Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліотека-партнер Goethe-Institut:
Мова. Культура. Німеччина

Новини German News Service (EN) German News Service (DE) Про проект «Бібліотека-партнер Goethe-Institut: Мова. Культура. Німеччина»

Новини


День відкритих дверей Товариства німців Хмельниччини-Відергебурт


Відбувся День відкритих дверей Товариства німців Хмельниччини-Відергебурт, партнера Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках проєкту Гете-інституту в Україні «Мова. Культура. Німеччина».

Це - громадська організація, створена у 2001 році задля зустрічей німецької спільноти краю, а також всіх, хто цікавиться мовою, культурою, історією і сьогоденням Німеччини та історією і спадщиною німецької спільноти України. Голова Товариства Володимир Бауер привітав зібрання з подією, розповів про напрямки етнокультурної діяльності, освітні послуги та перспективи роботи. Серед гостей зустрічі - Голова ГО "Міжнародне товариство німців України - Відергебурт" Володимир Піньковський, м. Київ). Він презентував виставку історії німців Волині, в т.ч. на теренах Хмельницької області, які свого часу здійснили чимало для економічного й суспільного життя краю. Виставка представлена у формі мобільних інформаційних стендів ролл-ап (roll-up) та розповідає про історію виникнення та функціювання німецьких громад в українських містах. Краєзнавиця з Дунаєвець Любов Семенчук розповіла про вклад німецької общини у промисловий розвиток цього подільського містечка в ХІХ столітті. Для аудиторії представлені спільні проєкти товариства з бібліотекою – курси з вивчення німецької мови для дітей, клуб перегляду німецькомовних фільмів, а також книжкова виставка видань з фондів відділу літератури іноземними мовами. Учасники переглянули уривки з німецького трагікомедійного фільму «Це кляте серце» (нім. Dieses bescheuerte Herz, 2017, реж. Марк Ротмунд), де змогли перевірити свої знання німецької мови та обговорити сюжет. На згадку про зустріч бажаючі могли залишити відбитки своїх рук на великому плакатному листі.