Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Перебування у Проскурові уряду УНР


До 100-річчя Української революції 1917-1921 років – одного з найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу ХХ століття, в бібліотеці відбулося засідання наукового круглого столу за темою «Перебування у Проскурові уряду УНР».

У роботі наукового круглого столу взяли участь науковці, краєзнавці, освітяни, представники громадських організацій та студентська молодь, усі, хто цікавиться минулим України та історією рідного краю.

Відкрила засідання директор бібліотеки Катерина Чабан, яка відмітила важливість та актуальність теми. Голова Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Блажевич звернув увагу на перспективні теми проблемних досліджень. Заявлені доповідачі висвітлили історичні події Української революції 1917-1921 років, їх перебіг та наслідки, перебування Директорії УНР у місті Проскурові та Кам’янець-Подільському у 1919 році. Присутні заслухали виступи про визначних діячів краю, пам’ятки та об’єкти культурної спадщини, просвітницький рух та друковані часописи періоду УНР.

Попри значний науковий багаж досліджень періоду існування Української Народної Республіки багато питань все ще залишаються без відповіді. Підводячи підсумки роботи круглого столу учасники відзначили, що потрібно більш плідно працювати в даному напрямку.

Інформаційні потреби учасників забезпечувала книжково-ілюстративна виставка «Буремні роки на Поділлі» із фондів бібліотеки.

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com