Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліотекарю

Обласні конкурси

(Методична діяльність)

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ управління культури,
Туризму і курортів
Облдержадміністрації
15.05.2012 № 150-н

ПОЛОЖЕННЯ
про обласний огляд-конкурс
сільських бібліотек «Бібліотека року»

 1. Метою обласного огляду-конкурсу сільських бібліотек «Бібліотека року» (далі – огляд конкурс) є покращення рівня бібліотечного обслуговування сільського населення, стимулювання творчої активності працівників сільських бібліотек, підвищення їх професійної майстерності, виявлення та розповсюдження передового досвіду роботи сільських бібліотек.
 2. Організаторами огляду-конкурсу виступають управління культури, туризму і курортів облдержадміністрації, обласний комітет профспілки працівників культури, обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського.
 3. Використання та обробка персональних даних здійснюється згідно вимог Закону України «Про захист персональних баз даних».
 4. Огляд-конкурс проводиться з 5 червня по 10 серпня 2012 року.
 5. Для участі в огляді-конкурсі завідуючі сільськими бібліотеками та бібліотеками філіалами централізованих бібліотечних систем подають до районних бібліотек у паперовому та електронному форматах наступні матеріали:
  1. Резюме працівника бібліотеки;
  2. Довідку про те, як змінилася бібліотека за останні 3 роки, а саме:
   • поповнення та оновлення книжкового фонду;
   • матеріально-технічна база бібліотеки;
   • основні показники роботи (кількість користувачів, книговидач, відвідуваність, охоплення населення бібліотечним обслуговуванням, організація бібліотечного обслуговування населених пунктів, що не мають стаціонарних бібліотек, організація обслуговування окремих груп населення (дітей, юнацтва, людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, багатодітних сімей);
   • робота над залученням додаткових позабюджетних коштів (спонсорських, інвестиційних, від реалізації додаткових (платних) послуг, проектної діяльності);
   • організація соціокультурної діяльності, у тому числі роботи любительських об’єднань, клубів за інтересами;
   • краєзнавча робота бібліотеки, збереження та розвиток традицій народної культури;
   • взаємодія з іншими закладами культури, громадськими організаціями, закладами освіти;
   • висвітлення діяльності роботи бібліотеки в засобах масової інформації, відгуки користувачів про роботу бібліотеки (копії).
  3. Мультимедійну (відео) презентацію про діяльність бібліотеки та фото-репортаж.
 6. Огляд-конкурс проводиться в 2 етапи:
  1. Перший етап оглядку-конкурсу проводиться з 5 червня по 20 липня 2012 року на базі районних бібліотек та визначає кращу сільську бібліотеку району.
  2. Другий етап огляду-конкурсу проводиться з 25 липня по 10 серпня 2012 року в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського.
 7. За підсумками першого етапу конкурсу районні бібліотеки подають до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського аналітичну довідку про проведення І етапу конкурсу, обсягом до 3 сторінок друкованих аркушів та рішення журі з оцінкою діяльності учасників огляду-конкурсу.
 8. З метою об’єктивного та різностороннього оцінювання матеріалів учасників кожного етапу конкурсу, утворюється журі у складі представників органів місцевого самоврядування, громадськості, фахівців бібліотек та їх користувачів.
  Персональний склад журі огляду-конкурсу затверджується наказом управління культури, туризму і курортів облдержадміністрації.
 9. За результатами оцінювання та огляду діяльності сільських бібліотек визначають переможців огляду-конкурсу у номінаціях «Краща бібліотека-центр роботи з громадою» та «Краща бібліотека-центр інновацій».
 10. За підсумками огляду-конкурсу бібліотека-переможець буде рекомендована обласним осередком Української бібліотечної асоціації до участі у Всеукраїнському конкурсі на здобуття звання «Бібліотека року».
 11. Підсумкові матеріали конкурсу узагальнюються обласною універсальною науковою бібліотекою імені Миколи Островського і публікуються у збірнику «Кращі бібліотеки Хмельниччини» (серія «З досвіду роботи»).
 12. Переможці другого етапу огляду-конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.

Заступник
начальника управління

М. Алєксєєва

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com