською історією, зокрема і середньовічною. Саме тому тут було збудоване найбільше замків та фортець і найбільше їх збереглося до наших часів.

В книзі розповідається про історію замків, їхню роль у місцевій та європейській історії, наведено нові дані – результати археологічних досліджень, під дещо іншим кутом розглянуто вже відомі факти. І в результаті ви маєте змогу познайомитися з частиною нашої, більш реальної, історії, отримати цікаву інформацію про замки та інші оборонні споруди, розташовані на території Тернопільської області. Видання супроводжується багатим ілюстративним матеріалом.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com