Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліотекарю

Обласні конкурси

(Методична діяльність)

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ управління культури,
національностей та релігій
облдержадміністрації
09.04.2013 № 132 н

ПОЛОЖЕННЯ
про обласний огляд-конкурс центральних бібліотек
на кращу організацію роботи по використанню
новітніх інформаційних ресурсів
«Бібліотека. Інтернет. Користувач»

 1. Метою обласного огляду-конкурсу центральних бібліотек на кращу організацію роботи по використанню новітніх інформаційних ресурсів «Бібліотека. Інтернет. Користувач» (далі – огляд конкурс) є активізація використання в бібліотеках новітніх інформаційних ресурсів, виявлення та запровадження в практику передового досвіду щодо використання в бібліотеках новітніх інформаційних ресурсів, стимулювання ініціативи працівників бібліотек.
 2. Організаторами огляду-конкурсу виступають управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, обласний осередок Української бібліотечної асоціації, обласний комітет профспілки працівників культури, обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського.
 3. Координацію роботи з проведення огляду-конкурсу здійснює обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського.
 4. Огляд-конкурс проводиться з 7 травня до 1 вересня 2013 року.
 5. Огляд-конкурс проводиться у два етапи:
  1. Перший етап огляду-конкурсу проводиться з 07 травня до 05 серпня 2013 року та передбачає підготовку і подання до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського матеріалів на огляд-конкурс.
  2. Другий етап огляду-конкурсу проводиться з 05 серпня до 01 вересня 2013 року та передбачає аналіз поданих на конкурс матеріалів та здійснення виїздів з метою ознайомлення з роботою кращих бібліотек.
 6. Для участі в огляді-конкурсі центральні районні та міські бібліотеки повинні подати до 5 серпня 2013 року до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського в друкованому та електронному форматі наступні матеріали:
  • перелік комп’ютерної техніки із зазначенням дати підключення до мережі Інтернет;
  • довідку обсягом до 4 друкованих аркушів про використання в бібліотеці Інтернет-ресурсів та Інтернет-технологій, у якій зазначити інформацію про діяльність Інтернет-центрів та пунктів доступу громадян при центральних бібліотеках, використання фонду електронних ресурсів на CD-дисках та створення власних інформаційних електронних ресурсів, організацію навчальних курсів, семінарів з основ використання комп’ютерних та Інтернет-технологій, надання віртуальних послуг через веб-сайт бібліотеки, рекламу бібліотеки у соціальних мережах, методичну діяльність бібліотеки з означеного питання;
  • список веб-адрес бібліотечних сайтів, блогів сторінок бібліотек;
  • мультимедійну (відео) презентацію та фото-репортаж про діяльність в центральній бібліотеці центрів доступу до мережі Інтернет;
  • відгуки щодо використання у бібліотеках електронних інформаційних ресурсів та інформацію про те, як новітні інформаційні ресурси та послуги бібліотеки покращують життя громади.
 7. З метою об’єктивного оцінювання матеріалів учасників конкурсу утворюється журі у складі представників управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, обласного комітету профспілки працівників культури, обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського та громадськості.
  Персональний склад журі огляду-конкурсу затверджується наказом управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.
 8. Підсумкові матеріали конкурсу узагальнюються відділом науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній справі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського і публікуються у збірнику бібліотеки серії «З досвіду роботи».
 9. Переможці огляду-конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.
 10. Хід проведення та підсумки огляду-конкурсу оприлюднюються на сайті обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського.

Заступник
начальника управління

М. Алєксєєва

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com