|
|
|
Пошук по сайту
Бібліотечне краєзнавство – її життєве кредо
Відбувся вечір пам’яті «Бібліотечне краєзнавство – її життєве кредо» до 90-річчя від дня народження Логвиненко Тетяни Варфоломіївни, завідуючої сектором краєзнавчої літератури, заступника директора з наукової роботи Хмельницької ОУНБ в рамках засідання клубу «Краєзнавець».
У заході взяли участь науковці, краєзнавці, бібліотекарі, ті, хто працював пліч-о-пліч з пані Тетяною та знав її особисто.
Зоя Філіппенко, завідуюча відділом краєзнавства, розповіла про життєвий і професійний шлях Тетяни Логвиненко, наголосивши, що фахівчиня віддала бібліотечній справі близько 40 років, тридцять з яких – Хмельницькій ОУНБ.
«Обіймаючи посаду завідуючої сектором краєзнавчої літератури, Тетяна Логвиненко значну увагу приділяла доукомплектуванню фонду регіональних видань, працювала над створенням зведеного краєзнавчого каталогу, виданням бібліографічних покажчиків. Під її керівництвом систематично проводилися краєзнавчі п’ятниці, які згодом переросли у клуб «Краєзнавець», що об’єднав краєзнавців, науковців, членів обласного історико-краєзнавчого товариства, лекторів, вчителів-істориків, студентську та робітничу молодь», – наголосила Зоя Вікторівна.
Галина Буяновська, ексбібліограф нашої бібліотеки, пригадала, як працювалося з пані Тетяною у 1960-х роках, які були виклики і як їм вдавалося їх вирішити.
Юрій Блажевич, кандидат історичних наук, голова Хмельницької міської організації НСКУ, Почесний краєзнавець України повідомив, що Тетяна Логвіненко працювала у період відродження національного руху, коли краєзнавство в Україні набирало обертів. Її відданість справі допомогла реалізувати чимало ідей, які знаходять відголос і сьогодні.
Надія Синиця, вчений секретар бібліотеки, заслужений працівник культури України, пригадала, як у 1980-х роках розпочала діяльність у Хмельницькій ОУНБ і разом з Тетяною Варфоломіївною впроваджували у роботу нові принципи бібліотечної справи. Розповіла про щорічні краєзнавчі бібліографічні посібники «Література про Хмельницьку область», «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини», низку посібників із серії «Видатні особистості краю», укладанням яких займалася Тетяна Логвиненко.
«Будучи заступником директора з наукової роботи, Тетяна Варфоломіївна зосереджувала увагу на питаннях науково-дослідної та науково-методичної роботи. За її безпосередньої участі проведено наукове дослідження «Вдосконалення науково-інформаційного обслуговування вчених і спеціалістів сільського господарства», республіканське міжвідомче дослідження «Радянський читач-робітник України початку 80-х років», науково-практичну конференцію «Книжковим фондам – постійну увагу», впроваджено в практику роботи нову бібліотечно-бібліографічну класифікацію (ББК)», – повідомила Надія Миколаївна.
Світлана Михайлова, колишня фахівчиня інформаційно-бібліографічного відділу нашої бібліотеки, а згодом – завідуюча відділом краєзнавчої літератури і бібліографії зауважила, що добре пам’ятає Тетяну Варфоломіївну, адже разом із нею працювали над створенням бази даних Поділля, брали участь у роботі науково-практичних конференцій, проведенні занять з підвищення кваліфікації бібліотекарів області, підготовці краєзнавчих та бібліографічних видань.
Олена Баворовська, заступник директора з внутрішньо бібліотечної роботи, розповіла про своє знайомство з пані Тетяною і про написання статі про неї в «Календар знаменних і пам’ятних дат на 2025 рік» з нагоди відзначення 90-річчя від її дня народження.
Катерина Чабан, директор бібліотеки, подякувала присутнім за вшанування пам’яті Тетяни Логвиненко і за продовження традицій розвитку бібліотечної справи на Поділлі.
«Пам'ять про Тетяну Варфоломіївну, її доброту й приязність, відданість справі, зберігають її соратники та учні, послідовники, сучасні бібліотекарі, краєзнавці області, кому вона допомагала з пошуком літератури для досліджень, а також видання Хмельницької ОУНБ», – наголосила Катерина Анатоліївна.
Присутнім презентовано книжкову виставку «За покликом серця» із фондів бібліотеки.
|
|