Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

Віртуальна виставка

«Український голос Криму» - до Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя


26 лютого в Україні відзначається День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. До цієї дати пропонуємо вашій увазі огляд періодичних видань з фондів бібліотеки.

26 лютого 2014 року у Сімферополі під стінами Верховної Ради АРК відбувся мирний проукраїнський мітинг кримських татар та українців, організований Меджлісом кримськотатарського народу на підтримку територіальної цілісності України. В акції взяли участь приблизно 10 тисяч громадян.

Проти цього мітингу виступили прибічники входження півострова до складу Росії. У результаті сутичок того дня двоє людей загинули й декілька зазнали поранень.

Після анексії Криму російські силовики почали переслідувати кримських татар за участь в цій акції. Йдеться про так звану «справу 26 лютого».

Вже наступного дня, 27 лютого, приміщення Верховної Ради і Ради Міністрів Криму було захоплене окупантами. Тоді ж парламент Криму на вимогу загарбників оголосив про проведення референдуму про приєднання півострова до Росії.

Окупація Криму стала поворотною точкою в історії України. Крим для Росії став оголошенням війни. Але війна була оголошена не тільки і не стільки Україні. Війна була оголошена європейським цінностям: свободі, гідності і взаємодії.

Для пошуку видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com