Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

«Майстер японської новели»

(до 130-річчя від дня народження Акутагава Рюноске)

(віртуальна виставка)

"Щоб зробити життя щасливим,
треба любити повсякденні дрібниці.
Сяйво хмар, шелест бамбука,
цвірінькання зграйки горобців,
обличчя перехожих — у всіх цих
повсякденних дрібницях
потрібно знаходити вищу насолоду" -

Акутагава Рюноске "Слова пігмея"


1 березня 1892 року в Токіо народився Акутагава Рюноске (1892-1927) – видатний японський письменник, класик нової японської літератури.

За недовгий 12-річний творчий період ним було створено понад 100 новел, цикли мініатюр, кілька сценаріїв, низку літературно-критичних статей та лірико-філософських нотаток. Найвідоміші твори: збірки «Расьомон», «Тютюн і диявол», «Ляльковод», «У країні водяників»; новели «Павутинка», «У чагарнику», «Мандарини», «Вагонетка», «Усмішка богів», «Свято хризантем».

За кількістю художніх перекладів Акутагава посідає одне з перших місць серед японських письменників. В Україні першим твори Рюноске Акутагави почав перекладати Іван Дзюб.

За свого життя Рюноске Акутагава зазнав не тільки слави, але й чимало трагічних моментів. Він помер надто рано й несподівано для всіх у віці 35 років.

Класик японської літератури Рюноске Акутагава залишив яскравий слід у світовій культурі й помітно вплинув на розвиток новелістики. У Японії щорічно присуджується Премія імені Акутагави за найкращий літературний дебют та видаються твори, удостоєні цієї престижної відзнаки.

До 130-річчя від дня народження Акутагави Рюноске пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку підготовлену за сторінками періодичних видань з фондів бібліотеки. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com