Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліотекарю

Обласні конкурси

(Методична діяльність)

Підсумки обласного огляд-конкурсу
центральних бібліотек на кращу організацію роботи
по використанню новітніх інформаційних ресурсів
«Бібліотека. Інтернет. Користувач»


На виконання наказу управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації від 9.04.2013 року № 132 н, з 7 травня по 1 вересня 2013 року проведено обласний огляд-конкурс центральних бібліотек на кращу організацію роботи по використанню новітніх інформаційних ресурсів «Бібліотека. Інтернет. Користувач». Метою конкурсу була активізація використання у бібліотеках новітніх інформаційних ресурсів, виявлення та запровадження в практику передового досвіду щодо використання в бібліотеках новітніх інформаційних ресурсів, стимулювання ініціативи працівників бібліотек.

Огляд-конкурс проводився у два етапи. Перший етап конкурсу проводився з 7 травня по 5 серпня у центральних районних та міських бібліотеках області та передбачав підготовку та подання до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського матеріалів на огляд-конкурс.

Другий етап конкурсу проводився з 5 серпня по 1 вересня в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського та передбачав аналіз поданих на конкурс матеріалів, ознайомлення з роботою кращих (відібраних журі конкурсу) бібліотек.

На розгляд журі надійшли матеріали від 22 центральних бібліотек: Білогірської, Віньковецької, Волочиської, Городоцької, Деражнянської, Дунаєвецької, Ізяславської, Кам’янець-Подільської, Красилівської, Новоушицької, Полонської, Славутської, Старокостянтинівської, Старосинявської, Теофіпольської, Хмельницької, Чемеровецької, Шепетівської, Ярмолинецької центральних районних бібліотек та центральних міських бібліотек міст Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Нетішин.

Через відсутність технічних засобів не взяли участі в обласному огляді-конкурсі Летичівська центральна районна бібліотека та міські бібліотеки міст Славута, Старокостянтинів, Шепетівка.

Учасниками огляду-конкурсу на розгляд журі було подано в друкованому та електронному форматі наступні матеріали:

 • перелік комп’ютерної техніки із зазначенням дати підключення до мережі Інтернет;
 • довідку, обсягом до 4 друкованих аркушів про використання в бібліотеці Інтернет-ресурсів та Інтернет-технологій, у якій зазначити інформацію про діяльність Інтернет-центрів та пунктів доступу громадян до офіційної інформації при центральних бібліотеках, використання фонду електронних ресурсів на СD- дисках та створення власних інформаційних електронних ресурсів, організацію навчальних курсів, семінарів з основ використання комп’ютерних та Інтернет-технологій, надання користувачам віртуальних послуг через веб-сайт бібліотеки, рекламу бібліотеки у соціальних мережах, методичну діяльність бібліотеки з означеного питання;
 • список веб-адрес бібліотечних сайтів, блогів, сторінок бібліотек;
 • мультимедійну (відео) презентацію та фото-репортаж про діяльність в центральній бібліотеці центрів доступу до мережі Інтернет;
 • відгуки щодо використання у бібліотеках електронних інформаційних ресурсів та інформацію про те, як новітні інформаційні ресурси та послуги бібліотеки покращують життя громади.

Враховуючи рішення журі конкурсу:

 1. Визначити переможцями та нагородити дипломами:

  у номінації «Краща організація роботи по використанню новітніх інформаційних ресурсів у центральній міській бібліотеці»:

  Дипломом 1 ступеня - Хмельницьку центральну міську бібліотеку (директор Кулаківський Валентин Олександрович);
  Дипломом 2 ступеня - Кам’янець-Подільську центральну міську бібліотеку (директор Любецький Валерій Миколайович);
  Дипломом 3 ступеня - Нетішинську центральну міську бібліотеку (директор Омельчук Марія Леонідівна).

  у номінації «Краща організація роботи по використанню новітніх інформаційних ресурсів у центральній районній бібліотеці»:

  Диплом 1 ступеня – Віньковецьку центральну районну бібліотеку (директор Нетреба Людмила Мойсеївна);
  Дипломом 2 ступеня – Кам’янець-Подільську центральну районну бібліотеку (директор Федорчук Надія Вікторівна);
  – Городоцьку центральну районну бібліотеку (директор Федлюк Валентина Андріївна);
  Дипломом 3 ступеня – Хмельницьку центральну районну бібліотеку (директор Філіпенко Зоя Вікторівна).
 2. Відмітити роботу центральних бібліотек Славутського та Чемеровецького районів, працівники яких невеликій кількості комп’ютерів намагаються впроваджувати нові інформаційні технології в своїй роботі.

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com