Пошук по сайту
Конституція України: спадок минулого і гарант майбутнього
До Дня Конституції України відбулася година історичних фактів «Конституція України: спадок минулого і гарант майбутнього» для курсантів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Андрій Попик – викладач Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту розповів про історичний шлях українського конституціоналізму, значення Основного Закону в житті держави та суспільства.
Лектор розпочав екскурс із часів Київської Русі, зокрема звернув увагу на «Руську Правду» Ярослава Мудрого як першу відому спробу законодавчого упорядкування суспільних відносин на українських землях. Окрему увагу було приділено Конституції Пилипа Орлика 1710 року, яка стала визначним явищем у розвитку політико-правової думки Європи, вперше заклавши принципи розподілу влади, визначення повноважень гетьмана та гарантій прав підданих.
Висвітлено роль Михайла Грушевського як ідеолога української державності, який обґрунтовував потребу в побудові демократичної республіки з чіткою правовою системою. Розглядалося також прагнення Гетьмана Павла Скоропадського до утвердження державної влади на основі нормативно-правових актів в умовах складної внутрішньої і зовнішньої ситуації 1918 року.
Особливу увагу лектор приділив новітньому етапу державотворення: внеску першого Президента України Леоніда Кравчука у формування засад незалежної держави, ухваленню 28 червня 1996 року Конституції України за президентства Леоніда Кучми. Саме ця подія стала юридичним оформленням суверенітету нашої держави та закріпила принципи демократичного устрою.
Під час заходу презентовано книжково-ілюстративні виставки «Конституція – фундамент суверенної держави» та «У ритмі боротьби: література про війну та незламність».
|