Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Громадські активісти в серці змін


«Громадські активісти в серці змін» – тема виїзного засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві» для студентів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії за участю експертів Руслани Слободянюк, адвокатки Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга» та Марії Яремчук, психологині педакадемії.

Учасники переглянули та обговорили документальну стрічку «Ти, б*, рота закрий» української режисерки Таїсії Кутузової з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA.

Це фільм про підлітка Сергія Чагарова, який у своєму селі під Києвом бореться з корупцією і потерпає від нападів з боку депутатів.

Про діяльність кіноклубу, розвиток документалістики в Україні та фільми, які висвітлюють права людини розповіла керівниця кіноклубу Зоя Філіпенко. Присутні поділилися думками щодо назви фільму та висловили думки з приводу питання «Хто такий громадський активіст?» аби згодом використати їх під час дискусії.

Після перегляду присутні обговорили права громадян: брати участь у засіданнях ради, виконавчих органів; на звернення; на інформацію та доступ до публічної інформації. Дискутували про виклики, які постають перед активістами; створення умов для реалізації громадських, економічних та культурних прав; корупцію, свободу та людську гідність та чи є в Україні свобода слова та як здійснюється її правове регулювання.

Відповідали на запитання: «Звідки з’являється небайдужість у підлітковому віці до місцевої політики?», «Як ставиться місцева влада до Сергія?», «Чи допустиме таке ставлення чи ні?», «Як це характеризує місцеву владу?», «Сергій – герой чи навпаки – ганьба села, двієчник, як у фільмі його назвала рідна тітка?», «Що я б хотів змінити у житті своєї громади і чому?», «Якими можуть бути наслідки таких змін, що треба зробити для того, щоб здійснити зміни в реальності?» тощо.

Онлайн до заходу долучилася експертка Руслана Слободянюк, яка розповіла про проблеми захисту прав громадських активістів, відповідальність державних органів за бездіяльність та відповідальність вчителів за цькування.

Присутні поділилися емоціями від переглянутого фільму та обговорили його актуальність. Деякі учасники пригадали власні історії.
 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com