Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Віртуальні виставки

«КНИГИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ АВТОРІВ - ЦЕ КНИГИ ДЛЯ РОЗДУМІВ»

До відзначення Дня Європи
(відділ наукової інформації та бібліографії )

До відзначення Дня Європи відділ наукової інформації та бібліографії презентує віртуальну книжкову викладку видань європейських авторів - ідейних натхненників європейської моделі розвитку, що зберігаються у бібліотечних фондах Хмельницької ОУНБ.

Видання будуть доступні після закінчення карантину. Наразі пропонуємо читати вільні повнотекстові онлайнові версії (за посиланням).


Б47295 66.3(4ПОЛ)

Б21

Бальцерович Лєшек. 800 днів: коротка історія великої зміни 1989 – 1991 / Лєшек Бальцерович ; [пер. з пол. В. Саган]. – Харків : Золоті сторінки, 2014. – 188 с.

Лєшек Бальцерович – організатор та ідейний натхненник польських економічних реформ (так званої «шокової терапії» або «Плану Бальцеровича») – перетворення Польщі з плановою економікою на країну з ринковою економікою. Цей План передбачав суворе обмеження інфляції, приведення до рівноваги протягом року державного бюджету, товарного і грошового ринків, переведення всіх сфер економіки на ринкові відносини. Для цього підвищувалися роздрібні ціни, скорочувалися бюджетні дотації, обмежувалися грошові доходи, а для підприємств вводився частковий внутрішній обіг злотого і встановлювався його єдиний курс.

Після Революції Гідності 2014 -2015 років Бальцерович неодноразово приїздив до України з виступами – інтерв’ю, лекціями, в яких пояснював своє бачення основ реформування української економіки.


А44223 33.01

В18

Варуфакіс Яніс. Розмови з донькою про економіку. Коротка історія капіталізму / Яніс Варуфакіс ; [пер. з англ. Ю. Скавінського]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 168 с.

Яніс Варуфакіс – грецький економіст, професор економіки в Університеті Афін і Техаському університеті, відомий фахівець у галузі глобальної та європейської кризи, автор численних книг, включаючи «Глобальний мінотавр». Варуфакіс називає себе «лібертарним марксистом», самого ж його називають «Джоном Кейнсом з крапелькою Маркса».

Як пояснити нерівність народів та держав і чим може зарадити демократія? Світом керують гроші чи їх відсутність? Як працює економіка в ринковому суспільстві? Куди веде людство розвиток технологій і чи є в людини шанс залишитися людиною і вберегти планету від самої себе?

На ці та інші теми є цікаві і прості відповіді у книзі Яніса Варуфакіса «Розмови з донькою про економіку. Коротка історія капіталізму».

https://nashformat.ua/products/ebook-rozmovy-z-donkoyu-pro-ekonomiku-621052 https://www.yakaboo.ua/ua/rozmovi-z-don-koju-pro-ekonomiku-korotka-istorija-kapitalizmu-1861461.html

Б50143 330.1

Г21

Гарфорд Тім. Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах / Тім Гарфорд ; [пер. з англ. Р. Скакун]. – Київ : Наш формат, 2018. – 352 с.

Тім Гарфорд – британський економіст, журналіст, головний оглядач Financial Times, автор кількох бестселерів, а також ведучий серії iTunes «П`ятдесят речей, яки зробили сучасну економіку». Він Лауреат премії Рибчинського Товариства професійних економістів 2014-2015 рр.

Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають переможців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячи нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється і функціонує наш світ.

Тім Гарфорд обрав 50 речей, які змінили наш світ та зробили життя таким, яким воно є сьогодні. Кожен винахід – це не лише історія про людські ідеї, а й про невидимі для ока процеси і складні системи, що нас оточують.

https://nashformat.ua/products/rechi-scho-zminyly-svit.-istoriya-ekonomiky-v-50-vynahodah-709116

Б50572 330.14

Л94

Люксембурґ Роза. Акумуляція капіталу. До економічного обґрунтування імперіалізму / Роза Люксембурґ ; [пер. з нім. Володимира Щербаненка]. – Київ : Rosa-Luxemburg в Україні; АРТ-КНИГА. – 352 с.

Роза Люксембурґ була німецькою революціонеркою, успішною журналісткою, блискучою промовицею й економісткою, про що часто забувають. Її аналіз накопичення капіталу й сьогодні вражає далекоглядністю. 15 січня 1919 року в Берлінському Тірґартені Розу вбили праві парамілітарні угруповання.

У часи СРСР вона хоч і була вписана у символічний простір українських міст, та майже не перекладалася українською. Її основна праця «Акумуляція капіталу» не перевидавалася з 1929 року, а перекладач Володимир Щербаненко вочевидь став жертвою Великого терору 30-их рр. Перевидаючи український переклад «Акумуляції капіталу», хочемо нагадати про видатну соціалістку та подискутувати про її значення для нашої доби.

«Акумуляції капіталу» – найбільша теоретична праця Р. Люксембурґ 1913 р., що стала визначальним внеском у дебати про імперіалізм перед Першою світовою війною. У своєму аналізі економістка відштовхується від К. Маркса і його теорії «первісного нагромадження капіталу» та досліджує процеси, внаслідок яких докапіталістичні форми суспільства і господарювання інтегруються у капіталістичний колообіг.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com