Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліотекарю

Обласні конкурси

(Методична діяльність)

Аналітична довідка
про проведення обласного огляду-конкурсу бібліотек
на кращу організацію роботи з правової освіти населення
«Бібліотека і правова освіта: час нових підходів»


З 25 вересня по 9 грудня 2013 року Головним управлінням юстиції, управлінням культури, національностей та релігій, обласним комітетом профспілки працівників культури та Хмельницькою ОУНБ ім. М. Островського проведено обласний огляд-конкурс бібліотек на кращу організацію роботи з правової освіти населення «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів» (далі огляд-конкурс).

Метою конкурсу була активізація роботи бібліотек з правової освіти населення, виявлення та розповсюдження нового досвіду, підвищення рівня правової обізнаності громадян.

Огляд-конкурс проводився у два етапи. Перший етап конкурсу проводився з 25 вересня по 15 листопада у центральних районних та міських бібліотеках області та передбачав підготовку та подання до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського матеріалів на огляд-конкурс.

Другий етап огляду-конкурсу проводився з 16 листопада до 9 грудня в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського. На розгляд журі надійшли матеріали 25 бібліотек-переможців першого етапу. Не подала матеріалів на конкурс Славутська міська бібліотека для дорослих.

Аналіз матеріалів які були подані на конкурс показав, що всі бібліотеки області активно популяризують правові знання серед громади. В більшій або меншій мірі бібліотеки відобразили організацію роботи з правової освіти населення в додаткових матеріалах, від чого і відштовхувалось журі при визначенні переможців.

В більш повному обсязі стан організації роботи з правової освіти населення, включаючи як наочний так і електронний матеріал, було висвітлено методичними центрами Кам’янець-Подільської, Старокостянтинівської, Хмельницької, Ярмолинецької ЦРБ, Кам’янець-Подільської та Нетішинської ЦМБ.

Ярмолинецька ЦРБ та Кам’янець-Подільська ЦМБ найбільш організаційно підійшли до проведення огляду-конкурсу на першому етапі та надали на розгляд журі в другому етапі найбільш повну інформацію про надання правової інформації населенню (включаючи достатню кількість підтверджуючого додаткового матеріалу) в центральних бібліотеках та бібліотеках-філіях. Методичний центр Хмельницької ЦРБ найбільш повно висвітлив активну спільну роботу з органами місцевого самоврядування, представниками управління юстиції, правоохоронними закладами, громадськими організаціями юридичного спрямування. Кам’янець-Подільська, Старокостянтинівська районні та Нетішинська міська ЦБ повноцінно відобразили соціокультурну діяльність бібліотек системи щодо правового інформування громади.

Журі також відзначило цікавий досвід Деражнянської ЦРБ при якій діє школа правових знань «Людина у світі законів», учасники якої на підсумковому занятті отримують атестат про закінчення школи.

Розглянувши подані матеріали конкурсу, журі визначило переможців:
серед центральних районних бібліотек:

  • Дипломом 1 ступеню - Ярмолинецьку центральну районну бібліотеку (директор ЦБС Гриб Марина Анатоліївна);
  • Дипломом 2 ступеню - Кам’янець-Подільську центральну районну бібліотеку (директор ЦБС Федорчук Надія Вікторівна);
  • Старокостянтинівську центральну районну бібліотеку (директор ЦБС Білан Світлана Олександрівна);
  • Дипломом 3 ступеню - Хмельницьку центральну районну бібліотеку (директор ЦРБ Філіпенко Зоя Вікторівна).
серед центральних міських бібліотек:
  • Дипломом 1 ступеню - Кам’янець-Подільську центральну міську бібліотеку (директор ЦБС Любецький Валерій Миколайович);
  • Дипломом 2 ступеню - Нетішинську центральну міську бібліотеку (директор ЦБС Омельчук Марія Леонідівна).


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com